Gercekler

Kullanıcı avatarı
zxc512
Yaşadığınız İl: 6 Ankara
Burcunuz: Terazi Burcu: 23 Eylül-22 Ekim
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 20 kez

Re: Gercekler

Okunmamış mesaj gönderen zxc512 » 10 Haz, 14:42

ferdi abi aklımda çok soru işareti kaldı bide namazı açıklarsan çok iyi olur Napolyon duruşu derken sadece anlamsız bi şekilde durmak ve dua okuyup anlamını bilmeden yapmakmı yoksa kökten hatalımı ?

cismin hareket etmeyişi cisme etki edemediğin anlamına gelmez :)

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke
Youtuber
Youtuber
Yaşadığınız İl: 69 Bayburt
Teşekkür etti: 1505 kez

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 10 Haz, 18:59

turabcığım okudu üfledi diye bi mesele yok mübarek vaaz da vermiyo geliyo sadece sabah namazıyla ikindi namazlarına geliyor kıldırıyor sonra ikindi namazından sonra hatme oluyo hatmeyi yaptırıp gidiyor. şimdi siz hatmeyi vs de bilmezsiniz neyse. sonra açıklarım.. okuma üfleme olayı yok geliyor sükut ediyor sadece. ama onu görünce öyle bi cezbeye tutuluyorlarki anlatamam sana. cezbeyide sonra anlatırım.yargıladığınız şey hakkında biraz bilgi sahibi olsaydınız daha kolay bilgi alışverişi yaparıdk sizlerle şimdi bunalrı araştırmanızı bekliyicem. :)
zxc512 yazdı:ferdi abi aklımda çok soru işareti kaldı bide namazı açıklarsan çok iyi olur Napolyon duruşu derken sadece anlamsız bi şekilde durmak ve dua okuyup anlamını bilmeden yapmakmı yoksa kökten hatalımı ?
lan olm kafayı mı yediniz siz dalgamı geçiyorsunuz ? ney kökten hatalı acaba dediğin ?
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Uchiha Sasuke mesajı için:
UsTr (11 Haz, 19:53)
Değerlendirme: 1.85%
Eğer birinin acısını paylaşmazsan, onu anlayamazsın. Ama sadece onları anladın diye, onlarla aynı fikirde de olamazsın.

-Pain

Kullanıcı avatarı
fenomen
Yönetici
Yönetici
Teşekkür etti: 19 kez

Okunmamış mesaj gönderen fenomen » 10 Haz, 20:51

her seyi anlaticam zamani geldiginde insallah dogru namazi apdesti sebeblerini dogru duayi.MUHAMMED ALINI anlaticagim size.o zaman anlicaksiniz BISMILLAHIR RAHMANIR RAHIM NE DEMEKDIR
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti fenomen mesajı için (toplam 2):
MSS (10 Haz, 22:33) • krebk (11 Haz, 15:19)
Değerlendirme: 3.7%
Chi Master Ferdi Bayramov (безконтактный бой, no contact combat,dokunmadan dovus)

Sizin veliniz ancak Allah, O'nun Peygamberi ve namaz kılan ve rükû halinde zekat veren müminlerdir. MAİDE suresi 55.

Kullanıcı avatarı
stbaba
Yaşadığınız İl: 7 Antalya
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Teşekkür etti: 0

Okunmamış mesaj gönderen stbaba » 10 Haz, 20:58

fenomen ilerde açıklayacağım dediklerini çok merak ediyorum yazacaklarını...bekliyorum.

Kullanıcı avatarı
spritele
Yaşadığınız İl: 81 Düzce
Burcunuz: Başak Burcu: 23 Ağustos-22 Eylül
Teşekkür etti: 3 kez

Okunmamış mesaj gönderen spritele » 10 Haz, 23:12

Uchiha Sasuke yazdı:turabcığım okudu üfledi diye bi mesele yok mübarek vaaz da vermiyo geliyo sadece sabah namazıyla ikindi namazlarına geliyor kıldırıyor sonra ikindi namazından sonra hatme oluyo hatmeyi yaptırıp gidiyor. şimdi siz hatmeyi vs de bilmezsiniz neyse. sonra açıklarım.. okuma üfleme olayı yok geliyor sükut ediyor sadece. ama onu görünce öyle bi cezbeye tutuluyorlarki anlatamam sana. cezbeyide sonra anlatırım.yargıladığınız şey hakkında biraz bilgi sahibi olsaydınız daha kolay bilgi alışverişi yaparıdk sizlerle şimdi bunalrı araştırmanızı
Evet bende 3 hafta önce gittim
Eğer yapamıyorsan bugün sabrın yok demektir yapamıyorum diye birşey yoktur enerji kontrolsüzlüğü vardır

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke
Youtuber
Youtuber

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 11 Haz, 05:38

fenomen yazdı:her seyi anlaticam zamani geldiginde insallah dogru namazi apdesti sebeblerini dogru duayi.MUHAMMED ALINI anlaticagim size.o zaman anlicaksiniz BISMILLAHIR RAHMANIR RAHIM NE DEMEKDIR
hocam sen iyi misin ?
doğru namaz nedir arkadaş ya. acaip acaip şeyler çıkarıyorsunuz.

bende dedim psi baal yokmuş gerçekten herhalde ama bu adam söylediyse hiçbirşeyine inanmam zaten ben.

açıklar mısın doğru abdest namaz nedir ?

İnşe'Allah yakında mesih de ilan etmezsin kendini.
Eğer birinin acısını paylaşmazsan, onu anlayamazsın. Ama sadece onları anladın diye, onlarla aynı fikirde de olamazsın.

-Pain

Kullanıcı avatarı
turab
Yaşadığınız İl: 37 Kastamonu
Burcunuz: Boğa Burcu: 21 Nisan-21 Mayıs
Teşekkür etti: 129 kez

Okunmamış mesaj gönderen turab » 11 Haz, 10:46

Sana birşey söyleyimi Uchiha islamda ve muhammed sünnetinde hatim yoktur namazda. Ayrıca öyle teravih namazında kılındığı gibi 20rekat falan namazda yok. Hiç bir zaman namaz böyle uzun olmadı sonradan gelen uydurmalar bunlar. Hz.Muhammed uzun uzun namaz kılardı secdede saatlerce durduğuda olurdu ama onun o kendine has davranışıdır. Kimse namazdan sıkılmasın soğumasın diye hiçbir zaman namaz 20rekat olmadı. Tek bir namaz kılınır aslında oda Farz namazıdır sünnet vacip falan kuşluk muşluk bunların hepsi uydurma sonradan.
uubam.com

Kanıtın yokluğu yokluğun kanıtı değildir...

Kullanıcı avatarı
MSS
Yaşadığınız İl: 56 Siirt
Burcunuz: Başak Burcu: 23 Ağustos-22 Eylül
Teşekkür etti: 8 kez

Okunmamış mesaj gönderen MSS » 11 Haz, 10:56

turab yazdı:Sana birşey söyleyimi Uchiha islamda ve muhammed sünnetinde hatim yoktur namazda. Ayrıca öyle teravih namazında kılındığı gibi 20rekat falan namazda yok. Hiç bir zaman namaz böyle uzun olmadı sonradan gelen uydurmalar bunlar. Hz.Muhammed uzun uzun namaz kılardı secdede saatlerce durduğuda olurdu ama onun o kendine has davranışıdır. Kimse namazdan sıkılmasın soğumasın diye hiçbir zaman namaz 20rekat olmadı. Tek bir namaz kılınır aslında oda Farz namazıdır sünnet vacip falan kuşluk muşluk bunların hepsi uydurma sonradan.
Şunu belirteyim sünnet ve vacip namazlar uydurma değildir ancak bunları peygamber efendimiz bile her zaman kılmıyormuş.
Evet belki haklısın 0'ın gücü yok ama
0'ın kaybedecek bir şeyi de yok

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke
Youtuber
Youtuber

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 11 Haz, 11:11

turab yazdı:Sana birşey söyleyimi Uchiha islamda ve muhammed sünnetinde hatim yoktur namazda. Ayrıca öyle teravih namazında kılındığı gibi 20rekat falan namazda yok. Hiç bir zaman namaz böyle uzun olmadı sonradan gelen uydurmalar bunlar. Hz.Muhammed uzun uzun namaz kılardı secdede saatlerce durduğuda olurdu ama onun o kendine has davranışıdır. Kimse namazdan sıkılmasın soğumasın diye hiçbir zaman namaz 20rekat olmadı. Tek bir namaz kılınır aslında oda Farz namazıdır sünnet vacip falan kuşluk muşluk bunların hepsi uydurma sonradan.
bikere kuşluk namazı vs. peygamber efendimiz (s.a.v) zamanında varmış.(mış diyorum ben görmedim sizde görmediniz zaten)
hem kim diyo sonradan uydurma vs. diye kanıtınız var mı ? tamma sadece farz var Allah (c.c) emrettiğide odur ama sen git bak bakayım sünet namazı kılmayan evliya var mı yükselmek Allah (c.) muhabbeti artırmak vs için Resululah(s.a.v) yolunda gidiyorlar. bu biraz konu dışı oldu ama lazım olur belki..

Âişe radıyallahu anhâ şöyle dedi:

Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem kuşluk namazını dört rek`at kılar, Allah'ın dilediği kadar da artırırdı.

Müslim, Müsâfirîn 78, 79

Bir sonraki hadisle birlikte açıklanacaktır.

116. Ümmü Hânî Fâhite Binti Ebû Tâlib radıyallahu anhâ şöyle dedi:

Mekke'nin fethedildiği yıl Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem'i ziyarete gittim. O sırada yıkanıyordu. Yıkanması bitince sekiz rek`at namaz kıldı. Vakit kuşluk zamanıydı.

Buhârî, Teheccüd 31; Müslim, Hayz 71, Müsâfirîn 81. Ayrıca bk. Ebû Dâvûd, Tatavvu 12; Tirmizî, Vitir 15; Nesâî, Tahâret 143; İbni Mâce, İkâmet 187

-Pain

Kullanıcı avatarı
turab
Yaşadığınız İl: 37 Kastamonu
Burcunuz: Boğa Burcu: 21 Nisan-21 Mayıs
Teşekkür etti: 129 kez

Okunmamış mesaj gönderen turab » 11 Haz, 11:57

Uchiha Sasuke yazdı:
bikere kuşluk namazı vs. peygamber efendimiz (s.a.v) zamanında varmış.(mış diyorum ben görmedim sizde görmediniz zaten)
hem kim diyo sonradan uydurma vs. diye kanıtınız var mı ? tamma sadece farz var Allah (c.c) emrettiğide odur ama sen git bak bakayım sünet namazı kılmayan evliya var mı yükselmek Allah (c.) muhabbeti artırmak vs için Resululah(s.a.v) yolunda gidiyorlar. bu biraz konu dışı oldu ama lazım olur belki..

Âişe radıyallahu anhâ şöyle dedi:

Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem kuşluk namazını dört rek`at kılar, Allah'ın dilediği kadar da artırırdı.

Müslim, Müsâfirîn 78, 79

Bir sonraki hadisle birlikte açıklanacaktır.

116. Ümmü Hânî Fâhite Binti Ebû Tâlib radıyallahu anhâ şöyle dedi:

Mekke'nin fethedildiği yıl Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem'i ziyarete gittim. O sırada yıkanıyordu. Yıkanması bitince sekiz rek`at namaz kıldı. Vakit kuşluk zamanıydı.

Buhârî, Teheccüd 31; Müslim, Hayz 71, Müsâfirîn 81. Ayrıca bk. Ebû Dâvûd, Tatavvu 12; Tirmizî, Vitir 15; Nesâî, Tahâret 143; İbni Mâce, İkâmet 187
Gel bakalım uydurma hadislerle :)) sana birşey söyleyimi peygamber efendimiz yaşadığı zaman toplam 5bin hadis vardı. Gerçek hadis. Hz. Muhammed ilerde olacakları anladığı için hepsini Hz.Aliye toplattı ve yaktı. Yaklaşık 500ü kadar kaldı. Sonra bu sayı Hz.Muhammed öldüğünde 250bin'i . Bugün yani günümüzde 1.5 milyon hadis var. Bunların hepsi yalan . Buhari diyor ki ben bu hadislerden toplam 600bin tanesini kitaplarıma aldım . Söyle bakalım hangi hadisin doğru olduğunu nasıl bulacaksın imkansız o yüzden boş laflarda gelme. internetten gördüğün 2 tık bilgiyi gelip buraya yapıştırma araştır. Merak etme ben araştırıyorum siz gibi hemen kopyala yapıştır yok bende.

Ayrıca Hz. Muhammed farz dışında namaz kılardı ona birşey demiyorum. O zaten hep Allahla yakın olmak isterdi. Sonradan bunlara yok kuşluk yok muşluk adı taktılar. Veya öyle oldu. Bi baktın milleti buna zorladılar. İslamdan insanları uzaklaştırmanın bir yolu da bu. İnsanlar sırf uzun olduğu için namaz kılmıyor bunlar işte ajanların işi . Emevilerin yahudilerin. Gerçek islamda gerçek namazda bu tarz ek namazlar olmadı senin anlayacağın araştıracağın çok şey var ;)
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti turab mesajı için:
geller (09 Eyl, 00:12)
uubam.com

Kanıtın yokluğu yokluğun kanıtı değildir...