Gercekler

Kullanıcı avatarı
Sai
Yönetici
Yönetici
Yaşadığınız İl: 54 Sakarya
Burcunuz: Aslan Burcu: 23 Temmuz-22 Ağustos
Cinsiyetiniz: Erkek
Yaptı Beğeniler: 64 time
Aldığı Beğeniler: 86 time

Re: Gercekler

Okunmamış mesaj gönderen Sai » 11 Haz, 12:41

s.a seviyeli bir şekilde tartışırsak sevinirim bu arada kaynakları araştırıp koyarsak memnun olurum. uchiha sadece senin için söylemiyorum genel söylüyorum. Teşekkür ederim
Bu mesaj için Sai adlı kullanıcıya teşekkür eden:
krebk (11 Haz, 16:52)
Değerlendirme: 1.85%

Kullanıcı avatarı
turab
Yaşadığınız İl: 37 Kastamonu
Burcunuz: Boğa Burcu: 21 Nisan-21 Mayıs
Yaptı Beğeniler: 129 time
Aldığı Beğeniler: 171 time

Okunmamış mesaj gönderen turab » 11 Haz, 14:00

Sai yazdı:s.a seviyeli bir şekilde tartışırsak sevinirim bu arada kaynakları araştırıp koyarsak memnun olurum. uchiha sadece senin için söylemiyorum genel söylüyorum. Teşekkür ederim
Hoşgeldin sai
uubam.com

Kanıtın yokluğu yokluğun kanıtı değildir...

Kullanıcı avatarı
Sai
Yönetici
Yönetici
Yaşadığınız İl: 54 Sakarya
Burcunuz: Aslan Burcu: 23 Temmuz-22 Ağustos
Yaptı Beğeniler: 64 time
Aldığı Beğeniler: 86 time

Okunmamış mesaj gönderen Sai » 11 Haz, 15:48

hoş bulduk ben takip ediyorum sürekli fakat ileti yazmıyorum.

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke
Yaşadığınız İl: 69 Bayburt
Burcunuz: Terazi Burcu: 23 Eylül-22 Ekim
Yaptı Beğeniler: 1374 time
Aldığı Beğeniler: 523 time

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 11 Haz, 17:32

turab

abi siz iyice sapıtmaya başladınız ciddi söylüyorum.
len buhari yi nerden kattın araya. Kuran-ı Kerim den sonra okunacak 2. kitap onun kitabıdır bilgi amaçlı. onada karşı geldiniz ya ne diyim size..
senin o 2 tık bilgi dediğin benim okuduğum kitaplardada yazıyor ama onu bulacağımı 2 tıkla yazdım teknoloji gelişti kullanmak lazım.
kuşluğun adını niye taksınlar Peygamberimiz(s.a.v) kuşluk vaktinde kıldığı içni kuşluk namazı demişler.

ve sizin dediğiniz olayı ben anlamadım doğru namaz kılmak nedir. tahmin ettiğim şeyse arapça bilmiyorsa türkçe okur vs fenomen in anlatmaya çalıştığı o mu ?
Bu mesaj için Uchiha Sasuke adlı kullanıcıya teşekkür eden:
UsTr (11 Haz, 19:52)

Kullanıcı avatarı
ozzzyyy
Telekinezi.com Yöneticisi
Yaşadığınız İl: 34 İstanbul
Yaptı Beğeniler: 98 time
Aldığı Beğeniler: 280 time

Okunmamış mesaj gönderen ozzzyyy » 11 Haz, 17:51

Uchiha Sasuke yazdı:turab

len buhari yi nerden kattın araya. Kuran-ı Kerim den sonra okunacak 2. kitap onun kitabıdır bilgi amaçlı. onada karşı geldiniz ya ne diyim size..
senin o 2 tık bilgi dediğin benim okuduğum kitaplardada yazıyor ama onu bulacağımı 2 tıkla yazdım teknoloji gelişti kullanmak lazım.
kuşluğun adını niye taksınlar Peygamberimiz(s.a.v) kuşluk vaktinde kıldığı içni kuşluk namazı demişler.

ve sizin dediğiniz olayı ben anlamadım doğru namaz kılmak nedir. tahmin ettiğim şeyse arapça bilmiyorsa türkçe okur vs fenomen in anlatmaya çalıştığı o mu ?
Yunus din ile alakalı Kur-an'ı Kerim harici başka hiçbir kitabı kabul etmem ben. Din üzerine tarihi bilgi veriyorsa tamam, felsefesiyle ilgili bilgi veriyorsa tamam, peygamberlerin yaşamıyla ilgili bilgi veriyorsa da tamam. Ama din üzerine yapılan bir sohbette kaynak gösterilecekse Kur-an haricinde herhangi bir kitap kanıt niteliği taşımaz...
Bu mesaj için ozzzyyy adlı kullanıcıya teşekkür eden:
krebk (11 Haz, 19:19)

Sadece Çok Önemli Olduğunu Düşündüğünüz Soruları Özel Mesaj ile Sorun.

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 11 Haz, 17:55

ozzzyyy yazdı:
Uchiha Sasuke yazdı:turab

Yunus din ile alakalı Kur-an'ı Kerim harici başka hiçbir kitabı kabul etmem ben. Din üzerine tarihi bilgi veriyorsa tamam, felsefesiyle ilgili bilgi veriyorsa tamam, peygamberlerin yaşamıyla ilgili bilgi veriyorsa da tamam. Ama din üzerine yapılan bir sohbette kaynak gösterilecekse Kur-an haricinde herhangi bir kitap kanıt niteliği taşımaz...
namaz kılmak ta kuranda geçiyor ama nasıl kılındığı yazmıyor yazmıyor diye kafanıza göre kılamazsınız ki ?
onunda bi adabı var.
Bu mesaj için Uchiha Sasuke adlı kullanıcıya teşekkür edenler: 2
UsTr (11 Haz, 19:52) • levitasyon_ustası (19 Haz, 19:15)
Değerlendirme: 3.7%

Kullanıcı avatarı
ozzzyyy

Okunmamış mesaj gönderen ozzzyyy » 11 Haz, 18:06

Adabı kim belirliyor işte ben onu merak ediyorum... :)) Namazın kılınışı yapılan hareketler ve okunan sureler ile alakalı değildir. İbadetin kalpten gelerek yapılıp yapılmadığı önemlidir. Eğer gerçekten ibadetin şekli önemli olsaydı ve kalıp gerekseydi her mezhepte farklı kılınmazdı. Ve daha önce sana anlattığım gibi müslümanlığın temelinde mezhep diye bir şey yoktur. İlgili ayetleri sana gönderdim, gönlünce incelersin artık. :))

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 11 Haz, 18:10

ozzzyyy yazdı:Adabı kim belirliyor işte ben onu merak ediyorum... :)) Namazın kılınışı yapılan hareketler ve okunan sureler ile alakalı değildir. İbadetin kalpten gelerek yapılıp yapılmadığı önemlidir. Eğer gerçekten ibadetin şekli önemli olsaydı ve kalıp gerekseydi her mezhepte farklı kılınmazdı. Ve daha önce sana anlattığım gibi müslümanlığın temelinde mezhep diye bir şey yoktur. İlgili ayetleri sana gönderdim, gönlünce incelersin artık. :))
namazı kimden öğrendiniz peygamber efendimiz (s.a.v) o kimden öğrendi Allah(c.c) Allah belirliyor o adabı kim belirleyecek millet kafasından uydurmuyor. ve mezheptede bikere onlarda namaz kılıyor ve bizim kıldığımız gibi kılıyorlar değişikliği var tabiki ama biz secdeye vs varıyoruz onlar duvara koymuyo kafayı herhalde :D
bikere mezhepsiz müslüman olmaz niye anlamıyorsun abi sen bunu :)

Kullanıcı avatarı
ozzzyyy

Okunmamış mesaj gönderen ozzzyyy » 11 Haz, 18:26

Yunus sana Kur-an dan ayet gösterdim, yapma gözünü seviyim hala aynı hatadasın. Mezhep diye bir şeyin islam da yeri olmadığı en'am suresinin 153. ve 159. ayetlerinde açık bir şekilde anlatılıyor. Sen şimdi istediğin kadar mezhebi olmayan müslüman olamaz de, yok işte bilmemkimin kitabında bu yazıyor, imam bilmemkim şöyle demiş, falanca evliya cart mezhebine mensupmuş diğerleri curt mezhebine v.b de benim için sadece Kur-an da yazan önemlidir.

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 11 Haz, 18:32

ozzzyyy yazdı:Yunus sana Kur-an dan ayet gösterdim, yapma gözünü seviyim hala aynı hatadasın. Mezhep diye bir şeyin islam da yeri olmadığı en'am suresinin 153. ve 159. ayetlerinde açık bir şekilde anlatılıyor. Sen şimdi istediğin kadar mezhebi olmayan müslüman olamaz de, yok işte bilmemkimin kitabında bu yazıyor, imam bilmemkim şöyle demiş, falanca evliya cart mezhebine mensupmuş diğerleri curt mezhebine v.b de benim için sadece Kur-an da yazan önemlidir.
tamam haşa kuran ı inkar etmiyorum yazıyordur. ama benim bildiğim öğrendiğim okuduğum odur.