Gercekler

Kullanıcı avatarı
ozzzyyy
Telekinezi.com Yöneticisi
Yaşadığınız İl: 34 İstanbul
Burcunuz: Boğa Burcu: 21 Nisan-21 Mayıs
Cinsiyetiniz: Erkek
Yaptı Beğeniler: 98 time
Aldığı Beğeniler: 280 time

Re: Gercekler

Okunmamış mesaj gönderen ozzzyyy » 19 Haz, 20:55

İşte bu konuşmalarda da görüyoruz ki yobaz kesimin getirdiği din anlayışının etkilerini temizlemek çok uzun zaman alacak...
Kur-an ın arapça inmesinde ne gibi bir hikmet var merak ediyorum(yoktur demiyorum sadece merak ediyorum). Eğer Hz.Muhammed(sav) arapça değilde latince konuşulan bir ülkede dünyaya gelseydi genede arapça mı indirilirdi bi düşünün. Kur-an yabancı şarkı sözü takip eder gibi okunmak için değil anlaşılması ve doğru yolu göstermesi için indirilmiştir. Yani rehber niteliği taşır. Örnek olarak; sadece türkçe bilen bir kişi aracına almanca, ingilizce, fransızca(v.b) dillerinde navigasyon cihazı taktırsa onun tarif ettiği yolu doğru anlama şansı var mıdır? Ya da şunlardan hangisi daha kolay olur onun cevabını verin; araca kendi dilinde navigasyon cihazı taktırması mı? yoksa yabancı dilde üretilmiş cihazın dilini öğrenmesi mi?
Din anlayışı insanın kendisine aittir ve kişi neyi nasıl algılıyorsa öyle yaşamalıdır. Hadis dediğiniz şeylerin hangisinin peygamberimiz(sav)'e ait olduğunu hangilerinin sonradan çıkma olduğunu bilemeyiz. Bu nedenle hadislerin herhangi bir geçerliliği yoktur. İslam dini ile ilgili herhangi bir konuda kanıt gösterilecekse Kur-an'ı Kerimden gösterilmelidir. Aksi takdirde açıklanan olay kanıt değil iddiadır. Din alimi v.b dediğiniz insanların benim için ve benim gibi düşünen hiçbir arkadaş için değeri yoktur. Din konusunda bize rehber olarak Hz.Muhammed(sav) ve Kur-an'ı Kerim yeterde artar.

Sadece Çok Önemli Olduğunu Düşündüğünüz Soruları Özel Mesaj ile Sorun.

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke
Yaşadığınız İl: 69 Bayburt
Burcunuz: Terazi Burcu: 23 Eylül-22 Ekim
Yaptı Beğeniler: 1376 time
Aldığı Beğeniler: 524 time

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 19 Haz, 21:39

levitasyon_ustası yazdı: Turap arkadasim;
Dinde yanlis fetva verene gokteki melekler lanet okurlar diye bir Hadis-i Serif vardir onun kendini kandirdigin gibi baska kimseleri de kandirmaya calisma. 1920 li yillarda ezanin turkce okundugu cehaletin hat safada oldugu zamanlarda alimlerden ve evliyalardan kat'i bir surette itiraz gelmistir.Mehmet akif bir Kuran tefsiri yazmistir ama bunu Namazda okurlar diye kitabi dagitmamistir.Yani Mehmet akif gibi alim bir adam namazda turkce kelimelerin okunmasina siddetle ve kat'i bir surette karsidir.Namazda turkce kelimelerin kullanilmasi SİRKTİR kardeslerim.Buyuk bir alim olan Bediuzzaman Said Nursi turkce ezan okuyan imamin yanina giderek "Turkce ezani okumadan ilk once kendi icinden arapcasini oku ondan sonra turkcesini okuyabilirsin.Eger turkcesini direk okusaydin kafir olurdun demis.Yani Arkadaslar Ezan ve Namaz asla ve kat'i bir surette turkce okunamaz.Allahin Kurani arapca indirmesinde binbir cesit hikmetler vardir ve arapca sure ve dualarda epced degerleri ve bizim anlayamadigimiz bir suru sirlar vardir.Bunlari turkce okumak bu yuzden Sirkdir.Ustelik su bilgiyide vereyim sizlere arapcadan turkceye tam olarak ve cevirilemeyen 60. Bin Tane kelime vardir.Namazda hicbir arapca sure ve dua bilmeyen insan sadece Allah deyip kilsada olur ama arapca haric hangi dil olursa olsun Sirktir.Uchiha kardesim turkce okunabilir diye hic bir ayet yok merak etme.Anlattigim gercekleri bir kisi bile anlasa ne mutlu bana..
Vesselam...
bende diyorum kardeşim nerde kaldı :)
ozzzyyy yazdı:İşte bu konuşmalarda da görüyoruz ki yobaz kesimin getirdiği din anlayışının etkilerini temizlemek çok uzun zaman alacak...
Kur-an ın arapça inmesinde ne gibi bir hikmet var merak ediyorum(yoktur demiyorum sadece merak ediyorum). Eğer Hz.Muhammed(sav) arapça değilde latince konuşulan bir ülkede dünyaya gelseydi genede arapça mı indirilirdi bi düşünün. Kur-an yabancı şarkı sözü takip eder gibi okunmak için değil anlaşılması ve doğru yolu göstermesi için indirilmiştir. Yani rehber niteliği taşır. Örnek olarak; sadece türkçe bilen bir kişi aracına almanca, ingilizce, fransızca(v.b) dillerinde navigasyon cihazı taktırsa onun tarif ettiği yolu doğru anlama şansı var mıdır? Ya da şunlardan hangisi daha kolay olur onun cevabını verin; araca kendi dilinde navigasyon cihazı taktırması mı? yoksa yabancı dilde üretilmiş cihazın dilini öğrenmesi mi?
Din anlayışı insanın kendisine aittir ve kişi neyi nasıl algılıyorsa öyle yaşamalıdır. Hadis dediğiniz şeylerin hangisinin peygamberimiz(sav)'e ait olduğunu hangilerinin sonradan çıkma olduğunu bilemeyiz. Bu nedenle hadislerin herhangi bir geçerliliği yoktur. İslam dini ile ilgili herhangi bir konuda kanıt gösterilecekse Kur-an'ı Kerimden gösterilmelidir. Aksi takdirde açıklanan olay kanıt değil iddiadır. Din alimi v.b dediğiniz insanların benim için ve benim gibi düşünen hiçbir arkadaş için değeri yoktur. Din konusunda bize rehber olarak Hz.Muhammed(sav) ve Kur-an'ı Kerim yeterde artar.
abi sende Hz.Muhammed(s.a.v) yeter diyorsun snrada hangi hadisler onun söylediği diye tareddüt ediyorsun,onun kıldırdığı doğru namaza yanlış diyorsunuz,yanlış olsa levitasyoncu knkım deddiği gibi evliyalar vs.hatta şuanda bulunan Gavs-ı Sani hz. leri de yanlış kılardıki onun kıldırdığı namaz bizim kıldığımızın aynısı.
Bu mesaj için Uchiha Sasuke adlı kullanıcıya teşekkür edenler: 2
Maximum (19 Haz, 22:04) • levitasyon_ustası (20 Haz, 15:10)
Değerlendirme: 3.7%

Kullanıcı avatarı
UsTr
Yaşadığınız İl: 35 İzmir
Burcunuz: Balık Burcu: 20 Şubat-20 Mart
Yaptı Beğeniler: 87 time
Aldığı Beğeniler: 550 time

Okunmamış mesaj gönderen UsTr » 19 Haz, 21:53

ozzzyyy yazdı:İşte bu konuşmalarda da görüyoruz ki yobaz kesimin getirdiği din anlayışının etkilerini temizlemek çok uzun zaman alacak...
İlk sorunun cevabını vermek istedim.Hz.Muhammed latince konuşulan bir ülkede dünyaya gelseydi bile yine arapça inerdi.Çünkü Kuran indirildiği sırada Hz.Muhammed zaten okuma ve yazmayı bilmiyordu ve mucizevi bir şekilde arapça okumayı öğrenmişti. :)
Bu mesaj için UsTr adlı kullanıcıya teşekkür eden:
Uchiha Sasuke (19 Haz, 21:53)
Değerlendirme: 1.85%

Kullanıcı avatarı
Maximum
Yaşadığınız İl: 35 İzmir
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Yaptı Beğeniler: 27 time
Aldığı Beğeniler: 16 time

Okunmamış mesaj gönderen Maximum » 19 Haz, 22:10

UsTr yazdı:
İlk sorunun cevabını vermek istedim.Hz.Muhammed latince konuşulan bir ülkede dünyaya gelseydi bile yine arapça inerdi.Çünkü Kuran indirildiği sırada Hz.Muhammed zaten okuma ve yazmayı bilmiyordu ve mucizevi bir şekilde arapça okumayı öğrenmişti. :)
İyi diyorsun da kimsenin arapça bilmediği bir yerde o bile neye yarar belki dediğin gibi olsa kuran bu günlere ulaşamazdı, kim o dili ezberleyecek, kim arapça ögrenecekti?

Kullanıcı avatarı
ozzzyyy
Yaptı Beğeniler: 98 time
Aldığı Beğeniler: 280 time

Okunmamış mesaj gönderen ozzzyyy » 19 Haz, 22:11

Bahsettiğim konu hadisleri değil. Hz.Muhammed'in felsefesi, ahlakı v.b. O’nun ahlâkı Kur’an’dı...
Neyse yunus sizin beni anlayabilmeniz şimdiye kadar doğru bildiklerinizi bi kenara bırakmanız lazım. Ustr mantığın çok doğru gerçekten tebrik ediyorum seni. Belki arapça okur-yazardı ama dili latince olduğu için anlayamazdı. He bi mucize olurdu onuda öğrenirdi haklısınız. Ama bulunduğu toplum anlamazdı. Kur-an'ın arapça inmesinin sebebi tamamen bulunduğu toplumun sapmış yaşam tarzıyla alakalı. Açın bakın peygamberlerin ortaya çıktığı toplumlara ve toplumların o dönemki hallerine. Hangi toplum doğru yoldan sapmış ise o toplumlara gönderilmiştir peygamberler...
Bu mesaj için ozzzyyy adlı kullanıcıya teşekkür eden:
Uchiha Sasuke (19 Haz, 22:14)
Değerlendirme: 1.85%

Sadece Çok Önemli Olduğunu Düşündüğünüz Soruları Özel Mesaj ile Sorun.

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 19 Haz, 22:13

Maximum yazdı:
UsTr yazdı:
İyi diyorsun da kimsenin arapça bilmediği bir yerde o bile neye yarar belki dediğin gibi olsa kuran bu günlere ulaşamazdı, kim o dili ezberleyecek, kim arapça ögrenecekti?
bi kere önemli olan HzMuhammed(s.a.v) olduğu yer değil fitne fesatın çıktığı ve düzeltilmesi gerekn yer önemli. fitne fesat çıkarılan yer türkiye olsaydı türkçe inecekti, mesela incil in ilk başta farsça olması gibi. ama ahirette arapça konuşulacağı için yinede arapça inebilir di bilemiyorum tam olarak
Maximum (19 Haz, 23:25) • UsTr (20 Haz, 00:46)

Kullanıcı avatarı
MSS
Yaşadığınız İl: 56 Siirt
Burcunuz: Başak Burcu: 23 Ağustos-22 Eylül
Yaptı Beğeniler: 8 time
Aldığı Beğeniler: 1 time

Okunmamış mesaj gönderen MSS » 20 Haz, 01:26

Chi dersleri olacaktı ne oldu?
Evet belki haklısın 0'ın gücü yok ama
0'ın kaybedecek bir şeyi de yok

bigboss
Burcunuz: İkizler Burcu: 22 Mayıs-22 Haziran
Aldığı Beğeniler: 2 time

Okunmamış mesaj gönderen bigboss » 20 Haz, 08:55

UsTr yazdı:İlk sorunun cevabını vermek istedim.Hz.Muhammed latince konuşulan bir ülkede dünyaya gelseydi bile yine arapça inerdi.Çünkü Kuran indirildiği sırada Hz.Muhammed zaten okuma ve yazmayı bilmiyordu ve mucizevi bir şekilde arapça okumayı öğrenmişti. :)
Hz.Muhammed herhangi bir latin ülkesine inseydi kuran arapça falan inmezdi.Okuma yazma olayına gelirsek olay şöyle gerçekletiğine göre;Vahiy meleği Cebrâil (a.s.) bu ıssız ve karanlık gecede, güzel bir insan suretinde, etrafa ışıl ışıl nûrlar saçarak göz kamaştırıcı bir aydınlıkla Kâinatın Efendisine göründü. Tatlı fakat gür bir sadâ ile hitap etti:
"Oku!"
Kâinatın Efendisini hayret ve korku sardı. Yüreği ürperiyordu!
"Ben okuma bilmem" diye cevap verdi.
Hazret-i Cebrâil, kendilerini kucakladı ve sıkıp bıraktıktan sonra, tekrar,
"Oku!" diye seslendi.
Fahr-i Kâinat aynı cevabı verdi:
"Ben okuma bilmem!"
Hazret-i Cebrâil, ikinci kere Kâinatın Efendisini kucakladı ve sıkıp bıraktıktan sonra yine seslendi:
"Oku!"
Bu sefer Fahr-i Kâinat:
"Ben okuma bilmem," dedi. "Söyle ne okuyayım?"
Bunun üzerine melek, Allah'tan aldığı ve Resûlüne teslim etmeye geldiği Alâk Sûresinin ilk ayetlerini başından sonuna kadar okudu...(Alıntıdır)
Gördüğünüz söyle ne okuyayım cümlesinden de anlaşılacağı üzere Hz.Muhammed'e yazılı metin gelmedi ki okuma yazma işin içine dahil olsun :)
Bir başka meseleye geçersek fenomen'nin dediği genel hatlarıyla doğrudur.Bakın İslam bozulmaya uğramıştır bunu anlamanız içinse en büyük delil bidatlerdir.Hangi bidatmış hepsini biliyoruz diyenler bi kandil gecelerini araştırsan bakalım-ki bu sadece biri-.
Bir başka hususta bildiğim kadarıyla namazda türkçe okunmaz.Fakat bu şu manayada gelmez yani sırf arapça okumakla olmaz bu iş.Kuranı okumaktan asıl kasıt okuyup,anlamak ve yaşamında uygulamaktır.

Kullanıcı avatarı
turab
Yaşadığınız İl: 37 Kastamonu
Yaptı Beğeniler: 129 time
Aldığı Beğeniler: 171 time

Okunmamış mesaj gönderen turab » 20 Haz, 09:49

Ahahah çok gülüyorum bu yazışmalara yaaa :D Yok latince konuşulan bir yerde olsaydı gene arapça inerdi çünkü hz.muhammed zaten okuma yazma bilmiyordu mucizevi bir şekilde arapça okurdu gene ? Bu nasıl bir mahtıktır yaa niye mucizevi bir şekilde latince öğrenmiyorda gene arapça öğreniyor .

Ya aklı olan varsa kullanır size açıklayım. Latince konuşulan bir ülkede kuran latince İNER!!!
Farzet gene arapça indi(latince konuşulan biryerde mucizevi bir şekilde :D), ulan o zaman nasıl millet inanacak. Bilmedikleri şeyi okumak için gayret gösterirler mi ? Kim koskoca ülkeye arapca öğretecek ? ARAPÇA DİLİ ÖYLE OKUMASI ANLAŞILMASI KOLAY BİR DİL Mİ ? Hadi okudun , ama anlayamazsıınnn.

Bide şu çok komiğime gitti :))) Diyor ki ahirette arapça konuşulacak arkadaş sanırım Ahiret yolcusu ahirete bizden önce gidip gelmiş , gidip gelmekle kalmamış bide üstüne üstlük konuşmuş :D :))

İnsanlar bilmediği konular hakkında çok güzel konuşuyorlar .
uubam.com

Kanıtın yokluğu yokluğun kanıtı değildir...

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 20 Haz, 11:11

bigboss yazdı: Hz.Muhammed herhangi bir latin ülkesine inseydi kuran arapça falan inmezdi.Okuma yazma olayına gelirsek olay şöyle gerçekletiğine göre;Vahiy meleği Cebrâil (a.s.) bu ıssız ve karanlık gecede, güzel bir insan suretinde, etrafa ışıl ışıl nûrlar saçarak göz kamaştırıcı bir aydınlıkla Kâinatın Efendisine göründü. Tatlı fakat gür bir sadâ ile hitap etti:
"Oku!"
Kâinatın Efendisini hayret ve korku sardı. Yüreği ürperiyordu!
"Ben okuma bilmem" diye cevap verdi.
Hazret-i Cebrâil, kendilerini kucakladı ve sıkıp bıraktıktan sonra, tekrar,
"Oku!" diye seslendi.
Fahr-i Kâinat aynı cevabı verdi:
"Ben okuma bilmem!"
Hazret-i Cebrâil, ikinci kere Kâinatın Efendisini kucakladı ve sıkıp bıraktıktan sonra yine seslendi:
"Oku!"
Bu sefer Fahr-i Kâinat:
"Ben okuma bilmem," dedi. "Söyle ne okuyayım?"
Bunun üzerine melek, Allah'tan aldığı ve Resûlüne teslim etmeye geldiği Alâk Sûresinin ilk ayetlerini başından sonuna kadar okudu...(Alıntıdır)
Gördüğünüz söyle ne okuyayım cümlesinden de anlaşılacağı üzere Hz.Muhammed'e yazılı metin gelmedi ki okuma yazma işin içine dahil olsun :)
Bir başka meseleye geçersek fenomen'nin dediği genel hatlarıyla doğrudur.Bakın İslam bozulmaya uğramıştır bunu anlamanız içinse en büyük delil bidatlerdir.Hangi bidatmış hepsini biliyoruz diyenler bi kandil gecelerini araştırsan bakalım-ki bu sadece biri-.
Bir başka hususta bildiğim kadarıyla namazda türkçe okunmaz.Fakat bu şu manayada gelmez yani sırf arapça okumakla olmaz bu iş.Kuranı okumaktan asıl kasıt okuyup,anlamak ve yaşamında uygulamaktır.
nerden buldun bunu Allah aşkına , Allah(c.c) ilk önce kalemi yaratmıştır sonra kalemle herşeyi yaratmıştır bu bildiğimiz kalem değidir, ama gördün mü de okunacak birşey yok diyorsun bende diyemem,hem okunacak birşey olmasaydı SÖYLE derdi ? oku demezdi !!
turab yazdı:Ahahah çok gülüyorum bu yazışmalara yaaa :D Yok latince konuşulan bir yerde olsaydı gene arapça inerdi çünkü hz.muhammed zaten okuma yazma bilmiyordu mucizevi bir şekilde arapça okurdu gene ? Bu nasıl bir mahtıktır yaa niye mucizevi bir şekilde latince öğrenmiyorda gene arapça öğreniyor .

Ya aklı olan varsa kullanır size açıklayım. Latince konuşulan bir ülkede kuran latince İNER!!!
Farzet gene arapça indi(latince konuşulan biryerde mucizevi bir şekilde :D), ulan o zaman nasıl millet inanacak. Bilmedikleri şeyi okumak için gayret gösterirler mi ? Kim koskoca ülkeye arapca öğretecek ? ARAPÇA DİLİ ÖYLE OKUMASI ANLAŞILMASI KOLAY BİR DİL Mİ ? Hadi okudun , ama anlayamazsıınnn.

Bide şu çok komiğime gitti :))) Diyor ki ahirette arapça konuşulacak arkadaş sanırım Ahiret yolcusu ahirete bizden önce gidip gelmiş , gidip gelmekle kalmamış bide üstüne üstlük konuşmuş :D :))

İnsanlar bilmediği konular hakkında çok güzel konuşuyorlar .
sizde herhalde HzMuhammed(s.a.v) zamanından geliyorsunuz ki doğru namazın bu olmadığını söylüyorsunuz. adam görmüş doğru namazın nasıl olduğunu gelmiş burda doğru namaz bu değil diyor.
UsTr (20 Haz, 13:54) • levitasyon_ustası (20 Haz, 15:12)