Reiki Sadece Bir Şifa Enerjisi Değildir

Chi Energy Healing (Reiki). Yetkililer: Fenomen, healermaster, carnim_rama

Moderatör: fenomen

Forum kuralları
* Forum içeriğini diğer forumlarda paylaşmak
* Forumda alınan kararları diğer forumlarda açıklamak
* Forumlara ait özel kuralları ihlal etmek
* Forumlardan diğer alanlara alıntı ve kopya yapmak
Kesinlikle yasaktır. Kural ihlali tespit edildiğinde uyarılmaksızın üyelik silinecektir.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
FavoLe
Mesajlar: 17
Yaş: 27
Kayıt: 25 May, 16:15
Yaşadığınız İl: 6 Ankara
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 5 kez

Reiki Sadece Bir Şifa Enerjisi Değildir

Okunmamış mesaj gönderen FavoLe » 29 May, 18:48

Reikinin ruhsal gelişime verdiği hizmet, belki de yanlış anlaşılma korkusundan hep ikinci planda tutulmakta, bunun üstesinden gelmek için ise "sadece bir şifa enerjisi" olarak tanımlanmaktadır.

Kişinin reikiyle ilk tanışma sebebi, genellikle kendisinin veya bir yakının hastalığını ya da acısını dindirme çabası olabilir. Ama, -eğer reiki sadece bir şifa enerjisi ise, kendisinde sorun görmeyen kişiler bu enerjiye neden açılmalılar?- , sorusu gündeme gelmektedir.

Reiki, kişinin, geçmişinden getirdiği olumusuz etkilerin şimdiki duygu ve davranışları üzerinde bıraktığı izlerden kendini arındırarak; bedenini ve zihnini güçlendirip, onları uyum içinde, ve elinden geldiğince istikrarlı bir sıhhat halinde tutarak; en az surette hastalanarak; tüm potansiyeli ile mutlu yaşaması; bunun yanı sıra sezgilerine ve sessiz bilgiye açılmasıdır. Reikinin şifa veriyor olması, insanlık yararına çalışan pozitif bir enerji niteliğine sahip olmasının sadece bir sonucudur.


Reiki, uyumlanan kişinin, kendinde yolunda gitmeyenleri görmesi ve bunları değiştirmesi için bir fırsattır. Bu yolda, karşımıza insanlar çıkıyor ve şifa vermemizi istiyorlarsa, elimizden geleni yaparız. Reiki alan kişinin, kendine ve yaşayan diğer varlıklara sevgi duyması ve insanlığa kendi sınır ve yetenekleri elverdiği ölçüde hizmet etme isteği ise, bu bütünlük halinin bir sonucudur.


Kişi şifacı olmayı seçebilir ya da kimseye şifa vermeyip, reikiyi sadece kendi esenliği için kullanmayi tercih edebilir. Sadece bu bile, mutlu ve kendinin farkında olan bir insanın daha doğmasına yardımcıdır ve kişi direk hizmet vermeyi seçmese bile, bu farkındalık, insanlığın gelişimini dolaylı olarak mutlaka etkileyecektir.

İşte bu nedenlerden dolayı, reiki, sadece bir şifa sistemine indirgenemez, reiki alan her kişiden de şifacı olması beklenemez.

Reiki almış kişinin, kendi bedeni ve ruhu üzerinde farkındalık sahibi olması, dünyayla ve insanlıkla uyumlu, genel bir sıhhat ve denge içinde yaşamını sürdürmesi, kendi içinde ise huzur içinde varolması beklenir.

Asıl amaç budur.

Reiki kişinin tekâmül etmesi için bir yoldur.

Reiki bir yaşam yoludur.

Sevgilerimle
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti FavoLe mesajı için:
turab (30 May, 15:49)
Değerlendirme: 1.85%


Hayallerin Ötesinde


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Chi Energy Healing (Reiki)” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir