Forum içi dikkatsizlik

Duyuru ve Haberler
Kilitli
Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke
Yaşadığınız İl: 69 Bayburt
Burcunuz: Terazi Burcu: 23 Eylül-22 Ekim
Cinsiyetiniz: Erkek
Yaptı Beğeniler: 1371 time
Aldığı Beğeniler: 521 time

Forum içi dikkatsizlik

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 17 Tem, 19:19

Selamun Aleyküm

Değerli kardeşlerim beni belki sert,kuralcı kafasına göre istediği konuyu siliyo istediğini uyarıyo veya banlıyo diye düşünebilirsiniz.
Ya Hu kaç kere söylenicek forumda konu açmadan önce arama yapın diye.Aynı konuyu kaç yüz kere açıyorsunuz bizdede sabır diye birşey bırakmıyorsunuz :)

Konu açmadan önce araştırın.Her aklınıza gelen soruyu açmayın demiyicem bende açardım eskiden ama biraz not edip bütün sorularınız bir konuda açsanız forum daha az kirlenir değil mi ?

Yöneticiye karşı çıkmak:Konunun veya mesajın silinmesi uyarı almak gibi durumlarda biz sizi bilgilendiriyoruz kafamıza göre uayrı eklemiyoruz veya konu silmiyoruz.

Biraz önce sildim adam konu açmış 'Annem psi wheel i çöpe atmış' bu konu mantıklı geliyor mu size ? Alt tarafı kağıt git yeniden yap sırf beni deli etmek için uğraşıyor adam :)

Neyse başka birşey demiyicem bu kadar sayılır.Neymiş gereksiz konu açmıyoruz hele psi wheel dönmüyo diye hiç konu açmayın 100 lerce konu var.

Forum içinde geyik-sohbet bölümü haricinde konu altında sohbet yapmamaya çalışın ona fazla birşey demem hakaret etmeden.

En önemlisini unuttum forumda bildğiniz gibi Tasavvuf konularına yani din konularına ben bakıyorum ne kadar herkesi kaplasada başka dinlere hakaret edilmesine küçük düşürülmesine izin vermem ve din konusunda yanlış şeyler paylaşan veya yazarın kitabını paylaşanı uyarırım Âllah ın hakkı 3 tür.O kadar sabredersem tabii 3. de banlarım. :D

Hayırlı forumlar..

merciless
Yaşadığınız İl: 35 İzmir
Burcunuz: Aslan Burcu: 23 Temmuz-22 Ağustos
Yaptı Beğeniler: 1 time
Aldığı Beğeniler: 10 time

Re: Forum içi dikkatsizlik

Okunmamış mesaj gönderen merciless » 17 Tem, 20:07

Din konularına sen bakıyor olabilirsin ancak dinle ilgili bir konuyu yalnızca senin fikirlerinle çelişiyor diye kafana göre silemezsin. Kaldı ki caner taslaman ömer çelakıl, yaşar nuri öztürk ya da adnan tarzı hurafeleri benimseyip boş keseden sallayan bir adam değil. Senin gibi adamlar yüzünden ateisttim. Daha sonra caner taslaman gibileri sayesinde islamı seçtim. Sen akademik çalışmaları olan bir profesörden daha iyi bildiğini düşünüyorsan, bayağı bilgili biri olmalısın :) Akrepkral iyi niyetli adam Ancak ileti silme yetkisini verirken verdiği kişinin bu görevi layığıyla yerine getirebilecek olgunlukta olup olmadığına çok bakmıyor sanki. Neyse, bu yaptığını yöneticilere bildiricem.

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 17 Tem, 21:08

Yetki verilmişse bir bildikleri vardir.Istedigin yere soyle selam da soyle :)
Gel gelelim asil konuya.Benim arastirdiklarimla ortusmeyen butun din konularini silerim.
ömer çelakil haric diger hepsi ehli sunnet alimi degil.Hoslarina gideni din de olan birseymis gibi anlatiyorlar.Ogreneceksen Cubbeli Ahmed Hoca yi izle.Ben bilgiliyim demiyorum arastiriyorum diyorum din akademi de ogrenilmez yasayacaksin nefsi terbiye edeceksin muslumanlik sadece sehadetle bitmez imanin islamin sarti var burda sana din ogretecek degilim ama asil musluman en az nefsi levvamede olandir.Madem musluman olmussun o saydiklarindan uzak dur.Bu da sana son kiyagim..

merciless
Yaşadığınız İl: 35 İzmir
Burcunuz: Aslan Burcu: 23 Temmuz-22 Ağustos
Yaptı Beğeniler: 1 time
Aldığı Beğeniler: 10 time

Okunmamış mesaj gönderen merciless » 17 Tem, 22:02

Uchiha Sasuke yazdı:Yetki verilmişse bir bildikleri vardir.Istedigin yere soyle selam da soyle :)
Gel gelelim asil konuya.Benim arastirdiklarimla ortusmeyen butun din konularini silerim.
ömer çelakil haric diger hepsi ehli sunnet alimi degil.Hoslarina gideni din de olan birseymis gibi anlatiyorlar.Ogreneceksen Cubbeli Ahmed Hoca yi izle.Ben bilgiliyim demiyorum arastiriyorum diyorum din akademi de ogrenilmez yasayacaksin nefsi terbiye edeceksin muslumanlik sadece sehadetle bitmez imanin islamin sarti var burda sana din ogretecek degilim ama asil musluman en az nefsi levvamede olandir.Madem musluman olmussun o saydiklarindan uzak dur.Bu da sana son kiyagim..
caner hoca dışındakilerden zaten uzağım sen merak etme. senin gibilerden de uzağım. sen araştırdıklarınla örtüşmeyen konuları silemezsin. burası özgür bir platform.

ehli sünnet alimi olmak konusuna gelince. ömer çelakıl kuranda şifreler bulduğunu iddia ederek ateistlere prim vermekten başka bir şey yapmadı. islamın caner taslaman gibi islamiyete akılcı açıklamalar getiren insanlara ihtiyacı var. kuranı kerimi temel alarak islamiyeti savunanlara. ama senin gibiler yüzünden islamiyet yüzyıllardır bilime zıt olarak nitelendiriliyor. insanlar islama düşman oluyor. cübbeli hocayı izlemediğimi nereden biliyorsun? araştırmadığımı nereden biliyorsun? caner taslamanın akademisyen olup aynı zamanda islamı yaşayıp yaşamadığını, nefsini terbiye edip etmediğini, islamın şartlarını yerine getirip getirmediğini nereden biliyorsun da böyle laflar edebiliyorsun sen?

gösterişli laflar öğrenip bunları kullanmakla da din öğretilmez. öğreticinin erdemi herkesin anlayabileceği şekilde konuşmaktır.

bana son kıyağıymış. bak sen ya. bu forum yetkililerinin yeterli olgunluğa erişip erişmediğine bakmak lazım gerçekten. sonra senin gibiler çıkıp bütün huzuru bozuyorlar.

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 18 Tem, 11:00

merciless yazdı:
caner hoca dışındakilerden zaten uzağım sen merak etme. senin gibilerden de uzağım. sen araştırdıklarınla örtüşmeyen konuları silemezsin. burası özgür bir platform.

ehli sünnet alimi olmak konusuna gelince. ömer çelakıl kuranda şifreler bulduğunu iddia ederek ateistlere prim vermekten başka bir şey yapmadı. islamın caner taslaman gibi islamiyete akılcı açıklamalar getiren insanlara ihtiyacı var. kuranı kerimi temel alarak islamiyeti savunanlara. ama senin gibiler yüzünden islamiyet yüzyıllardır bilime zıt olarak nitelendiriliyor. insanlar islama düşman oluyor. cübbeli hocayı izlemediğimi nereden biliyorsun? araştırmadığımı nereden biliyorsun? caner taslamanın akademisyen olup aynı zamanda islamı yaşayıp yaşamadığını, nefsini terbiye edip etmediğini, islamın şartlarını yerine getirip getirmediğini nereden biliyorsun da böyle laflar edebiliyorsun sen?

gösterişli laflar öğrenip bunları kullanmakla da din öğretilmez. öğreticinin erdemi herkesin anlayabileceği şekilde konuşmaktır.

bana son kıyağıymış. bak sen ya. bu forum yetkililerinin yeterli olgunluğa erişip erişmediğine bakmak lazım gerçekten. sonra senin gibiler çıkıp bütün huzuru bozuyorlar.
Asıl o adamdan uzak duracaksın.Rabıtaya şirk diyen adamdan ne bekliyorsun açıkca evliyaların yaptığı uygulamayı inkar ediyo haliyle evliyalarıda dolaylı yoldan inkar etmiş oluyor.Evliyalar Peygamber(s.a.v) varisidir ki Ehlibeyt ten de bu uygulamayı yapan var.Ehlibeyt sevgisi imandandır.
Ben burda senin iyiliğin için konuşuyorum.Emin ol ondan bilgiliyim demedim sana burda bana kim soru sorarsa araştırım islam alimlerinin verdiği cevabı yazarım kafama göre fasık demiyorum.Ama bu adam fasık kardeşim.

Sizin anlamadığınız ama siteye geldiğimden beri anlattığım nokta şu Sen Âllah ın dediklerini yerine getir sana bilimin en gelişmişini öğretir.Forumda AkrepKral ın ve benim açtığımız konular vardı bermuda şeytan üçgenine osmanlı zamanında girilmiş orada araştırma yapılmış ve yüzerek giren bi adamda vardı denizden çıkınca vücudunu eski haline getiriyordu.Şimdi sen söyle İslamiyetin yaşandığı Osmanlı mı daha ileri yoksa senin savunduğun akademici İslamiyetçilerin bilimi mi daha ileri ?

Ben sana bilgi veriyorum tersliyorsun emin ol benim şuan en yumuşak halimi görüyorsun biraz daha damarıma basma.

Caner taslaman nefsini terbiye etmeye çalışsa rabıta yapar rabıtasız nasıl terbiye edecek işte birşeyden anladığınız yok konuşup duruyorsunuz deli etmeyin beni yeter lan.

Kilitli