Üyelerimizden FullManyak'ın kendi forumunda sitemizden arak konular paylaşması

Duyuru ve Haberler
Kullanıcı avatarı
ozzzyyy
Telekinezi.com Yöneticisi
Yaşadığınız İl: 34 İstanbul
Burcunuz: Boğa Burcu: 21 Nisan-21 Mayıs
Cinsiyetiniz: Erkek
Yaptı Beğeniler: 98 time
Aldığı Beğeniler: 280 time

Üyelerimizden FullManyak'ın kendi forumunda sitemizden arak konular paylaşması

Okunmamış mesaj gönderen ozzzyyy » 12 Oca, 13:16

Forum adresi=> http://kinezist.turkforumpro.com/
Paylaşılan konu=> http://kinezist.turkforumpro.com/t6-mentalizm-nedir
Benim forumumuzda paylaştığım konu=> mentalizm/mentalizm-nedir-t4981.html

Bu konuyu görür görmez üye oldum ve bir uyarı mesajı yazmak istedim. Ancak forumumuzdaki yeni üyelerin iletilerini kısıtlama işlemimizide bire bir kopyalamışlar... Neyse onlara atamadığım mesajı burada sizlerle paylaşıyorum, üyemiz olduğundan onunda görmesini ümit ediyorum. Mesajı gördüğünden emin olduktan sonra kendisini üyelikten çıkartacağım "hesap, mail ve ip ban" atacağım.

Atamadığım mesaj;
Öncelikle merhabalar, ben telekinezi.com'un adminlerinden ozzzyyy. Paylaşılan konuda benim kendi forumumda açtığım konudan bir çok alıntı bulunmakta. Kendime ait ve alıntılardan oluşan birçok bilgiyi harmanlayarak açtığım mentalizm nedir?(bkz: mentalizm/mentalizm-nedir-t4981.html )konusundaki cümlelerin yerlerini değiştirp bu konuyu açmışsınız. Ve bırakın kaynak belirtmeyi alıntı olduğunu bile belirtmeden "konu tamamen bana aittir" diyerek sonunada copyright ibaresi koymuşsunuz. Gördüğüm en komik şeylerden biri bu... Bu konuyu ya derhal kaldırırsınız, yada sonuna kaynakça olarak telekinezi.com ve benim adımı koyarsınız. Sitenizi inceleyeceğim... bizden arak başka konularınızı bulursam ve kaynak belirtmemekte ısrarcı olduğunuza emin olursam bu konuyu diğer yönetici arkadaşlarımla paylaşıp hakkınızda yasal takip başlatacağım... Bilginize...
Bu mesaj için ozzzyyy adlı kullanıcıya teşekkür edenler: 2
Uchiha Sasuke (12 Oca, 17:15) • Sai (14 Oca, 16:49)
Değerlendirme: 3.7%

Sadece Çok Önemli Olduğunu Düşündüğünüz Soruları Özel Mesaj ile Sorun.

Kullanıcı avatarı
ozzzyyy

Re: Üyelerimizden FullManyak'ın kendi forumunda sitemizden arak konular paylaşması

Okunmamış mesaj gönderen ozzzyyy » 12 Oca, 13:33

http://www.frmtr.com/garip-olaylar/5889 ... oloji.html
https://www.facebook.com/kinezist/posts/228636617324594
Bunlarda aynı konunun farklı yerlerdeki paylaşımları...

Nasıl ki okuduğunuz bir kitabın özetini çıkardığınızda o kitap size ait olmuyorsa, okuduğunuz bir yazının özetini çıkartıp-cümlelerin yerlerini değiştirdiğinizde o yazı size ait olamaz. Benim burada kendi araştırmalarım ve tecrübelerim sonucunda uğraşarak(bir çok farklı kaynaktan bilgiyi derleyerek) yazdığım bir yazıyı başından sonundan kırparak sonuna isminizi ekleyip tamamen size ait olduğunu iddia edemezsiniz. Bu tamamen aşağılık bir davranıştır. Eğer kendinize ait birşey paylaşmak istiyorsanız önce benden çaldığınız bilgileri uzun yıllar öğrenerek benim seviyeme ulaşın, daha sonrada kendi cümlelerinizle yazın. Eğer bunu yapamıyorsanız kaynak belirtmeyi ve hırsızlık yapmamayı öğrenin.

Kullanıcı avatarı
Dogukan64
Yaşadığınız İl: 27 Gaziantep
Burcunuz: Yay Burcu: 22 Kasım-21 Aralık
Yaptı Beğeniler: 23 time
Aldığı Beğeniler: 18 time

Re: Üyelerimizden FullManyak'ın kendi forumunda sitemizden arak konular paylaşması

Okunmamış mesaj gönderen Dogukan64 » 12 Oca, 15:40

Allah'im ya! Yarildim abi. "Sitenizde bizden arak baska konulari bulursam..." bari calinti de admin. :D Yanlis anlama sana bi laf ettigim yok, sadece komik geldi.
I don't care what would you want to do or what's your aim; If I know just one thing, do it right know.

Kullanıcı avatarı
ozzzyyy

Okunmamış mesaj gönderen ozzzyyy » 12 Oca, 17:08

Olayın kendisi komik zaten. :)

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke
Yaşadığınız İl: 69 Bayburt
Burcunuz: Terazi Burcu: 23 Eylül-22 Ekim
Yaptı Beğeniler: 1377 time
Aldığı Beğeniler: 524 time

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 12 Oca, 17:15

Derleme yapıp paylaşmış.Bu arkadaş facebook da grup kurmuş ne hikmetse içlerinden biriside grubumun şifresini paylaşmış.Bunlardan beklenen bi davranış ..

Kullanıcı avatarı
TTmF##
Genel Yetkili
Genel Yetkili
Yaşadığınız İl: 33 Mersin
Burcunuz: Balık Burcu: 20 Şubat-20 Mart
Yaptı Beğeniler: 7 time
Aldığı Beğeniler: 86 time

Okunmamış mesaj gönderen TTmF## » 12 Oca, 19:22

gruplara herkesi alırsanız böyle olur :D gerçi ne fark eder emek hırsızlığının cezası zaten karma tarafından çıkıyor. Gerçi ben yakalarsam affetmem o ayrı. Ozzzyyy'in konusuna gelince. Bu kişiyi bende inceleyeceğim yakalandığı taktirde bilişim suçlarına ihbar edeceğim. Konu eksik , alıntı ya da çalıntı da olsa emek hırsızlığından tut internet sahtekarlığına kadar gideri var. Adam gibi itiraf ederse af edilme ihtimalini varsayıyor ve yine de siteden ban yyeceğini bildirmektende hoşnut olurum.
Aradağın çok uzakta değil aslında, gözlerini kapat ve dinle ...

Kullanıcı avatarı
PsycCix
Burcunuz: Aslan Burcu: 23 Temmuz-22 Ağustos
Yaptı Beğeniler: 28 time
Aldığı Beğeniler: 3 time

Okunmamış mesaj gönderen PsycCix » 12 Oca, 19:55

Arkadaş kimse çok ayıp etmiş. Emeğe saygılı olmayan birinden fazla birşey beklenmez.İnşallah hatasını anlar ne diyim bize laf düşmez. İyi tklar
Destiny is all

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke
Yaşadığınız İl: 69 Bayburt
Burcunuz: Terazi Burcu: 23 Eylül-22 Ekim
Yaptı Beğeniler: 1377 time
Aldığı Beğeniler: 524 time

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 12 Oca, 22:18

TTmF## yazdı:gruplara herkesi alırsanız böyle olur :D gerçi ne fark eder emek hırsızlığının cezası zaten karma tarafından çıkıyor. Gerçi ben yakalarsam affetmem o ayrı. Ozzzyyy'in konusuna gelince. Bu kişiyi bende inceleyeceğim yakalandığı taktirde bilişim suçlarına ihbar edeceğim. Konu eksik , alıntı ya da çalıntı da olsa emek hırsızlığından tut internet sahtekarlığına kadar gideri var. Adam gibi itiraf ederse af edilme ihtimalini varsayıyor ve yine de siteden ban yyeceğini bildirmektende hoşnut olurum.
Herkesi alırsan dediğin grubun kurulmasında teşvik eden arkadaş.Neyse gereksiz insanlarla vaktimizi harcamak istemiyorum.Ama şunu söyleyeyim her şeyi affederim ama ihaneti asla ..

Kullanıcı avatarı
TTmF##
Genel Yetkili
Genel Yetkili
Yaşadığınız İl: 33 Mersin
Burcunuz: Balık Burcu: 20 Şubat-20 Mart
Yaptı Beğeniler: 7 time
Aldığı Beğeniler: 86 time

Okunmamış mesaj gönderen TTmF## » 14 Oca, 01:17

adam resmen trip attı yahu ! :D
Aradağın çok uzakta değil aslında, gözlerini kapat ve dinle ...

Kullanıcı avatarı
ozzzyyy

Okunmamış mesaj gönderen ozzzyyy » 14 Oca, 03:22

Birde belirtmeyi unuttum... ortaklar adı altındaki bir başlığın altında telekinezi.com'un bağlantısını paylaşmışlar. Cidden komik arkadaşlarmış bunlar... Üçkağıtçılık yerine komedyenlik yapsalar daha başarılı olurlar kanımca.