Çakra Diye Bir Şey Var mı ? Letaif Yanılgaması..

Çakra gerçek mi ?

Telekinezi ve parapsikoloji alanında derlenmiş, yazılmış makaleler.
Forum kuralları
Kaynak belirtilmeden eklenen tüm yazılardan ekleyen sorumludur.
Alıntı Yapılmadan Eklenen Tüm Yazılar Silinecektir.
Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke
Yaşadığınız İl: 69 Bayburt
Burcunuz: Terazi Burcu: 23 Eylül-22 Ekim
Cinsiyetiniz: Erkek
Yaptı Beğeniler: 1374 time
Aldığı Beğeniler: 523 time

Çakra Diye Bir Şey Var mı ? Letaif Yanılgaması..

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 03 Eki, 20:13

Budray yazdı:
03 Eki, 05:31

Çakra çalışmaların dan sonra daha rahat yapıyordum. Ve 3. Göz aktiflesme yaptığım da kafam epey ağrımıştı. O yüzden düzenli yapmadım. Bu senin için yeterli mi? Hayır. Ama illa inanmam mı gerekiyor? Hayır. O yüzden düşüncene saygı duyuyorum. :D
Âllah razı olsun. (:

Ama yinede onlar benim için yeterli değil. Çok çelişki var bu konuda ve net birşey yok ortada.
Mesela çakraları islamda ki letaif(ruhun organları) zanneden, diyen var. Ama halbuki letaiflerin yeri çakraların yerleriyle aynı değil. Ben letaifler üzerinde zikir çekerken bir çok şey hissettim, yaşadım. Yani letaif ile çakralar aynı olamaz. Peki aynı olamaz ise beden de 2 tane mi böyle şeyler var ? Yani senin 2 kolun var bi 2 kolun daha var diyorsun. Ama ikinci 2 kolu kanıtlayacak birşey yok. Ya da 1 tane zihnin var çakralar ile ikincisinin olduğunu söylüyorsun. (Burada zihin letaif başka bir tane daha zihnimizin olduğunu söylemeniz ise çakralar)

Ya da ikisi aynı şey değil. Peki ruhun organları(bir nevi organ gibi birşey) letaif ise çakraların bu beden ve ruh ikilisinde hangi görevi görüyor ? Enerji. O zaman enerjinin ruh ile değil beden ile alakası olması gerekir. O zaman normal organlarımız gibi onunda görülmesi, dokunabilmemiz vs. lazımdı..

2. Olarak her şeyin bir zıttı vardır. İslamiyette letaif olduğuna göre şeytanında başka bir yol için çakraları olması gerekir. O zaman çakralar şeytana hizmet ediyordur..

İslamiyetten, tasavvuftan sonra yani ondan etkilenerek budizmlerin bunu kendi dinlerine sokmaya çalışması muhtemel. Ha islamiyetten önce budizm olabilir. Ama Âllahın dini birdir. Hz. İsa as da Hz.Musa as da Âllahın dinini tebliğ etmiştir. Hepsi de müslümanlığın ibadeti namaz kıldığına göre aslında sadece İslamiyet vardır.. Ve tüm peygamberler müslümandır..Hz Muhammed Mustafa sav Efendimiz “Adem yaratılmadan önce ben peygamberdim” dediğine göre elbetteki ruh çoook önceden yaratılmıştır. Haliyle onun organları mesabesinde olan letaiflerde. O zaman her halükarda budizm den önce olmuş oluyor ve onların bizden bunları çalmış olabileceği en mantıklısı oluyor. Haliyle bence bir tek letaifler vardır ve bundan etkilenip kendileri çakraları uydurmuşlardır..

Ayrıca kabbala da vs kutsal ağaç diye birşeye denk gelmiştim. Öyle birşeydi. Onda da bu çakralara benzer şeyler vardı. E kabbalanın da ne olduğu ortadaysa.. ?
Yani anlayacağın her türlü letaifler galip geliyor. (:

Ayrıca hani çakralar 7 tanedir ama avuç içlerinde falanda hatta vücudun bir çok yerinde ana 7 çakradan hariç biraz daha küçük çakralar, enerji noktaları vardır diyorlar ya.. Letaiflerin de belli sayısı olmasına rağmen aynı çakradaki gibi avuç içlerinde ve vücudun bir çok noktasında küçük merkezleri bulunuyor..

Yani şimdi avuç içinde letaifin bağlantı noktası mı var yoksa çakra mı var ? Ya da ikisi de üst üste mi binmiş ?

Karar senin(sizin) bence çakra diye bir şey yok.. (: 8-)

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke

Re: Çakra Diye Bir Şey Var mı ? Letaif Yanılgaması..

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 03 Eki, 21:53

E birde 3. Göz meselesi var ondan da bahsedeyim.
3. Göz normalde, yani size göre iki kaşın ortasında değil mi. Bize göre de iki kaşın ortasında nefis var. Siz 3. Göz çalışması yapıyorsunuz ya. Belki de bilmeden iyice nefsin bedene ve ruha uyguladığı hakimiyetini güçlendiriyorsunuz ?
Her şeyin zıttı var demiştik ya. Normalde kerametler letaifler aracılığı ile gerçekleşir. İslamiyet üzere yaşama ile. Bir takım çeşitli haller ortaya çıkar. Bunun yanın sıra zıt kısımda ise şeytan insanlara bir takım haller yaşatabilir. İki kaşın ortasında zikir çekilerek ruhu güçlendirip nefsi zayıflatarak ilahi haller ortaya çıkıyorsa siz de 3. Göz çalışması yaparak ruhu iyice zayıflatıp nefsi güçlendiriyorsunuzdur ve doğru yolda olduğunuza sizi inandırmak için şeytan da size ilahi yerine bunun zıttı olan batıl haller yaşatıyor olabilir..

Kullanıcı avatarı
Budray
Yaşadığınız İl: 34 İstanbul
Burcunuz: Aslan Burcu: 23 Temmuz-22 Ağustos
Yaptı Beğeniler: 212 time
Aldığı Beğeniler: 308 time

Okunmamış mesaj gönderen Budray » 03 Eki, 22:47

Çakra yada letaif ben enerji noktaları diyeyim. Eğer doğruysa Kur'an-ı Kerim de bahsedilmiş. Yerlerinden bahsetti mi? Bilmiyorum.
Şimdi ki soracaklarımı yargılamak olarak değil meraktan soruyorum.
İsmi neden letaif?
Yerlerinin orda olduğu nerden biliniyor? (Göğüs altında ve üstünde 4 tane alın ve tepe noktası)
Birde Kur'an-ı Kerim'i başına yarım saat koy demiştin. Söylediklerim inanmadılar, açıkçası bende pek bir şey hissetmedim, düzelmedi diyebilirim. Yani kitabı okumayıpta kafaya vurunca okumuş olmak gibi akıllarında şekil belirdi eminim. Ara ara benimde belirdi ne yalan söyleyeyim. Fakat yinede devam etmiştim taşımaya..
Bu mesaj için Budray adlı kullanıcıya teşekkür eden:
Uchiha Sasuke (04 Eki, 03:22)
Değerlendirme: 1.85%

Her ne istiyorsan onun için yola koyul.

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 04 Eki, 03:38

Budray yazdı:
03 Eki, 22:47
Çakra yada letaif ben enerji noktaları diyeyim. Eğer doğruysa Kur'an-ı Kerim de bahsedilmiş. Yerlerinden bahsetti mi? Bilmiyorum.
Şimdi ki soracaklarımı yargılamak olarak değil meraktan soruyorum.
İsmi neden letaif?
Yerlerinin orda olduğu nerden biliniyor? (Göğüs altında ve üstünde 4 tane alın ve tepe noktası)
Birde Kur'an-ı Kerim'i başına yarım saat koy demiştin. Söylediklerim inanmadılar, açıkçası bende pek bir şey hissetmedim, düzelmedi diyebilirim. Yani kitabı okumayıpta kafaya vurunca okumuş olmak gibi akıllarında şekil belirdi eminim. Ara ara benimde belirdi ne yalan söyleyeyim. Fakat yinede devam etmiştim taşımaya..
Letaifler daha çok tasavvuf ile alakadar olanların bildiği bir şey. Normalde pek öğrenmeye çalışmazlar. İsminin neden öyle olduğunu bilmiyorum ama bunların olduğunu veliler söylüyor. Sen kuranda herşeyi bulamazsın zaten. Bu konu hadislerde de geçmiyor olabilir. Ama kuran ve hadis ile ömürlerini geçiren kişiler tarafından söyleniyor ki bu doğru olması için yeterlidir. Yine de bunları da geçersek sende letaif noktaları üzerinde zikir çekerek varlığını hissedersin. En azından çakra gibi tam olarak ne yapıp da çalıştırılacağı belirsiz değil.

Kime söyledin inanmadı (: Ben sana ağrı için söyledim onu. Eğer fiziksel bir rahatsızlığın yok ise kuranı başının üstünde belirli bir süre taşıman(kafayla temas edecek) onu geçirecektir. Peşine de ekledim zaten taşıma su ile değirmen dönmez, seninde birşeyler yapman, ibadet etmen gerekir diye.
Yav ben sana taşı dedim de okuma mı dedim.. (:
Bu konuyu tam anlamadım şekil falan..

tasavvufi-dini-yol-ve-yontemler/letaifl ... t1858.html
tasavvufi-dini-yol-ve-yontemler/letaifl ... t1859.html

Burayı oku. birisi en alta yazmış islami çakra diye. Yav kardeşim elma mı bu. Hem amasya elması hem normal elma. varsa 1 tane vardır islami çakra nedir. :lol:

Neyse.. Senin de hemen inanasın varmış hiç zorlamadım bile. Yine de tekrar söyleyeyim bu benim düşüncem ve mantıklı olan bu. Ama ikna kabileyetim gün geçtikçe artıyor bunu fark ettim. :lol: