Cinler ve Cinlerden Korunma Yolları

Cinlerden korunma yolları, Cinlerden korunmak için neler yapılmalı?

Telekinezi ve parapsikoloji alanında derlenmiş, yazılmış makaleler.
Forum kuralları
Kaynak belirtilmeden eklenen tüm yazılardan ekleyen sorumludur.
Alıntı Yapılmadan Eklenen Tüm Yazılar Silinecektir.
Kullanıcı avatarı
turab
Yaşadığınız İl: 37 Kastamonu
Burcunuz: Boğa Burcu: 21 Nisan-21 Mayıs
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 129 kez

Re: Cinler ve Cinlerden Korunma Yolları

Okunmamış mesaj gönderen turab » 05 Eyl, 11:03

Uchiha Sasuke yazdı:
turab yazdı:
Uchiha Sasuke yazdı:Turab yanlış anlama birşey sorucam,siz hadislere uydurma diyorsunuz ya nasıl ayırt ediyorsunuz ? Ya uydurma dediğiniz gerçek hadis ise Resulullah(s.a.v) sözünü inkar etmiş olursunuz o zaman ne olacak ?

Eski çarpışmamızı bir kenara bırakıp cevap verirsen.. (:
Vereyim dostum. Peygamber efendimiz zamanında toplam 500 hadis vardı. Ve bunların hepsini Hz.Aliye toplatıp yaktırdı. Tabi birazı kaldı. Vefatından sonra bu hadis sayısı toplam 600bine çıktı. Günümüzde ise 1.5 milyona yakın hadis bulunmakta. Buhari ise kitabında sadece 600bine yakın hadis bulundurduğunu açıklamaktadır. Söyle bakalım sen nasıl bu kadar doğru olduğunu bilip her hadise güveniyorsun ? Uydurma olmayan hadisler bellidir zaten belli araştırmalarla anlaşılır
Buhari gerçek bir alimdir.Bizlere öğretilende Kuran-ı Kerimden sonra baştacı yapılan hadisleri topladığı kitaptır..
500 Hadis olduğunu nerden biliyorsun,sonuçta Peygamber Efendimiz(s.a.v) sadece belirli kişilerle gezmiyordu.Herhangi birinin yanında sözler söylemiş olabilir..

Bunu tüm ilim alimi kabul eder zaten. Peygamber efendimiz doğduğundan bu yana hiç susmadan konuşsa gene bu kadar hadis ortaya çıkmaz. Örneğin yaşar nuri öztürk , abdulaziz bayındır gibi ilahiyatcılarda bu görüşte

uubam.com

Kanıtın yokluğu yokluğun kanıtı değildir...

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke
Youtuber
Youtuber
Yaşadığınız İl: 69 Bayburt
Burcunuz: Terazi Burcu: 23 Eylül-22 Ekim
Teşekkür etti: 1505 kez

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 05 Eyl, 11:11

Peki birşey sorucam Peygamber Efendimiz(s.a.v) sürekli ibadet ile meşgul olurmuş sabaha kadar bile namaz kıldığı biliniyor..Peki bu nasıl mümkün, insan dayanabilir mi ?
Ellah(c.c) dostları bile aynı saatte birkaç yerde bulunuyorken alemlere Rahmet olarak gönderilen,Onun yüzü suyu hürmetine alemler yaratılan Resulullah(s.a.v) için 500 hadis mi söyledi diyorsun şimdi ?
Tekniği katma araya çünkü sen Peygamberlerde Ellah dostlarını aklınla sınırlayamazsın çünkü..
Eğer birinin acısını paylaşmazsan, onu anlayamazsın. Ama sadece onları anladın diye, onlarla aynı fikirde de olamazsın.

-Pain

Kullanıcı avatarı
turab

Okunmamış mesaj gönderen turab » 05 Eyl, 11:14

Uchiha Sasuke yazdı:Peki birşey sorucam Peygamber Efendimiz(s.a.v) sürekli ibadet ile meşgul olurmuş sabaha kadar bile namaz kıldığı biliniyor..Peki bu nasıl mümkün, insan dayanabilir mi ?
Ellah(c.c) dostları bile aynı saatte birkaç yerde bulunuyorken alemlere Rahmet olarak gönderilen,Onun yüzü suyu hürmetine alemler yaratılan Resulullah(s.a.v) için 500 hadis mi söyledi diyorsun şimdi ?
Tekniği katma araya çünkü sen Peygamberlerde Ellah dostlarını aklınla sınırlayamazsın çünkü..

Peygamberimizin namaz kılmaktan topuklarının parçalanacak dereceye geldiği biliniyor
Yazılan 500 hadis var.
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti turab mesajı için:
geller (05 Eyl, 19:17)
Değerlendirme: 1.85%
uubam.com

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke
Youtuber
Youtuber
Yaşadığınız İl: 69 Bayburt
Burcunuz: Terazi Burcu: 23 Eylül-22 Ekim
Teşekkür etti: 1505 kez

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 05 Eyl, 11:20

turab yazdı:
Uchiha Sasuke yazdı:Peki birşey sorucam Peygamber Efendimiz(s.a.v) sürekli ibadet ile meşgul olurmuş sabaha kadar bile namaz kıldığı biliniyor..Peki bu nasıl mümkün, insan dayanabilir mi ?

Peygamberimizin namaz kılmaktan topuklarının parçalanacak dereceye geldiği biliniyor
Yazılan 500 hadis var.
Tamam onu diyorum bende şimdi sen akşamdan sabah kadar namaz kıl bakıyım ne olacak sadece topukların parçalanmaz dayanamazsın bile kılamazsın okadar.
Ama sen doğduğundan vefatına kadar konuşsa o kadar hadis çıkmaz diyorsun.

Ben sana 1.5 milyon hadis var demiyorum uydurmada var içlerinde diyorum..Ama araştıracağımız kaynak var mı ? 500 olduğuna dair.Taa Peygamber Efendimiz(s.a.v) zamanından kalmış bir bilgi ?
Eğer birinin acısını paylaşmazsan, onu anlayamazsın. Ama sadece onları anladın diye, onlarla aynı fikirde de olamazsın.

-Pain

Kullanıcı avatarı
rolex
Yaşadığınız İl: 42 Konya
Burcunuz: Aslan Burcu: 23 Temmuz-22 Ağustos
Cinsiyetiniz: Belirtmedi
Teşekkür etti: 66 kez

Okunmamış mesaj gönderen rolex » 05 Eyl, 11:57

Dikkatinizi çekmek gibi olmasın ama levlake levlak lema halaktul evla uydurma hadistir bende hocamdan öğrenmiştim

http://www.diniyazilar.com/2012/04/hers ... yaratildi/

Kullanıcı avatarı
NotAfraid
Yaşadığınız İl: 23 Elazığ
Burcunuz: Koç Burcu: 21 Mart-20 Nisan
Teşekkür etti: 31 kez

Okunmamış mesaj gönderen NotAfraid » 05 Eyl, 19:13

rolex yazdı:Dikkatinizi çekmek gibi olmasın ama levlake levlak lema halaktul evla uydurma hadistir bende hocamdan öğrenmiştim

http://www.diniyazilar.com/2012/04/hers ... yaratildi/
hadislerin doğruluğundan emin olmak için Kuranla hadisleri karşılaştırmalıyız
Bakara:29 - O (Allah) ki; yeryüzünde ne var ne yok hepsini sizler için yarattı. Sonra göğe yöneldi ve onu yedi gök olarak düzenledi. O herşeyi en iyi bilendir.
Kuranda ki ayete bakınca herşey sizler için yaratılmıştır deniyor Hz.Muhammet(s.a.v) peygamberimiz için demiyor
bide peygamberimizin namaz kılmaktan topukları çatlamış olabilir peygamber efendimiz 2 gün boyunca da oruç tutuyormuş ama bunu bize mekruh kılmış unutmamalıyız o bir Peygamber
ÇOK FAZLA SAVAŞIRSAN MUTLAKA BİR GÜN KAYBEDERSİN

Kullanıcı avatarı
turab

Okunmamış mesaj gönderen turab » 05 Eyl, 20:55

Uchiha Sasuke yazdı:
turab yazdı:

Yazılan 500 hadis var.
Tamam onu diyorum bende şimdi sen akşamdan sabah kadar namaz kıl bakıyım ne olacak sadece topukların parçalanmaz dayanamazsın bile kılamazsın okadar.
Ama sen doğduğundan vefatına kadar konuşsa o kadar hadis çıkmaz diyorsun.

Ben sana 1.5 milyon hadis var demiyorum uydurmada var içlerinde diyorum..Ama araştıracağımız kaynak var mı ? 500 olduğuna dair.Taa Peygamber Efendimiz(s.a.v) zamanından kalmış bir bilgi ?

Arkadaşım bu tarihtir yazılı belgedir bunlar mevcut yanmışlarda kalanlarda
uubam.com