Parapsikoloji den Korkmayın !!!

Telekinezi ve parapsikoloji alanında derlenmiş, yazılmış makaleler.
Forum kuralları
Kaynak belirtilmeden eklenen tüm yazılardan ekleyen sorumludur.
Alıntı Yapılmadan Eklenen Tüm Yazılar Silinecektir.
Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke
Youtuber
Youtuber
Yaşadığınız İl: 69 Bayburt
Burcunuz: Terazi Burcu: 23 Eylül-22 Ekim
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 1510 kez

Parapsikoloji den Korkmayın !!!

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 18 Kas, 21:22

Selamun Aleyküm.
Üst dipnot:(Sadece cin kısmına değindim,belki vaktim olur da Âllah izin ederse dini boyutuyla birlikte tamamen cinler hakkında da yazabilirim.)Bu yazıyı daha erken yazacaktım da aklıma gelmişken bir iki bir şey yazayım dedim.Genel olarak bu konuyu daha derinlemesine ve daha anlaşılır bir şekilde yazacağım şimdilik bununla idare edin.Bunlardan başka korktuğunuz şeyler varsa konu altına yazın,anlamadığınız yer olursa yazın cevap vereyim.Bu konuyla alakalı yazıyı da 1-2 yıla, inşaÂllah yazarım (:

;

Genel olarak tüm insanlık nedense görmediği(bilinmeyen) şeyden korkuyor, bunun ne olduğu fark etmiyor.Ama bilinmeyenin, varlığın elini(gücünü) biliyoruz, neyinden korktuğunuza da tam anlayamadım açıkçası.Bence inançtan,öz güven eksikliğinden kaynaklanıyor.
Şöyle anlatayım;
Ordunuz var ve savaşa gidiyorsunuz.Karşı taraf hakkında yeteri kadar istihbaratınız var.Ordu miktarını,askeri eğitimini biliyorsunuz.Sizin ordunuzun da rakibin ordusundan güçlü olduğunu biliyorsunuz.Ama karşı tarafın ordusunu görmediğiniz için savaşmaktan korkuyorsunuz,kendi ordunuza güvenmiyorsunuz..

Bu olayda biraz bunun gibi aslında (:
Cinlerin ne olduğu belli,gücü belli.Emin olun bir cin bir insanla baş edemiyor.Siz oturun Âllah Âllah diye zikredin.Hiç durmadan kaç bin tane cin in size saldırdığının,her saldıranın da zikrin nuruyla nasıl yandığından haberiniz yok ve bu yüzden korkuyorsunuz sanırım..
Yeterince açık olmuştur herhalde (:
(İnsan için yapması çok kolay olan zikir sayesinde sizde onlara zarar verebiliyorsunuz bu açıdan bakın.
Cinler aslında ibadet eden,etmeyen(edenlere daha çok) her müslümana saldırır.Bu ölene kadar devam edecektir.İster ibadeti bırakır şeytana ve nefse esir olursunuz,isterseniz ateşkesi olmayan ve ölene kadar her an devam edecek olan bu savaşta sizde silahınızı çekip düşmanı yenmeye çalışırsınız, seçim sizin.. )

*Şimdi konuya dönecek olursak cinlerle astral seyahat hariç hiçbir dalın bir alakası yoktur.Yani gelebilen cin parapsikoloji ile uğraşmadan öncede gelebilir.(belki astral seyahat de de yoktur ama hiç yapmadığım için bir şey diyemeyeceğim). Parapsikoloji yapmanız cinleri etrafınıza toplamaz yani.
Cinler ile aramıza perde çekilmiştir.Her isteyen oradan geçemez,geçenin de çok bir gücü kalmaz diye yazmıştım bir arkadaşa.Güç dediysem de öyle bizim dünyamıza etki edilen güç değil.Cinler insanlara vesvese ve insan vücuduna küçük baskılar(yani ağrı sızı gibi) yapar.Ondan başka bizim dünyamızda hiçbir güç sahibi değillerdir.Geceleri eşyalardan ses gelir, çıtırdama gibi bir tek onu yapabilirler.Yoksa öyle bir şeyleri havaya uçurma,fırlatma gibi şeyler yapamazlar.Sarkaca bile güçleri yetmez (: Yani bizim dünyamızda hiçbir güce sahip değiller bu yüzden korkacak bir şey yok.

*Kontrol edememekten korkan da varmış.Her gün(espri) psi wheel döndüremiyorum diye konu açılınca buna ne yazacağımı bilemedim (: Bu yüzden korkan arkadaşa diyeceğim tek şey kontrolsüz güç,güç değildir. Sen hele kontrol edemeyeceğin noktaya gel biz öğretiriz onu ..

Söyleyeceklerim bu kadar teşekkür ederim (:
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Uchiha Sasuke mesajı için:
Darknesspromise (20 Kas, 22:02)
Değerlendirme: 1.85%

Eğer birinin acısını paylaşmazsan, onu anlayamazsın. Ama sadece onları anladın diye, onlarla aynı fikirde de olamazsın.

-Pain

Kullanıcı avatarı
Budray
Yaşadığınız İl: 34 İstanbul
Burcunuz: Aslan Burcu: 23 Temmuz-22 Ağustos
Teşekkür etti: 295 kez

Re: Parapsikoloji den Korkmayın !!!

Okunmamış mesaj gönderen Budray » 19 Kas, 20:03

Bana yazmıştın abi burayada çok güzel yazmışsın ellerine sağlık insanın en büyük düşmanı yine insandır diyorum bitiriyorum :)
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Budray mesajı için:
Uchiha Sasuke (19 Kas, 20:18)
İyi şeyler zaman alır.

Kullanıcı avatarı
EBU_ENES
Yaşadığınız İl: 33 Mersin
Teşekkür etti: 16 kez

Okunmamış mesaj gönderen EBU_ENES » 21 Kas, 23:03

Uchiha Sasuke yazdı: Cinler insanlara vesvese ve insan vücuduna küçük baskılar(yani ağrı sızı gibi) yapar.Ondan başka bizim dünyamızda hiçbir güç sahibi değillerdir.Geceleri eşyalardan ses gelir, çıtırdama gibi bir tek onu yapabilirler.Yoksa öyle bir şeyleri havaya uçurma,fırlatma gibi şeyler yapamazlar.Sarkaca bile güçleri yetmez (: Yani bizim dünyamızda hiçbir güce sahip değiller bu yüzden korkacak bir şey yok.

:
Anlaşılan cin çarpmasını görmemişsin

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke
Youtuber
Youtuber

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 22 Kas, 06:25

Yok öyle birşey..
Eğer birinin acısını paylaşmazsan, onu anlayamazsın. Ama sadece onları anladın diye, onlarla aynı fikirde de olamazsın.

-Pain

Alihan
Yaşadığınız İl: 6 Ankara
Burcunuz: Kova Burcu: 22 Ocak-19 Şubat
Teşekkür etti: 24 kez

Okunmamış mesaj gönderen Alihan » 22 Kas, 21:08

Sasuke, ben geceleri gelen çat çut sesleri sıcaklık değişimi dolayısıyla büzüşen cisimlerden gelir diye biliyorum. Ben de herhangi bir şeyi cinlere bağlamayı pek doğru bulduğumu söyleyemem... Yazın için teşekkürler.

EBU_ENES, cin çarpması, ruhsal ya da bedensel sorunları olan insanlarda görülen kriz, şizofreni ya da diğer psikopatik bozuklukların eskiden halk anlayamadığı için koyduğu addır. Normalde cinle bir alakası yoktur bu hurafeyi lütfen yayma. Eskiden insanlar, anlayamadığı/bilmediği şeyler için bir şeyler uydurur hatta tedavilerini de uyduru ve gönülleri az da olsa rahat ederdi. Bu saçma hurafeleri uydurmayın/yaymayın ve lütfen aklınızla biraz araştırma yaparak neyi merak ediyorsanız bulun. Allah ya da neye inanıyorsanız o tanrı(lar), sizin görüşünüzce adaletli midir? Bizim karşı koyamayacağımız, kaldıramayacağımız bir şeyi neden bize musallat etsin... Evren yetmedi mi? İnsanların kötülüğü yetmedi mi? Acılar yetmedi mi? Yasaklar yetmedi mi? Sorumluluklar yetmedi mi? Tanrınıza değil, size soruyorum. Bence bunlar gayet yeterli. Biraz ağır konuştuysam, üzgünüm. Ama psikolog ya da psikiyatrdan tedavi alınması gereken durumda, bu gibi şeyler söylendiği, yalancı hocalara, üfürükçülere gidildiği ve kişinin durumunun gittikçe kötüleştiğini bildiğimden, birsürü kişinin hayatının karardığını bildiğimden konuşmak zorundaydım.

CİN ÇARPMASI GİBİ ASILSIZ ADLAR VERİLEN TÜM PSİKOLOJİK RAHATSIZLIKLARDA ERKEN TANI HER ZAMAN ÇOK ÖNEMLİDİR! HURAFELERE İNANMAYIN, İNANIYORSANIZ DAHİ GİDİN DEVLET DOKTORUNA. SONUÇTA O CİNLERİ KOVAMAYACAK SİZİN GÖRÜŞÜNÜZCE DEĞİL Mİ? TEDAVİYİ UYGULAMASINA İZİN VERİN VE OLMAZSA KANITLARIYLA BİZE SUNUN?
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Alihan mesajı için:
Uchiha Sasuke (23 Kas, 08:07)
Yazık ki insanlar doğayı yok ederken birşeyi hep unutuyorlar : İnsan da doğanın bir parçası !!!

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke
Youtuber
Youtuber

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 23 Kas, 08:07

Alihan yazının bir kısmına katılıyorum.
Zamanında psikolog ve psikiyatrist e çok gittim.Onlardan öğrendiğim birşey varki her ruhsal hastalığı çözemiyorlar. Aslında ruhsal hastalık demek de biraz komik kaçıyor.
Psikanaliz in kurucusu,önderi Sigmund Freud tüm ruhsal hastalıkların ruhtan kaynaklandığını öne sürmüştür.Nefsi inkar etmektedir.Ama İslamı daha derinlemesine araştırıp öğrenince,tasavvuf da da az da olsa bir yol kat edince anlaşılıyor ki tüm psikolojik rahatsızlıklar nefsin kötü sıfatlarından;dünya sevgisi,hased, kin,öfke,hırs yani tüm dünyevi şehvetlerden kaynaklandığı anlaşılıyor.
Benimde yaşadığım tüm sıkıntı İslamiyete sarılarak kolayca geçti.Ve gözlemlediğim kadarıyla Allaha ibadet eden hiçkimse de böyle psikolojik rahatsızlıklar görmedim.Aksine ibadeti bırakıp dünyayı seven,ölümü unutup dünya için hırsla çalışan,başkalarına karşı hased,kin besleyenlerde bu rahatsızlıklar oluşuyor.
Ha Sigmund Freud un nefsi inkar edip sadece ruh üzerinden olaya yaklaşıp çeşitli başarılı işler yaptığı doğrudur.Ama rahatsızlığın kaynağını tam keşfedemediği içinde her tedavisi başarılı değildi malesef.

Kendi bilgim ve bir abinin uzun yıllar psikoloji ile olan uğraşısın dan çıkan bilgiler bunlar.Katılıp katılmamak size kalmış.
Saygılar..
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Uchiha Sasuke mesajı için:
kimsetutamaz (23 Kas, 17:08)

-Pain

Kullanıcı avatarı
Yashida_TR
Yaşadığınız İl: 47 Mardin
Burcunuz: Oğlak Burcu: 22 Aralık-21 Ocak
Teşekkür etti: 18 kez

Okunmamış mesaj gönderen Yashida_TR » 30 Kas, 12:22

Uchiha Sasuke yazdı:Alihan yazının bir kısmına katılıyorum.
Zamanında psikolog ve psikiyatrist e çok gittim.Onlardan öğrendiğim birşey varki her ruhsal hastalığı çözemiyorlar. Aslında ruhsal hastalık demek de biraz komik kaçıyor.
Psikanaliz in kurucusu,önderi Sigmund Freud tüm ruhsal hastalıkların ruhtan kaynaklandığını öne sürmüştür.Nefsi inkar etmektedir.Ama İslamı daha derinlemesine araştırıp öğrenince,tasavvuf da da az da olsa bir yol kat edince anlaşılıyor ki tüm psikolojik rahatsızlıklar nefsin kötü sıfatlarından;dünya sevgisi,hased, kin,öfke,hırs yani tüm dünyevi şehvetlerden kaynaklandığı anlaşılıyor.
Benimde yaşadığım tüm sıkıntı İslamiyete sarılarak kolayca geçti.Ve gözlemlediğim kadarıyla Allaha ibadet eden hiçkimse de böyle psikolojik rahatsızlıklar görmedim.Aksine ibadeti bırakıp dünyayı seven,ölümü unutup dünya için hırsla çalışan,başkalarına karşı hased,kin besleyenlerde bu rahatsızlıklar oluşuyor.
Ha Sigmund Freud un nefsi inkar edip sadece ruh üzerinden olaya yaklaşıp çeşitli başarılı işler yaptığı doğrudur.Ama rahatsızlığın kaynağını tam keşfedemediği içinde her tedavisi başarılı değildi malesef.

Kendi bilgim ve bir abinin uzun yıllar psikoloji ile olan uğraşısın dan çıkan bilgiler bunlar.Katılıp katılmamak size kalmış.
Saygılar..
hocam karikateist gibi sayfa ve grupları takip ettim uzun bir dönem hayatım kararmıştı desem yeridir böyle boşa yaşıyodum resmen hayattan bir zevkim yoktu sonradan farkettim ki sözde insanlara yardım eden sayfalar insanları zehirliyor allah yolundan ayrılmamalı neyse ki doğru yolu buldum

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke
Youtuber
Youtuber

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 01 Ara, 12:47

Yashida_TR yazdı: hocam karikateist gibi sayfa ve grupları takip ettim uzun bir dönem hayatım kararmıştı desem yeridir böyle boşa yaşıyodum resmen hayattan bir zevkim yoktu sonradan farkettim ki sözde insanlara yardım eden sayfalar insanları zehirliyor allah yolundan ayrılmamalı neyse ki doğru yolu buldum
Herkes zamanın da yanlış yollara sapabiliyor hele bu ahir zamanda böyle olayları çok normal görüyorum önemli olan senin gibi zamanında gerçeği fark edip gafletten uyanmak..Ben de bir dönem bakmıştım yaşadıklarının aynısını belki daha fazlasını yaşadım ama ne zaman Âllah ı hatırlayıp ibadet etsem hayatım İslamiyete göre şekilleniyordu.Küçüklüğümden beri de ruhum daralır,sıkılırdı yani artık neredeyse yaşayamıyordum.İbadetle,zikirle kurtuldum, ayaklarım yere değmiyor artık :) Belki zikir ile alakalı yazı da yazarım, İslamiyeti insanlara biraz da olsa sevdiririz...Şu cümleyi kurmak istemiyorum ama tasavvuf yoluna girince bu sitede ki her şeyin çok boş olduğunu anlıyor insan..

-Pain