Var Olmadığını Kanıtlayana 5000 TL Ödül !

Telekinezi ve parapsikoloji alanında derlenmiş, yazılmış makaleler.
Forum kuralları
Kaynak belirtilmeden eklenen tüm yazılardan ekleyen sorumludur.
Alıntı Yapılmadan Eklenen Tüm Yazılar Silinecektir.
Kullanıcı avatarı
TriGonoMetri
Medya-Tanıtım Yönetici
Medya-Tanıtım Yönetici
Yaşadığınız İl: 72 Batman
Burcunuz: Başak Burcu: 23 Ağustos-22 Eylül
Cinsiyetiniz: Erkek
Yaptı Beğeniler: 172 time
Aldığı Beğeniler: 249 time

Var Olmadığını Kanıtlayana 5000 TL Ödül !

Okunmamış mesaj gönderen TriGonoMetri » 05 Mar, 13:07

Resim

Çoğu zaman bu soruyla muhatap oluyoruz veya oluyorsunuzdur : Telekinezi var mıdır?

İlgili alanda bilgi elde etmek için milyon dolarlar harcanarak kurulan Parapsikoloji laboratuvarları, CIA,FBI,KGB ve MOSSAD'ın yaptığı gizli deneylerin artarak ortaya çıkması,60 üniversite kürsüsünde yer edinmesi ve hala hakkında bilinmeyenler...

Bizi veya sizleri '' var mıdır ? '' sorusuna iten bu olgulara karşı bizim elimize ulaşamayan somut bilgilerin olmaması mı ya da bazı konuların hala bilinmemezlik yönünün olması mıdır?

Ülkemizde Parapsikolojik alanlarda çalşmaların neredeyse yok denecek kadar az olduğu bir gerçektir.Daha da önemlisi devlet düzeyinde önem verilmemesi daha da ürkütücü bir konudur.

Devir artık silah devri değildir.Ulusal güçlerin '' Yok et '' mantığından uzaklaşıp '' Yönlendir kullan '' mantığını benimsediğini, günyüzüne çıkan çalışmalar, belgeler ve bilgilerden anlayabiliriz.Subliminal mesajlar,Parapsikolojik saldırı,Gizli Hipnoz...

CIA, TSK'nın 1 yılda yaptığı harcamayı sadece 6 aylık dönemde Parapsikolojik çalışmalar için harcıyor.Olmayan birşey için çalışıyor öyle mi?

KGB'nin 1700 km ötede olan kişileri hipnoz etmeyi başardığı ve halen devam eden çalışmaları olmayan birşey için öyle mi?

2006-2008 yılları arasında intihar eden 4 Aselsan Personelinin Telekinezi ile intihara sürüklenmiş olacağına dair şüphe Başbakanlık Teftiş Kurulu raporunda yer almıştı.Raporda yazılanlar olmayan birşey öyle mi?

Ülkemizde bu alanda çalışmalar olmadığı bir gerçektir.Halen önemi kavranmamış ve duvarımızda duran bir delik olarak kalmaya devam ediyor.
Var oldoğunu kanıtlamak için diplomalı mı olmak gerekir? Ki diploma ile anlaşılacak bir konu değil iken.

Diplomalı şef Proflarımız başta olmak üzere, Telekinezi'nin olmadığını vurgulayan veya yoktur diyenlere hodri meydan diyorum:

VAR OLMADIĞINI KANITLAYANA 5 BİN TL ÖDÜL vereceğim.
Bu mesaj için TriGonoMetri adlı kullanıcıya teşekkür eden:
PsycCix (07 Mar, 00:48)
Değerlendirme: 1.85%

Ne zaman şah desem herşey mat olur!

AlfaDemirkan
Yaşadığınız İl: 55 Samsun
Burcunuz: Kova Burcu: 22 Ocak-19 Şubat
Yaptı Beğeniler: 3 time
Aldığı Beğeniler: 3 time

Re: Var Olmadığını Kanıtlayana 5000 TL Ödül !

Okunmamış mesaj gönderen AlfaDemirkan » 05 Mar, 19:44

Ben bunu bir kaç video ile değilde biraz tartışma ve beyin fırtınası ile çözülecek bir şey olduğuna inanıyorum.Yani bilimsel olarak bir kanıt getirmek %90 imkansız.Tabii telekinezinin olduğunu iddia eden birinin ateist olması bariz bir salaklık olurdu.Yani iş yüzyıllardan beri gelen din savaşına gidiyor.Diploma değil beyin önemli burda acaba bu işin mantığı nedir ? işte bu yüzden bu bir muamma,insanlar sadece ve sadece tanrının varlığını inkar etmek istiyorlar.

özet olarak : telekinezi teorik olarak vardır ancak henüz bilimsel bir kanıtını bulmadılar.

Kullanıcı avatarı
ozzzyyy
Telekinezi.com Yöneticisi
Yaşadığınız İl: 34 İstanbul
Burcunuz: Boğa Burcu: 21 Nisan-21 Mayıs
Yaptı Beğeniler: 98 time
Aldığı Beğeniler: 280 time

Okunmamış mesaj gönderen ozzzyyy » 05 Mar, 21:15

Ufak bir düzeltme: %90 imkansız diye birşey olmaz. Birşey imkansızsa %100 yapılamaz.
Birşeyi bilimsel olarak açıklamak için öncelikle teknolojinin elverişli olması gerekir. Ruhun varlığını hepimiz biliyoruz kutsal kitaplar vasıtasıyla ve şuanki bilim ruhun varlığını ispatlayamıyor. Bilimsel olarak ruhun varlığı ispat edilememişken ruhla bağlantılı başka birşeyin ispat edilmesi beklenilemez.
Telekinezinin olmadığının ispat edilmesi bana şunun gibi geliyor; +Şu dağın arkasında bir ev var. -Evet. +O evin olmadığını bana ispatla. Bu mantıkla yola çıkarsak kendi içimizde çelişiriz. Biz bu cümleyi birine söylersek alacağımız cevapta şu olur; -Kardeşim ne belli orda ev olduğu? Cevapta bu olur muhtemelen; +Var ya orda ben inanıyorum söylentiler dolaşıyo...
Birşeyin olmadığını ispatlamak için öncelikle onunla alakalı somut birşeyler olması gerekir, aksi takdirde o şey zaten yoktur. Telekinezinin olduğunun veya olmadığının ispatının yapılabilmesi için öncelikle bunu yaptığını iddia eden kişilerin laboratuvar ortamında teste tabi tutulmaları gerekiyor.
Bu test için alınacak önlemler:
1)Deneye katılacak kişilerin, üzerinde deneme yapılacak nesneye herhangi bir şekilde dokunmalarına izin vermemek.
2)Psi-wheel gibi hassas bir düzenek üzerinde uygulama yapılıyorsa üzeri kapatılmalı, ve hiçbir şekilde hava almadığından emin olmak için kabın altına lastik bir kaplama yapılmalı. İşi iyice garantiye almak için etrafı strafor parçalarıyla kaplanmalı. Kabın içindeki cismin mıknatıs ve statik elektrikten etkilenmediğinden emin olunmalı.
3)Deneye katılan kişiler elbiselerinden kurtulmalı ve deney öncesi vücutları x-rayden geçirilmeli.
4)Deney için kullanılacak nesnelere belli bir mesafeden sonra yaklaşılmasına müsaade edilmemeli.

Bu şıkları arttırabilirizde. Ama temel kurallar konulacak olsa tahminen bunlar olurdu diye düşünüyorum.
Bu mesaj için ozzzyyy adlı kullanıcıya teşekkür eden:
TriGonoMetri (05 Mar, 21:27)

Sadece Çok Önemli Olduğunu Düşündüğünüz Soruları Özel Mesaj ile Sorun.

Kullanıcı avatarı
ozzzyyy

Okunmamış mesaj gönderen ozzzyyy » 05 Mar, 21:17

Birde son olarak bu iddiayı biri çıkıpta çok zekice tuş edebilir. Olmadığını ispatla diyorsanız, "o zaman olduğunu ispatla" cümlesine hazırlıklı olmalısınız. Eğer ispatlayacak birikiminiz yoksa bu iddiayı kaybedersiniz çok net bir şekilde. O yüzden siz trigonometrinin yaptığını yapmayın sakın. :D O ortaya bir iddia atıyorsa bunu destekleyecek argümanıda vardır kesinlikle.
TriGonoMetri (05 Mar, 21:20)

Kullanıcı avatarı
TriGonoMetri
Medya-Tanıtım Yönetici
Medya-Tanıtım Yönetici
Yaşadığınız İl: 72 Batman
Burcunuz: Başak Burcu: 23 Ağustos-22 Eylül
Yaptı Beğeniler: 172 time
Aldığı Beğeniler: 249 time

Okunmamış mesaj gönderen TriGonoMetri » 05 Mar, 21:32

ozzzyyy yazdı:Ufak bir düzeltme: %90 imkansız diye birşey olmaz. Birşey imkansızsa %100 yapılamaz.
Birşeyi bilimsel olarak açıklamak için öncelikle teknolojinin elverişli olması gerekir. Ruhun varlığını hepimiz biliyoruz kutsal kitaplar vasıtasıyla ve şuanki bilim ruhun varlığını ispatlayamıyor. Bilimsel olarak ruhun varlığı ispat edilememişken ruhla bağlantılı başka birşeyin ispat edilmesi beklenilemez.
Telekinezinin olmadığının ispat edilmesi bana şunun gibi geliyor; +Şu dağın arkasında bir ev var. -Evet. +O evin olmadığını bana ispatla. Bu mantıkla yola çıkarsak kendi içimizde çelişiriz. Biz bu cümleyi birine söylersek alacağımız cevapta şu olur; -Kardeşim ne belli orda ev olduğu? Cevapta bu olur muhtemelen; +Var ya orda ben inanıyorum söylentiler dolaşıyo...
Birşeyin olmadığını ispatlamak için öncelikle onunla alakalı somut birşeyler olması gerekir, aksi takdirde o şey zaten yoktur. Telekinezinin olduğunun veya olmadığının ispatının yapılabilmesi için öncelikle bunu yaptığını iddia eden kişilerin laboratuvar ortamında teste tabi tutulmaları gerekiyor.
1)Deneye katılacak kişilerin, üzerinde deneme yapılacak nesneye herhangi bir şekilde dokunmalarına izin vermemek.
2)Psi-wheel gibi hassas bir düzenek üzerinde uygulama yapılıyorsa üzeri kapatılmalı, ve hiçbir şekilde hava almadığından emin olmak için kabın altına lastik bir kaplama yapılmalı. İşi iyice garantiye almak için etrafı strafor parçalarıyla kaplanmalı. Kabın içindeki cismin mıknatıs ve statik elektrikten etkilenmediğinden emin olunmalı.
3)Deneye katılan kişiler elbiselerinden kurtulmalı ve deney öncesi vücutları x-rayden geçirilmeli.
4)Deney için kullanılacak nesnelere belli bir mesafeden sonra yaklaşılmasına müsaade edilmemeli.

Bu şıkları arttırabilirizde. Ama temel kurallar konulacak olsa tahminen bunlar olurdu diye düşünüyorum.
Ustadım katkın için teşekkürler. Zevk alarak okudum
Bu mesaj için TriGonoMetri adlı kullanıcıya teşekkür eden:
ozzzyyy (05 Mar, 23:50)

Ne zaman şah desem herşey mat olur!

Kullanıcı avatarı
ozzzyyy

Okunmamış mesaj gönderen ozzzyyy » 05 Mar, 23:53

TriGonoMetri yazdı:
ozzzyyy yazdı:Ufak bir düzeltme: %90 imkansız diye birşey olmaz. Birşey imkansızsa %100 yapılamaz.

Ustadım katkın için teşekkürler. Zevk alarak okudum
Estağfurullah. Böyle bir iddia ile geldiğin için ben teşekkür ederim asıl. En ufak tartışmada james randinin paranormal challenge'ını öne süren arkdaşlara karşılık vermek için güzel bir koz oldu. Artık yapabilen gitsin 1 milyon doları alsın diyenlere; gel olmadığını kanıtla 5000 tl kazan diyebiliriz. :)
TriGonoMetri (08 Mar, 22:27)

Kullanıcı avatarı
TTmF##
Genel Yetkili
Genel Yetkili
Yaşadığınız İl: 33 Mersin
Burcunuz: Balık Burcu: 20 Şubat-20 Mart
Yaptı Beğeniler: 7 time
Aldığı Beğeniler: 86 time

Okunmamış mesaj gönderen TTmF## » 06 Mar, 01:21

Bende eksik kalmayayım biraz bilgi akışı yapalım. Sen buraya telekinezinin olmadığını kanıtlayın demişsin fakat parapsikolojinin öyle çok dalı var ki telekinezi emeklemek gibidir. Ayrıca sevgili adminiz ozzyy'in bahsettiği ruh'un kanıtlanmaması olayına katılıyorum Fakat...

Telekinezi yapmak ruh işi değil enerji işidir. Enerjinizi yönlendirebiliyorsanız yapabileceğiniz en basit şeydir psi-wheel...
Ayrıca telepati' kanıtlanmışken telekinezi'nin kanıtlanmamasına imkan tanımıyorum.http://www.radikal.com.tr/dunya/ilk_kez ... du-1211299

dostum, burda eğer bazı şeyleri göstermiyorsak inan bana hazır olmadığınız içindir. Senin parapsikolojik yapacağın çoğu çalışma enerjiyle alakalıdır. Enerjinin yettiği şeyi yapabilirsin. Bu da zaten konu olarak açtığım bir şeydir.

Enerji her şeydir. şu an bunu yazarken bile enerji harcıyorum. Sende okurken yürürken ... Bunlar kendimizi yormadan yaptığımız şeyler. Ayrıca bir insanın inanmadığı ve yapamadığı şeyleri hiçe sayması çok kolaydır. İnanmayan bir insanla ruhsal bir bağlantı dahi kuramazsın. Çünkü Enerjisi sana kapalıdır.

konuyu dallandırarak anlattım fakat umarım bişeyler kapmışsınızdır.
Bu mesaj için TTmF## adlı kullanıcıya teşekkür eden:
TriGonoMetri (08 Mar, 22:29)

Aradağın çok uzakta değil aslında, gözlerini kapat ve dinle ...

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
Yaşadığınız İl: 7 Antalya
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Yaptı Beğeniler: 278 time
Aldığı Beğeniler: 726 time

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 06 Mar, 11:32

Farklı yaklaşımın için teşekkürler TriGonoMetri,

Yalnız unutulan bir gerçek var her ne kadar hala bilim avam için madde temelli işlese de Sovyet döneminde Ruslar bu konuyu bilimsel olarak ele alıp incelemişlerdi. Nina Kulagina kayıt altına alınıp günümüze ulaşabilen isimler arasında.
Parapsikoloji'yi bilim dalı olarak kabul eden ve dahası bu alanı istihbari çalışmalarında da kullanan ülkeler için "Telekinezi, Telepati, Astralseyahat var mı yok mu?" tartışması sadece fantaziden ibaret bizzat kullanıyorlar.

video-ve-gorseller/nina-kulagina-ve-tel ... i-t85.html
Bu mesaj için Yönetici adlı kullanıcıya teşekkür edenler: 2
TriGonoMetri (08 Mar, 22:30) • Sai (14 Mar, 18:13)
Değerlendirme: 3.7%

İlmin Kaynağı Allah'tır. O'na Uzak Olan Şeytana Yakın Olur. Allah'a Yakın Olan ise Tüm İlimlere Layıkıyla Vakıf Olur.

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke
Yaşadığınız İl: 69 Bayburt
Burcunuz: Terazi Burcu: 23 Eylül-22 Ekim
Yaptı Beğeniler: 1376 time
Aldığı Beğeniler: 524 time

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 06 Mar, 13:52

Birşey yoksa nasıl kanıtlıyıcaz.Daha doğrusu olmayan birşey kanıtlanmaz kanımca :))

Kullanıcı avatarı
PsycCix
Burcunuz: Aslan Burcu: 23 Temmuz-22 Ağustos
Yaptı Beğeniler: 28 time
Aldığı Beğeniler: 3 time

Okunmamış mesaj gönderen PsycCix » 07 Mar, 00:58

Şuanki bilimin ve tarihin doğrularına inanmamak gerek tabi . Bundan bi yüzyıl sonra herzaman ki gibi değişecek. Daha ışığı çözemeyen bilim adamlarının kinezi olaylarını çözebilmesi biraz komik :) Bunları zaten kabul etmeyen yok sadece bizlerin bilmesini istemiyorlar. 5.paragraftaki gibi kullanmak , kukla etmek
Destiny is all