Zamanımızı En Çok Yiyen Seçenekler!

Telekinezi ve parapsikoloji alanında derlenmiş, yazılmış makaleler.
Forum kuralları
Kaynak belirtilmeden eklenen tüm yazılardan ekleyen sorumludur.
Alıntı Yapılmadan Eklenen Tüm Yazılar Silinecektir.
Kullanıcı avatarı
Budray
Yaşadığınız İl: 34 İstanbul
Burcunuz: Aslan Burcu: 23 Temmuz-22 Ağustos
Cinsiyetiniz: Erkek
Yaptı Beğeniler: 211 time
Aldığı Beğeniler: 305 time

Re: Zamanımızı En Çok Yiyen Seçenekler!

Okunmamış mesaj gönderen Budray » 08 Eyl, 20:44

Yönetici yazdı:
08 Eyl, 20:36
Yapılacakların not alınması harekete geçmeyi etkiliyor. Eğer bir süredir yapılması gerekenler birikmeye başlamışsa hemen not alıp "Yapılacaklar" listesi hazırlıyorum. Zamanında üniversite sınavına hazırlanırken kendime verdiğim telkinlerin de etkisi ile bunu "Mutlaka yapılması gerekenler" olarak algılayıp, yaptıkça maddelerin üzerini çiziyorum. Bir nevi yarış gibi. Hedef belirle, hedefin üzerine çık ve bir üst basamağa geç algısı.
Buda videoda geçiyordu kanban tekniği olarak. Belli bir başlık var o başlık altında kendi yöntemimizi kullanmak gerekiyor. Not almak farkındalık sağlıyor. Kişi kullanmıyor ise bile kendi yöntemini değiştirmeden farkındalık için kademeyi, seviyeyi yükseltmek için not alması güzel olur. Benim başım yandı başkasının yanmasın kendi yönteminizi yapmak, o yolda ilerlemek için yapabileceğiniz karar almak bir başkasınından almaktan 1000 kat daha iyi.
Bu mesaj için Budray adlı kullanıcıya teşekkür eden:
Yönetici (08 Eyl, 20:50)
Değerlendirme: 1.85%

Her ne istiyorsan onun için yola koyul.

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke
Yaşadığınız İl: 69 Bayburt
Burcunuz: Terazi Burcu: 23 Eylül-22 Ekim
Yaptı Beğeniler: 1371 time
Aldığı Beğeniler: 522 time

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 09 Eyl, 23:35

Yönetici yazdı:
Yapılacakların not alınması harekete geçmeyi etkiliyor. Eğer bir süredir yapılması gerekenler birikmeye başlamışsa hemen not alıp "Yapılacaklar" listesi hazırlıyorum. Zamanında üniversite sınavına hazırlanırken kendime verdiğim telkinlerin de etkisi ile bunu "Mutlaka yapılması gerekenler" olarak algılayıp, yaptıkça maddelerin üzerini çiziyorum. Bir nevi yarış gibi. Hedef belirle, hedefin üzerine çık ve bir üst basamağa geç algısı.
Aynen abi bu konuyu gördükten sonra kendime basit de olsa birşey hazırladım. Ne yapacağıma karar vermediğim için bir türlü başlayamıyordum.Böyle çok güzel oldu.Eskiden program oluşturup ona göre hareket etmekten nefret ederdim.Belirli bir zamana göre kendimi kısıtlamayı sevmiyorum. Böyle hem kendimi kısıtlamayacağım hemde düzenli çalışacağım..

Aynısını yazıp odanın 3 duvarına astım, nereye bakarsam göreyim diye. :) Harbiden kafam rahatladı. Kafamda duracağına kağıtta dursun. Beynimi çok gereksiz meşgul ettiğimi farkettim..
Gerçi yapmak istediğim herşeyi bir güne sığdıramam diye seçenekleri azaltıp kendimce önemlilerini belirleyip yazdım.Bazı şeylerden mecbur feragat ettim. Ne yapayım tembel halimle bunlar bile fazla (:

Yazının sonuna da "Bunları yap, ondan sonra ne yapmak istiyorsan yap." Diye yazacaktım unuttum. Bu bile içimi kemiriyor şuan :)
Resim
Bu mesaj için Uchiha Sasuke adlı kullanıcıya teşekkür edenler: 2
Budray (10 Eyl, 07:22) • Yönetici (10 Eyl, 10:49)
Değerlendirme: 3.7%

Kullanıcı avatarı
Budray

Okunmamış mesaj gönderen Budray » 10 Eyl, 07:36

Uchiha Sasuke yazdı:
09 Eyl, 23:35
Yönetici yazdı:
Aynen abi bu konuyu gördükten sonra kendime basit de olsa birşey hazırladım. Ne yapacağıma karar vermediğim için bir türlü başlayamıyordum.Böyle çok güzel oldu.Eskiden program oluşturup ona göre hareket etmekten nefret ederdim.Belirli bir zamana göre kendimi kısıtlamayı sevmiyorum. Böyle hem kendimi kısıtlamayacağım hemde düzenli çalışacağım..

Aynısını yazıp odanın 3 duvarına astım, nereye bakarsam göreyim diye. :) Harbiden kafam rahatladı. Kafamda duracağına kağıtta dursun. Beynimi çok gereksiz meşgul ettiğimi farkettim..
Gerçi yapmak istediğim herşeyi bir güne sığdıramam diye seçenekleri azaltıp kendimce önemlilerini belirleyip yazdım.Bazı şeylerden mecbur feragat ettim. Ne yapayım tembel halimle bunlar bile fazla (:

Yazının sonuna da "Bunları yap, ondan sonra ne yapmak istiyorsan yap." Diye yazacaktım unuttum. Bu bile içimi kemiriyor şuan :)
Resim
46 dakika kapak ağır olmamış mı? (:
Tabii sen bilirsin ama yavaş yavaş ilerlemek daha verimli geliyor bana. Çünkü çabuk sıkabilirsin, diğer günlerde hiç yapmadığın zamanlar olur. Ama senin için etkili oluyorsa iyi ve sıkılmıyorsan sözüm yok. Önemli olan etkili olması. Birde sabah saat 3 sıralarında kalkabiliyorsan kalk. Tabii uyuman lazım saat 23.00 gibi yani uyku halinde olman lazım ilk. Enerjin acayip yoğun oluyor. Normalde vücudumun tek bir yerinde enerjimi yönlendirirken o zaman bütün vücudumu yönlendiriyorum. Yatakta bi sağ bi sol bi aşağı bir yukarı :D güzel oluyor. (Astral değil)
Uchiha Sasuke (10 Eyl, 11:40)

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 10 Eyl, 11:40

Budray yazdı:
10 Eyl, 07:36
Tabii sen bilirsin ama yavaş yavaş ilerlemek daha verimli geliyor bana. Çünkü çabuk sıkabilirsin, diğer günlerde hiç yapmadığın zamanlar olur. Ama senin için etkili oluyorsa iyi ve sıkılmıyorsan sözüm yok. Önemli olan etkili olması. Birde sabah saat 3 sıralarında kalkabiliyorsan kalk. Tabii uyuman lazım saat 23.00 gibi yani uyku halinde olman lazım ilk. Enerjin acayip yoğun oluyor. Normalde vücudumun tek bir yerinde enerjimi yönlendirirken o zaman bütün vücudumu yönlendiriyorum. Yatakta bi sağ bi sol bi aşağı bir yukarı :D güzel oluyor. (Astral değil)
Müzik listesi hazırladım 46 dk sürüyordu o yüzden 46 dk yaptım :lol: Ben müziksiz ders de çalışamam, sıkılırım. Belkide telekineziyi bu yüzden devam ettiremediğimi düşünüp müzikle çalışmaya karar verdim o da 46 dk sürdü ne yapayım dayanacağım biraz artık (:

Benim saat 3 de kalkmam için 8 de falan yatmam lazım.O saatte bırak telekineziyi adım atacak dermanım olmuyor :lol: Ha yatakta yapacaksak daha kötü, maksimum 3 dk ya uyurum. Sen yapabiliyorsan helal olsun (:

Kullanıcı avatarı
Budray

Okunmamış mesaj gönderen Budray » 10 Eyl, 11:47

Uchiha Sasuke yazdı:
10 Eyl, 11:40
Budray yazdı:
10 Eyl, 07:36
Müzik listesi hazırladım 46 dk sürüyordu o yüzden 46 dk yaptım :lol: Ben müziksiz ders de çalışamam, sıkılırım. Belkide telekineziyi bu yüzden devam ettiremediğimi düşünüp müzikle çalışmaya karar verdim o da 46 dk sürdü ne yapayım dayanacağım biraz artık (:

Benim saat 3 de kalkmam için 8 de falan yatmam lazım.O saatte bırak telekineziyi adım atacak dermanım olmuyor :lol: Ha yatakta yapacaksak daha kötü, maksimum 3 dk ya uyurum. Sen yapabiliyorsan helal olsun (:
Müzik dinlerken yapabiliyor musun peki? Çünkü iki tane eylem oluyor. Tek bir şeye odaklanmak daha önemli bana göre. Sıkılınca bırakırsın çok yapmana gerek yokki her gün 5 dakika daha dersin ve ilerlersin. Müzik dinleyeceksen sadece müzik dinle mesela kendini ona ver iliklerine kadar hisset müziği. Bu araştırma sonucu öğrendiğim bilgiler. Herkesin farklı kapasitesi var tabii işine çok da karışmayayım. :lol:
Uchiha Sasuke (10 Eyl, 11:49)

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 10 Eyl, 11:54

Budray yazdı:
10 Eyl, 11:47
Müzik dinlerken yapabiliyor musun peki? Çünkü iki tane eylem oluyor. Tek bir şeye odaklanmak daha önemli bana göre. Sıkılınca bırakırsın çok yapmana gerek yokki her gün 5 dakika daha dersin ve ilerlersin. Müzik dinleyeceksen sadece müzik dinle mesela kendini ona ver iliklerine kadar hisset müziği. Bu araştırma sonucu öğrendiğim bilgiler. Herkesin farklı kapasitesi var tabii işine çok da karışmayayım. :lol:
Yapıyorum, faydasını ileride göreceğiz.Soundtrack dinliyorum zaten fazla dikkatimi dağıtmıyor, aksine daha çok motive ediyor. Genel olarak insanlar sesli ortamlarda ders çalışamaz ama ben ses olunca, müzik olunca çok daha güzel çalışıyorum. Önemli olan buna alışmak.
Telekinezide durum biraz farklı ama önemli olanda zoru başarmak değil mi (:
Karış canım ne olacak, sen karışmayacaksında kim karışacak :lol:
İnan o 5 dkyı bile yapamıyorum.. Böyle iyi.. Eğer düzenli çalışmaya devam edersem 1 ayda bile 7 yılda ilerleyemediğim kadar ilerlerim :lol:
(Bilgi, deneyim konusunda değil tabii. Sürekli çalışıp bıraktığım için hiçbir şey olmadı (:

Kullanıcı avatarı
Budray

Okunmamış mesaj gönderen Budray » 10 Eyl, 12:19

Uchiha Sasuke yazdı:
10 Eyl, 11:54
Budray yazdı:
10 Eyl, 11:47
Yapıyorum, faydasını ileride göreceğiz.Soundtrack dinliyorum zaten fazla dikkatimi dağıtmıyor, aksine daha çok motive ediyor. Genel olarak insanlar sesli ortamlarda ders çalışamaz ama ben ses olunca, müzik olunca çok daha güzel çalışıyorum. Önemli olan buna alışmak.
Telekinezide durum biraz farklı ama önemli olanda zoru başarmak değil mi (:
Karış canım ne olacak, sen karışmayacaksında kim karışacak :lol:
İnan o 5 dkyı bile yapamıyorum.. Böyle iyi.. Eğer düzenli çalışmaya devam edersem 1 ayda bile 7 yılda ilerleyemediğim kadar ilerlerim :lol:
(Bilgi, deneyim konusunda değil tabii. Sürekli çalışıp bıraktığım için hiçbir şey olmadı (:
Aynen öyle. Sürekli olması önemli olan. Sen kendi yolundan git en başarılı olacağın çalışma budur çünkü. Sabah 3 te kalkmayı ben her zaman yapmıyorum tâbii kide. Bazen kendim çoğu zaman bilmeden uyanıyorum. Ama tam uyanma değil trans hali anlayacağın. İmajinasyon daha kolay, enerjin yüksek olduğu zaman dilimi. Bir şeye ilk başlanıyorsa onda denilenebilir. Çünkü daha kolay sonuca varılır ve o durumun mantığını yani nasıl yaptığını anlayasıya kadar devam ederse gerçek hayata da geçirir. Ne kadar kolaylaştırırsan o kadar çabuk sonuca varırsın.
Uchiha Sasuke (10 Eyl, 12:23)

“Genel Derleme Yazılar ve Makaleler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir