Off Off

Moderatör: Sai

Forum kuralları
* Forumlarda T.C. Yasalarına aykırı konu açmak ve konulara yazmaz,
* Genel ahlaka aykırı yazılar yazmak, resim-video ve çeşitli medyalar eklemek,
* Küfür ve aşağılama içeren yazılar yazmak,
* Dil, Din, Irk ve Mezhep ayrımı yapmak, kışkırtmak veya bunlara zemin oluşturmak,
* Ahlaki, Tarihi, Örfi ve Kültürel yapımıza aykırı konu başlatmak, konularda yazmak ve yayınlamak,
* Hangi nedenle olursa olsun Siyasi konularda başlık açmak, açılmışsa başlık altına yazmak; başka bir konu altında Siyasi konulara girmek, Siyasi tartışmalar başlatmak, başka konuları Siyasi tartışma malzemesi haline getirmek;
Forum ortamının sıhhati açısından Yasaktır. Bu kurallara uymayanlar hiçbir uyarı verilmeksizin Forumdan Uzaklaştırılacaklardır
Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke
Youtuber
Youtuber
Yaşadığınız İl: 69 Bayburt
Burcunuz: Terazi Burcu: 23 Eylül-22 Ekim
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 1470 kez

Re: Off Off

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 13 Eki, 17:56

Kretek Ney Ki ? Sigara Mı Sigaraysa İşim Olmaz Yani.

Eğer birinin acısını paylaşmazsan, onu anlayamazsın. Ama sadece onları anladın diye, onlarla aynı fikirde de olamazsın.

-Pain

telekom

Okunmamış mesaj gönderen telekom » 13 Eki, 18:17

ders çalış demiyorum.matematikte bir ilimdir.ibni sina bak hem metafizikle uğraşan biri hem tıpla hem dinle.çok yönlü ol.zevk al soru cözerken.ilim derken dini ilimler diyorsan fethullahçılardan sakın :) dini çok iyi anlatıyorlar amenna.dinlerinide yaşıyorlar.ancak kuran kursu gibi yerleri yok.abdulkadir geylani hazretlerinin cemaati var zikirleri falan vardı ben dalgasına katıldıydim :D öğrenirsen orda öğrenirsin birşeyler ama açlıktan ağzın kokar.gündüz mühendis olsan gece mürid olmazmı?gidip bir cemaatte sırf hayatını geçiremezsin onlar dahi bağış ister.ya sırf oranın görevlisi olursun çok cuzi miktar para ile hayatını geçirirsin.ya da mühendis olup para ile istediğin ilmi kitabı alıp ,cemaate bağış yaparsın hemde ilmi eğitim görürsün .tercih senin.

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke
Youtuber
Youtuber

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 13 Eki, 18:23

telekom yazdı:ders çalış demiyorum.matematikte bir ilimdir.ibni sina bak hem metafizikle uğraşan biri hem tıpla hem dinle.çok yönlü ol.zevk al soru cözerken.ilim derken dini ilimler diyorsan fethullahçılardan sakın :) dini çok iyi anlatıyorlar amenna.dinlerinide yaşıyorlar.ancak kuran kursu gibi yerleri yok.abdulkadir geylani hazretlerinin cemaati var zikirleri falan vardı ben dalgasına katıldıydim :D öğrenirsen orda öğrenirsin birşeyler ama açlıktan ağzın kokar.gündüz mühendis olsan gece mürid olmazmı?gidip bir cemaatte sırf hayatını geçiremezsin onlar dahi bağış ister.ya sırf oranın görevlisi olursun çok cuzi miktar para ile hayatını geçirirsin.ya da mühendis olup para ile istediğin ilmi kitabı alıp ,cemaate bağış yaparsın hemde ilmi eğitim görürsün .tercih senin.
ne fethullahçısı onlardan kaçıyom ben :D. ben ilim öğrenmek istiyorum dini ilim ve hayatım boyunca o ilimde ilerlemek, derinleşmek istiyorum.zaten az para istiyorum kendimi geçirecek kadar. açlıktan ağzı kokuyor derken ? nefsi dizginlemek için genellikle biz az yemek yeriz siz naparsınız acaba :D
Eğer birinin acısını paylaşmazsan, onu anlayamazsın. Ama sadece onları anladın diye, onlarla aynı fikirde de olamazsın.

-Pain

cehalet
Teşekkür etti: 8 kez

Okunmamış mesaj gönderen cehalet » 13 Eki, 19:19

Uchiha Sasuke yazdı:
telekom yazdı:ders çalış demiyorum.matematikte bir ilimdir.ibni sina bak hem metafizikle uğraşan biri hem tıpla hem dinle.çok yönlü ol.zevk al soru cözerken.ilim derken dini ilimler diyorsan fethullahçılardan sakın :) dini çok iyi anlatıyorlar amenna.dinlerinide yaşıyorlar.ancak kuran kursu gibi yerleri yok.abdulkadir geylani hazretlerinin cemaati var zikirleri falan vardı ben dalgasına katıldıydim :D öğrenirsen orda öğrenirsin birşeyler ama açlıktan ağzın kokar.gündüz mühendis olsan gece mürid olmazmı?gidip bir cemaatte sırf hayatını geçiremezsin onlar dahi bağış ister.ya sırf oranın görevlisi olursun çok cuzi miktar para ile hayatını geçirirsin.ya da mühendis olup para ile istediğin ilmi kitabı alıp ,cemaate bağış yaparsın hemde ilmi eğitim görürsün .tercih senin.
ne fethullahçısı onlardan kaçıyom ben :D. ben ilim öğrenmek istiyorum dini ilim ve hayatım boyunca o ilimde ilerlemek, derinleşmek istiyorum.zaten az para istiyorum kendimi geçirecek kadar. açlıktan ağzı kokuyor derken ? nefsi dizginlemek için genellikle biz az yemek yeriz siz naparsınız acaba :D
Kretek dediği djerum gibi sigaraların türü.Sigara içme.Beynine biraz oksijen gitsin.Adam gibi düşün.Kaçmak zor değil.Ama belli yaşam standartlarına alıştıysan hayatta kalman zor.Ayrıca şimdi gençlik ateşiyle bir cesaret hareket edersin ama sonra oğlun sana,arkadaşının elinde gördüğü son model telefonu sorduğunda,veya çocukların,eşin,ailen senden birşey istediğinde boynunu bükersin.O zaman anlarsın yaptığın hatayı.İlla gidicem diyorsan güçlenmeye bak.Maddi ve manevi olarak.Yaşının da reşit olmasını bekle.Reşit olmadan ve okulu bitirmeden hiçbir hakka sahip olamazsın ayrıca senin barınmana yardımcı olacak insanı da suçlu duruma düşürürsün.Bu yüzden gitmek istiyorsan okulunu bitirene kadar veya en azından 18 yaşına gelene kadar güçlenmeye bak.İlim konusunda da şöyle bir söz var : "Siz ne için hazırsanız o da sizin için hazırdır." Sen hazır olmadan ilim senin için hazır olmaz.Gaza gelip hareket etme.Düşün.İhtiyacın olan şey sağlıklı bir düşünce...
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti cehalet mesajı için:
Uchiha Sasuke (13 Eki, 19:24)
Değerlendirme: 1.85%
Sınanıyorsunuz...

telekom

Okunmamış mesaj gönderen telekom » 13 Eki, 20:29

Peygamberlerin bile bir mesleği var :) ona göre düşün şehir ortamında hem ilim hem parayı nasıl kazanmayı düşünüyorsun??
ilim nasıl kazanılır 1780 den bir kitaptan yazıyorum.

az yemek
az uyumak
az konuşmak
uzleti
zikir
tam tefekkür

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke
Youtuber
Youtuber

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 13 Eki, 21:07

telekom yazdı:Peygamberlerin bile bir mesleği var :) ona göre düşün şehir ortamında hem ilim hem parayı nasıl kazanmayı düşünüyorsun??
ilim nasıl kazanılır 1780 den bir kitaptan yazıyorum.

az yemek
az uyumak
az konuşmak
uzleti
zikir
tam tefekkür
çalışmıyıcam demedim ki ?

uzleti ve tam tefekkür ne demek ki kardeş ? :)

-Pain

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke
Youtuber
Youtuber

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 13 Eki, 22:27

cehalet yazdı: Kretek dediği djerum gibi sigaraların türü.Sigara içme.Beynine biraz oksijen gitsin.Adam gibi düşün.Kaçmak zor değil.Ama belli yaşam standartlarına alıştıysan hayatta kalman zor.Ayrıca şimdi gençlik ateşiyle bir cesaret hareket edersin ama sonra oğlun sana,arkadaşının elinde gördüğü son model telefonu sorduğunda,veya çocukların,eşin,ailen senden birşey istediğinde boynunu bükersin.O zaman anlarsın yaptığın hatayı.İlla gidicem diyorsan güçlenmeye bak.Maddi ve manevi olarak.Yaşının da reşit olmasını bekle.Reşit olmadan ve okulu bitirmeden hiçbir hakka sahip olamazsın ayrıca senin barınmana yardımcı olacak insanı da suçlu duruma düşürürsün.Bu yüzden gitmek istiyorsan okulunu bitirene kadar veya en azından 18 yaşına gelene kadar güçlenmeye bak.İlim konusunda da şöyle bir söz var : "Siz ne için hazırsanız o da sizin için hazırdır." Sen hazır olmadan ilim senin için hazır olmaz.Gaza gelip hareket etme.Düşün.İhtiyacın olan şey sağlıklı bir düşünce...
Yok İçmiyomda Zaten Diyaframdan Alıyom Ben Nefes O Yüzden Baya Bi Gidiyo Beynime Oksijen :) Belkide Düzgün Çalıştığı İçin Bu Karar Aklıma Geldi Ama Vazgeçtim Zaten.Sanki Bu Konuyu Beni Vazgeçtirin Diye Açmışım.Ergenlik İşde Napıcaksın :)

Evet Alıştım Ama Onada Alışırım Yoksulluğun Ne Demek olduğunu İyi Bilirim.Evlenmiyicem Orda Sorun Yok.Eve Geri Dönmiyicem Ordada Sorun Yok.Yaşımın Reşit Olmasını Beklersem 18 Oluyom o Zamanda Lise Bitmiş Oluyo Ben Okuldan Kaçmaya Çalışıyom Zaten :D.
Hem kendimi baya Hazırlaıştım Matematiksiz,Derssiz Bir Hayata Ama Vazgeçtim Yine :)
Sanki Bu Hayatta Ki Derdim Ders O olmasa Hayat O Kadar Güzel Ki,Nefretiyle,Öfkesiyle Üzüntüsüyle :D

Teşekkür Ederim Mesajınız İçin..

-Pain

cehalet
Teşekkür etti: 8 kez

Okunmamış mesaj gönderen cehalet » 14 Eki, 22:35

Uchiha Sasuke yazdı:
cehalet yazdı: Kretek dediği djerum gibi sigaraların türü.Sigara içme.Beynine biraz oksijen gitsin.Adam gibi düşün.Kaçmak zor değil.Ama belli yaşam standartlarına alıştıysan hayatta kalman zor.Ayrıca şimdi gençlik ateşiyle bir cesaret hareket edersin ama sonra oğlun sana,arkadaşının elinde gördüğü son model telefonu sorduğunda,veya çocukların,eşin,ailen senden birşey istediğinde boynunu bükersin.O zaman anlarsın yaptığın hatayı.İlla gidicem diyorsan güçlenmeye bak.Maddi ve manevi olarak.Yaşının da reşit olmasını bekle.Reşit olmadan ve okulu bitirmeden hiçbir hakka sahip olamazsın ayrıca senin barınmana yardımcı olacak insanı da suçlu duruma düşürürsün.Bu yüzden gitmek istiyorsan okulunu bitirene kadar veya en azından 18 yaşına gelene kadar güçlenmeye bak.İlim konusunda da şöyle bir söz var : "Siz ne için hazırsanız o da sizin için hazırdır." Sen hazır olmadan ilim senin için hazır olmaz.Gaza gelip hareket etme.Düşün.İhtiyacın olan şey sağlıklı bir düşünce...
Yok İçmiyomda Zaten Diyaframdan Alıyom Ben Nefes O Yüzden Baya Bi Gidiyo Beynime Oksijen :) Belkide Düzgün Çalıştığı İçin Bu Karar Aklıma Geldi Ama Vazgeçtim Zaten.Sanki Bu Konuyu Beni Vazgeçtirin Diye Açmışım.Ergenlik İşde Napıcaksın :)

Evet Alıştım Ama Onada Alışırım Yoksulluğun Ne Demek olduğunu İyi Bilirim.Evlenmiyicem Orda Sorun Yok.Eve Geri Dönmiyicem Ordada Sorun Yok.Yaşımın Reşit Olmasını Beklersem 18 Oluyom o Zamanda Lise Bitmiş Oluyo Ben Okuldan Kaçmaya Çalışıyom Zaten :D.
Hem kendimi baya Hazırlaıştım Matematiksiz,Derssiz Bir Hayata Ama Vazgeçtim Yine :)
Sanki Bu Hayatta Ki Derdim Ders O olmasa Hayat O Kadar Güzel Ki,Nefretiyle,Öfkesiyle Üzüntüsüyle :D

Teşekkür Ederim Mesajınız İçin..
Bak güzel kardeşim bana özel mesajdan ismini yolla seninle bir uygulama yapıcaz.O zaman işler biraz daha netleşir senin için.
Sınanıyorsunuz...

“Geyik-Sohbet” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir