Enerji Ve kineziler hakkındaki düşüncelerim

Cevapla
Jedi
Mesajlar: 16
Yaş: 19
Kayıt: 10 Ara, 19:25
Yaşadığınız İl: 32 Isparta
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 5 kez
Teşekkür edildi: 3 kez

Enerji Ve kineziler hakkındaki düşüncelerim

Okunmamış mesaj gönderen Jedi » 28 Tem, 12:06

Ruhsal ve enerji içerikli konuların tahmin edemeyeceğimiz kadar çok derinliğe sahip olup hala biz insanların sığ sularda yüzmesi beni bu işte bir bit yeniği olduğu şüphesine itiyor.Ya biz bir şeyleri yanlış biliyoruz yada başından beri hiç bir şeyi doğru bilemiyoruz...

Benim düşünceme göre bu işlerde inanmak sadece destek(Yardımcı) rolünü oynuyor.İnanmayı ana role aldığımızda ise "eşim,dostum,arkadaşım inanmıyordu denedi oldu. nasıl yaptı ?" gibi cümlelerin oluşmasına yol açıyor.


Bazı yazılarda görüyorum her şeyde mantık aranmaz veya aramak sizi şüpheye düşürür.

Yine bazı yazılarda görüyorum "şunu yapmak için hissedin" veya daha ayrıntılı şekilde "rüzgarı hareket ettirmek için önce rüzgarla bir olduğunuzu hissedin" ama kimse demiyor ki nasıl hissedeceğiz, bu hissetme işi nasıl gerçekleşecek ? çoğu kişi böyle şeyleri mantık çerçevesi içerisinde planlı bir şekilde birleştirmiyor.

Kimse "Rüzgarı hissetmeye çalışın" yerine neden "Enerjinizi dışarı salıp rüzgarla bütünleştirin" demiyor ?

Bazı kişiler ise vücudundaki daha bir yere yönlendirmeyi öğrenmeden hemen Aerokinezi,Telekinezi V.b şeylere atılıyor.Bir hevesle bu doğa üstü kabul edilen şeyleri yapmak için bilmem şu tekniği diye girip okuduğunuz "Psi-wheel yapmak için döndüğünü imaje edin" gibi yazılan mantık çerçevesinde olmayan yazılar başarıları kısıtlayan başlangıç hevesini kıran yazılardır.Asıl imaje etmemiz gereken şey kağıdın dönmesi değil enerjinin kağıdı döndürmesidir Asıl imaje edilmesi gereken şey enerjidir.

Her şey den önce 'Kinezilerin' enerji ile yapılan şeylerin sadece adlandırılması olduğu unutulmaması gerekiyor.Enerji ile rüzgarı yönlendirirsin adı aerokinezi olur, enerji ile bir maddeyi hareket ettirirsin adı telekinezi olur. Kineziler sadece isimdir,ad dır kendilerine özel hiçbir şeyleri yoktur!

----------
Yukarıdaki yazımda" Kimse "Rüzgarı hissetmeye çalışın" yerine neden "Enerjinizi dışarı salıp rüzgarla bütünleştirin" demiyor ? " gibi bir cümle kurmuştum enerjinizi dışarı salıp rüzgarla bütünleştirin diyorum ama bundan önce rüzgarın ne olduğunu ve nasıl oluştuğunu bilmemiz gerekmiyormu ?

Aerokinezi ile rüzgar oluşturmak isteyen biri rüzgarın doğal yollar ile nasıl oluştuğunu bilmiyorsa bu onun yapma şansını 0 yapmazmı ? her şeyden önce enerjimiz ile bu doğal yolu yapmamız gerekmiyormu ?

Pyrokinezi ile alev oluşturmak isteyen biri(alev yönlendirmeyi kastetmiyorum) alevin sadece bir kimyasal tepkime olduğunu bilmiyor ise bu kimyasal tepkimeyi bir şekilde yapmadığı sürece sadece düşünerek veya enerjisini kullanarak yapmayı denediği sürece hiç bir zaman olmayacağını bilmediği için hevesini kaybetmiyecekmi ? hevesini kaybetmese bile deneyerek zamanını kaybetmeyecekmi ?

-----

Bazı arkadaşlarımın ve abi/ablalarımın yazılarına saygı duyuyorum böyle şeyleri yapmak için doğal yollarla nasıl oluşacağını söylüyorlar fakat devamı şunu düşüneceksin şunu imaje edeceksin oluyor. Anlamıyorum o olayın olduğunu düşünmemiz veya imaje etmemiz bu olayı nasıl gerçekleştirecek ? düşündüğümüzde bize yardım eden birilerimi var ? o olayın gerçekleşmesini imaje etmek yerine bizim onu enerjimiz ile yapmaya çalışmamızı imaje etmemiz daha yararlı olmazmıydı ?
-------

Bu bir isyan yazısıdır kimse üzerine alınmasın.
Tamamen kendi düşüncelerimdir.
Yazımda bilmediğim yanlışlıklarda olabilir.
Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
Mesajlar: 1486
Yaş: 41
Kayıt: 31 Eki, 15:25
Yaşadığınız İl: 7 Antalya
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 357 kez
Teşekkür edildi: 830 kez

Re: Enerji Ve kineziler hakkındaki düşüncelerim

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 28 Tem, 18:00

Her zaman olması gereken bir yazı. Bu tarz bir yazıyı sadece gerçekten ayrıntılara inecek kadar arayan birileri yazabilir.
Son bölümdeki "isyan yazısıdır" ifadesi ile biraz amacından uzaklaşmış, farklı bir atmosfere sokmuş ama gene de her zaman olması gereken, sayılarının artması gereken bir yazı.

Teşekkürler Jedi

Müsait bir zamanda ben de hem okuyucular hem de yazanlar açısından ayrıntılı bir şekilde yazayım.
İlmin Kaynağı Allah'tır. O'na Uzak Olan Şeytana Yakın Olur. Allah'a Yakın Olan ise Tüm İlimlere Layıkıyla Vakıf Olur.

Kullanıcı avatarı
Budray
Mesajlar: 731
Yaş: 18
Kayıt: 05 Ağu, 21:50
Yaşadığınız İl: 34 İstanbul
Burcunuz: Aslan Burcu: 23 Temmuz-22 Ağustos
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 312 kez
Teşekkür edildi: 425 kez

Re: Enerji Ve kineziler hakkındaki düşüncelerim

Okunmamış mesaj gönderen Budray » 28 Tem, 19:47

Yazının bir kısmına katılıyorum. Bir çok kişi başarılı olduğunda asıl onu başarıya iten nedeni bilmezler. Nasıl yaptığını, doğru bakış açısı ile çoğu kişi bilmez. (Bende dahil) sadece üzerinde düşünülüp deney yapa yapa bulunabilir. Kimine göre daha mantıklı, sonut şeyler daha uygun gelirken kimine daha soyut şeyler düşünmek daha uygun gelebilir. Ki bunla ilgili de konu da açmıştım.
Şimdi katılmadığım kısma gelirsek her şeye enerjiye bağlamış olman. Bende enerji yönlendirme de iyiyim ama yeni başlayan biri de enerji ney? Onu nasıl hissedeceğim? Onu nasıl salacağım? Diyebilir. Ki ilk başlarken diyordum. Böyle de sitem ettiğin şeyi kendin yapmış oluyorsun. Ateş yakılabilir yakanı gördüm. Ama en basitinden kendimden örnek vereyim. Astral seyahata çalışırken gece enerjimi yoğun hissediyordum. Enerjim vücudumun şeklinde idi onu hareket ettirebiliyordum fakat hala çıkamadım o zaman sadece enerjimi yönlendiriyordum. Sonuç başarısızdı. Fakat bir gün derin transa girmiştim. O zaman ayakkabımın bağcığı açılmış olarak gördüm ve bağlamak için kalktığımda o zaman asıl astral seyahat çıktığımı fark ettim. Enerjimi kontrol etmeden çıktım yani ve son derece gerçekci idi : )
Telepati, astral seyahat gibi konularda imajinasyonun daha etkili olduğunu düşünürüm. Tabii bu kişiden kişiye değişebilir. Önemli olan kişinin kendisini tanıması ve ona göre hareket etmesi olduğunu düşünürüm. Her insan da her teknik işe yaramaz çünkü.
Taşı delen suyun gücü değil damlaların sürekliliğidir.


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Madde Kinezi Bağı (Kanunlar)” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir