Wolfgang Amadeus Mozart - Dances And Marches Pt.1

Mozart, Wolfgang Amadeus Mozart, Dances And Marches, Pt.1

Moderatör: Sai

Forum kuralları
* Forumlarda T.C. Yasalarına aykırı konu açmak ve konulara yazmaz,
* Genel ahlaka aykırı yazılar yazmak, resim-video ve çeşitli medyalar eklemek,
* Küfür ve aşağılama içeren yazılar yazmak,
* Dil, Din, Irk ve Mezhep ayrımı yapmak, kışkırtmak veya bunlara zemin oluşturmak,
* Ahlaki, Tarihi, Örfi ve Kültürel yapımıza aykırı konu başlatmak, konularda yazmak ve yayınlamak,
* Hangi nedenle olursa olsun Siyasi konularda başlık açmak, açılmışsa başlık altına yazmak; başka bir konu altında Siyasi konulara girmek, Siyasi tartışmalar başlatmak, başka konuları Siyasi tartışma malzemesi haline getirmek;
Forum ortamının sıhhati açısından Yasaktır. Bu kurallara uymayanlar hiçbir uyarı verilmeksizin Forumdan Uzaklaştırılacaklardır
Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
Yaşadığınız İl: 7 Antalya
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek
Yaptı Beğeniler: 290 time
Aldığı Beğeniler: 746 time

Wolfgang Amadeus Mozart - Dances And Marches Pt.1

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 15 Eyl, 20:34

Wolfgang Amadeus Mozart - Dances And Marches Pt. 1

Müzik evrenseldir. Ruhunuzun farklı iklimlere açılmasına izin verin.

İlmin Kaynağı Allah'tır. O'na Uzak Olan Şeytana Yakın Olur. Allah'a Yakın Olan ise Tüm İlimlere Layıkıyla Vakıf Olur.

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke
Yaşadığınız İl: 69 Bayburt
Burcunuz: Terazi Burcu: 23 Eylül-22 Ekim
Yaptı Beğeniler: 1414 time
Aldığı Beğeniler: 535 time

Re: Wolfgang Amadeus Mozart - Dances And Marches Pt.1

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 16 Eyl, 00:53

Abi sende şimdi müzik ruhun gıdasıdır deme.. (:

Bende dinliyordum bir aralar ama bıraktım. Nasıl tarif edeyim, kendimi biraz erkeklikten uzaklaşmış, yumuşak gibi hissediyordum. İyi bir tabir değil ama durum tespiti yapıyorum.. (:
İşte entel dantel gibi hissetmeye başladım diyeyim. Savaşlar dursun, dünya barışı olsun diye bağırasım geliyordu.Fazlası bana zarar veriyor. Ciddiyetimi bozuyor. (:
Ama gerçekten güzel. Pek bilgim yok ama 9. senfoni acayip hoşuma gidiyor. Çizgi filmler aracılığı ile zamanında bilmeden de olsa tanışmıştık klasik müzik ile. Bu satırları da niye yazıyorum anlayamadım. Kısaca klasik müzik güzeldir.. (:
Eğer birinin acısını paylaşmazsan, onu anlayamazsın. Ama sadece onları anladın diye, onlarla aynı fikirde de olamazsın.

-Pain

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 16 Eyl, 00:54

Abi birde her konunu, mesajını beğenemiyorum dikkat ettim de bir tek sende oluyor gibi. Burada olduğu gibi bazılarında beğenme butonu gözükmüyor..
Eğer birinin acısını paylaşmazsan, onu anlayamazsın. Ama sadece onları anladın diye, onlarla aynı fikirde de olamazsın.

-Pain

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 17 Eyl, 18:22

Uchiha Sasuke yazdı:
16 Eyl, 00:53
Abi sende şimdi müzik ruhun gıdasıdır deme.. (:

Bende dinliyordum bir aralar ama bıraktım. Nasıl tarif edeyim, kendimi biraz erkeklikten uzaklaşmış, yumuşak gibi hissediyordum. İyi bir tabir değil ama durum tespiti yapıyorum.. (:
İşte entel dantel gibi hissetmeye başladım diyeyim. Savaşlar dursun, dünya barışı olsun diye bağırasım geliyordu.Fazlası bana zarar veriyor. Ciddiyetimi bozuyor. (:
Ama gerçekten güzel. Pek bilgim yok ama 9. senfoni acayip hoşuma gidiyor. Çizgi filmler aracılığı ile zamanında bilmeden de olsa tanışmıştık klasik müzik ile. Bu satırları da niye yazıyorum anlayamadım. Kısaca klasik müzik güzeldir.. (:
O zaman tez zamanda eski haline kavuşmanı dilerim : )
Millet olarak hastalıklı bir noktadayız ne yazık ki bu konuda. TRT'nin siyah beyaz dönemlerinde cümleten nefret ederdik çünkü başka seçme hakkımız yoktu. Zoraki izlerdik Pazar Konserlerini. Bize hitap etmezdi. Güzelim Halk müzikleri, mehter marşları, tasavvuf musikisi, sanat müziği, Anadolu rock varken zorla dayatılan işkence gibi gelirdi o müzikler bize. Hala hatırlarım, çok kasvetli gelirdi bize. Ama resmi bayramlarda askeri orkestranın sunduğu klasik müzik konserlerini ilgiyle izlerdik.

Bazı ayrıntıları kavramak için objektif bir noktada, hiçbir dayatma ve etki olmadan dinlemek gerekiyor. İnsan küçük yaştan itibaren duyduklarına aşinalık kazanıyor. İlk dönemle orta ve son dönem insanın ortak kazanımlarının harmanlanması gibi. Bize ait tüm müzikleri hala severim ama hem yerli hem de yabancı klasik müziğini de buna eklerim. Boş yapıtlar değil. İnsan kendisini kaptırınca ruhun duygusal yapıdaki katlarını idrak olanağı veriyor.

Bundan 10 yıl sonrada hala hayatta olursak inşallah veriler kaybolmazsa bu yazını çok garipseyeceğine emin olabilirsin. Bozmadan mevcudun üzerine eklenen her yapı mevcutları da geliştirir.
İlmin Kaynağı Allah'tır. O'na Uzak Olan Şeytana Yakın Olur. Allah'a Yakın Olan ise Tüm İlimlere Layıkıyla Vakıf Olur.

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 17 Eyl, 18:23

Uchiha Sasuke yazdı:
16 Eyl, 00:54
Abi birde her konunu, mesajını beğenemiyorum dikkat ettim de bir tek sende oluyor gibi. Burada olduğu gibi bazılarında beğenme butonu gözükmüyor..
Bazı forumlarda eklenti izinleri olmayabilir fırsat bulunca gözden geçireyim.

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 18 Eyl, 22:28

Yanlış anlamadıysam bu etki şuna benziyor;
Birisinin "bu müzik güzel sende dinle" dediğinde çok ters gelir bana. Ama kendi isteğimle açıp dinlediğimde çok hoşuma gider.

Duygusal anlamda bu tarz müzikler çok büyük etkiler yapıyor. Ruh halini kısa sürede değiştirip o atmosfere sokabiliyor. Şu an ki müziklere göre zevki de çok fazla. Ruhun gıdası olduğunu düşünmesem de anlayamadığım bir türden ruhu okşuyor sanki. Veya nefsi. O ayrımı tam olarak yapamıyorum.

Eskiden duymuştum doğrulunu araştırmadım ama Osmanlı zamanında klasik müzikle ruh sağlığı bozuk insanlar, deliler tedavi ediliyormuş. Aslında o zamanda İslam ön planda olduğu için bu tarz tedavilere gerek kalmaz diyordum, kalıyormuş demek ki.
Ayrıca Cennet Mekan Sultan II.Abdülhamid Han da klasik müzik dinlermiş. Zaten Osmanlı Padişahları musiki de öğreniyorlarmış eğitimleri esnasında. Tabii siz daha iyi bilirsiniz..
İslam da müzik iyi bir şey olarak gösterilmese de bu mübareklerin vardır bir bildiği diyorum. Müceddid ünvanı verilen kişi sonuçta Abdülhamid Han. Ayrıca konusu açılmışken satranç da İslamda hoş karşılanmamasına rağmen en bilinen, Yavuz Sultan Selim bile oynamıştır. Ki yanlış hatırlamıyorsam kendisinden siyasi deha, siyasi müceddid diye bahsediliyordu..
Hz. Ali (r.a) satranç oynayanları görüp şimdide bu küçük putlara mı tapıyorsunuz demesine rağmen. Tabii bu olay tartışılır hadisler gibi çarptırılmadan gelip gelmediği belli değil. Ayrıca nasıl rabıta belli bir zamana kadar yanlış anlaşılır diye yapılmayıp, söz edilmediyse bu konuda putlara tapılan zamanda tekrar dönmelerini engellemek için yaşanmış olabilir.
Ne olursa olsun boşa geçen vakit hoş karşılanmamış..
Konudan konuya atlama huyumdan da vazgeçemedim.. Neyse hayırlı geceler..

-Pain

Kullanıcı avatarı
Budray
Yaşadığınız İl: 34 İstanbul
Burcunuz: Aslan Burcu: 23 Temmuz-22 Ağustos
Yaptı Beğeniler: 231 time
Aldığı Beğeniler: 338 time

Okunmamış mesaj gönderen Budray » 18 Eyl, 22:43

Hiç bir şey ilahlaştırılmamalı. Bu müzik etkiside telkin gibi bana göre. Her şeyin iyi ve kötü yanı mutlaka oluyor. Bende de garip bir şey var. Sevmediğim müziklere sonradan hayran oluyorum :D
İnsan sadece bir şeye odaklanır. Amacına odaklan. Gözlerin başka bir yeri görse dahi aklın amacında olsun. Sadelik önemlidir.

“Müzik” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir