VEYSEL KARANİ ZİKRİ NEDİR ? -ÜVEYSLİK NASIL OLUNUR ? - MARİFET YOLU -

Cevap gönder


Otomatik gönderimleri önlemek amacıyla, alttaki soruyu ya da bulmacayı tamamlamanız gerekmektedir.

BBCode KAPALI
İfadeler KAPALI

Başlık incelemesi
   

Geniş görünüm Başlık incelemesi: VEYSEL KARANİ ZİKRİ NEDİR ? -ÜVEYSLİK NASIL OLUNUR ? - MARİFET YOLU -

Re: VEYSEL KARANİ ZİKRİ NEDİR ? -ÜVEYSLİK NASIL OLUNUR ? - MARİFET YOLU -

gönderen teleman » 04 Ara, 20:18

Bu söylediklerinin tamamı iftiradır.Seni Allaha haval ediyorum www.veyselkarane.com ve www.uveyslereatilaniftiralar.com sitemizden bu iftiralar gibi olan iftiralara verdiğimiz cevapları bulabilirsiniz.İstidraç Din ve iman ile ilerlemezken el ile çalışarak manevi güç kazanmaya denir.Allahın kendi yolundayken verdiklerine denmez.Mesala adam imansızdır uçmaya çalışır ona uçma verilir o da uçma gücüyle kendini büyük ilan eder.Ama Allahın Dervişlerine kendi yolunda gidenlere verdikleri Lutuf olarak adlandırılır.Bu zamana kadar Marifet yolu gizliydi çünkü sadece hakedenler gelebiliyordu.insanların aklı almıyordu.Ama bu zamanda ifşa oldu.Ve bizler sahtekar tarikatları ifşa ettiğimiz için onlarda bize saldırıyorlar seninde saldırma sebebin bu Bu yolun sloganı Yaşa ve gör kelimesidir.Bu yolda sadece Muharrem Öğretmenimiz değil bu yola gelen herkes lutuflar yaşar.Hiçbir insan hiçbir yol için Yaşa ve gör diyemez.Bugün bu telekinezi sitesinde bile sen gel şu teknikleri uygula şunları şunları yaşa ve gör denilmiyorken bu yolda Yaşa ve gör diyoruz ve bu yola gelen herkes sırayla kesintisiz Mana aleminin bildirdiklerini yaşıyor ve bu yolda ilerliyor.Kim olursa olsun bu lutufları yaşıyor.O halde Bu apaçık mana aleminin daveti ve vaadidir.Bu zamana kadar hiçbir yol Yaşa ve gör diyemez nefsini göreceksin bu lutufları yaşayacaksın diyemez bu zamana kadar hiçbir yolda diyemedi sadece bu yol diyor.Hak yol olduğumuz apaçık ortada

Re: VEYSEL KARANİ ZİKRİ NEDİR ? -ÜVEYSLİK NASIL OLUNUR ? - MARİFET YOLU -

gönderen BORA » 15 Kas, 21:25

Üveysilik hiç şüphesiz evliyaların yolu. Sabah akşam Allahı zikretmek de muhakkak ki çok güzel. Ancak günümüzde bilinen yol değil. Çünkü günümüzdeki yol SAPIKLIK İÇİNDE. Bu yolun içine biraz girdiğinizde ki girdiğiniz bu yolun öğretmeni eğer Muharrem isimli bir zat ise kesinlikle şuna emin olun ki, kendisine asla güvenilemez...

Sizi Allah ile kandıran. Kendini şöhret etmeye çalışan biri. Tesbih çevirmek, kevser suyu gibi saçma sapan rütüalleri içinde toplayan, kadın erkeğin birbirine rahatça sarılabildiği, sonra da ben seni erkek ya da dişi olarak görmüyorum diye sapkınca bir açıklama yapan sapkın bir cemaat.... BAZI ÜSTÜN ÖZELLİKLER GÖRÜLÜYORSA DA ONLAR SABAH AKŞAM YAPILAN ZİKRİN MÜKAFATI. BAZILARI İÇİN DE İSTİDRAÇ.

ZİKRİNİZİ YAPIN AMA ONLARDAN UZAK DURUN. AMACI KİTAP YAZIP PARA KAZANMAK. MANA ALEMİNDEN KENDİSİNE GÖREV VERİLDİĞİNİ SÖYLÜYOR. ALLAHA SORU SORUYOR ALLAH'TAN CEVAP ALDIĞINI İDDİA EDİYOR. EN KORKUNCU DA, VEYSEL KARANİ BU ZİKRİ ONA BİZZAT BEDEN OLARAK GELİP VERMİŞ. YAKINDA DA MEHDİLİĞİNİ İLAN EDECEK. ŞU AN KONTROLÜ CANAN VE İNSANI KAMİL DENEN BİR KADININ ELİNDE. KADINLARI DAHA KOLAY KANDIRIYOR. ZATEN CEMAATİN %75 İ KADIN...

BU ZAT KENDİSİNDEN 20 YAŞ KÜÇÜK EŞİ İLE NİKAHLARINI, KABEDE GÜYA PEYGAMBERİMİZİN RÜYASINDA KIYDIĞINI İDDİA EDİYOR. İNSANLARIN GÜVENİNİ KAZANMIŞ. ÇÜNKÜ BÜTÜN TARİKATLER SAPIK DİYOR. BURADA ARACI YOK BEN ŞEYH DEĞİLİM DİYOR. BÖYLECE GÖNÜLLERE GİRİYOR. CEMAATİNE GİRENLERE ZORUNLU KİTAP SATIŞI YAPIYOR. ARDINDAN SAYI BÜYÜYECEK VE BEN MEHDİYİM DİYECEK. BİR AN ÖNCE BU ADAMDAN KURTULUN

Re: VEYSEL KARANİ ZİKRİ NEDİR ? -ÜVEYSLİK NASIL OLUNUR ? - MARİFET YOLU -

gönderen teleman » 26 Eyl, 01:04

Allahım razı olsun Yönetici hocam,sendende Skyraxer kardeşim ve tüm müslüman aleminden İNŞALLAH.

Eleştiri heryerde olur.Bilinmemezlikten kaynaklıdır.Bilmeyipte öğrenmek isteyenler, öğrenmek için çabalayanlar eleştirilerinin yanlış olduğunu görürler.Sonrada bu güzellikler yaşar görür ve Rabbimize şükrederler.O halde YAŞAYALIM GÖRELİM

Sizin kalbinizin mutmain olması için ayetlerle cevaplar verelim ;

Bismillahirrahmanirrahim

Hayır, hayır, O kur'ân kuşkusuz bir öğüttür.Dileyen onu düşünür. (MÜDDESSİR/54-55)

İnkâr edenler: "Bu Kur'ân-ı dinlemeyin, okunurken gürültü yapın, belki üstün gelirsiniz" dediler. (FUSSİLET/26)

Onlar ki, Allah yolundan döndürmeye çalışırlar ve o yolu eğri büğrü yapmak isterler. Üstelik onlar, evet onlar ahirete de inanmazlar. (HUD/19)

Âyetlerimiz kendilerine apaçık olarak okunduğu zaman, o kâfirlerin yüzlerinden inkârlarını anlarsın. Neredeyse, kendilerine âyetlerimizi okuyanlara saldıracaklar. De ki: "Şimdi size ondan daha kötü olanını haber vereyim mi? O, ateştir. Allah bunu kâfir olanlara vaad buyurdu. O ne kötü bir dönüş yeridir." (HAC/72)

Allah'ın nurunu ağızlarıyla söndürmek istiyorlar, Allah da razı olmuyor. Fakat kâfirler istemeseler de Allah nurunu tamamlamayı diliyor. (TEVBE/32)

Onlar ki, beni hatırlatan âyetlerimden gözleri bir örtü içindeydi. İşitmeye de tahammül edemiyorlardı. (KEHF/101)

Ve kalblerinin üzerine, Kur'ân'ı anlamalarına engel perdeler geçiririz ve kulaklarına bir ağırlık veririz. Rabbini Kur'ân'da bir tek olarak andığın zaman da ürkerek arkalarına döner kaçarlar. (İSRA/46)

Böyle iken, Allah bir olarak anıldığı zaman ahirete inanmayanların yürekleri burkulur da, O'ndan başkaları anıldığı zaman derhal yüzleri güler. (ZÜMER/45)

Ve kendilerine Rablerinin âyetlerinden herhangi bir âyet geldiği zaman mutlaka ondan yüz çevirirler. (YASİN/46)

Re: VEYSEL KARANİ ZİKRİ NEDİR ? -ÜVEYSLİK NASIL OLUNUR ? - MARİFET YOLU -

gönderen Yönetici » 22 Eyl, 20:00

Eleştirileri de yazarsan cevap hakkı doğanlar ona göre yazarlar..

Re: VEYSEL KARANİ ZİKRİ NEDİR ? -ÜVEYSLİK NASIL OLUNUR ? - MARİFET YOLU -

gönderen skyraxer » 18 Eyl, 23:08

Bu zikir hakkında çok eleştiri duydum

Re: VEYSEL KARANİ ZİKRİ NEDİR ? -ÜVEYSLİK NASIL OLUNUR ? - MARİFET YOLU -

gönderen teleman » 10 Eyl, 02:55

Üveys olupta Lutufları alan kardeşlerime mübarek olsun.

Re: VEYSEL KARANİ ZİKRİ NEDİR ? -ÜVEYSLİK NASIL OLUNUR ? - MARİFET YOLU -

gönderen teleman » 21 Ağu, 01:00

Sen aşırı uzun der, tembellik yaparsan birde senin önerip uygulamaktan geri kaldığın Kuranı Kerimin ilk ayetine Yani 'Oku' ayetine uymaz okumazsan hiçbir zaman hakikati öğrenemezsin ilk önce oku güzel kardeşim bilmeden yargılama ve haşa yalanlama ilk isyan eden ve uymayan yalanlayan büyüklenen şeytandır. Onun ayak adımlarına uyma onu takip etme :) ALLAHIm kaderi yazar kardeşim bi öğren öyle gel kaderin bi Rabbimizin bilip ve belirlediği, birde belirleyemeyip kulunun seçime bıraktığı bölümü vardır.Aynı şekilde sadece Kuran der Peygamberimizin (sav) hadisini reddedersen onuda reddedersin ve İmansız olursun MazALLAH !!!

Kader;yolun tamamını değil,sadece yol ayrımlarını verir.
Güzergah bellidir.
Ama tüm dönemeç ve sapaklar yolcuya aittir.
Öyleyse,
ne hayatın hakimisin,
ne de hayat karşısında çaresiz !

(Hz. Şemş-i Tebrizi )

Re: VEYSEL KARANİ ZİKRİ NEDİR ? -ÜVEYSLİK NASIL OLUNUR ? - MARİFET YOLU -

gönderen WarandDead1 » 19 Ağu, 16:07

Selam kardeşim aşırı uzun olduğu için yazıyı okumadım ama yazının belli bir kısmını okumak bile islamdaki bazı şeyleri yanlış bildiğini anlamama yetti öncelikle kader. Allah kimsenin kaderini yazmaz kardeşim sadece yapacağı seçimleri izleyeceği yolu bilir ama o yolu seçmek insana kalmıştır. Vede benim sana önerim sadece kuran-ı kerim'i oku ve orayı tek kaynak kabul et internette bulduğun sayfalardaki bilgileride , kuran'dakilerle karşılaştır. Unutma ki kuran'da ki herşey Allahın bire bir kendi sözleridir.

Re: VEYSEL KARANİ ZİKRİ NEDİR ? -ÜVEYSLİK NASIL OLUNUR ? - MARİFET YOLU -

gönderen teleman » 16 Ağu, 20:41

Gelen kardeşlerimiz var hoşgeldiler

Re: VEYSEL KARANİ ZİKRİ NEDİR ? -ÜVEYSLİK NASIL OLUNUR ? - MARİFET YOLU -

gönderen teleman » 07 Ağu, 02:13

MAŞALLAH kardeşime ilk günden yol almaya başladı ALLAHIMIZIN yolunda gerekli bilgileri özeline gönderdim.Bu rüyalarınız zikirde olduğunuz için SALİH RÜYADIR HİÇ MERAK ETMEYİN.

Başa dön