Budray'ın Seyir Defteri

Telekinezi yolculuğunuzdan Notlar
Kullanıcı avatarı
Budray
Yaşadığınız İl: 34 İstanbul
Burcunuz: Aslan Burcu: 23 Temmuz-22 Ağustos
Cinsiyetiniz: Erkek
Yaptı Beğeniler: 212 time
Aldığı Beğeniler: 308 time

Re: Budray'ın Seyir Defteri

Okunmamış mesaj gönderen Budray » 04 Tem, 07:51

11- Kusurlarınıza farklı açıdan bakın: Burda hayal gücü önemli. Sitede yardım edin ben söyleyim, nasıl kurtulabilirim tarzında yazılar var. O yazıları okuyunca aslında avatantajlı olduğunun farkında değiller. Hoş bende yazmıştım 2-3 saat uyuyup uykumu alarak kalktığım için, onu faydaya çevirebilirdim. Kusurlarınızı öyle bir kullananki diğer insanlar keşke benim de öyle kusurlarım olsa düşüncesine girsinler. Ben mesela çok alıngan birisiyim hatta müdür yardımcısı bana söz söylemiş onun sözü ile ben daha çok gaza geliyorum daha çok fark ediyorum her şeyi her gün aynı ders çalışma modunu yakalayamıyordum fakat artık yakalayabiliyorum.
Bu mesaj için Budray adlı kullanıcıya teşekkür edenler: 2
Yönetici (05 Tem, 11:04) • learn (11 Eyl, 20:55)
Değerlendirme: 3.7%

Çılgın Dahi ♥

Kullanıcı avatarı
Budray

Okunmamış mesaj gönderen Budray » 04 Tem, 07:54

11- Örnek: Hatta bu konu hakkında hikâye okumuştum atayım.
Japon çocuğun tek hayali çok ünlü bir karateci olmaktı. Fakat ailesi buna izin vermezdi. Bir gün talihsiz bir kaza sonucu çocuk sol kolunu kaybetti.

Ailesi çocuğun moralinin çok kötü olduğunu görünce ona bir karate hocası tuttu. Hoca ilk dersinde çocuğa karşısındakini sağ koluyla tutup üstünden savurmayı gösterdi. Hatta ikinci, üçüncü ve sonraki bütün derslerde hep aynı hareketi yapıyorlardı.

Çocuk bir gün hocasına “hocam ben çok sıkıldım, artık başka hareketlere geçsek” dedi. Hoca ise bunu kabul etmeyerek dünyada bu işi en hızlı yapan kişi olmadıkça bitirmeyeceğini söyledi. Çocuk o kadar hızlanmıştı ki, hocasını bile göz açıp kapayıncaya kadar yerden yere vuruyordu. Bir gün hoca elinde bir kağıtla geldi kağıtta çocuğun gençler karate şampiyonasına katılabileceği yazıyordu.

Çocuk çok şaşırdı. Ertesi gün salonda ilk rakibinin karşısına çıkacakken heyecanla hocasına sordu, “hocam bu iş nasıl olur? Ben sadece tek hareket biliyorum kesin kaybederim” Hocası ise “sen sadece hareketi yap” cevabını verdi.

Çocuk ringe çıktı ve hareketiyle rakibini eledi. Hatta tek hareketle finale kadar çıktı. Finalde karşısında kendisinin iki katı birisi vardı. Önce çok korktu ama gene bildiği hareketi yaparak son rakibini de yendi ve şampiyon oldu.

Sevinçle hocasının yanına koştu ve sordu “hocam nasıl olur anlamıyorum, sadece bir hareket biliyorum, tek kolluyum ve şampiyon oldum” Hocası çocuğa baktı ve dedi ki,

Senin yaptığın hareket karatedeki en zor hareketlerden biridir.

Ve bir tek savunması vardır o da, rakibin sol kolunu tutmak
”.
Yönetici (04 Tem, 18:04) • learn (11 Eyl, 20:55)

Çılgın Dahi ♥

Kullanıcı avatarı
Budray

Okunmamış mesaj gönderen Budray » 04 Tem, 23:24

12- Düzenli çalışmak: Eskiden yatmadan önce hep bi 5 dakika uyumadan önce enerjimi yönlendirirdim. Ve sonucunda istediğim sonucu elde etmiştim. Mesela Allah'ın en sevdiği davranış kısa olabilir ama her gün tekrarlanan yapılan davranışmış. Hiç yorulmadan 1 ay boyunca imajinasyonunuzu tekrarlarsaniz istediğimiz alanda başarılı olursunuz buna inanıyorum fakat düzenli olmak zorunluğuyla. İnanmak ve odaklanmak başarı getiriyordu fakat çalışmadığınız bir şeye başarıcam diye inanırsınız da yalan inanma olur (tabii çok kötü bir şey yaşayıp duygularınız tavan etmediyse olmaz :)
Yönetici (05 Tem, 11:12) • learn (11 Eyl, 20:55)

Çılgın Dahi ♥

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
Yaşadığınız İl: 7 Antalya
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Yaptı Beğeniler: 278 time
Aldığı Beğeniler: 726 time

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 05 Tem, 11:01

Budray yazdı:
02 Tem, 23:57
8- İnanmak ve Odaklanmak: Bunlar olmadan çoğu şey olmuyor. Fakat aklıma takılan soru var onları sorayım.
İnsan inanca mı odaklanır? Yoksa odaklanınca mı inanır? Yoksa ikiside aynı anda mı olur?
: ) Güzel bir soru olmuş. Bakış açısına ve ruhsal duruma göre cevap farklı olabilir.
İnsan inandığında odaklanabilir ama öyle durumlarda vardır ki odaklandığında görecekleri inanmasını sağlayabilir.
Bu mesaj için Yönetici adlı kullanıcıya teşekkür eden:
Budray (05 Tem, 11:22)
Değerlendirme: 1.85%

İlmin Kaynağı Allah'tır. O'na Uzak Olan Şeytana Yakın Olur. Allah'a Yakın Olan ise Tüm İlimlere Layıkıyla Vakıf Olur.

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 05 Tem, 11:10

Budray yazdı:
04 Tem, 07:54
11- Örnek: Hatta bu konu hakkında hikâye okumuştum atayım.
Japon çocuğun tek hayali çok ünlü bir karateci olmaktı. Fakat ailesi buna izin vermezdi. Bir gün talihsiz bir kaza sonucu çocuk sol kolunu kaybetti.

Ailesi çocuğun moralinin çok kötü olduğunu görünce ona bir karate hocası tuttu. Hoca ilk dersinde çocuğa karşısındakini sağ koluyla tutup üstünden savurmayı gösterdi. Hatta ikinci, üçüncü ve sonraki bütün derslerde hep aynı hareketi yapıyorlardı.

Çocuk bir gün hocasına “hocam ben çok sıkıldım, artık başka hareketlere geçsek” dedi. Hoca ise bunu kabul etmeyerek dünyada bu işi en hızlı yapan kişi olmadıkça bitirmeyeceğini söyledi. Çocuk o kadar hızlanmıştı ki, hocasını bile göz açıp kapayıncaya kadar yerden yere vuruyordu. Bir gün hoca elinde bir kağıtla geldi kağıtta çocuğun gençler karate şampiyonasına katılabileceği yazıyordu.

Çocuk çok şaşırdı. Ertesi gün salonda ilk rakibinin karşısına çıkacakken heyecanla hocasına sordu, “hocam bu iş nasıl olur? Ben sadece tek hareket biliyorum kesin kaybederim” Hocası ise “sen sadece hareketi yap” cevabını verdi.

Çocuk ringe çıktı ve hareketiyle rakibini eledi. Hatta tek hareketle finale kadar çıktı. Finalde karşısında kendisinin iki katı birisi vardı. Önce çok korktu ama gene bildiği hareketi yaparak son rakibini de yendi ve şampiyon oldu.

Sevinçle hocasının yanına koştu ve sordu “hocam nasıl olur anlamıyorum, sadece bir hareket biliyorum, tek kolluyum ve şampiyon oldum” Hocası çocuğa baktı ve dedi ki,

Senin yaptığın hareket karatedeki en zor hareketlerden biridir.

Ve bir tek savunması vardır o da, rakibin sol kolunu tutmak
”.
Çok güzel ve değerli bir hikaye. Teşekkürler Budray.
Hayatta kaçırılan ayrıntıların hikayesi.
Budray (01 Ağu, 10:15)

İlmin Kaynağı Allah'tır. O'na Uzak Olan Şeytana Yakın Olur. Allah'a Yakın Olan ise Tüm İlimlere Layıkıyla Vakıf Olur.

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 05 Tem, 11:13

Budray yazdı:
04 Tem, 23:24
12- Düzenli çalışmak: Eskiden yatmadan önce hep bir 5 dakika uyumadan önce enerjimi yönlendirirdim. Ve sonucunda istediğim sonucu elde etmiştim. Mesela Allah'ın en sevdiği davranış kısa olabilir ama her gün tekrarlanan yapılan davranışmış. Hiç yorulmadan 1 ay boyunca imajinasyonunuzu tekrarlarsanız istediğimiz alanda başarılı olursunuz buna inanıyorum fakat düzenli olmak zorunluğuyla. İnanmak ve odaklanmak başarı getiriyordu fakat çalışmadığınız bir şeye başarıcam diye inanırsınız da yalan inanma olur (tabii çok kötü bir şey yaşayıp duygularınız tavan etmediyse olmaz :)
En Önemli noktalardan biri. Miktar veya süre önemli değil. Düzenli olması yeterli.
Budray (05 Tem, 11:21)

Kullanıcı avatarı
Budray

Okunmamış mesaj gönderen Budray » 05 Tem, 11:21

Ben teşekkür ederim cevaplarınız için :)
Bu mesaj için Budray adlı kullanıcıya teşekkür eden:
Yönetici (06 Tem, 01:26)

Çılgın Dahi ♥

Kullanıcı avatarı
Budray

Okunmamış mesaj gönderen Budray » 08 Tem, 00:12

13- Konstrasyon-Dikkat: Gelmiş geçmiş tüm zamanların en büyük dahilerinden olan Leonardo da Vinci’nin göz kamaştıran başarıları ve becerilerinin temel nedeni o an yaptığı işe tümüyle konsantre olabilmesiydi.

Ezber yeteneğini de herkesi şaşırtacak derece geliştirmiş olan Da Vinci: “Öğrendiklerimizi niçin belleğimizde tutamıyoruz?” sorusuna şöyle cevap veriyor:Ortalama bir insan görmeden bakmakta, duymadan dinlemekte, hissetmeden dokunmakta, tat almadan yemekte, fiziki bilince ulaşmadan hareket etmekte, koku alma bilincine ulaşmadan nefes almakta ve düşünmeden konuşmaktadır. Böyle bir ‘duyusal körlükte’ belleğin evrenle ilişkisi kesilir.

Verimli bir öğrenmenin ancak beş duyunun çok iyi kullanılmasıyla mümkün olabileceğini tespit etmiş olan Leonardo da Vinci, duyularını çok iyi kullanıyordu. Onunla ilgili şunlar söylenirdi; “O yaptığı iş ne olursa olsun bütün duygularını ve duyularını o işe odaklıyordu. Resim yaparken o kadar yoğunlaşırdı ki; adeta resmin dışında hiçbir şeyi görmez, duymaz ve hissetmezdi. Kitap okurken gözlerini olabildiği kadar açar, zihnindeki bütün hayalleri durdurur ve beynini tümüyle okuduğu yazıya odaklardı. Müzik dinleyeceği zaman da müziğin verdiği zevki iliklerine kadar hissederdi.” Leonardo da Vinci’nin göz kamaştıran başarı ve becerilerinin temel nedeni, o an yaptığı işe bütünüyle konsantre olabilmesiydi. Çünkü başarının ilk kuralı konsantrasyondur. Her insan büyük bir iç potansiyele sahiptir. Ancak herkes bu potansiyelden konsantre olabildiği ölçüde yararlanabilir. Beyni tek bir konuya yoğunlaştırmak beyin gücünün açığa çıkmasını sağlar. Beyninizi bir şeye tam olarak konsantre edebildiğiniz anda bilinç ve bilinçaltının gücü birleşir ve hedefe yönelir.

İlgi neredeyse enerji oraya akar. Konsantrasyon ilginin dolayısıyla enerjinin tek bir noktaya odaklanmasıyla sağlanır. Fransa’nın eski başbakanlarından Clemencau “Saçımı tararken yalnız saçımı düşünürüm.” der.
Ders çalışırken çabuk sıkılmak, dinlerken ve okurken farkında olmadan hayal kurmak, çalışılan yerleri yeri geldiğinde hatırlayamamak, dikkatsizlik sebebiyle hata yapmak, aldığımız kişisel kararları uygulayamamak, büyük ölçüde dikkat yetersizliği ve yeterince konsantre olamamaktan kaynaklanır. (Tek bir işe odaklanmak + hemen harekete geçmek)

-Alıntıdır.
Yönetici (08 Tem, 00:22) • learn (11 Eyl, 20:56)

Çılgın Dahi ♥

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 08 Tem, 00:23

Evet kısaca başarıya giden yolun özeti. Kendinle barışık olup her ne yapıyorsan tümüyle kendini ona vermek.
Bu mesaj için Yönetici adlı kullanıcıya teşekkür edenler: 2
Budray (08 Tem, 00:31) • learn (11 Eyl, 20:56)

Kullanıcı avatarı
Budray

Okunmamış mesaj gönderen Budray » 08 Tem, 00:32

Yönetici yazdı:
08 Tem, 00:23
Evet kısaca başarıya giden yolun özeti. Kendinle barışık olup her ne yapıyorsan tümüyle kendini ona vermek.
Kesinlikle : )
Çılgın Dahi ♥