Budray'ın Seyir Defteri

Telekinezi yolculuğunuzdan Notlar
Kullanıcı avatarı
Budray
Yaşadığınız İl: 34 İstanbul
Burcunuz: Aslan Burcu: 23 Temmuz-22 Ağustos
Cinsiyetiniz: Erkek
Yaptı Beğeniler: 210 time
Aldığı Beğeniler: 305 time

Re: Budray'ın Seyir Defteri

Okunmamış mesaj gönderen Budray » 08 Tem, 08:57

14- Konstrasyonun Sağlanması:
Resim

DİKKAT VE KONSANTRASYONU GELİŞTİREN TEKNİKLER
1. Tek Noktaya bakma: Ders çalışmaya başlamadan önce, tek noktaya yoğunlaşarak “dikkati odaklama” çalışması yapalım. Oturma pozisyonumuzu aldıktan sonra, sağ elimize kalemimizi alıp kolumuzu uzatalım. Kalemimizin ucuna 30 saniye süreyle bakalım. Gözlerimiz tam olarak o tek noktaya kilitlenmiş olsun. Bu uygulamayı ders çalışmaya başlarken yaptığımız gibi, ara ara yorulduğumuz veya dikkatimizin dağıldığı zamanlarda da (30 saniye süresini artırarak da) tekrarlayabilirsiniz.
2. Okuma hızınızı geliştirin: Bir araştırma, İnsan beyninin 1 dakikada 700 kelimeyi işleme kapasitesine sahip olduğunu ortaya koymuştur . Otomobil kullanan bir sürücü hızı düşükken mi yoksa yüksekken mi bütün dikkatini yola ve araca verebilir? Tabii ki, otomobilin hızının artmasıyla doğru orantılı olarak sürücünün dikkat ve konsantrasyonu artar. Siz de okuma hızınızı bu rakama(700 kelimeye) yaklaştırırsak, Okuma hızımız arttığı için, onunla birlikte dikkat ve konsantrasyonumuz da artacaktır.
3. Kelime arama çalışması: Herhangi bir okuma parçasında, belirli bir süre içinde(Örneğin 2 dakika) önceden belirlediğiniz metinde çok geçen bir kelimeyi bulup sayın. Verilen süre içerisinde kaç kelime bulduğunuzu belirleyin. Başarı oranınızı bir deftere yazın. Bu tekniği sık sık tekrarlarsanız yararını göreceksiniz.
4. Yaşınıza uygun puzzle, satranç tarzı oyunlarla ilgilenin.
5. Gazetelerin hafta sonu eklerinde verilen ‘farklılıkların bulunması’, ‘kelime avcılığı’, ‘sayı avcılığı’, ‘çapraz bulmacalar’, ‘mantık bilmeceleri’, ‘atasözü bulma’, ‘sayı ve sözcük eşleştirme’, ‘gizlenmiş nesneleri bulma’, ‘labirent’ ve ‘aynı şekli bulma’ gibi oyunlarla ilgilenebilrsiniz.
6. Dikkat ve konsantrasyon yeteneği için söylenebilecek son söz, dikkat ve konsantrasyonun bir ‘önemlilik algısı’ olduğudur. Eğer bir konuya, bir işe yeteri kadar önem veriliyorsa, mutlaka ona konsantre olunur.
Bu mesaj için Budray adlı kullanıcıya teşekkür eden:
Yönetici (08 Tem, 22:27)
Değerlendirme: 1.85%

Her ne istiyorsan onun için yola koyul.

Kullanıcı avatarı
Budray

Okunmamış mesaj gönderen Budray » 10 Tem, 20:59

15-Konsantre olma durumu: Bu konu hakkında biraz duruyorum çünkü baya önemli konu. Alıntı yapmayı çok sevmiyorum özellikle tekniklerde. Da Vinci'nin metodlarına hayranım orada ki alıntıdan pişman değilim. Fakat konsantrasyon sağlanması da alıntı ve ben bile denemedim fakat güzel şeyler var ama ben asıl olan anahtar kelimelerle ve cümlelerle ilgilenirim. Bunu müzik dinlerken uyguladım ve gerçekten de tüm iliklerimde hissettim tüylerim ürperti.

Anahtar kelime "boş vermek". Hayatta boş vermekten daha iyi ne yapıyoruz ki? Müziğin başına geçtim konsantre olucam dedim aklım da düşünceler vardı sonra dedim ki ben ne yapıyorum dedim ve tüm düşüncelerimi boş verdim ve o anın tadını çıkardım. O anın tadını çıkarmakta anahtar cümle olabilir aslında. Sadece yaptığınız işin tadını çıkartın aklınız dakika düşünceleri bir kenara atın.
Bu mesaj için Budray adlı kullanıcıya teşekkür edenler: 2
Yönetici (10 Tem, 23:27) • learn (11 Eyl, 20:56)
Değerlendirme: 3.7%

Kullanıcı avatarı
Budray

Okunmamış mesaj gönderen Budray » 13 Tem, 19:59

16-İşin kaynağını bulma: Seyir defterimde ki yazılar işin kaynağı nedir sorusuna cevap verilen yazılardır. Burcumun bana verdiği bu özellik ile işin kaynağını bulmaya çalışıp bu kaynağı başka yerlerde de uygulamamı sağlıyor. Bu üstün bir özellik değil herkes yapabilir. Bir işte ilk önce denileni yapın ve sonra mantığını arayın.

Örnek 1: Matematik de soru çözmek gibi mesela mantık konusu ele alalım. Mantık konusunda ilk önce formülleri ezberlersin sonra bol bol soru çözerek onun mantığını anlamaya çalışırsın. Yeterli olduğun zaman soruya ilk baktığında aklında işlemler canlanır. Tekrar etmekte fayda vardır hatta yapılmalıdır mutlaka ama yinede kişi 6 ay sonrada bir mantık sorusunu yapabilir.

Örnek 2: Ben enerji yönlendirmede sanki beynimin bir tarafını kullanınca yapıyormuşum gibi hissediyordum (Belki de ikisini kullandığımda yapıyorumdur.genel-derleme-yazilar-ve-makaleler/aura ... t8830.html). Ve pratik yapa yapa mantığını çözdüm artık istediğim zaman, istediğim yerde yapabiliyorum. 2016-2017 1. dönem okul zamanın sonlarına doğru bırakmıştım sınavlar, hastalık girmişti araya şimdi yaz tatilindeyiz hala pratik yapmıyorum arada aklıma gelince yapıyorum fakat istediğim zaman her an yapabiliyorum. (Eskisi kadar yönlendiremiyorum ama)
Yönetici (14 Tem, 00:04) • learn (11 Eyl, 20:56)

Kullanıcı avatarı
Budray

Okunmamış mesaj gönderen Budray » 13 Tem, 23:37

1-İmajinasyon Nedir? Nasıl yapılır?: Ben kısaca diyorum ki "İlgilendiğin şeye konstantre olup aklından yönetme."
Yönetici (14 Tem, 00:04) • learn (11 Eyl, 21:01)

Kullanıcı avatarı
Budray

Okunmamış mesaj gönderen Budray » 14 Tem, 04:29

17-Kolaylaştırın: Psi wheel mekanizması hassas olduğu için genelde 1 hafta içinde kişi sonuç alabiliyor. Diğer alanlarlada kolaylaştırın ki daha çabuk sonuç alın. Birkaç öneriler:
  • Enerjinizin yoğun olduğu saati bulun.
  • İmajinasyonunuzu geliştirin.
http://www.parapsikoloji.net/imajinasyo ... lismalari/
  • Doğal taşlar yardımcı olabilir.
Yönetici (25 Tem, 20:55) • learn (11 Eyl, 20:57)

Kullanıcı avatarı
Budray

Okunmamış mesaj gönderen Budray » 25 Tem, 00:27

1- İmajinasyon: Rüyalar etkilidir gerçek sanarız ve hatta vücudumuz tepki bile gösterir. Peki bilinçli olarak bunu yapabilir miyiz? Bilinçsiz olarak yapıyordum rüya olduğunu biliyordum fakat bir o kadar da gerçekçi geliyordu ve yine fakat kendim yönetiyordum. Ayakta nasıl rüya görürüz diye aklıma soru işaretleri geliyordu ve artık o soru işaretlerini kaldırdım. Başarının gizli anahatar yazısını link olarak veriyorum.
Link:sizden-gelenler/imajinasyonla-basari-hi ... t8839.html
Yönetici (25 Tem, 20:55) • learn (11 Eyl, 20:57)

Kullanıcı avatarı
Budray

Okunmamış mesaj gönderen Budray » 27 Tem, 09:42

5-Hayal Gücünüzü Geliştirin: Geldik en önemli konulardan birisine hayal gücü sizi diğer insanlardan farklı yapar. Birçok icat hayal gücünden doğmuştur. Bu videoda daha ayrıntılı olarak geliştirmeye yönelik alıştırmalar var.
https://youtu.be/CowXpv0hyQg
Yönetici (27 Tem, 15:52)

Kullanıcı avatarı
Budray

Okunmamış mesaj gönderen Budray » 28 Tem, 09:18

18-Youtube: Yazamadan edemeyeceğim YouTube a video koyanların arasında en beğendim hatta sadece tek kanal bu.(link sonunda). Psi ball da bile ellini kolunu sallayarak değil elini düz tutup enerjisini yönlendirerek deviriyor. Hemen hemen her alanda başarmış birisi. İmajinasyon teknikleri güzel. Mutlaka göz atın.
https://youtu.be/aNT_PZQtyS4
(Seyir defterimde eğer bir gün bırakmak zorunda kalırsam veya bırakırsam tekrar başladığımda bana hatırlatması için veya unuttuğum şeyleri tekrar okumak adına yazıyorum.)
Yönetici (29 Tem, 11:51)

Kullanıcı avatarı
Budray

Okunmamış mesaj gönderen Budray » 29 Tem, 12:18

19- Mantığı yakalayın: Uzun süredir denemeler yapmıyordum. En basitinden chi ball'ınızı büyültün yada psi wheel yapın. Psi wheel imajinasyonda yardımcı olur, psi ball ise enerjiyi hissettiğimiz için enerjimizi yönlendirme de yardımcı olur. Psi ball'ı ele aldım düşünceler tamamen kaybolmuş durumunda ve hiç şüphe etmeden elini açtığın anda büyüyor. Enerji nefesimizle de uyumludur (hissedenler mutlaka anlamıştır). Siz bunun mantığını yani ordaki ruhsal durumunuzu anlayana kadar pratik yapın. Sonucunda başka bir şeyde o ruhsal durumu yakalamaya çalışın ve uygulayın.
Yönetici (29 Tem, 12:33) • learn (11 Eyl, 20:57)

Kullanıcı avatarı
Budray

Okunmamış mesaj gönderen Budray » 29 Tem, 20:31

20-Motivasyon ve harekete geçmek: Gelecekte yapacağın şeyler bugünkü yapacağın şeylere bağlı. Bir hedef istiyorsan onu içine koy. Ve ilk bu videoları izle daha çok şey anlatıyor.https://youtu.be/54H_4u4rKOQ
https://youtu.be/CoyLusW-Olo
Yönetici (03 Ağu, 20:12)