0' dan Başlayacağız

Moderatör: Sai

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke
Yaşadığınız İl: 69 Bayburt
Burcunuz: Terazi Burcu: 23 Eylül-22 Ekim
Cinsiyetiniz: Erkek
Yaptı Beğeniler: 1374 time
Aldığı Beğeniler: 522 time

0' dan Başlayacağız

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 24 Tem, 00:54

Selamun Aleyküm

(Bilgilendirme yazısıdır.Çalışmalara ilerleyen günlerde başlayacağız..)

Konuya başlamadan önce hepinizden özür diliyorum.Zamanında bir süreliğine yetkili olmuştum ve gerçekten kötü şeyler yaptım.Kimseyi öldürmedim tabii (: ama çok kalp kırdım, forumu bırakanlar oldu.Ergenlik halleriydi ama atlattım sonunda. Atlattım atlatmasına da gerçekten bu yaptıklarım, bu sitenin ilgisiz kalması benim suçum ve bu benim içime oturuyor.Paradoks adlı özel bir alan oluşturmuştum ve orada güya gizli planlar yapıp kendimizi çok güçlü yapacaktık.Saçma sapan planlar kuruyordum.Dikkatli olun, kimseye söylemeyin diyordum.Sanki cia, mossad peşimiz deymiş gibi.. (: Forumda aşağıya inerseniz orada görürsünüz açtığım konuları.. Orada birkaç kişiydik ve bildiklerimizi forumdan saklıyorduk.Gerçi ben bildiklerimi onlardan da saklıyordum da, neyse.. (: Dediğim gibi çocukluk halleriydi ve geçti, gitti.Ama burası hala duruyor ve düzenli paylaşımlar yaparak tekrar canlandırmayı düşünüyorum.. Bu forum bana çok şey kattı.Arkadaş edindim, Ağabey edindim.Onlardan çok şey öğrendim ve çok yardımlarını gördüm.Eskiden yaptığım şeyler onlara ihanet gibi geliyordu.Kendimi bir nebze olsun affettirmek için bir planım var..

Vee en baştan başlıyoruz..

Ben birşey öğrenirken onun temelini öğrenerek başlarım.Mesela okulda kod yazmayı öğretiyorlardı.En baştan başlıyorlardı.Ekrana "hello world" yazdırıyorlardı ilk başta.Bu onlara göre en temeldi.Ama bana göre değil.Program yazmak için c# dilini kullanıyorduk.Peki bu c# programını hangi programla yazmışlar ? c++ ile.. Peki c++ programını hangi programlama dili ile yazmışlar ? Bu soru böyle gidiyor.Asıl öğrenilecek şey ilk programlama dilinin nasıl yazıldığı..Yani bir programı sadece bir programla oluştura biliyorsak o ilk program nasıl oluşmuş ?
(Daha ortada bir programlama dili yokken ilk programı yazmak için kullanılan program nasıl yazıldı ?)
Okulda bunu doğru dürüst öğretmediler.Benimde hevesim kaçtı falan.. (:

Konumuza dönecek olursak.Biz telekinezi yapmaya çalışıyoruz.Ama nasıl ? Temelini bilmiyoruz.Okulda hocanın "hello world" yazdırarak başlatması gibi bizde psi wheel ile başlıyoruz.Ama mantığını, temelini kavrayamadığımız için başarılı olamıyoruz, bir arpa boyu yol gidiyoruz.Kendi fikirlerimizi bile üretemiyoruz.Şu şöyle demiş, oo deneyelim.O dediyse kesin doğrudur.Diğeri başka bir şey söyler, tamam, o abi 10 yıldır telekinezi yapıyormuş kesin doğrudur dediği.. Gibi şeylerden uzak duruyoruz.Kimin, ne söylediğini düşünüp tartmadan, denemeden inanmıyoruz. Her şeyi kendimiz bulacağız.

Öncelikle şu zamana kadar öğrendiklerimizi rafa kaldırıyoruz.İşimiz bittikten sonra onları alıp süzeceğiz.Ama şu anda yeterli donanıma sahip değiliz.
Yani tekerlek icat edildiyse tekrar icat etmemize gerek yok. Sadece titiz davranalım.Ortalık bilgi kirliliği ile dolu.Ayırt edip ilerleme kaydedeceğiz. Uzun bir süre bilgilendirme ile alakalı yazılar yazacağım.Telekinezi tekniği falan onlar kolay ve sonraki iş.
İlk önce öğreniyoruz.Bildiğim, düşündüğüm her şeyi paylaşmamın vakti geldi.
(Bir insan biliyorsa ve paylaşmıyorsa o da ayrı bir vebaldir.)
E artık yeter..Vebalden kurtulalım..

(Önemli kısma geliyoruz..)

Şimdi ilk konumuz enerji,ruh ve beden üzerine.. Üçünün beden içindeki uyumunu çözmemiz lazım.Yani en temeline ineceğiz.

Enerji nedir ? Tam olarak nasıl oluşmuştur ?

Yediğimiz, içtiğimiz şeylerin sindirilmesi sonucu ortaya çıkan saf enerji midir ? Bunun bizim enerji diye tabir ettiğimiz şeyle bir bağlantısı var mıdır ? Farklı şeyler midir ?

Fiziğin kabul etmediği bir işi yapıyoruz ama yoksa haklılar mı ?

Döndürdüğümüz psi wheel gerçekten ellerimizin elektriklenmesi ile mi dönüyor ?

Bu elektriklenmenin enerji diye tabir ettiğimiz şeyle bir bağlantısı var mı ?

Enerjinin protonu, nötronu, elektronu var mı ?

Ruhun vücuda nasıl bir etkisi var ?

Ruhun vücudun dışında gerçek yaşama bir etkisi var mı ?

Psi wheeli ruh mu döndürüyor ?

Ruhun bir enerjisi var mı ?

Ruh, enerji mi ?

Enerji, ruh ve bedenin ortak üretimi mi ?

Ruh ve bedenin bağlantısı nasıl kuruluyor ? Epifiz bezinin bu nokta da görevi ne ?

(İslami olarak ruhun bedendeki yeri tam olarak bilinmediği için, tam olarak nasıl bir etkisi olur, bilemiyorum..)

Çakra nedir ?

Çakranın döndüğünü nereden biliyoruz ?

Çakrayı kim buldu veya ilk kim söz etmeye başladı ?

Letaifler ile çakraların nasıl bir bağlantısı var ? Bağlantısı var mı ?

Evliyalar letaifler ile keramet gösterip tayyi mekan(mekan değişikliği, bir tür ışınlanma) yaptıklarına göre çakralarla böyle bir şey yapılabilir mi ?

Gibi soruları sorup cevaplarını aramaya başlıyoruz.(Hani önceden bildiklerimizi unuttuk ya.. Başka kaynaklar, başka fikirler arayalım..) Sonra uçuşa geçeceğiz zaten..

Şu iki konuya bir göz gezdirin. Epifiz bezi ile akalı olanı okudum da diğerini tam okuyamadım.
Bu nokta birlikte çalışıp, öğrendiklerimizi harmanlayacağız.Linkleri veriyorum buradan başlayın. Devamını getireceğiz..(Ha, biz uğraşamayız falan derseniz sıkıntı yok.Zaten amacımda biraz kendim öğrenip size aktarmak yönünde..)

Hayırlı geceler :)

http://www.akrep-burcu.com/astroloji/ru ... 16816.html
http://www.parapsikoloji.net/epifiz-ucu ... aglantisi/
Bu mesaj için Uchiha Sasuke adlı kullanıcıya teşekkür edenler: 2
Budray (24 Tem, 07:50) • Yönetici (25 Tem, 19:47)
Değerlendirme: 3.7%

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
Yaşadığınız İl: 7 Antalya
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Yaptı Beğeniler: 277 time
Aldığı Beğeniler: 723 time

Re: 0' dan Başlayacağız

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 25 Tem, 19:47

Yenilenip yeni bir sinerji ile kavşakları dönmek güzeldir.
Bu mesaj için Yönetici adlı kullanıcıya teşekkür edenler: 2
Budray (25 Tem, 20:41) • Uchiha Sasuke (26 Tem, 01:33)

İlmin Kaynağı Allah'tır. O'na Uzak Olan Şeytana Yakın Olur. Allah'a Yakın Olan ise Tüm İlimlere Layıkıyla Vakıf Olur.

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 25 Tem, 20:13

Bakış açın ve ayrıntılara yaklaşımın gerçekten güzel Uchiha,

Forumla ilgili bahsettiklerin konusunda bir kaç not düşmek istiyorum.

Bahsettiklerin Net dünyasındaki ve teknolojideki değişimin sonuçları.
Sosyal medya ve cep telefonlarının adapte olması ile birlikte etkileşimin daha pratik ve hızlı olması nedeni ile forum siteleri (belli başlı siteler hariç) daha çok arama motorları için bilgi kaynağı haline geldi. Yani bir site sosyal paylaşım dünyası ve akıllı telefonlarla ne kadar etkileşim halinde olabilirse o kadar aktif oluyor.

Anlık istek ve talepler değişen teknoloji ile herşeyin çok daha hızlı olmasını gerekli kılıyor. Yani biri merak ettiği bir şey varsa onu bulduğunda kendisi için yeterli oluyor. İstek ve talebin yoğunluğuna göre katılım oluyor. Eskiden masa üstü bilgisayarlardan yapılan girişler artık cep telefonlarından yapılıyor. Herşey anlık. Yeni kuşak için katılımdan ziyade o an için ihtiyacını almak yeterli. Katılım için forum sitelerinin sosyal medya ile örtüşme oranları önemli.

Belki siz görmüyorsunuz ama ben sitenin hitlerini zaman zaman kontrol ediyorum "mesajla katılım" döneminden daha yüksek şu anda hitler. Yalnız bir fark var. Siteyi okuyanların sayısı fazla : ) Yani yazdığın her yazı çok daha kısa sürede arama motorlarında yer alıyor, çok daha fazla kişi tarafından okunuyor ama akıllı telefon devrinde durum gülücük ve beğeni bırakma düzeyinde.

O bahsettiğin dönemde bu site ile birlikte faal olan forum sitelerinin büyük kısmı terkedilmiş durumda. Eski forum sitelerine hatta buradaki eski mesajlardaki linklere bakın çok sayıda artık aktif olmayan site linkleri bulunuyor. Şu an aktif olan sitelerse SEO'ya oynuyor. Yani sırf arama motorlarından ziyaretçi çekebilmek için profesyonel makale yazdırılıp reklam gelirine devam ediyorlar. Ayakkabı sitesinde telekinezi ile ilgili yazıların karşınıza çıkmasının nedeni de bu.

Burası gibi sitelerin değeri içerikleri ile ilgili. Her dönem aktif olur sadece sıralamalar değişir çünkü içerik doğrudan sitenin adresi ile ilgili konularla dolu. Parapsikoloji ile ilgili çok sayıda sitede ve az çok akademik alanlarda faaliyetim olduğu için emin olun burada yazdığınız her yazı, yayınlanan her makale, net dünyasında kaynak olarak görülüyor. Hiç ummadığınız yerlerde size ait ifadelerin yer aldığını görürseniz hiç şaşırmayın.
Budray (25 Tem, 20:41) • Uchiha Sasuke (26 Tem, 13:44)

İlmin Kaynağı Allah'tır. O'na Uzak Olan Şeytana Yakın Olur. Allah'a Yakın Olan ise Tüm İlimlere Layıkıyla Vakıf Olur.

Kullanıcı avatarı
Budray
Yaşadığınız İl: 34 İstanbul
Burcunuz: Aslan Burcu: 23 Temmuz-22 Ağustos
Yaptı Beğeniler: 211 time
Aldığı Beğeniler: 308 time

Okunmamış mesaj gönderen Budray » 25 Tem, 20:47

Konusu açılmışken sizde arama motorlarında bir şey ararken zorluk çekiyor musunuz ben uygun cümle mi kuramıyorum bilmiyorum ama son zamanlar da aradığım şeyler çıkmıyor. (Google,yandex,bing,yahoo,vb.)
Bu mesaj için Budray adlı kullanıcıya teşekkür eden:
Uchiha Sasuke (26 Tem, 01:34)
Değerlendirme: 1.85%

Her ne istiyorsan onun için yola koyul.

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 25 Tem, 20:49

Genelde buluyorum. İstediğim sonucu alamazsan empati yapıp doğrudan konuşma dili ile arama yapıyorum. Çoğu sonuçlar makul cümlelerden ziyade konuşma dili ile çıkıyor, millet olarak pek dikkat etmiyoruz yazım kurallarına
Budray (25 Tem, 20:51) • Uchiha Sasuke (26 Tem, 01:34)

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 26 Tem, 02:11

Yönetici yazdı:
25 Tem, 20:13
Bakış açın ve ayrıntılara yaklaşımın gerçekten güzel Uchiha,

Forumla ilgili bahsettiklerin konusunda bir kaç not düşmek istiyorum.

Bahsettiklerin Net dünyasındaki ve teknolojideki değişimin sonuçları.
Sosyal medya ve cep telefonlarının adapte olması ile birlikte etkileşimin daha pratik ve hızlı olması nedeni ile forum siteleri (belli başlı siteler hariç) daha çok arama motorları için bilgi kaynağı haline geldi. Yani bir site sosyal paylaşım dünyası ve akıllı telefonlarla ne kadar etkileşim halinde olabilirse o kadar aktif oluyor.

Anlık istek ve talepler değişen teknoloji ile herşeyin çok daha hızlı olmasını gerekli kılıyor. Yani biri merak ettiği bir şey varsa onu bulduğunda kendisi için yeterli oluyor. İstek ve talebin yoğunluğuna göre katılım oluyor. Eskiden masa üstü bilgisayarlardan yapılan girişler artık cep telefonlarından yapılıyor. Herşey anlık. Yeni kuşak için katılımdan ziyade o an için ihtiyacını almak yeterli. Katılım için forum sitelerinin sosyal medya ile örtüşme oranları önemli.

Belki siz görmüyorsunuz ama ben sitenin hitlerini zaman zaman kontrol ediyorum "mesajla katılım" döneminden daha yüksek şu anda hitler. Yalnız bir fark var. Siteyi okuyanların sayısı fazla : ) Yani yazdığın her yazı çok daha kısa sürede arama motorlarında yer alıyor, çok daha fazla kişi tarafından okunuyor ama akıllı telefon devrinde durum gülücük ve beğeni bırakma düzeyinde.

O bahsettiğin dönemde bu site ile birlikte faal olan forum sitelerinin büyük kısmı terkedilmiş durumda. Eski forum sitelerine hatta buradaki eski mesajlardaki linklere bakın çok sayıda artık aktif olmayan site linkleri bulunuyor. Şu an aktif olan sitelerse SEO'ya oynuyor. Yani sırf arama motorlarından ziyaretçi çekebilmek için profesyonel makale yazdırılıp reklam gelirine devam ediyorlar. Ayakkabı sitesinde telekinezi ile ilgili yazıların karşınıza çıkmasının nedeni de bu.

Burası gibi sitelerin değeri içerikleri ile ilgili. Her dönem aktif olur sadece sıralamalar değişir çünkü içerik doğrudan sitenin adresi ile ilgili konularla dolu. Parapsikoloji ile ilgili çok sayıda sitede ve az çok akademik alanlarda faaliyetim olduğu için emin olun burada yazdığınız her yazı, yayınlanan her makale, net dünyasında kaynak olarak görülüyor. Hiç ummadığınız yerlerde size ait ifadelerin yer aldığını görürseniz hiç şaşırmayın.
Düşünce yapım birazcık değişik ama bir faydası olur inşaÂllah.. (:

Abi sonuna kadar haklısın.Artık forum sitelerine insanlar girmez olmuş.Biz de kısa ve öz bilginin peşindeyiz ama forumun tatlılığını da biliyoruz ve hala buradayız.Tabii bizim ilgi alanımız çok ilgi görmese de yine de az çok ayakta duruyoruz(kesene bereket Abi (:
O kadar da güzel anlatmışsın ki ne diyeceğimi de tam bilemedim şimdi :)

Ya forum kültürü eskiye nazaran fazla kalmadı.Hele Parapsikoloji ile alakalı forumlar yok denecek düzeyde.Bir ara araştırayım dedim bizim dışımızdakiler neler yapıyorlar diye, pek fazla siteye rastlayamadım.Burası gibi devamlılıkları yok.Hadi bu forumu ben öldürdüm diyorum da oraları kim öldürdü acaba :)
Ayrıca dediğin gibi bu akıllı telefonlar çok başka bir boyuta geçti. Budray'ın diğer konuda dediği gibi whatsapp grupları falan aldı başını gitti. Bize de pek bir şey kalmadı..

Abi bizde mi seo çalışması falan yapsak ? Gerçi genel olarak yapıyorsundur ama konu açarken başlıklar olsun meta etiketi falan onlara dikkat etmeden açıyoruz.Gerçi şimdi baktım da meta etiketi falan onları düzenleyemiyoruz bir tek başlık sıkıntı herhalde..

Son olarak hitler arttıysa bu muhterem insanlar neden bir şey yazmıyorlar. Üye olmaya mı üşeniyorlar. Yav insan soru da mı sormaz nasıl bir millet bunlar :lol:
Bu mesaj için Uchiha Sasuke adlı kullanıcıya teşekkür eden:
Budray (26 Tem, 08:51)

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 26 Tem, 02:59

: ) Özeli yakında iletişime kapatmayı düşünüyorum. Soruların büyük kısmı özelden geliyor. Çok acil bir şeyler olmadıkça kimse üye olma zahmetine katlanmak istemez.

Yeni konu açarken Konu başlığı altında "Topic Description" diye bir bölüm var. Herkes kullanımını bilmediği için herkese açmamıştım. Şu an açık olması lazım. Sadece aramada çıkacak kelime veya kelime grupları girilecek. Ben daha çok konuyla ilgili olan kelimeleri giriyorum.
Budray (26 Tem, 08:51) • Uchiha Sasuke (26 Tem, 13:44)

Kullanıcı avatarı
Budray

Okunmamış mesaj gönderen Budray » 26 Tem, 08:52

Mesaj konusunda hatam var eski yararlı mesajları konu olarak açacağım :D

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 26 Tem, 13:44

Abi birde yeni üyelerin konu ve mesajları hemen yayınlanmıyor ya onuda mı kaldırsak ki. Ya da kalktı mı bilmiyorum. Diğer yetkililer pek girmiyor zaten sende o kadar siteyle uğraşıyorsun, baya zahmetli olur. Hala hepsini nasıl yürütüyorsun anlamış da değilim zaten :)

Aynen benim 2011 den beri bir sürü mesajım vardı. Kaç bin tane ama 250 mesaj sınırı olduğu için hep sildim. Eskiden 250 de değildi sanki daha azdı.. Onlar dursaydı ansiklopedi gibi bilgi kaynağıydı.. :)

Kullanıcı avatarı
Budray

Okunmamış mesaj gönderen Budray » 26 Tem, 15:48

:D benimde 250 i geçince sildim önemli olanları sildim mi bilmiyorum çok yayınlayacağım bir şey yok açıkçası bakınca genelde özel kendimle ilgili sormuşum
Bu mesaj için Budray adlı kullanıcıya teşekkür eden:
Uchiha Sasuke (26 Tem, 18:37)

“Sizden Gelenler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Yahoo [Bot] ve 3 misafir