Beklenti....

Moderatör: Sai

Kullanıcı avatarı
elemor
Yaşadığınız İl: 6 Ankara
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek
Yaptı Beğeniler: 14 time
Aldığı Beğeniler: 2 time

Re: Beklenti....

Okunmamış mesaj gönderen elemor » 29 Oca, 19:44

Budray UsTr sen misin?

Kullanıcı avatarı
Budray
Yaşadığınız İl: 34 İstanbul
Burcunuz: Aslan Burcu: 23 Temmuz-22 Ağustos
Yaptı Beğeniler: 211 time
Aldığı Beğeniler: 308 time

Okunmamış mesaj gönderen Budray » 29 Oca, 23:07

Hayır
Her ne istiyorsan onun için yola koyul.

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke
Yaşadığınız İl: 69 Bayburt
Burcunuz: Terazi Burcu: 23 Eylül-22 Ekim
Yaptı Beğeniler: 1374 time
Aldığı Beğeniler: 522 time

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 30 Oca, 04:21

Budray sen yanlış anlamışsın, biz ondan bahsetmiyoruz ki.Yazılanları baştan oku.
Ayrıca imkansızı deneme konusuna gelirsek.Emin ol bunun söyleneceği en son kişi benim.Eski yazdığım mesajlarımdan hoşlanmasam da (baya millete atar yapmışım 13-14 yaşımdaydım o zaman ) eskiden açtığım bi konunun linkini atayım.
http://telekinezi.com/post50959.html#p50959
Burada duvardan nasıl geçileceğini soruyordum.Yani herhangi bir nesnenin içinden nasıl geçileceğini.Naruto izleyenler bilir zetsu diye bir karakter vardı ve kendini soyutlaştırıp herşeyin içinden geçebiliyordu.Ona özenip bende geçebileceğime inandım.Onun anime olduğunu bile bile ve düşünceme göre bu gerçek hayatta da yapılabilirdi.Sonuçta imkansız bir olay olarak görülen levitasyon yapılabiliyorken bu neden yapılamasın ?
Kafama koyup bunu başarmak için uğraştım.Yukarda linkini verdiğim konuda ve açtığım birçok konuda insanlar benimle dalga geçti ama ben doğru bildiğim, kafama koyduğum şeyden vazgeçmedim.2-3 yıl plan yapıp nasıl gerçekleştirebilirim diye çalıştım insanların laflarına kulaklarımı tıkayarak.Ne mi oldu ? Hiç birşey. Ne ben duvardan geçebildim ne de onlar psi wheel den öteye geçebildi.Şimdi onlardan hiç bir burada yok ama ben hala buradayım.
Hala imkansızı denemekten, yani bana göre değil ama onlara göre imkansız gelen şeyleri denemekten vazgeçmiyorum.Ama bu konuda ustr ve ben hayal kurup, kendinize hedef belirleyip onların peşinden gitmeyin demiyoruz.Gidin ama benim yaptığım gibi hayatınızı bi kenara koyup sadece ona yoğunlaşmayın.Başaracağınıza inanın ama gerçekleşmeme ihtimalini de göze alın.Yoksa başaramadığınız da çok üzülürsünüz.Sonra benim gibi telekineziyi bırakıp hala forumda dolanırsınız belki hayalini, amacını gerçekleştiren bir vardır ve buraya yazar da bizde onunla beraber mutlu oluruz diye ümid edersin..

Kullanıcı avatarı
Budray

Okunmamış mesaj gönderen Budray » 30 Oca, 13:42

O zamanlar foruma girseydim bende ustr nin yazdığı gibi yazardım sanırım. Işınlanma, duvarın içinden geçme gerçekleştirme ihtimali daha az geliyor. Daha önceki yazını okumadım tepki vermemim sebebi de benimde bir zamanlar ümitsizliğe düşmemdi. O yazımı da nefret olarak algılama sakın seni seviyorum senin sayende uyku ve korku sorunumlarim vardı onları yendim kendine iyi bak
Bu mesaj için Budray adlı kullanıcıya teşekkür eden:
Uchiha Sasuke (30 Oca, 13:59)
Değerlendirme: 1.85%

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 30 Oca, 14:04

Hayır hayır nefretlik bir durum yok.Önceden de dediğim gibi herkes doğru bildiği ile yaşar.Herkesin farklı fikirleri olabilir, aynı fikri savunmuyoruz diye birbirimize düşman olacak halimiz yok.Zaten aynı fikirdeymişiz, sıkıntı yok .. Teşekkür ederim bu arada, I love you to :)
Bu mesaj için Uchiha Sasuke adlı kullanıcıya teşekkür eden:
Budray (30 Oca, 14:32)

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 29 Tem, 23:12

Budray yazdı:
28 Oca, 23:30
Ve kendimi övmek gibi olmasın ama adım itiraf sayfalarını da çıkıyor yoldaki kızların konusmalrini ve yandan yana bakmalarını fark ediyorum. Verdiğim mesajda ki dersi anladiniz sanırım iyi günler
İtiraf sayfası ne la :lol: Bir de iyi günler diyor yav akşam akşam nerden girdim şuraya :lol:
Bu arada yazdıklarını baştan okudum.Benimkileride. Aslında sen haklısın bu konuda. Biz başaramadık diye kimseyi yoldan döndürmeye, soğutmaya hakkımız yok. Evet biz çalışıyorduk ama o kadar da çok ve düzenli çalışmıyorduk. Bizim aksimize siz çalışırsanız imkansızı başarabilirsiniz.
Ben baya karamsar bir insanım.Yukarıdaki yazılarda da demiştim ya birşey yaparken en kötüsünü düşünün ki eğer istediğiniz gibi olmazsa fazla üzülmezsiniz diye.
Aslında sonradan istediğimiz gibi olmaz diye en kötüsünü düşünmemiz, sonradan üzülmek yerine şimdiden üzülmemize yol açıyor. Her türlü üzülüyoruz, arada sadece zaman farkı var. Sadece kötüsünü düşünüp üzülmek yerine, tedbir almak, en kötüsü olmaması için uğraşmak, şimdi üzülmemizi engeller.Ayrıca belki en kötüsü olmayacak, belki her şey hayal ettiğimiz gibi gidecek. Sonunda üzülürüz diye şimdi üzülüyoruz ama sonu ya iyi biterse ? O zaman şimdi boşu boşuna üzülmüş oluruz. Baya karışık saçma bir şeyler dedim :lol:

Ben karamsarlıktan kurtulmaya çalışıyorum, telkinle falan. Ve bu kendime güvensizlik yüzünden oluyordu bu. Hiçbir işi başaramayacağımı düşündüğüm için hep kötüsünü düşünürdüm. Ama artık kötüsünü düşünmek yok. Olumlu düşüneceğiz artık. Bazen fazlası zararda olsa ki bence değil, olumlu olmanın dibine dalmak lazım.Hayal kuralım içine dalalım anasını satayım, çıkmayalım içinden. Çıkıp napacaz hep gerçek hayat. Bir yerde yeter yani, hayallerimizin peşinden gitmedikten sonra ne anlamı var hayatın. O kadar uğraşıp, çalışacağız ama birisi çıkıp "fazla uğraşmayın ben yolun sonundan dönüyorum hep kötü bitiyor" diyecek.Başlarım öyle yola. Demek ki sen başka yoldan gidiyorsun kardeşim veya yanlış gidiyorsun, sapmışsın yoldan. Biz dosdoğru yoldan gideceğiz, hayallerimizi de gerçekleştireceğiz, duvardan da geçeceğiz, ışınlanacağız da.. o gözlüklü de buraya gelecek .. :lol:

Kullanıcı avatarı
Budray

Okunmamış mesaj gönderen Budray » 29 Tem, 23:52

Uchiha Sasuke yazdı:
29 Tem, 23:12
Budray yazdı:
28 Oca, 23:30
Ve kendimi övmek gibi olmasın ama adım itiraf sayfalarını da çıkıyor yoldaki kızların konusmalrini ve yandan yana bakmalarını fark ediyorum. Verdiğim mesajda ki dersi anladiniz sanırım iyi günler
İtiraf sayfası ne la :lol: Bir de iyi günler diyor yav akşam akşam nerden girdim şuraya :lol:
Bu arada yazdıklarını baştan okudum.Benimkileride. Aslında sen haklısın bu konuda. Biz başaramadık diye kimseyi yoldan döndürmeye, soğutmaya hakkımız yok. Evet biz çalışıyorduk ama o kadar da çok ve düzenli çalışmıyorduk. Bizim aksimize siz çalışırsanız imkansızı başarabilirsiniz.
Ben baya karamsar bir insanım.Yukarıdaki yazılarda da demiştim ya birşey yaparken en kötüsünü düşünün ki eğer istediğiniz gibi olmazsa fazla üzülmezsiniz diye.
Aslında sonradan istediğimiz gibi olmaz diye en kötüsünü düşünmemiz, sonradan üzülmek yerine şimdiden üzülmemize yol açıyor. Her türlü üzülüyoruz, arada sadece zaman farkı var. Sadece kötüsünü düşünüp üzülmek yerine, tedbir almak, en kötüsü olmaması için uğraşmak, şimdi üzülmemizi engeller.Ayrıca belki en kötüsü olmayacak, belki her şey hayal ettiğimiz gibi gidecek. Sonunda üzülürüz diye şimdi üzülüyoruz ama sonu ya iyi biterse ? O zaman şimdi boşu boşuna üzülmüş oluruz. Baya karışık saçma bir şeyler dedim :lol:

Ben karamsarlıktan kurtulmaya çalışıyorum, telkinle falan. Ve bu kendime güvensizlik yüzünden oluyordu bu. Hiçbir işi başaramayacağımı düşündüğüm için hep kötüsünü düşünürdüm. Ama artık kötüsünü düşünmek yok. Olumlu düşüneceğiz artık. Bazen fazlası zararda olsa ki bence değil, olumlu olmanın dibine dalmak lazım.Hayal kuralım içine dalalım anasını satayım, çıkmayalım içinden. Çıkıp napacaz hep gerçek hayat. Bir yerde yeter yani, hayallerimizin peşinden gitmedikten sonra ne anlamı var hayatın. O kadar uğraşıp, çalışacağız ama birisi çıkıp "fazla uğraşmayın ben yolun sonundan dönüyorum hep kötü bitiyor" diyecek.Başlarım öyle yola. Demek ki sen başka yoldan gidiyorsun kardeşim veya yanlış gidiyorsun, sapmışsın yoldan. Biz dosdoğru yoldan gideceğiz, hayallerimizi de gerçekleştireceğiz, duvardan da geçeceğiz, ışınlanacağız da.. o gözlüklü de buraya gelecek .. :lol:
Demek ki den sonrasını anlamadım :D itiraf sayfası herkesin anonim olarak aynı şehirdeki kişiler sevdikleri yada beğendikleri kişileri yazarlardı banada yakışıklı diyen olmuştu. Neyse uzatmayalım lütfeennnn :D
Bu kadar gaza gelmişken seyir defterimdeki motivasyonla ilgili iki tane video attım mutlaka izle bak nasıl gaza geliyorsun, başaracağım diyorsun. İyi günleri ağır konuştum sanmıştım oraya kondurmuştum :lol:
Doğru yolda olmana sevindim. Peki bu düşüncelerinden vazgeçtiren ne oldu? ne etkiledi de doğru yola geldin :D ?
Uchiha Sasuke (30 Tem, 00:36)

Kullanıcı avatarı
Budray

Okunmamış mesaj gönderen Budray » 29 Tem, 23:53

Gözlüğe geçtim zaten :D lensden daha iyi oldu diyorlar bakalım :D
Uchiha Sasuke (30 Tem, 00:36)

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 30 Tem, 00:36

Trip atar gibi iyi günler demişsin ya o yüzden güldüm :D
Demek ki den sonrası gaza gelme kısmı anlatabileceğim bir şey değil, yaşaman lazım (:
Ya kusura bakmayacaksın video falan izleyemem ben ya hele böyle kişisel gelişim, motivasyon tarzı şeyleri.. Aslında bu tarz konuşmaları severim ve çok yaparım ama dışarıdan bana yapılınca hiç sevmiyorum.Sanırım zamanında kişisel gelişimi yalayıp yuttuğumdan kaynaklanıyor.(özgüven patlaması yaşıyorum :D )Hep aynı şeyler çıkıyor karşıma iyice moralim bozuluyor sinir oluyorum. Ama bu benlik bir durum yanlış anlama senlikte bir şey değil. Sorun o videoyu hazırlayanlarda :D Sen izleyebilirsin, gaza geliyorsan sıkıntı yok. Benim iyice uykumu getiriyorlar çünkü :lol:

Nasıl mı değiştim. Fark ettin mi bilmiyorum ama benim psikolojik sorunlarım var :lol: Yani gerçekten bir çok yönden bozuğum, anormalim, normal bir insan değilim. Yavaş yavaş düzeltmeye başlıyorum. Bunu da ilk önce, tüm düşündüğüm saçma şeyleri, içimde yaşadığım her şeyi aileme, çevreme anlatarak yapıyorum.. Bu zamana kadar hep içimde tuttum. Her şeyi, ne olursa olsun. Ama şimdi yavaş yavaş içimde ne var ne yok dışarı atıyorum, anlattıkça faydası oluyor. Ve anlattığım kişiler gerçekten bana doğru yolu gösteriyor.Onlar bana yol gösterdikçe şu şöyle değil böyle, senin düşündüğün gibi değil dedikçe ben o düşüncemden vazgeçiyorum. Çünkü benim için doğru olan tek şey her şeyin mantığa uygun olması. Bana anlatıyorlar, mantığıma uyarsa(çeşitli sorular sorup onları mantığıma uygun şekilde anlattırmaya itiyorum ) kabul ediyorum.Ve bir düşüncem değişince birbirine bağlı şeyler gibi tüm beynimi etkilemeye başlıyor.
Mesela bir düşüncemden ve bana nasıl yol gösterildiğinden bahsedeyim.
Ben yazın çalışmıyorum.İstesem 3 ay bir işe girip çalışabilirim.Çalışmıyorum çünkü bana ne iş vereceklerini bilmiyorum, verecekleri işi yapamayacağımı, rezil olacağımı düşünüyorum(hep kötüyü düşünmek bu olsa gerek.), adam bana işi öğretene kadar 2 ay geçer zaten, çalışmamın bir anlamı olmaz diyordum. Sadece bu iş için değil.Ne yapmaya niyetlensem hep böyle düşünüyordum ve haliyle başlamıyordum o işe :D
Bunları anlatınca babam, "Bizde her şeyi yapmayı bilmiyoruz zamanla öğreniyoruz.Bir işi yapmak istiyorsan direk başla.Bu kadar fazla düşünme.Eğer o işi yapamazsan kaybedeceğin hiçbir şey olmaz.Hata yapmaktan korkma.Herkes hata yapabilir ama hata yapınca bir şey değişmiyor sen kötü biri olmuyorsun, kaybedeceğinde bir şey olmuyor.Kendine güven.Hemen yapamam diye düşünme.Yapacağım şey basit bir şey diye düşün.Ben yaparım diye düşün.Sen yapamam diye düşünürsen, yapabileceğin en kolay şeyi bile yapamazsın sırf bu düşüncen yüzünden" falan deyince ben gaza geldim, öz güvenim de yavaş yavaş kendini toparlamaya başladı.

Tabii birde Emrullah Abinin "içindeki devi uyandır" telkinini de dinliyorum günde 1, bazen 2-3 defa. O da düşünce yapımı yeniden şekillendirmem de çok yardımcı oluyor..

Bir şey daha diyecektim unuttum yav sonra aklıma gelirse yazarım.
Konu da açabilirmişim yani baya yazmışım.. :)
Bu mesaj için Uchiha Sasuke adlı kullanıcıya teşekkür eden:
Budray (30 Tem, 00:54)

Kullanıcı avatarı
Budray

Okunmamış mesaj gönderen Budray » 30 Tem, 00:56

Uchiha Sasuke yazdı:
30 Tem, 00:36
Trip atar gibi iyi günler demişsin ya o yüzden güldüm :D
Demek ki den sonrası gaza gelme kısmı anlatabileceğim bir şey değil, yaşaman lazım (:
Ya kusura bakmayacaksın video falan izleyemem ben ya hele böyle kişisel gelişim, motivasyon tarzı şeyleri.. Aslında bu tarz konuşmaları severim ve çok yaparım ama dışarıdan bana yapılınca hiç sevmiyorum.Sanırım zamanında kişisel gelişimi yalayıp yuttuğumdan kaynaklanıyor.(özgüven patlaması yaşıyorum :D )Hep aynı şeyler çıkıyor karşıma iyice moralim bozuluyor sinir oluyorum. Ama bu benlik bir durum yanlış anlama senlikte bir şey değil. Sorun o videoyu hazırlayanlarda :D Sen izleyebilirsin, gaza geliyorsan sıkıntı yok. Benim iyice uykumu getiriyorlar çünkü :lol:

Nasıl mı değiştim. Fark ettin mi bilmiyorum ama benim psikolojik sorunlarım var :lol: Yani gerçekten bir çok yönden bozuğum, anormalim, normal bir insan değilim. Yavaş yavaş düzeltmeye başlıyorum. Bunu da ilk önce, tüm düşündüğüm saçma şeyleri, içimde yaşadığım her şeyi aileme, çevreme anlatarak yapıyorum.. Bu zamana kadar hep içimde tuttum. Her şeyi, ne olursa olsun. Ama şimdi yavaş yavaş içimde ne var ne yok dışarı atıyorum, anlattıkça faydası oluyor. Ve anlattığım kişiler gerçekten bana doğru yolu gösteriyor.Onlar bana yol gösterdikçe şu şöyle değil böyle, senin düşündüğün gibi değil dedikçe ben o düşüncemden vazgeçiyorum. Çünkü benim için doğru olan tek şey her şeyin mantığa uygun olması. Bana anlatıyorlar, mantığıma uyarsa(çeşitli sorular sorup onları mantığıma uygun şekilde anlattırmaya itiyorum ) kabul ediyorum.Ve bir düşüncem değişince birbirine bağlı şeyler gibi tüm beynimi etkilemeye başlıyor.
Mesela bir düşüncemden ve bana nasıl yol gösterildiğinden bahsedeyim.
Ben yazın çalışmıyorum.İstesem 3 ay bir işe girip çalışabilirim.Çalışmıyorum çünkü bana ne iş vereceklerini bilmiyorum, verecekleri işi yapamayacağımı, rezil olacağımı düşünüyorum(hep kötüyü düşünmek bu olsa gerek.), adam bana işi öğretene kadar 2 ay geçer zaten, çalışmamın bir anlamı olmaz diyordum. Sadece bu iş için değil.Ne yapmaya niyetlensem hep böyle düşünüyordum ve haliyle başlamıyordum o işe :D
Bunları anlatınca babam, "Bizde her şeyi yapmayı bilmiyoruz zamanla öğreniyoruz.Bir işi yapmak istiyorsan direk başla.Bu kadar fazla düşünme.Eğer o işi yapamazsan kaybedeceğin hiçbir şey olmaz.Hata yapmaktan korkma.Herkes hata yapabilir ama hata yapınca bir şey değişmiyor sen kötü biri olmuyorsun, kaybedeceğinde bir şey olmuyor.Kendine güven.Hemen yapamam diye düşünme.Yapacağım şey basit bir şey diye düşün.Ben yaparım diye düşün.Sen yapamam diye düşünürsen, yapabileceğin en kolay şeyi bile yapamazsın sırf bu düşüncen yüzünden" falan deyince ben gaza geldim, öz güvenim de yavaş yavaş kendini toparlamaya başladı.

Tabii birde Emrullah Abinin "içindeki devi uyandır" telkinini de dinliyorum günde 1, bazen 2-3 defa. O da düşünce yapımı yeniden şekillendirmem de çok yardımcı oluyor..

Bir şey daha diyecektim unuttum yav sonra aklıma gelirse yazarım.
Konu da açabilirmişim yani baya yazmışım.. :)
Ve aylar geçtikten sonra keşke şu zaman başlasaydım şimdi baya yol ederdim dediğin oluyor mu? Bana oluyor :D
Birde mantıkla hareket ederim hep ben fakat artık zararlarını görüyor insan bazen hislerine güvenip yada hislerini dinlemen lazım : )
Uchiha Sasuke (30 Tem, 01:04)

“Sizden Gelenler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Yahoo [Bot] ve 2 misafir