Düşünce Gücü

Moderatör: Sai

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Budray
Mesajlar: 709
Yaş: 17
Kayıt: 05 Ağu, 21:50
Yaşadığınız İl: 34 İstanbul
Burcunuz: Aslan Burcu: 23 Temmuz-22 Ağustos
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 293 kez
Teşekkür edildi: 408 kez

Düşünce Gücü

Okunmamış mesaj gönderen Budray » 16 Oca, 09:22

"Biz düşünürüz bilinçaltı uygular" Düşündüğümüz şeylerin bir zaman gerçekleştiğine şahit oluruz. Bir tane kadın eşiyle ilişkisi normal olmasına rağmen hep kötü düşüncelere kapılmış her cümleyi hep kötü yönde düşünmüş ve sonunda ayrılmışlardır. Kadın papaza (Jack Ensign Addington) gider ve papaz kötü düşündüğü şeyleri yazmasını ve sonradan bunu değiştirmesini ister. Kadın dediğini uygular ve bir zaman sonra başarılı ve o an imkansız gelen tekrar bir güzel bir yuva kurar. Bir başka örnek vericek olursam. Cereyanda kalmak insanı hasta eder düşüncesidir bilinçaltı bu düşünceyi kabul eder ve gerçeklestirir. Halbuki bizim hasta olmamız cereyanda kalmak değil bu düşünceyi kabul edip bilinçaltının gerçekleştirmesidir.
Düşüncelerinizle kendinizi sınırlandırmayın. Mesela bir hasta küçükken çok domates yediği için bir zaman sonra midesi kabul etmemiş ve oda asla domates yeme sindirimi zor düşüncesine kapılıp oğluna da bu düşünceyi kabul ettirmiştir. Oğlu domatesi sevmesine rağmen her yemesinde hasta olmuştur. Aslında bir çok kez dinleriz, görürüz başarı hikayelerinde genelde bu vardır. O an imkansız gibi gelen şeyi başarmaktır temaları. İşte onlar bu düşüncelere izin vermeyip başaracağına inan insanlardır.

Ve sadece biz bilinçaltına emir veririz. Bir başkasının dediklerini sadece kabul ederiz.

Not: Kötü düşüncelerinizin esiri olmayın, kendinize bir amaç belirleyin ve yapacağınıza inanın. Kendiniz olma cesaretini gösterin, düşüncelerinizi kimseye söylemeyin, gözünüzü hedefinizden ayırmayın. Ve son olarak da çalışmadan olmuyor amaçlarınız için gayret gösterin.

"Jack Addington %100 Düşünce Gücü" kitabından yola çıktım. Örnekler bu kitapdan zaten. Tam istediğim gibi bir yazı olmadı ama genel olarak ifade ettim. Bu kitabı mutlaka okuyun çünkü düşüncelerimiz hayatımızı belirler ve biz bu düşünceleri olumlu yönde etkilememiz gerekir.
Pdf olarak bulabilirsiniz.
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Budray mesajı için:
Yönetici (16 Oca, 15:33)
Değerlendirme: 1.85%


İyi şeyler zaman alır.


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Sizden Gelenler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir