Düşünce Kontrolü

Moderatör: Sai

Kullanıcı avatarı
Budray
Yaşadığınız İl: 34 İstanbul
Burcunuz: Aslan Burcu: 23 Temmuz-22 Ağustos
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 295 kez

Düşünce Kontrolü

Okunmamış mesaj gönderen Budray » 04 Şub, 19:44

Resim

Çoğu zaman düşüncelerimizin esiri oluruz. Kitap okuyalım deriz ama önce bir Instagram'a bakalım deriz sonra bir bakmışız ki yarım saat geçmiş normal de merak etmediğimiz şeyleri araştırıyorken bile bulabiliyoruz. Veya
dersin ki ben telekinezi yapacağım sonra astral seyahate de bakarsın neymiş ondan sonra astral seyahate meraklanıp astral seyahati yapmaya çalışırsın. Veya sevgiliniz var diyelim her gün onunla buluşmak için can atıyorsunuz hep mesajlaşmak istiyorsunuz. Zamanınız lay lay lom geçiyor sonra karşı kişi aldatıyor diyelim o an o hırslanıp derslerinize çalışıyorsunuz ve güzel yeri kazanıyorsunuz. Örnekler de verdiğim gibi insanın ilgi alanı değişip durur, düşünceler değişip durur. Zamanı gelir deds çalışcam dersiniz sonra bi bakmışsınız ki oyalanmaktan uyuma saati gelmiş. Yeri gelir o an her şey zaman kaybı gibi gelip ders çalışmak istersiniz. Ders arasında yemek yemek bile (az yiyenlere veya duymadan kalkanlara değil sözüm) sonradan sizi ağırlaştırıp isteğinizi azaltır. İnsan düşüncelerine nasıl hakim olur?
Evet irade lazım sonra deneyerek yaoabilirsin ama yinede fikrinizi almak istiyorum. Çünkü düşünceler çok güçlü bir rol oynuyor insan hayatın da. Geleceğinizi ve yaşam kalitenizi "ALIŞKANLIKLARINIZ" belirler. Diye söz vardır mesela. Tamamen doğru olan bir söz.
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Budray mesajı için:
Uchiha Sasuke (05 Şub, 03:31)
Değerlendirme: 1.85%

İyi şeyler zaman alır.

Kullanıcı avatarı
Budray
Yaşadığınız İl: 34 İstanbul
Burcunuz: Aslan Burcu: 23 Temmuz-22 Ağustos
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 295 kez

Re: Düşünce Kontrolü

Okunmamış mesaj gönderen Budray » 06 Şub, 14:45

Sen düşünürsün bilinçaltı uygular sözünü ele alalım. Mesela sevmediğiniz hocanın dersi varken o hocayı düşünüp birden Off'lama gelir ve önceden sıkılırsınız. Bu hocayı sevmek için ben hocayı seviyorum diye düşünmek yeterli olmuyor. Bir neden sunmanız gerekiyor. Aynı telekinezi yaparken etki etmesi için önceden çalışma birikimimizin olması gibi. (bu konuda bu yazımı öneririm sizden-gelenler/sag-beyin-ile-sol-beyin ... t8868.html)
Her şeyin bir nedeni vardır. Siz beyninize bir neden sunup inanmazsanız o işe başlamanızla bitirmeniz bir olacaktır. Başladığınız zaman akla bahaneler ( çalışmamak için nedenler) gelirse ve inanırsanız o zaman bırakmanıza sebep olur.
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Budray mesajı için:
Uchiha Sasuke (06 Şub, 22:09)
Değerlendirme: 1.85%
İyi şeyler zaman alır.