Telekinezi, Telepati ve Levitasyonun Dinen Sakıncası Var mı?

Moderatör: Sai

sumeyyegungor
Yeni Kullanıcı
Yeni Kullanıcı
Yaşadığınız İl: 42 Konya
Teşekkür etti: 0

Re: Telekinezi, Telepati ve Levitasyonun Dinen Sakıncası Var

Okunmamış mesaj gönderen sumeyyegungor » 13 Oca, 00:37

Off Tırstım Yaa :( Halbuki Yeni Başlamıştım :/ Bunu Yapınca Mutlu Oluordum Ve Allaha Ellerimi Açıp Dua Ediyordum Yapabiliorum Die Kimseyede Anlatmıordum Yaptığımı Kbirlenmeyeyim Diye :/ Ne Yani Görünmez Varlıklar Yardımmı Ediyor Bize Halbuki İnsan Beyniyle İlgili Kuran-ı Kerim'de Bir Çok Ayet Var Biz Şimdi Günahmı İşliyoruz Bunları Yaparak Ama Zikir Bir Nevi Telekinezi Denmiyormu ? Sonuçta Zikri Kalpte Hissetmek İçin Bütün Enerjiyi Kalpte Toplamak Gerekiyor :/ Ben Korktum , En Çok Ta Allah Tarafından Hayırsız Bir Kul Olmaktan Ne Yapmalıyım Yardım Edin Nolur :(:S Telekineziyi Bırakmalımıyım ?

MisafirYok

Okunmamış mesaj gönderen MisafirYok » 15 Oca, 12:21

arkadaşım bırakmana gerek yok ilahi bir güç gösterisi olarak yapmadık dan sonra hiç bir şey olmaz insanda zaten böyle bir yetenek vardır. önemli olan o enerjinin Allah tarafından sana verildiğini ve kullandığını bilmek.

Kullanıcı avatarı
Lord_of_Hackland
Yaşadığınız İl: 12 Bingöl
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 58 kez

Okunmamış mesaj gönderen Lord_of_Hackland » 15 Oca, 19:17

Mucizeyi yaratan inanmakdir
inanmayi bilmeyen,umud edemeyen hayatta boşluktan başka hic bir şey alamaz.hem de öyle bir boşluk ki,o boşluğu kimse dolduramaz...

http://www.facebook.com/pages/Tanri_ve_Biz/400593433321808

Kullanıcı avatarı
UsTr
Yaşadığınız İl: 35 İzmir
Burcunuz: Balık Burcu: 20 Şubat-20 Mart
Teşekkür etti: 87 kez

Okunmamış mesaj gönderen UsTr » 15 Oca, 19:46

sumeyyegungor yazdı:Off Tırstım Yaa :( Halbuki Yeni Başlamıştım :/ Bunu Yapınca Mutlu Oluordum Ve Allaha Ellerimi Açıp Dua Ediyordum Yapabiliorum Die Kimseyede Anlatmıordum Yaptığımı Kbirlenmeyeyim Diye :/ Ne Yani Görünmez Varlıklar Yardımmı Ediyor Bize Halbuki İnsan Beyniyle İlgili Kuran-ı Kerim'de Bir Çok Ayet Var Biz Şimdi Günahmı İşliyoruz Bunları Yaparak Ama Zikir Bir Nevi Telekinezi Denmiyormu ? Sonuçta Zikri Kalpte Hissetmek İçin Bütün Enerjiyi Kalpte Toplamak Gerekiyor :/ Ben Korktum , En Çok Ta Allah Tarafından Hayırsız Bir Kul Olmaktan Ne Yapmalıyım Yardım Edin Nolur :(:S Telekineziyi Bırakmalımıyım ?
Arkadaşım bu yazıyı ilk okuduğumda bende aynı senin gibi korktum ve aynı soruyu bende sordum.Ama emin ol ki sen istemedikten sonra görünmez varlıklar sana hiçbirşey yapmaz,yapamaz ve yaptığın işe karışmazlar,karışamazlar.Hakan arkadaşımın dediği gibi kötü amaçlar için ve ilahi güç gösterisi için kullanmazsan hiçbişey olmaz.Ha çok korkuyosan dua oku.En basit nas,felak,ayetel kürsi oku.İçini rahatlatır.

Kullanıcı avatarı
Yalniz
Yaşadığınız İl: 34 İstanbul
Teşekkür etti: 4 kez

Re: Telekinezi, Telepati ve Levitasyonun Dinen Sakıncası Var mı?

Okunmamış mesaj gönderen Yalniz » 27 Şub, 02:53

arkadas bir suru ornek var bu konuda.. dinden sapan insanlar dolu.. bunlar habis ruhlarin saldirisina ugramistir.. o insanlarda muslumandi inanclari kuvvetli olanlarda vardi... onlar mi istedi kaymayi, habis ruhlarla iletisim kurmayi? hayir tabikide.. korkutmak istemem sizi.. ama hayata bi kez geliyoruz.. dikkat etmek gerekiyor.. farkli olmak guzel.. habis ruhlar kabul ettirir kendini.. sen yapabiliyorsun ama tabikide normal bisey Allah isimleri sende tecelli ediyor vs diye yavastan dogru gibi gosterip kendilerini kabullendirirler bazen tehditle bazen güzellikle.. lucid rüya falan yapin.. :D cok zor oluyor birakmak ama.. su dunyadan diger tarafa goturebilecegim tek seyi kaybetmek istemem...

vesselam..
My heart will be blacker than your eyes when I'm through with you. ( Radical face - Black Eyes)

I found freedom. Losing all hope was freedom. (Fight Club)

Kullanıcı avatarı
UsTr

Okunmamış mesaj gönderen UsTr » 27 Şub, 10:52

Yalniz yazdı:arkadas bir suru ornek var bu konuda.. dinden sapan insanlar dolu.. bunlar habis ruhlarin saldirisina ugramistir.. o insanlarda muslumandi inanclari kuvvetli olanlarda vardi... onlar mi istedi kaymayi, habis ruhlarla iletisim kurmayi? hayir tabikide.. korkutmak istemem sizi.. ama hayata bi kez geliyoruz.. dikkat etmek gerekiyor.. farkli olmak guzel.. habis ruhlar kabul ettirir kendini.. sen yapabiliyorsun ama tabikide normal bisey Allah isimleri sende tecelli ediyor vs diye yavastan dogru gibi gosterip kendilerini kabullendirirler bazen tehditle bazen güzellikle.. lucid rüya falan yapin.. :D cok zor oluyor birakmak ama.. su dunyadan diger tarafa goturebilecegim tek seyi kaybetmek istemem...

vesselam..
Ben bu habis ruhların etrafımda dolaştıklarını düşünüyorum.Daha doğrusu hissediyorum.Tabi bunlar büyük ihtimalle beynimin bana oynadığı ve düşündürdüğü saçma sapan şeyler.Neyse.BEn ne düşünürsem düşüneyim etrafıma olduklarını bilsem bile onlardan korkmuyorum.SOnuçta yukarda ALLAH var diyorum,ben dua ı okudum ALLAH'a sığındım gerisi O'nun takdirine kalmış,ne nasip ederse vardır bir bildiği diyorum kendi kendime.Şimdi ben onların etrafıma olduklarını düşünüp onlardan korkmayarak onları kabullenmiş mi oluyorum ? Yoksa korkularımla başa çıkmış mı oluyorum ?

MisafirYok

Okunmamış mesaj gönderen MisafirYok » 27 Şub, 14:51

Bence onlar ile başa çıkmış oluyorsun. Çünkü dua ile Allah'a sığınıyorsun.

Kullanıcı avatarı
UsTr

Okunmamış mesaj gönderen UsTr » 27 Şub, 17:21

Bende öyle düşünüyorum ama bazen kendi kendime onları kabullendimmi acaba diyede şüpheleniyorum.İçime bir kurt düşüyo yani.O yüzden sordum belki sizin söyledikleriniz içimi rahatlatır.Tekrar saol içim bi nebze rahatladı.

Kullanıcı avatarı
Yalniz
Yaşadığınız İl: 34 İstanbul
Teşekkür etti: 4 kez

Okunmamış mesaj gönderen Yalniz » 27 Şub, 18:03

belki sadece psikolojikte olabilir ama oyle bisey olma ihtimalide yok degil.. onlara olan korkudan dolayi birakmadim bende korkmuyorum.. Allah izin vermeden hic bisey olmaz.. nefis muhasebesi yap derim.. otur biyere kapini kitle rahatsiz edilmeyecegin bi yer olsun.. nefsini karsinda imaje et.. bir doktor gibi ona neyi oldugunu sor.. cok sasiracaksin.. nasi cevaplar veriyor, karsinda ciddi biri var saniyorsun.. sesli konusabilirsin daha iyi olur bence, hatta ben yaziyorum.. onu ikna etmen lazim.. ogren bakalim neymis ne dusunuyomus niye yapmak istiyo acik acik cvp veriri yani.. sen tutmazsan, istdigin herseyi sor, ama onu ikna etmen lazim durmaz yoksa.. :D
My heart will be blacker than your eyes when I'm through with you. ( Radical face - Black Eyes)

I found freedom. Losing all hope was freedom. (Fight Club)

Kullanıcı avatarı
UsTr

Okunmamış mesaj gönderen UsTr » 27 Şub, 18:34

Nefsimi imajine edeyim.Sonra oturup onla konuşayım.Ona hakim olmak için onu ikna edeyim.Doğrumu anlamışım ? Ve bana cevap mı vercek ? Birdaha sormam gerektiğini düşünüyorum.Bu yazdıklarında ciddimisin ? Yani nefis denen şeyle konuşmamı ve ikna etmemimi istiyosun ? Eğer öyle oluyosa.Nasıl bir şekilde imajine dicem ? Ve bunu yaparken bayağı bir tırsabilirim :D