İmajinasyon Oyunu (Alıntıdır)

Aklınıza Takılan
Forum kuralları
* Açacağınız başlıkları konuya uygun olarak açınız, "Bakar mısınız", "Bir sorum olacaktı", "Biri baksın", "Yardım Edin" tarzı başlıklar açmayınız. Konuda bahsettiğiniz içeriğe uygun başlıklar açmanız soru veya sorununuzun kısa sürede cevap bulmasına yardımcı olacaktır. Gereksiz başlıklar herhangi bir uyarı verilmeden silinebilir.
* Forumlarda T.C. Yasalarına aykırı konu açmak ve konulara yazmaz,
* Genel ahlaka aykırı yazılar yazmak, resim-video ve çeşitli medyalar eklemek,
* Küfür ve aşağılama içeren yazılar yazmak,
* Dil, Din, Irk ve Mezhep ayrımı yapmak, kışkırtmak veya bunlara zemin oluşturmak,
* Ahlaki, Tarihi, Örfi ve Kültürel yapımıza aykırı konu başlatmak, konularda yazmak ve yayınlamak,
* Hangi nedenle olursa olsun Siyasi konularda başlık açmak, açılmışsa başlık altına yazmak; başka bir konu altında Siyasi konulara girmek, Siyasi tartışmalar başlatmak, başka konuları Siyasi tartışma malzemesi haline getirmek;
Forum ortamının sıhhati açısından Yasaktır. Bu kurallara uymayanlar hiçbir uyarı verilmeksizin Forumdan Uzaklaştırılacaklardır
baytar54
Yaşadığınız İl: 54 Sakarya
Teşekkür etti: 10 kez

İmajinasyon Oyunu (Alıntıdır)

Okunmamış mesaj gönderen baytar54 » 17 Mar, 21:10

Konu yanlış yerdeyse taşıyın lütfen ve yardımcı olduysam ne mutlu =) Ve konu alıntıdır.

Bu oyunda tıpkı durugörürlerin gözlerini kapattığında ortaya çıkan şekiller gibi imaje şekiller var. Bazı ayarlarla netliği ve işenirliği basitçe değiştirip imaje üzerinde oynayabilirsiniz (=

Burada çıkan şekiller dururgörürlerin gözünü kapattığında çıkanlarla birbirine çok benzediği için paylaşma gereği duydum. Çalışma esnasında bu oyunu açıp hareket eden imajeleri gözünüzü kapattığınızda da canlandırıp durugörü dersleri için bir araç haline getirebilirsiniz (=

http://muchos-juegos.appspot.com/ripples/

Not: Java desteği gerekir.
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti baytar54 mesajı için (toplam 2):
ozina (17 Mar, 21:27) • turab (17 Mar, 22:58)
Değerlendirme: 3.7%

Hayat; önüne gelen fırsatları değerlendirip kullanan cesur insanların sahnesidir. Korkaklara yer yoktur. Korkaklar sadece sahneyi tamamlayan dekorlardır.
"BENDE ONLARDAN BİRİYİM SADECE…"

Kullanıcı avatarı
ozina
Yaşadığınız İl: 10 Balıkesir
Burcunuz: Koç Burcu: 21 Mart-20 Nisan
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 128 kez

Re: İmajinasyon Oyunu (Alıntıdır)

Okunmamış mesaj gönderen ozina » 17 Mar, 21:23

güzelmiş sağol :)
pixies forever <3<3

baytar54

Okunmamış mesaj gönderen baytar54 » 17 Mar, 21:25

yardımcı olduysam ne mutlu hocam :)
Hayat; önüne gelen fırsatları değerlendirip kullanan cesur insanların sahnesidir. Korkaklara yer yoktur. Korkaklar sadece sahneyi tamamlayan dekorlardır.

Kullanıcı avatarı
UsTr
Yaşadığınız İl: 35 İzmir
Burcunuz: Balık Burcu: 20 Şubat-20 Mart
Teşekkür etti: 87 kez

Okunmamış mesaj gönderen UsTr » 17 Mar, 21:34

Benim windowsum bu yazılımı engelliyo.En gıcık olduğum güvenlik önlemi.Ama yüklemiyo.Naptım nettim kaldıramadım şu engellemeyi.Yinede saol durugörü ile uğraşan arkadaşlara büyü katkı sağlar eğer anlattığın gibiyse :)

baytar54

Okunmamış mesaj gönderen baytar54 » 17 Mar, 21:37

UsTr yazdı:Benim windowsum bu yazılımı engelliyo.En gıcık olduğum güvenlik önlemi.Ama yüklemiyo.Naptım nettim kaldıramadım şu engellemeyi.Yinede saol durugörü ile uğraşan arkadaşlara büyü katkı sağlar eğer anlattığın gibiyse :)
ben şahsen grip baktım hocam gözlerimi kapattıgımda istek dışı oluşan anlamsız imajelere bazıları uyuyor bazılarıda yakın :D

Kullanıcı avatarı
UsTr

Okunmamış mesaj gönderen UsTr » 17 Mar, 21:58

Sana bir tahmin söyleyeyim.Darbe diye bir film izledim.Psişik güçlü insanlar üzerinde deneylerin yapıldığı bir dünyada yaşayan psişik güçteki insanların mücadelesini anlatıyo.Orda birtane durugörü karakteri var.Ve filmde daha net görmek için alkol alıyo.Filmde bu durugörü karakterinin annesi dünyanın en iyi durugörürüymüş.Yani filmde öyle.Kızda annesinden bu özelliğin almış ve annesi gibi alkol alarak daha net görüntü almayı planlıyo.Ve içiyo.Tabi kafayı buluyo.Yani her ne kadar film olsada ben telekinezideki el hareketlerimi filmlerden aldım ve temelimi öyle oluşturuyorum şuan.Kafayı bulmadan.Aşırıya kaçmadan.Sadece böyle hafif bi sarhoşluk olcak şekilde bilincini kaybetmeden bir alkol al dene.Tabi sadece film.Belki saçmalıyorum ama denemekten bir zarar gelmez.Kendini sarhoş etme yeter.Bu arada 13 yaşından küçüksen bu dediklerimi unut.Eğer 17 yaşında isen dene.Biliyorum saçmaladım ama gerçekten birde işe yararsa olay çok farklı yerlere gider. :) Deli olduğumu düşünebilirsin.Sakın düşünme.Bu işle uğraşan ve filmlerin gerçeklik payı olan herkese deli diyolar :)
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti UsTr mesajı için:
baytar54 (17 Mar, 22:03)
Değerlendirme: 1.85%

baytar54

Okunmamış mesaj gönderen baytar54 » 17 Mar, 22:07

UsTr yazdı:Sana bir tahmin söyleyeyim.Darbe diye bir film izledim.Psişik güçlü insanlar üzerinde deneylerin yapıldığı bir dünyada yaşayan psişik güçteki insanların mücadelesini anlatıyo.Orda birtane durugörü karakteri var.Ve filmde daha net görmek için alkol alıyo.Filmde bu durugörü karakterinin annesi dünyanın en iyi durugörürüymüş.Yani filmde öyle.Kızda annesinden bu özelliğin almış ve annesi gibi alkol alarak daha net görüntü almayı planlıyo.Ve içiyo.Tabi kafayı buluyo.Yani her ne kadar film olsada ben telekinezideki el hareketlerimi filmlerden aldım ve temelimi öyle oluşturuyorum şuan.Kafayı bulmadan.Aşırıya kaçmadan.Sadece böyle hafif bi sarhoşluk olcak şekilde bilincini kaybetmeden bir alkol al dene.Tabi sadece film.Belki saçmalıyorum ama denemekten bir zarar gelmez.Kendini sarhoş etme yeter.Bu arada 13 yaşından küçüksen bu dediklerimi unut.Eğer 17 yaşında isen dene.Biliyorum saçmaladım ama gerçekten birde işe yararsa olay çok farklı yerlere gider. :) Deli olduğumu düşünebilirsin.Sakın düşünme.Bu işle uğraşan ve filmlerin gerçeklik payı olan herkese deli diyolar :)
19 yaşındayım sorun yok hocam :D O Filmi İzledim ve çok beğendim Wanted darbe falan böyle aksiyon fantastik filmleri seviyorum ve kafayı bulunca durugörü yapan kadınıda kızınıda hatırlıyorum hocam :D aslında sorhoş olunca çok halisinasyon görüyorum ama hiç dikkatlice ne gördüğüme bakmıyorum bazen sarhoş olmadanda görüyorum belkide durugörüdendir bak bundan sonra dikkat ediyim ne gördüğüme belkide çok şey kaçırdım :(

Kullanıcı avatarı
UsTr

Okunmamış mesaj gönderen UsTr » 17 Mar, 22:15

Evet bir dikkat et.Eğer gerçekten işe yarıyosa.Durugörü ile ilgili bilgiler temelden değişebilir.

baytar54

Okunmamış mesaj gönderen baytar54 » 17 Mar, 22:20

UsTr yazdı:Evet bir dikkat et.Eğer gerçekten işe yarıyosa.Durugörü ile ilgili bilgiler temelden değişebilir.
olabilir ama ne biliyim biraz anormalimdir ondan kaynaklanıyo sanıyodum :D mesela bazende öyle bişey oluyoki hani aniden araba çıkar önüne farları gözünü alır öle oluyo nerde oldugumu şaşırıyorum sanki film efektleri olurya 2 sahneyi birden gösterir ama 1 saniye 1 saniye gösterir öyle oluyorum pek sürmüyo ama kendimden geçmeme yetiyo:S

Kullanıcı avatarı
UsTr

Okunmamış mesaj gönderen UsTr » 17 Mar, 22:29

Sen bunları yaşadın ve oturup astralemi çıkmaya çalıştın.Tabi ters teper.Sezgilerin tavan yapmış.Beyin sana diyo ki durugörü çalış.Durugörü çalış diyo.Sen hala beyninin tersine gitmişin.Sen durugörü için yaratılmışsın.En azından sende bir işaret var.Bende oda yok.Telekinezi değilde belki daha başarılı olucağım başka bir dal var.Bİr işaret görmedim şuana kadar.Yani gerçekten senin gibi belli başlı belirtilerim olsa o dala doğru yönelcem.Ama gerçekten yok.Hani anormal belirtiler olmasını istiyorum.Hatta diyorum ki Rabbim niye beni özel yetenekli olarak yaratmamış diyorum.Diyorum diyorum.Sonuç aynı.Yani ne bileyim bulunduğum yerde bir cisim yanlışlıkla düşsün.Ne bileyim gelecekle ilgili bişey göreyim.Yada karşıdakinin düşünceleri kafamda duyayım.Ama bişey yok.Bende ilk bulduğum dala yani telekineziye sımsıkı sarıldım.Bundan pişmanmıyım.Tabikide hayır.Sadece emin olmak istiyorum.Acaba senin gibi bilmediğim ve beynimde daha baskın olan başka bir yetenek varmı diye bilmek istiyorum.Ohoo.Konuyu saptırmışım ya.Ne diyodum.Ha.Sen durugörüden şaşma.Naparsan yap.Ne kadar terslik,zorluk,korku ile karşılaşırsan karşılaş pes etme.Durugörü senin içinde var işte sezgilerin tavan yapmış.Bir kıvılcım yeter.Gerisini zaten beynin halledecek.Çünkü sana diyo.Diyo ki durugörü çalış diyo.Beyin sana diyo ki az biraz çalış ben gerisini getircem.Sen ilk adımı at ben seni uçurcam diyo.Anlamışsındır artık.Çok uzattım zaten çenemi bi türlü tutamıyom.Çenemi tutsam ellerim çalışıyo şekilde görüldüğü gibi.Hala uzatıyom bak ya. Neyse durayım artık ben. Sende durma çalış. Ne yap ne et çalış.Sakın pes etme. Devam et. Bide şükret. Gerisi için dua et.Her zaman mücadele et. :)