Yeni başlıyorum

Aklınıza Takılan

Moderatör: Yeni Başlayanlar

Forum kuralları
* Açacağınız başlıkları konuya uygun olarak açınız, "Bakar mısınız", "Bir sorum olacaktı", "Biri baksın", "Yardım Edin" tarzı başlıklar açmayınız. Konuda bahsettiğiniz içeriğe uygun başlıklar açmanız soru veya sorununuzun kısa sürede cevap bulmasına yardımcı olacaktır. Gereksiz başlıklar herhangi bir uyarı verilmeden silinebilir.
* Forumlarda T.C. Yasalarına aykırı konu açmak ve konulara yazmaz,
* Genel ahlaka aykırı yazılar yazmak, resim-video ve çeşitli medyalar eklemek,
* Küfür ve aşağılama içeren yazılar yazmak,
* Dil, Din, Irk ve Mezhep ayrımı yapmak, kışkırtmak veya bunlara zemin oluşturmak,
* Ahlaki, Tarihi, Örfi ve Kültürel yapımıza aykırı konu başlatmak, konularda yazmak ve yayınlamak,
* Hangi nedenle olursa olsun Siyasi konularda başlık açmak, açılmışsa başlık altına yazmak; başka bir konu altında Siyasi konulara girmek, Siyasi tartışmalar başlatmak, başka konuları Siyasi tartışma malzemesi haline getirmek;
Forum ortamının sıhhati açısından Yasaktır. Bu kurallara uymayanlar hiçbir uyarı verilmeksizin Forumdan Uzaklaştırılacaklardır
Kullanıcı avatarı
Memrem
Yaşadığınız İl: 34 İstanbul
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek
Yaptı Beğeniler: 18 time
Aldığı Beğeniler: 7 time

Yeni başlıyorum

Okunmamış mesaj gönderen Memrem » 22 Ağu, 11:10

Yeni başlıyorum vede nerden başlamam gerektiğini bilmiyorum .. Yeni başlıyanlar bölümüne baktım ama pek bir şey anlamadım.Yardımcı olursanız sevinirim.

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke
Yaşadığınız İl: 69 Bayburt
Burcunuz: Terazi Burcu: 23 Eylül-22 Ekim
Yaptı Beğeniler: 1374 time
Aldığı Beğeniler: 523 time

Re: Yeni başlıyorum

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 22 Ağu, 22:12

Neyi anlamadın mesela ? Soruların varsa bu konu altında sor cevaplayayım veya cevabı olan konuya yönlendireyim.
Şu an durumun nasıl ? Birkaç bir şey okudun mu yoksa hiçbir şey mi bilmiyorsun ?
En azından şu konulara bir göz at, aklına takılanları da buradan sor cevaplayalım..

yeni-baslayanlar/telekineziye-baslarken ... t4831.html
sizden-gelenler/telekinezi-nasil-yapili ... t8709.html
genel-derleme-yazilar-ve-makaleler/imaj ... t8815.html
genel-derleme-yazilar-ve-makaleler/imaj ... t8800.html
genel-derleme-yazilar-ve-makaleler/tran ... t8769.html
genel-derleme-yazilar-ve-makaleler/deri ... t8772.html
genel-derleme-yazilar-ve-makaleler/2-ps ... t8845.html

Kullanıcı avatarı
Memrem

Okunmamış mesaj gönderen Memrem » 23 Ağu, 20:27

Yani anlamadım derken çok karışıktı.

Aerokinezi Geokinezi Hidrokinezi (ateşin adını unuttum) Chonokinezi Neokinezi Biyokinezi Atmokinezi

dallarını araştırdım.

1 kere 10 dakika kapak çalışması denilen şeyi yaptım

Bu kadar çok şeyi okuyunca nerden başlamam vede kademe kademe nerden devam etmem gerektiğini anlıyamadım.

Göz attım.
Bu mesaj için Memrem adlı kullanıcıya teşekkür eden:
Uchiha Sasuke (23 Ağu, 22:38)
Değerlendirme: 1.85%

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 23 Ağu, 22:38

Zamanla alışacaksın.Yılların birikimini bir çırpıda öğrenemezsin, haliyle kafan karışır. Şimdilik sadece kapak çalışması ile devam edip süreyi arttırmaya çalış. Her gün yap ama.. 10 dk da olsa.(Çok boş vaktin oluyorsa eğer, kapak çalışmasından sonra hedefin ne ise onunla alakalı çalışabilirsin.Ama önce kapak çalışması.) Çok sıkıcı olsa da çok ilerlersin. Ne kadar çok yaparsan o kadar faydasını görürsün. Normal çalışma yapıp kapak çalışması yapmayanlar, senin sadece kapak ile yaptığın çalışma sayesinde kaydettiğin gelişime asla erişemezler..
Bu mesaj için Uchiha Sasuke adlı kullanıcıya teşekkür eden:
Memrem (23 Ağu, 22:46)

Kullanıcı avatarı
Memrem

Okunmamış mesaj gönderen Memrem » 24 Ağu, 13:41

Uchiha Sasuke yazdı:
23 Ağu, 22:38
Zamanla alışacaksın.Yılların birikimini bir çırpıda öğrenemezsin, haliyle kafan karışır. Şimdilik sadece kapak çalışması ile devam edip süreyi arttırmaya çalış. Her gün yap ama.. 10 dk da olsa.(Çok boş vaktin oluyorsa eğer, kapak çalışmasından sonra hedefin ne ise onunla alakalı çalışabilirsin.Ama önce kapak çalışması.) Çok sıkıcı olsa da çok ilerlersin. Ne kadar çok yaparsan o kadar faydasını görürsün. Normal çalışma yapıp kapak çalışması yapmayanlar, senin sadece kapak ile yaptığın çalışma sayesinde kaydettiğin gelişime asla erişemezler..
Anladım.Siteyi biraz dolaştım vede chronokinezi hakkında bir kaç konuya baktım.Gerçek vede gerçek değil diyenler olmuş.Sizce gerçek mi ?

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 24 Ağu, 18:57

Memrem yazdı:
24 Ağu, 13:41
Anladım.Siteyi biraz dolaştım vede chronokinezi hakkında bir kaç konuya baktım.Gerçek vede gerçek değil diyenler olmuş.Sizce gerçek mi ?
Bence de gerçek değil. Tabii bunu mantığıma uydurduğum için söylüyorum. Evrenin bir düzeni var, ecel kavramı var. Zaman kontrolü demek bir yerde eceli değiştirmek olacak ki eceli de hiçbir şey değiştiremez. Haliyle bundan zaman kontrolü yoktur sonucu çıkıyor.
Aslında bakarsak çoğu kinezi yok. İnsanlar kafalarına göre kinezi uydurmuş. Mesela sütü kontrol ediyorsak buna laktokinezi demişler. Ne alaka ki ? Su ve süt sıvı oldukları için genel olarak hidrokinezi dememiz yeterlidir.
Memrem (24 Ağu, 19:18)

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 24 Ağu, 19:11

Söylemeyi unuttum.Dediğim gibi zaman kontrolü yapılamaz, bu tüm zamanı değiştirmek anlamına gelir, herkes için. Yaptığını zannedenler de ki olay şudur sevdiğin bir olayı yaşarken zamanın hızlı geçmesi, sevmediğin bir olayda ise yavaş geçmesi. Aslında zaman da bir değişiklik yok sadece duygulardan dolayı öyle hissedilir. Ama evliyaların yaptığı gibi bastı zaman yani zamanın genişlemesi olayı belki yapılabilir. Zaman olduğu gibi durur. Biraz önce yazdığım gibi sevdiğimiz de hızlı sevmediğimiz şeylerde yavaş geçiyor ya bu sadece his ama bu gerçeğe çevrilebilir.Zaman yine de olduğu gibi durur ama sadece yapan kişide zaman genişler.

Off kafam karıştı şimdi. Evliyalar da da tam dediğim gibi olmuyor aslında.Bastı zaman yapıp 4-5 yaşayıp tekrar bıraktığı yerden devam edebiliyordu, her şey olduğu gibi duruyordu. Ama evliya olmadığımız bu mümkün değil tabii. Ama bu yapılabilen bir şey ise bizim de bunun küçüğünü yapabilmemiz gerekir. İlahi kurallara ters olmayacak şekilde. Bir yandan da evliyalar kafalarına göre bunu yapamıyor, onlara izin verilmesi gerekir.

Karışık bir durum sanırım pek yardımcı olamayacağım. (:
Memrem (24 Ağu, 19:18)

Kullanıcı avatarı
Memrem

Okunmamış mesaj gönderen Memrem » 24 Ağu, 19:19

Uchiha Sasuke yazdı:
24 Ağu, 19:11
Söylemeyi unuttum.Dediğim gibi zaman kontrolü yapılamaz, bu tüm zamanı değiştirmek anlamına gelir, herkes için. Yaptığını zannedenler de ki olay şudur sevdiğin bir olayı yaşarken zamanın hızlı geçmesi, sevmediğin bir olayda ise yavaş geçmesi. Aslında zaman da bir değişiklik yok sadece duygulardan dolayı öyle hissedilir. Ama evliyaların yaptığı gibi bastı zaman yani zamanın genişlemesi olayı belki yapılabilir. Zaman olduğu gibi durur. Biraz önce yazdığım gibi sevdiğimiz de hızlı sevmediğimiz şeylerde yavaş geçiyor ya bu sadece his ama bu gerçeğe çevrilebilir.Zaman yine de olduğu gibi durur ama sadece yapan kişide zaman genişler.

Off kafam karıştı şimdi. Evliyalar da da tam dediğim gibi olmuyor aslında.Bastı zaman yapıp 4-5 yaşayıp tekrar bıraktığı yerden devam edebiliyordu, her şey olduğu gibi duruyordu. Ama evliya olmadığımız bu mümkün değil tabii. Ama bu yapılabilen bir şey ise bizim de bunun küçüğünü yapabilmemiz gerekir. İlahi kurallara ters olmayacak şekilde. Bir yandan da evliyalar kafalarına göre bunu yapamıyor, onlara izin verilmesi gerekir.

Karışık bir durum sanırım pek yardımcı olamayacağım. (:
Benimde okurken beynim yandı :D . Teşekkür ederim sormam gerekn bir soru olursa burdan belirtirim.
Bu mesaj için Memrem adlı kullanıcıya teşekkür eden:
Uchiha Sasuke (24 Ağu, 20:26)

Kullanıcı avatarı
Yashida_TR
Yaşadığınız İl: 47 Mardin
Burcunuz: Oğlak Burcu: 22 Aralık-21 Ocak
Aldığı Beğeniler: 13 time

Okunmamış mesaj gönderen Yashida_TR » 24 Ağu, 20:26

Paranormal fenomen kitabini ve sitedeki yazilari oku bunlari yaptiktan sonra tum dallara bak ve kensine yakin hiasettigine basla inanç imgeleme vs konulara agirlik ver
Bu mesaj için Yashida_TR adlı kullanıcıya teşekkür eden:
Memrem (24 Ağu, 21:52)

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
Yaşadığınız İl: 7 Antalya
Yaptı Beğeniler: 277 time
Aldığı Beğeniler: 723 time

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 25 Ağu, 23:57

Uchiha kendi içinde ayrı bir fenomen gibisin : ) Kendi düşünceni kendin çürütme becerisine sahip ender insanlardansın. Ama bunu açıkça yazabilecek kadar da cesursun tebrik ederim.

Chronokinezi adı altında zaman üzerindeki hakimiyet konusu çokça düşünülüp beyinde fırtınalar estirilmeye değecek bir konu.

Bu konuyla ilgili sorun, zamanda bir değişim olsa dahi bizim bunu bilemeyecek oluşumuz. Çünkü ilahi sistem düzen üzerine kurulu ve ilimler bu düzenin bozulma noktasında kilitlenebilir veya izin verilmeyebilir. O kısmı test etme, mevcut bilimle deneye tabi tutma imkanımız yok. Teoriler ve fikirler üzerinden veya anlatılan olaylardan yola çıkarak bir şeyler söyleyebiliyoruz.

Zamanın hızlı veya yavaş akması konusuna ben farklı bir açıdan bakmak istiyorum. Bunu bir makalede daha ayrıntılı yazmayı düşünüyorum. Bireysel bazda zaman hız kazanabilir veya yavaşlayabilir bununla ilgili çok sayıda örnek verilebilir. Ancak bir kişi tüm zaman üzerinde bir etkiye sahip olabilir mi? İşte bu kısmı önceki paragrafta yazdıklarıma dahil edilebilir. Olsa dahi bilmemiz çok zor. Ancak bence bu olay şu an farklı bir şekilde yapılıyor. Kıyamet alametleri içinde geçen "Zamanın hızlanması" konusu tüm uzay bağlamında da ele alınabilir ama ben fazla uzatmadan epifizin etkilenmesi ile oluşan zaman algısı üzerinden gitmek istiyorum.

Epifiz bezi işlevi ile zamanı algılama kabiliyetimizi büyük oranda etkileyen bir nokta. Ruh ve madde arasındaki köprü olarak ta görülen epifiz bezi DMT (Dimetiltriptamin ) salgılar. DMT'nin en yüksek oranda olduğu anlar doğum ve ölüm anlarıdır. Yani ruhun maddesel boyuta geçtiği ve maddesel boyuttan çıktığı anlar. Ayrıca uyku ve rüya evrelerinde de salgısının arttığı biliniyor.

Bu maddenin yoğun olarak bulunduğu bitkilerle dış müdahale sonrası DMT oranının artırılması ile yaşananlar ilginçtir. Yaşadığı deneyim sonrası kendine gelen (veya gelmeye çalışan) biri yanındakilere büyük bir şaşkınlık içerisinde "ne kadar zaman geçti" diye soruyor. "15 dakika" diyorlar. Deneyim yaşayan kişinin söylediği ilginç "Ben 1000 yıl yaşadım, 1000 yıllık bir deneyimdi" İnsan zihnin o an kendisini toparlamak ve gerçeklik algısına tekrar geri dönebilmek için verdiği çabayı bir düşünün. Bu karmaşadan çıkamayıp akıl sağlığını yitirenlerin olduğu da söyleniyor. 15 dakikada 1000 yıllık bir zaman dilimini yaşamak ve sonra tekrar 1000 yıl -15 dk = 'e geri dönmek.

Ruh için varolan zaman kavramı kesinlikle madde alemden çok daha farklı. Bunu madde boyutuna göre çok kısa bir zaman diliminde gördüğümüz ve belki de saatler süren rüyalardan da biliyoruz. Bu durumu bilinçli olarak Derin transa girenler daha iyi kavrayacaktır. Bir an düşersiniz 1 saniyede saatleri, günleri, yılları yaşarsınız. Kısacası bireysel bazda zaman madde ve ruh arasındaki ilişkiye bağlı olarak değişime uğratılabiliyor. İnce nokta madde ve ruh arasındaki zaman kavramının farklı oluşu. Ruha yakınlık zaman kavramını kesinlikle etkiliyor.

Peki Epifiz bezini etkileyecek maddeleri herkesin kullandığı besinlere ve maddelere istediğiniz neticeyi elde edecek düzeyde katarsanız ne olur?
Bu mesaj için Yönetici adlı kullanıcıya teşekkür edenler: 2
Memrem (26 Ağu, 12:50) • Uchiha Sasuke (27 Ağu, 10:55)
Değerlendirme: 3.7%

İlmin Kaynağı Allah'tır. O'na Uzak Olan Şeytana Yakın Olur. Allah'a Yakın Olan ise Tüm İlimlere Layıkıyla Vakıf Olur.