Meditasyon hakkında

Moderatör: Sai

Kullanıcı avatarı
delenamo
Yaşadığınız İl: 45 Manisa
Burcunuz: Boğa Burcu: 21 Nisan-21 Mayıs
Cinsiyetiniz: Erkek
Yaptı Beğeniler: 211 time
Aldığı Beğeniler: 38 time

Re: Meditasyon hakkında

Okunmamış mesaj gönderen delenamo » 14 Tem, 22:51

Uchiha Sasuke yazdı:
carnim_rama yazdı:birde gerçekten allah rızası için namaz kılmayı allah çok az kişiye nasip eder:)
Neyi Kastediyorsun ??
Yani kendi çıkarların uğruna namaz kılacaksan hiç kılma daha iyi kılacaksan Allah rızası için kıl dur ben gidip namaz kılayım bir rahatlıyayım mantığıyla değil yada gideyimde bir enerjim artsın, çakram açılsın vs. mantığıyla değil.

Bildiğim bir şey varsa o da hiçbir şey bilmediğimdir.

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke
Yaşadığınız İl: 69 Bayburt
Burcunuz: Terazi Burcu: 23 Eylül-22 Ekim
Yaptı Beğeniler: 1374 time
Aldığı Beğeniler: 523 time

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 15 Tem, 17:33

delenamo yazdı:
Uchiha Sasuke yazdı:
carnim_rama yazdı:birde gerçekten allah rızası için namaz kılmayı allah çok az kişiye nasip eder:)
Neyi Kastediyorsun ??
Yani kendi çıkarların uğruna namaz kılacaksan hiç kılma daha iyi kılacaksan Allah rızası için kıl dur ben gidip namaz kılayım bir rahatlıyayım mantığıyla değil yada gideyimde bir enerjim artsın, çakram açılsın vs. mantığıyla değil.
O Değil Gerçekten Namaz Kılmayı Diyor Telekineziyi Bilmeyen Veya Başka Birini O Nerden Biliyor İçten Allah Rızası İçin Kılmadığını Çok Az Kişiye Nasip Eder Demişte..

Kullanıcı avatarı
carnim_rama
Yaşadığınız İl: 34 İstanbul
Yaptı Beğeniler: 11 time
Aldığı Beğeniler: 105 time

Okunmamış mesaj gönderen carnim_rama » 15 Tem, 17:43

çoğu kişi cehennem korkusundan vsde kılar. illa telekinezi olmak zorunda değil. yada sadece görev olarak kılarlar. ama gerçekten seccadeye sevgilisiyle yaradanıyla buluşmak için giden çok azdır.buda allah nasip ederse olur.
Bu mesaj için carnim_rama adlı kullanıcıya teşekkür edenler: 2
Sai (15 Tem, 17:46) • delenamo (15 Tem, 22:33)
Değerlendirme: 3.7%

Anlatsanda anlamam sanırım sen şehirli ben köylüyüm Ölmeden girdim toprağa ölüyüm ibretlik bir öyküyüm Gözümü deldi nur körüm bu dünyaya bil bu dünya kaynana İyilik etmez hayrına ..

Kullanıcı avatarı
Lord_of_Hackland
Yaşadığınız İl: 12 Bingöl
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Yaptı Beğeniler: 58 time
Aldığı Beğeniler: 90 time

Okunmamış mesaj gönderen Lord_of_Hackland » 16 Tem, 09:01

Msa,beni dinle:
diyelim ki,*** markali arabalari hristiyanlar kesf etti...
o zaman muslumanlar o arabayi kullanmasinmi?
dunyada bir suru araba var ve bunlarin cogunu hristianlar kesf etti...bunlari muslumanlar kullanmamalimi?
yani budistler kesf etti diye biz kullanamazmiyiz?
Mucizeyi yaratan inanmakdir
inanmayi bilmeyen,umud edemeyen hayatta boşluktan başka hic bir şey alamaz.hem de öyle bir boşluk ki,o boşluğu kimse dolduramaz...

http://www.facebook.com/pages/Tanri_ve_Biz/400593433321808

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
Yaşadığınız İl: 7 Antalya
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Yaptı Beğeniler: 277 time
Aldığı Beğeniler: 723 time

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 16 Tem, 12:49

Lord doğru söylüyor, güzel bir bakış açısı, herkes kendi açısından konuya güzel değinmiş. Yıllar öncesi tartışmalara bakınca... Sanırım herkes büyüyor : )

Hallac-ı Mansur'u belki duymuşsunuzdur. Peygamber Efendimiz karşısında keramet sergileyinceye kadar müthiş bir veli. Hatta deyim inşallah nahoş kaçmaj marjinal bir Veli. Bu mübarek zat Belli bir mertebeye erişinceye kadar Peygamber Efendimiz'in "İlim Çinde dahi olsa gidin alın" hadisi gereği gidip Hint ellerinde dolaşıyor Budizmi Hinduizmi araştırıyor, yogiler ve fakirlerle sohbet ediyor verdiği cevaplarla bazılarının hidayetine vesile oluyor. Sonunda görüyor ki son hak din İslamiyet kadar mükemmek ve bozulmamış bir din yok. İslamiyet gerçek manada insan-ı kamil olma noktasında mükemmel bir sistem.

Eğer bulmuş olsa idi mutlaka Hallac'ta oradan bir şeyler alırdı vermezdi. Ve gene eğer Hallac'un ufku geniş olmasa idi gidip te oralarda araştırma yapmazdı.

Daha öncede farklı konularda değindik Nefes alış veriş egzersizleri Tasavvufta da var. Bizlerştirildiği sürece insan yararına olan hiçbir şey araba örneğinde olduğu gibi gözardı edilmemeli. Zamanında düzenli olarak yaptığım Meditasyonun çok faydasını gördüm bir o kadar da kitabi uygulamalardan dolayı risk... Şu an ki bilgi düzeyinde olsam zikirle birlikte yapardım faydasını katlardım.

İsterseniz Meditasyonun adını dahi değiştirin nefes egzersizi deyin ne yapıldığı bilidiği sürece faydası görülecektir.
İlmin Kaynağı Allah'tır. O'na Uzak Olan Şeytana Yakın Olur. Allah'a Yakın Olan ise Tüm İlimlere Layıkıyla Vakıf Olur.

Kullanıcı avatarı
Msa
Burcunuz: İkizler Burcu: 22 Mayıs-22 Haziran
Yaptı Beğeniler: 125 time
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Msa » 26 Eyl, 19:32

AkrepKral yazdı:Lord doğru söylüyor, güzel bir bakış açısı, herkes kendi açısından konuya güzel değinmiş. Yıllar öncesi tartışmalara bakınca... Sanırım herkes büyüyor : )

Hallac-ı Mansur'u belki duymuşsunuzdur. Peygamber Efendimiz karşısında keramet sergileyinceye kadar müthiş bir veli. Hatta deyim inşallah nahoş kaçmaj marjinal bir Veli. Bu mübarek zat Belli bir mertebeye erişinceye kadar Peygamber Efendimiz'in "İlim Çinde dahi olsa gidin alın" hadisi gereği gidip Hint ellerinde dolaşıyor Budizmi Hinduizmi araştırıyor, yogiler ve fakirlerle sohbet ediyor verdiği cevaplarla bazılarının hidayetine vesile oluyor. Sonunda görüyor ki son hak din İslamiyet kadar mükemmek ve bozulmamış bir din yok. İslamiyet gerçek manada insan-ı kamil olma noktasında mükemmel bir sistem.

Eğer bulmuş olsa idi mutlaka Hallac'ta oradan bir şeyler alırdı vermezdi. Ve gene eğer Hallac'un ufku geniş olmasa idi gidip te oralarda araştırma yapmazdı.

Daha öncede farklı konularda değindik Nefes alış veriş egzersizleri Tasavvufta da var. Bizlerştirildiği sürece insan yararına olan hiçbir şey araba örneğinde olduğu gibi gözardı edilmemeli. Zamanında düzenli olarak yaptığım Meditasyonun çok faydasını gördüm bir o kadar da kitabi uygulamalardan dolayı risk... Şu an ki bilgi düzeyinde olsam zikirle birlikte yapardım faydasını katlardım.

İsterseniz Meditasyonun adını dahi değiştirin nefes egzersizi deyin ne yapıldığı bilidiği sürece faydası görülecektir.
Saol abi. Lord of Hacklarend sanada teşekkürler Ve diğer arkadaşlarım hepinize teşekkürler. Ve başarılar.
İMZA

Kullanıcı avatarı
Msa
Burcunuz: İkizler Burcu: 22 Mayıs-22 Haziran
Yaptı Beğeniler: 125 time
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Msa » 26 Eyl, 19:35

Lord_of_Hackland yazdı:Msa,beni dinle:
diyelim ki,*** markali arabalari hristiyanlar kesf etti...
o zaman muslumanlar o arabayi kullanmasinmi?
dunyada bir suru araba var ve bunlarin cogunu hristianlar kesf etti...bunlari muslumanlar kullanmamalimi?
yani budistler kesf etti diye biz kullanamazmiyiz?
Çok güzel bir örnek gerçi bayağı eskide kaldı o konu açalı 1 ay oldu sanırım. 1 ayda ne kadar değiştiğimi açıklayamam. Eskiden konuya bakış açım değişik olduğu için bu konuyu açmıştım. Ama tüm arkadaşlarım sizin sayenizde anladım çok teşekkürler.
İMZA