Uzay Celseleri Hakkında

Moderatör: Sai

criminal_1994
Mesajlar: 1069
Yaş: 23
Kayıt: 22 May, 23:33
Konum: Eskişehir
Aldığı Beğeniler: 7 time

Uzay Celseleri Hakkında

Okunmamış mesaj gönderen criminal_1994 » 03 Nis, 22:12

Bazı medyumlar başka boyutlarda başka varlıklardan aldıkları celseleri ve uzaydan gelen celselerden bahsediyor doğru olma ihtimali nedir ve bunun hakkında bize bilgi verebilecek biri var mı?


"Cennette yaşamak üzere yaratılmıştık ve cennet bize hizmet etmek için düzenlenmişti. Sonra bir şeyler oldu ve yazgımız değiştirildi; cennetin yazgısında da bir değişiklik oldu mu, bu hiçbir yerde belirtilmiyor.." Franz Kafka


bosan
Mesajlar: 165
Yaş: 23
Kayıt: 08 Ağu, 23:05
Konum: Hatay
Yaptı Beğeniler: 4 time
Aldığı Beğeniler: 3 time

Re: Uzay Celseleri Hakkında

Okunmamış mesaj gönderen bosan » 03 Nis, 22:48

hangi medyumlar olduklarına bağlı tabi. Doğru söylediklerinden emin olamayız ama yinede doğru olabilir.
bildiğim şeylerden biri hiçbir şey bilmediğim

Batux1995
Mesajlar: 125
Yaş: 22
Kayıt: 09 Eyl, 12:42

Re: Uzay Celseleri Hakkında

Okunmamış mesaj gönderen Batux1995 » 03 Nis, 23:57

Lugatımın geniş olmasına rağmen,Celse kelimesinin anlamını bilmiyorum.
Pampalar ( evet size öyle dedim az önce :l ) bir süre yoktum ama artık daha açık olmaya çalışacağım.Takan yok ama olsun söyleyeyim <3

Kullanıcı avatarı
Mystarik
Mesajlar: 30
Yaş: 29
Kayıt: 03 Nis, 10:37
Konum: Spatyom

Re: Uzay Celseleri Hakkında

Okunmamış mesaj gönderen Mystarik » 04 Nis, 13:19

criminal_1994 yazdı:Bazı medyumlar başka boyutlarda başka varlıklardan aldıkları celseleri ve uzaydan gelen celselerden bahsediyor doğru olma ihtimali nedir ve bunun hakkında bize bilgi verebilecek biri var mı?
medyumların;
spatyom denen, ölen insanların ruhsal bedenlerinin gittiği mekanda dünya ile bağlantı kurabilen bedensiz varlıklarla geçtikleri iletişime
celse denir. kısacası ruh çağırma olayıdır.
doğru olma ihtimali var dahası bedensiz varlıklarla yapılan görüşmeler neticesinde yazılan kitaplar bile var.
örneğin: çekim yasası Jerry Hicks/ Esther Hicks
http://www.kitapyurdu.com/kitap/default ... a=56457072
bu kitapta yazılanlar YAZARLAR HAKKINDA:

Kendilerine Abraham adını takan Varlıklardan gelen bilgilerin yorumlandığı netlik ve pratiklik konusunda heyecan duyan Esther ve Jerry Hicks, olağanüstü Abraham deneyimlerini 1986 yılında, bir avuç yakın iş arkadaşına açmaya başladılar.

Finans, beden sağlığı ve ilişkiler gibi konularda anlamlı sorular soran -ve sonra Abraham`ın yanıtlarını, kendi yaşamlarına başarıyla uygulayan- insanların ve kendilerinin pratik sonuçlara ulaştıklarını fark ederek, Esther ve Jerry, Abraham öğretilerini, daha iyi bir yaşam için yanıt arayan insanlar için ulaşılabilir kılma kararı verdiler.

Kendi, Texas, San Antonio`daki konferans merkezlerini üs olarak kullanan Esther ve Jerry, 1989 yılından itibaren yılda ortalama 50 şehir gezdiler ve bu yenilikçi düşünce akımına katılmak için toplanan liderlere, interaktif İzin Verme Sanatı Workshopları`nı sundular.

Her ne kadar, bu İyilik felsefesine, karşılığında Abraham`ın kavramlarına en çok satan kitaplarında ve seminerlerinde yer veren düşünürler ve öğretmenler tarafından dünya çapında ilgi yöneltilmiş olsa da, bu bilginin insandan insana geçmesini asıl hızlandıran, bireylerin bu spiritüel faydanın bu formunun değerini kendi kişisel yaşamlarında keşfetmeye başlamalarıdır. Abraham -bir grup gelişmiş Ruhani öğretmen- daha engin bakış açılarını Esther Hicks aracılığıyla ifade ediyorlar. Onlar, bizim kavrayış seviyemize, bir dizi sevgi dolu, zeki, ancak çok yönlü, yazılı ve sesli, basit anlatımlar aracılığıyla konuşurken, sevgi dolu İçsel Varlığımızla ilişki kurmak ve bir bütün olarak Benliğimizden, kişisel güçlenmeyi yüceltmek için bize rehberlik ediyorlar
http://www.kitapdenizi.com/kitap/UrunDe ... x?id=17902 dan alıntıdır.
Ne istiyorsan onu düşün,
Ne düşünürsen onu alırsın...

Kullanıcı avatarı
byfreestylerap
Mesajlar: 690
Yaş: 23
Kayıt: 11 Kas, 22:30
Konum: C:\WINDOWS\system32
Yaptı Beğeniler: 17 time
Aldığı Beğeniler: 6 time
İletişim:

Re: Uzay Celseleri Hakkında

Okunmamış mesaj gönderen byfreestylerap » 04 Nis, 13:31

herzaman bir ihtimal vardır doğru olabilir


Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
Mesajlar: 1346
Yaş: 41
Kayıt: 31 Eki, 15:25
Yaşadığınız İl: 7 Antalya
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek
Yaptı Beğeniler: 278 time
Aldığı Beğeniler: 726 time

Re: Uzay Celseleri Hakkında

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 04 Nis, 15:35

Ölen biri ile tekrar irtibat kurulması mümkün değil. Dini kaynaklar bunun mümkün olmadığını kesin bir şekilde ifade ediyor.
Ruh çağırma ve celse diye tabir edilen oturumlar sonrası aktarılan bilgilerse Medyumları oyuncakları haline getirmiş Cinlerdir.

Sadece Allah'ın salih kulları ve izin verdiği kişiler Ruhlarla irtibat kurabilirler fakat bu bizim Ruh Çağırma diye tabir edilen şekilde değildir.
Ruh çağırdıklarını iddia edenler, bazı gafil ve safdil insanları muhtelif şekillerde aldatmaktadırlar. Bunlardan en yaygını şudur: Medyum, yani, ruh çağıran kişi bir masa üzerine birkaç fincan dizer ve birtakım harfler serer. Güya, çağıracağı ruhun ismini söyler. Biraz sonra fincanda kımıldanmalar başlar, masadan "Tak, tak!.." sesleri yükselir. Bu arada, harfler sağa sola doğru hareket eder. Harflerin kımıldanmasından sözde ruhun suallere verdiği cevapların belirlenmesine çalışılır.

Ruh çağırma hadisesinin, gerçekten ruhlarla bir ilişkisi var mıdır? Medyumların çağırıp konuştuklarını iddia ettikleri, hakikaten ölmüş insanların ruhları mıdır? Eğer bunlar, ölmüş insanların ruhları değilse, masaya vurarak ses çıkaranlar kimlerdir?

Önce şunu belirtelim ki, kainatta hiçbir şey gayesiz, sahipsiz ve başıboş değildir. Hiçbir şey kendi haline bırakılmamış, tesadüfe havale edilmemiştir. Kainatta canlı-cansız her mahluk bir nizamın esiridir, bir murakabe ve te'sir altındadır. Hiçbir şey, Cenab-ı Hakk'ın koyduğu ihatalı ve şümullü kanunların hükmünden hariç değildir.

Hem Cenab-ı Hakk'ın, insan ruhunu, mahlukat içinde en müşerref ve en mükerrem bir mahiyette yaratıp, o ruhu yüksek meziyetlerle süslemesi, kainatı ona teveccüh ettirmesi ve onu kendisine muhatap ve dost olarak seçmesi apaçık gösteriyor ki, onun idaresini ve tasarrufunu, başka ellere teslim etmez. Birtakım sefih cambazlara bırakmaz.

İnsanın kendi cesedi üzerindeki tasarrufu dahi elinde değildir. Mesela, yediği bir lokmanın, boğazından geçtikten sonra, nasıl taksim edildiğini, her azaya ne kadar dağıtıldığını dahi bilememektedir. Kendi iç alemindeki bunca tasarruftan haberi olmayan insanın, ruhlar üzerinde tasarruf dava etmesi ne kadar gülünç bir iddiadır, tarif edilemez.

Yerde ve gökte ne varsa, hepsi Allah’ın tasarrufu altındadır. Binaenaleyh, ruhlar da kendi iradelerine terk edilmemişlerdir. Onlar kendi iradeleriyle, diledikleri gibi hareket edebilselerdi, belki de, bir kısmı dünyaya bile gelmek istemeyecek, gelse de gitmek istemeyecekti.
İsra Suresi, 85. ayetinde, "Ruh Allah'ın emrindendir" buyurulmaktadır. Ayet-i kerimede apaçık olarak, insan ruhunun, Allah'ın emrinden geldiği bildirilmektedir. Emr-i İlahi'den gelen bir ruha, hangi kuvvet tesir edebilir ve onda tasarruf sahibi olabilir?

Yine pek çok ayetlerde, insan ruhunun, ölümden sonra da başıboş bırakılmadığı, ölümle birlikte muhasebesinin de başladığı beyan edilmektedir. Mesela, Mü'min Suresi, 46. ayette de, "Onlar (kabir içinde kıyamet gününe kadar) sabah ve akşam ateşe arzedileceklerdir" buyurulmaktadır. Bu ayette de açık olarak, kafirlerin kıyamet gününe kadar azap görecekleri bildirilmektedir. Nahl Suresi 32. ayette ise müminler hakkında şöyle buyurulmaktadır: "Bunlar (o kimselerdir ki) melekler ruhlarını en iyi halde alır. Ve onlara: 'Selam sizin üzerinize olsun. Yaptıklarınızın karşılığı olarak Cennet'e giriniz' derler."

Ölümden sonraki haller ve kabir azabı hakkında Hazret-i Resulullah'ın (sav) pek çok hadisleri mevcuttur. Bunlardan birisinde şöyle buyurmaktadır:
"Kabir (herkesin ameline göre) ya Cennet bahçelerinden bir bahçe, veya Cehennem çukurlarından bir çukurdur."
Demek oluyor ki, alemde, her mahluk gibi, ruh da, başıboş değildir. İnsanın ölümünden sonra ruhu, alem-i berzah denilen kabir aleminde daimi bir murakabe ve muhasebeye tabi tutulmakla, bir kahır veya taltife muhatap olmaktadır.
Ayrıca, şunu da belirtelim ki, alem maddeye münhasır olmadığı gibi, ruh da, yalnız insana münhasır değildir. Ruhani alemler hadsizdir; o alemlerde yaşayan mahluklar da nihayetsizdir. Nitekim, meleklerin, cinlerin, şeytanların, kısacası ruhani varlıkların sayısını ancak Allah bilir.
Şimdi, bu ruhani varlıkların, "ruh çağırma" iddiası ile irtibatlarının olup olmadığını kısaca tahlil edelim:
Ruhani varlıkların en büyük taifesi meleklerdir. Melekler "Nurdan" yaratılmıştır. Melekler, Allah'a mutlak itaat ederler, zikir, tesbih, ibadet, marifet gibi vazifelerle meşgul olur, hiçbir surette asi olmazlar. O halde, medyumlara haber getirenler melekler olamazlar.
İnsan ruhlarına gelince, bunlar dörde ayrılırlar
1— Peygamberlerin ve Velilerin Ruhları.
2— Şehitlerin Ruhları.
Bu iki gurup ruhların medyumların ayağına gelmeyecekleri açıktır.
3— Günahkar Mü'minlerin Ruhları:
Bu ruhlar, Allah'a ve ahirete inandıkları halde, salih amel işlemeyerek, sefahete düşüp, günahlara daldıklarından, kabirlerinde azaba maruzdurlar. Bunların, medyumların ayağına gelmeleri hiç düşünülemez. Zira, kendi hesaplarını vermekle baş başadırlar.
4— Kafirlerin Ruhları: Bu ruhlar da, kabirde daimi ve şiddetli bir azaba maruzdurlar. İlahi azaba muhatap olan bu ruhları, kim bırakır ki, gelsinler, masaları tıkırdatsınlar?
Öyleyse, medyumların irtibat kurmaları neticesinde, gelip masaya vuranlar kimlerdir?

Bu suale yeterli cevap verebilmek için insanların yaratılmaları ile ilgili hikmetler üzerinde biraz durmakta fayda vardır. İnsan suresinin 2. ayetinde mealen şöyle buyurulmaktadır: "Hakikat, biz insanı birbiriyle karışık bir damla sudan yarattık. Onu imtihan ediyoruz. Bu sebeple onu işitici ve görücü yaptık..."
Ayetin mealinden açıkça anlaşıldığı üzere, insan bu dünyaya imtihan için gönderilmiştir. Dünya, onun önüne, bir müsabaka yeri olarak açılmıştır. Elmas gibi ruhların, kömür gibi ruhlardan ayrılmaları bu müsabakayı gerektirmektedir. Bu müsabakada iyilerle kötülerin birbirinden ayrılmaları, şeytanların yaratılmasını iktiza eder. Ta ki, şeytanlar beşere musallat olsun, iyilerle kötüler birbirlerinden ayrılsınlar.
Nitekim, şeytanların hayırdan mahrum ve şer üzere yaratılmış mahluklar oldukları ve insanlara musallat olup, onları iğfal edecekleri Kur'an-ı Kerim'in A'raf suresinin 11-12. ayetlerinde, şöyle beyan buyurulmaktadır: "Andolsun sizi yarattık, sonra size suret verdik, sonra da meleklere, secde ediniz dedik. Hepsi secde ettiler. Yalnız iblis etmedi, o secde edenlerden olmadı. (Allahü Teala) dedi: 'Ben sana secde emretmiş iken seni alıkoyan nedir?' O da: 'Ben ondan hayırlıyım, beni ateşten yarattın, onu çamurdan yarattın' dedi. (Allahü Teala): 'Öyleyse, oradan hemen in. Sana orada kibirlenmek gerekmez. Hemen çık, çünkü sen alçaklardansın' dedi. (O da): 'Bana dirilip kaldırılacakları güne kadar mühlet ver' dedi. (Hak Teala da): 'Sen mühlet verilmişlerdensin' dedi. (İblis), 'Öyle ise' dedi. 'Sen beni azgınlığa mahkum ettiğin için onları gözetlemek üzere Senin doğru yolunda oturacağım. Sonra, andolsun, onların önlerinden, arkalarından, sağlarından, sollarından kendilerine geleceğim (musallat olacağım). Sen de onların çoğunu şükredici (kimse)ler bulmayacaksın.' Allah (cc) dedi ki: 'Zem ve tahkire uğramış ve kovulmuş olarak çık oradan. Yemin ederim ki, onlardan kim sana uyarsa Cehennemi bütün sizlerden dolduracağım.'"
Ayet-i kerimede, iki nokta meselemizle yakından ilgilidir. Birincisi; şeytanların beşere musallat olmasına, ta kıyamete kadar müsaade edilip mühlet verilmesi; ikincisi ise, şeytanların insanlara, önlerinden, arkalarından, sağlarından, sollarından sokulabilmeleridir. Bunun için şeytanlar, daima insanların süfli ve hayvani arzularını işletmekte, onları aldatmakta, doğru yoldan saptırmaktadırlar. İğfal yollarından biri de, medyumları maskara olarak kullanmaları ve onlara yanlış haberler vererek beşeri ifsat etmeleridir.
Bir ayet-i kerime de şöyle buyrulur:
"Haber vereyim mi size, şeytanlar kimin üzerine inerler? Vebal yüklenici her bir sahtekar üzerine inerler. Onlar (Şeytanlara) kulak verirler ve ekseri yalan söylerler." (1)
Evet, çağırıldığı zaman gelenler ve medyumların masalarına vurarak ses çıkaranlar, şeytanlar ile, cinnilerin fasık olan kısımlarıdır.
Üstad Bediüzzaman Hazretleri bu konuda şunları söylemektedir:
"Bu mes'ele, felsefeden ve ecnebiden geldiği için ehl-i imana çok zararları olabilir. Ve çok su'-i istimalata menşe' olmakla beraber içinde bir doğru olsa on yalan karışıyor. Çünkü, doğruyu ve yalanı tefrik edecek bir mihenk, bir mikyas olmadığından ervah-ı habise ve şeytana yardım eden cinnilerin bu vesile ile hem onun ile meşgul olanların kalbine ve hem de İslamiyet'e zarar vermek ihtimali var. Çünkü maneviyat namına Hakaik-ı İslamiye'ye ve akide-i umumiyeye muhalif ihbarat oluyor. Ervah-ı habise iken kendilerini, ervah-ı tayyibe zannettirip belki, kendilerine bazı büyük veliler namını verip İslamiyet'in esasatına muhalif sözlerle zarar vermeye çalışabilirler. Hakikati tağyir edip, safdilleri tam aldatabilirler." (2)
Mevzu ile ilgili olarak, Mevlana'nın şu mısralarını da nakledelim:
"Cin insana galip gelir ve ona musallat olursa, insandaki insanlık sıfatı kaybolur."
"Her ne söylese, onu cin söylemiş olur. İster bu baştan, ister öbür baştan, hakikatte söz cinnindir."
"Böyle bir zamanda insanın kendi benliği gitmiş, tamamiyle cin hakim olmuştur."
Cinlerin insanlara musallat olmaları hususunda Ebu Hüreyre (ra) demiştir ki, "Nebiyy-i Ekrem (sav) bir gün buyurdu ki, 'Cin (taifesinden) bir ifrit dün gece namazımı bozdurmak için bana ansızın hücum etti. (Lakin) Allah (beni galip getirip) ona istediğimi yapmaya fırsat verdi. Sabah olunca hepiniz onu görüp seyredesiniz diye mescidin direklerinden birine bağlamak istedim. Fakat Süleyman bin Davud (as)'ın: 'Ya Rab, beni mağfiret et ve benden sonra kimseye nasib olmayacak bir mülkü, bana bağışla' demiş olduğu hatırıma geldi de ifriti köpek gibi kovdum."

Babanzade, bu husustaki açıklamalarının ilk kısmında, mahlukat nevilerinin sayılarını bilmenin ancak Allah'a mahsus olduğunu ifade eder ve hayat sahibi mahlukların, yalnız insan ve hayvanlar olmadığını belirtir. Bu iki taife dışında, melek ve cin gibi latif mahlukların da bulunduğunu, Peygamberimizin ihbarı yanında, asfiyanın da şehadetlerini delil göstererek beyan eder ve şu bilgilere yer verir: "Cinler, insanlar gibi yeryüzünde yaşarlar. Kafir ve mü'minleri vardır. Değişik şekil ve kılıklara girebilirler. Melek ve cinlerin varlıkları Kur'an'ın beyanı ve Peygamberimizin ihbarıyla sabittir."

Ahmed Naim Bey, medyumların, elleri değmeden, sandalyelerin havada dolaşmalarının ve fincanların masa üzerinde kıpırdanmalarının cin ve şeytanlar tarafından yapıldığını belirtmektedir.
İlmin Kaynağı Allah'tır. O'na Uzak Olan Şeytana Yakın Olur. Allah'a Yakın Olan ise Tüm İlimlere Layıkıyla Vakıf Olur.

netenes

Re: Uzay Celseleri Hakkında

Okunmamış mesaj gönderen netenes » 04 Nis, 18:33

Ruhlarla iletişim kurmakla ruh çağırmak farklıdır. İslama göre(ve gördüklerime göre) ölen birisinin ruhunun dünyaya gelmesine sadece 1 kez izin veriliyor.

Kullanıcı avatarı
kinetik_prens
Mesajlar: 522
Yaş: 28
Kayıt: 24 Şub, 19:59
Konum: Düşüncenin alt edici yellenmesi :D

Re: Uzay Celseleri Hakkında

Okunmamış mesaj gönderen kinetik_prens » 04 Nis, 18:59

netenes yazdı:Ruhlarla iletişim kurmakla ruh çağırmak farklıdır. İslama göre(ve gördüklerime göre) ölen birisinin ruhunun dünyaya gelmesine sadece 1 kez izin veriliyor.
ilk defa duydum :D
İmza Yhok.

criminal_1994
Mesajlar: 1069
Yaş: 23
Kayıt: 22 May, 23:33
Konum: Eskişehir
Aldığı Beğeniler: 7 time

Re: Uzay Celseleri Hakkında

Okunmamış mesaj gönderen criminal_1994 » 04 Nis, 20:24

netenes yazdı:Ruhlarla iletişim kurmakla ruh çağırmak farklıdır. İslama göre(ve gördüklerime göre) ölen birisinin ruhunun dünyaya gelmesine sadece 1 kez izin veriliyor.
Katılıyorum...
"Cennette yaşamak üzere yaratılmıştık ve cennet bize hizmet etmek için düzenlenmişti. Sonra bir şeyler oldu ve yazgımız değiştirildi; cennetin yazgısında da bir değişiklik oldu mu, bu hiçbir yerde belirtilmiyor.." Franz Kafka

danger5
Mesajlar: 111
Kayıt: 21 Ağu, 12:47

Re: Uzay Celseleri Hakkında

Okunmamış mesaj gönderen danger5 » 04 Nis, 23:09

Benim bildiğim kadarıyla da kesinlikle Ölü ruhlarla Allah(c.c) ın izin verdikleri hariç iletişim kurulamaz. Cinlerle irtibar mümkün ancak tehlikelidir. Eğer kontrolu kaptırırsan oyuncakları olabilirsin. Ve cinler geleceği falanda bilemezler. Sadece bedensiz varlıklar olduğu için bilgi dağarcıkları daha geniştir. Bir yerde okumuştum şöyleydi. "Onlar bedensiz oldukları için mesela 2 tren düşünün birbirlerinden habersiz aynı raylardan zıt yönde geliyor. İçindekilerin haberi yok. Cinler de dağın tepesinde çıkıp ikisinide görüyor ve yorumluyorlar bunlar aynı raydan zıt yönde geldiğine göre 2 gün sonra çarpışırlar:D Sonra gidip medyumlarına söylerler karşısındakide geleceği biliyor sanır" bunun gibi şeyler olabilir belki Gaybı ancak Allah(c.c) bilir ve Allah(c.c) dilerse O (c.c) bildirdiği kişiler.


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Sorunlar-Uyarılar ve Çözümleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Bing [Bot] ve 5 misafir