Yaptığınız en büyük yanlış - zihin susturma...

Moderatör: Sai

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke
Yaşadığınız İl: 69 Bayburt
Burcunuz: Terazi Burcu: 23 Eylül-22 Ekim
Cinsiyetiniz: Erkek
Yaptı Beğeniler: 1414 time
Aldığı Beğeniler: 535 time

Re: Yaptığınız en büyük yanlış - zihin susturma...

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 22 Eyl, 08:29

TTmF## yazdı:Cehalet, Eğer bu iş Çocuk oyuncağı olunsaydi yıllardır süregelen inisiyeler taa mısır döneminden Beri yapılmazdi. Senin yaptığın sadece zorla zihnini susturmak ama yazıyı Tamamen okumadığin çok Acik. Ben Diger düşüncelerden arındırıp bunu yapabilmenizin asıl yol olduğundan bahsederken senin tahminimce bahsettiğin şey klasik kapak , odaklanma teknikleri olacak. Bunlar zihni zorla susturmaktir. Bunu Herkes yapar, mühim olan arındıra arındıra sade hale getirip yapabilmektir.
Ulen Cehaletin Yaşı 22 Diye Düzgün Konuşurlar Bize Gelince Söylemedik Laf Bırakmazlar..

Eğer birinin acısını paylaşmazsan, onu anlayamazsın. Ama sadece onları anladın diye, onlarla aynı fikirde de olamazsın.

-Pain

Kullanıcı avatarı
turab
Yaşadığınız İl: 37 Kastamonu
Burcunuz: Boğa Burcu: 21 Nisan-21 Mayıs
Yaptı Beğeniler: 129 time
Aldığı Beğeniler: 171 time

Okunmamış mesaj gönderen turab » 22 Eyl, 12:21

Burda ne güzel anlatmış diye sevineceğine ona cevap vermiş diye ego manyağı oluyosun. Sanki onun yazdığını sen görmüyorsun püf!
uubam.com

Kanıtın yokluğu yokluğun kanıtı değildir...

cehalet
Yaptı Beğeniler: 8 time
Aldığı Beğeniler: 30 time

Okunmamış mesaj gönderen cehalet » 22 Eyl, 12:30

TTmF## yazdı:Cehalet, Eğer bu iş Çocuk oyuncağı olunsaydi yıllardır süregelen inisiyeler taa mısır döneminden Beri yapılmazdi. Senin yaptığın sadece zorla zihnini susturmak ama yazıyı Tamamen okumadığin çok Acik. Ben Diger düşüncelerden arındırıp bunu yapabilmenizin asıl yol olduğundan bahsederken senin tahminimce bahsettiğin şey klasik kapak , odaklanma teknikleri olacak. Bunlar zihni zorla susturmaktir. Bunu Herkes yapar, mühim olan arındıra arındıra sade hale getirip yapabilmektir.
Bak dostum.Anlatmak istediğim şeyi biliyorum.Bana mısırdan örnek vermen de ayrıca tuhafıma gitti.Mısırya inisiyelerle yıllarca zihni susturmayı mı öğretiyorlar?Emin misin?Gerçek dinginlik ve tam bir duygusal kontrol,uygun tekniklerle birkaç haftada kolaylıkla sağlanabilecek birşey.Buna bu kadar karşı çıkmanızın tek sebebi zihni susturunca herşeyin çözüleceğini zannetmeniz ve zihnini susturan herkezin uçtuğunu zannetmeniz ki arkadaşda mesajında öyle zannettiğini açıkça göstermiş "madem susturdun bize şov yaparsın artık" diyerek.Bahsettiğim şey emin ol zihni baskılamak değil.Söylediklerini anlıyorum.Anlatmak istediğin şeyi biliyorum ama önyargıların yüzünden yargılıyorsun olmaz diyorsun.Olacağını bildiğimi söylüyorum inanmıyorsun.O zaman sen birşey öğrenmeye çalışmıyorsun sadece kendini kanıtlamaya çalışıyorsun.Bu sözümü unutma.Amacım ters gidip sinirlerini bozmak değil.Yaptığın yanlışa ayna tutmak...
Bu mesaj için cehalet adlı kullanıcıya teşekkür edenler: 2
Uchiha Sasuke (22 Eyl, 13:10) • UsTr (22 Eyl, 15:21)
Değerlendirme: 3.7%

Sınanıyorsunuz...

cehalet

Okunmamış mesaj gönderen cehalet » 22 Eyl, 12:34

Küçük bir ekleme daha yapayım.Hiç kapak tekniğiyle çalışmadım.Kapak tekniğini bırak odaklanma çalışmalarını sadece doğrudan psişik çalışmalarım esnasında kullandım.O yüzden tahmini konuşmayın.Diğer arkadaşa cevap verme gereği bile duymuyorum zaten.Onun daha yolu var.Anlaması için zaman var.Kendi kabulleriniz ve varsayımlarınız doğru değilse ve bunu size göstermeye çalışıyorsam bana karşılık vereceğinize ne anlatmaya çalıştığımı anlamaya çalışın.
NOT:Yazı esnasında harflerde karışıklık olabiliyor.Hızlı yazdığım için harfler karışıyor.Kusuruma bakmayın...
Bu mesaj için cehalet adlı kullanıcıya teşekkür edenler: 2
Uchiha Sasuke (22 Eyl, 13:11) • UsTr (22 Eyl, 15:22)
Değerlendirme: 3.7%

Sınanıyorsunuz...

Kullanıcı avatarı
TTmF##
Genel Yetkili
Genel Yetkili
Yaşadığınız İl: 33 Mersin
Burcunuz: Balık Burcu: 20 Şubat-20 Mart
Yaptı Beğeniler: 7 time
Aldığı Beğeniler: 86 time

Okunmamış mesaj gönderen TTmF## » 22 Eyl, 14:26

Sana direkt mısır inisiyelerinden örnek vermemin sebebi hermes öğretilerinin başında zihn susturma gelir. Kaldı ki zihni zorla baskı altında tutmak çok farklı birşeydir , zihindeki eleyerek tek bir Şeye odaklanıp 0 duygusunu yaşamak çok farklı birşeydir. Ve sen bunun o kadar uzun sürmeden yapılabileceğini iddia ediyorsun. O zaman taa mısır döneminden gelen gelenek ve öğretilerin tüm düzeni bozulmuş oluyor. Çünkü bu inisiye öğrencileri daha birinci aşamada bile zihn susturma olayını yapmanın yıllar alacağını söyler. O zaman ki koşulları düşünelim birde. Bizim gibi teknoloji çağı olmadığı için rahatlıklari Vardı. Aşk meSk olayına düşüp hayal gücünün sınırlarında dolaşmıyolardi. Ve buna rağmen uzun yıllardan bahseder. Bunu da geçtim hermes'in kendi öğretisinde bile bir düşünceyi minimum 15 dakika tutabildikten sonra bu olayı başardığını kabul eder. Burada benim cümlelerimin güvenirliligini sorguluyorsan araştırma hakkına sahipsin.
Bu mesaj için TTmF## adlı kullanıcıya teşekkür eden:
turab (22 Eyl, 16:22)
Değerlendirme: 1.85%

Aradağın çok uzakta değil aslında, gözlerini kapat ve dinle ...

Kullanıcı avatarı
turab
Yaşadığınız İl: 37 Kastamonu
Burcunuz: Boğa Burcu: 21 Nisan-21 Mayıs
Yaptı Beğeniler: 129 time
Aldığı Beğeniler: 171 time

Okunmamış mesaj gönderen turab » 22 Eyl, 16:25

Şöyle bir laf vardır herkes için diyorum :

Bir işi bilen yapar, az bilen akıl verir, bilmeyen eleştirir.

Ben TTmFF## in yaptıklarını gördüm artık bu lafın kime gittiğini anlayın beyler :) açık açık dedim kelime oyunu falan yok panpalar ;)
uubam.com

Kanıtın yokluğu yokluğun kanıtı değildir...

Kullanıcı avatarı
TFGBAB
Yaşadığınız İl: 34 İstanbul
Yaptı Beğeniler: 31 time
Aldığı Beğeniler: 12 time

Okunmamış mesaj gönderen TFGBAB » 22 Eyl, 18:41

Kısa yazın dedık ınadıma mı yazıları 2 katına cıkardınız :)

GuyFawkes
Yaşadığınız İl: 51 Niğde

Okunmamış mesaj gönderen GuyFawkes » 22 Eyl, 19:26

Dostum 5 gündüdür psi wheel ile uğraşıyorum ama gücüm aniden geilitor . Hatta bazen baktığımda hemen dönüyor. Herneyse asıl diyeceğim şey bunu nasıl kontrol edeceğim. Yani ben bunu hareket ettiriyorum ama istediğim yöne dönmüyor ve bazen hiç dönmüyor sadece bir şey kağıda vurmuş gibi aşağı yukarı hareket ediyor ve bazen de çok yoğunlaşınca psi wheel i uçuyormuş gibi görüyorum ama öyle bir şey olmuyor. Yardım lütfen

cehalet

Okunmamış mesaj gönderen cehalet » 23 Eyl, 20:21

TTmF## yazdı:Sana direkt mısır inisiyelerinden örnek vermemin sebebi hermes öğretilerinin başında zihn susturma gelir. Kaldı ki zihni zorla baskı altında tutmak çok farklı birşeydir , zihindeki eleyerek tek bir Şeye odaklanıp 0 duygusunu yaşamak çok farklı birşeydir. Ve sen bunun o kadar uzun sürmeden yapılabileceğini iddia ediyorsun. O zaman taa mısır döneminden gelen gelenek ve öğretilerin tüm düzeni bozulmuş oluyor. Çünkü bu inisiye öğrencileri daha birinci aşamada bile zihn susturma olayını yapmanın yıllar alacağını söyler. O zaman ki koşulları düşünelim birde. Bizim gibi teknoloji çağı olmadığı için rahatlıklari Vardı. Aşk meSk olayına düşüp hayal gücünün sınırlarında dolaşmıyolardi. Ve buna rağmen uzun yıllardan bahseder. Bunu da geçtim hermes'in kendi öğretisinde bile bir düşünceyi minimum 15 dakika tutabildikten sonra bu olayı başardığını kabul eder. Burada benim cümlelerimin güvenirliligini sorguluyorsan araştırma hakkına sahipsin.
Bana kaynağınızı özelden gönderirseniz incelemek istiyorum.Çünkü benim bildiğim işler biraz daha farklı.Diğer yandan duyguların kontrolü için ve bahsettiğiniz dinginlik düzeyine ulaşmak için sedona yöntemini araştırmanızı tavsiye ederim.Onlarca yöntemden sadece biri o.Benim sabitim de mısırlılar değil bunu de belirtmiş olayım...
Sınanıyorsunuz...

Kullanıcı avatarı
ozina
Yaşadığınız İl: 10 Balıkesir
Burcunuz: Koç Burcu: 21 Mart-20 Nisan
Yaptı Beğeniler: 127 time
Aldığı Beğeniler: 177 time

Okunmamış mesaj gönderen ozina » 23 Eyl, 20:39

sedonaya baktım enerji arttrıcı nefes tekniği var chi tekniğiyle aynı :D
pixies forever <3<3