Telkin Nedir? Bilinçaltı Telkin İlişkisi

subliminal mesaj, telkin, telkin nedir, subliminal mesaj nasıl hazırlanır, bilinçaltı mesajlar, telkin nasıl hazırlanır

Subliminal mesaj veya bilinçaltı mesaj, başka bir objenin içine gömülü bir işaret ya da mesajdır. Mesajlar normal algı limitlerinin altında bırakılarak, bilinçaltını etkilemek üzere hazırlanırlar.
Kullanıcı avatarı
Eerk07
Yaşadığınız İl: 7 Antalya
Burcunuz: Kova Burcu: 22 Ocak-19 Şubat
Cinsiyetiniz: Kadın
Yaptı Beğeniler: 5 time
Aldığı Beğeniler: 13 time

Re: Telkin Nedir? Bilinçaltı Telkin İlişkisi

Okunmamış mesaj gönderen Eerk07 » 14 Eyl, 10:21

Budray yazdı:
14 Eyl, 08:52
Eerk07 yazdı:
14 Eyl, 08:23
Yönetici yazdı:
13 Eyl, 22:23
Yalnız telkinler eğer belirli ve net bir amaca yönelik olmazsa etkileri kısa süreli olabilir veya sadece plasebo etkisi oluşup sönebilir. Bir süre sonra bu durum öğrenilmiş çaresizlik sendromu gibi değerini yitirip yaptıklarınızın işe yaramamasına neden olabilir.

"Mutlu olmak istiyorum" Ama neden? Ne için? Mutluluk kaynağı nedir? Mutluluk ortaya çıktığın getiri ne olacak? Telkin metni oluşturulurken boşluk bulunmamalı, cümle kullanıldığında soru işareti oluşmamalı veya muallakta kalmamalı.
Peki bunu biyokinezi ile değişimler yaratmak içn nasıl değerlendireceğiz? Mesela: biyokinezi ile saçını kızıl yapmak isteyenleri görüyorum ya da benim gibi göz rengini değiştirmek isteyenler var. Bunların telkinini oluştururken dna işleyişini iyi bilmek mi gerekiyor? Gözlerin renginin nasıl açılabileceğini gözümüzde biyolojik açıdan canlandırabilemk mi gerekiyor?
İşin içine imajinasyonda giriyor. İlla çok biyolojik olmasına gerek yok. Ben yazmıştım beyinin sağ ile sol lobunu etkin kullanın diye. Kısacası mantıklı hayal kurmak sırf mantık olmasına gerek yok. Şimdi biz biyokinezi deneyen kişiler değiliz. Bu genci dinlersen daha iyi olur. Güzel hem mantıklı hemde hayal gücü olan bir imanijasyon söylüyor. https://youtu.be/S1x7zRCzLLY
Bu olayların her gün tekrarlanması gerek bu arada. Ama şunu da unutma ki her insanın beyni farklı loblari birbirinden düşük veya alçak olur. Senin kendine göre en uygun, kolay imajinasyon yöntemini bulman lazım oda deneye deneye.
İmajinasyon konusunda pek derdim yok. Hayal ederken mantıklı ve gerçekçi hayal edin diyenler oluyor. Daha doğrusu okuyorum. Hayal gücünü kısıtlamak gibi bir şey oluyor bence bu durum.
Tekrar konusuna gelince: alışkanlık kazanmak için 21 gün kuralına uymamız mı gerekiyor? Bu sayede imaje etmeyi mi alışkanlık haline getirmiş oluruz yoksa bilinçaltının kabul etme süresi mi 21 gün?

Kullanıcı avatarı
Eerk07

Okunmamış mesaj gönderen Eerk07 » 14 Eyl, 10:23

Bu arada linkteki arkadaşı ben de bir süredir izliyor ve dinliyorum.

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek
Yaptı Beğeniler: 277 time
Aldığı Beğeniler: 723 time

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 14 Eyl, 11:22

Eerk07 yazdı:
14 Eyl, 08:23
Yönetici yazdı:
13 Eyl, 22:23
Yalnız telkinler eğer belirli ve net bir amaca yönelik olmazsa etkileri kısa süreli olabilir veya sadece plasebo etkisi oluşup sönebilir. Bir süre sonra bu durum öğrenilmiş çaresizlik sendromu gibi değerini yitirip yaptıklarınızın işe yaramamasına neden olabilir.

"Mutlu olmak istiyorum" Ama neden? Ne için? Mutluluk kaynağı nedir? Mutluluk ortaya çıktığın getiri ne olacak? Telkin metni oluşturulurken boşluk bulunmamalı, cümle kullanıldığında soru işareti oluşmamalı veya muallakta kalmamalı.
Peki bunu biyokinezi ile değişimler yaratmak içn nasıl değerlendireceğiz? Mesela: biyokinezi ile saçını kızıl yapmak isteyenleri görüyorum ya da benim gibi göz rengini değiştirmek isteyenler var. Bunların telkinini oluştururken dna işleyişini iyi bilmek mi gerekiyor? Gözlerin renginin nasıl açılabileceğini gözümüzde biyolojik açıdan canlandırabilemk mi gerekiyor?
Eğer sizde bilginin bilimsel karşılıkları da varsa DNA, genetik ve pigment gibi kavramlara da değinebilirsiniz. Şu örneklerden mekanizma hakkında çıkarımlardan bulunabilirsiniz,

* Yükseklik korkunuz var ve asla bir uçurumun kenarına dahi yaklaşamazsınız, fakat sevdiğiniz bir insan uçurumun kenarından düşmek üzere iken düşmeyi de göze alarak gidip ona yardım etmenizi sağlayan nedir?
* Gerçekte asla kaldıramayacakları arabaları sevdikleri insanları kurtarmak için olağanüstü bir çaba ile bir çırpıda kaldırmalarını sağlayan nedir?
* Korku, panik ve travma anında göz renklerindeki değişimi sağlayan nedir?
* Hipnoz altındaki insanlara "eline kızgın demir dokunduruyorum" denildiğinde sadece parmağınızla dokunduğunuzda, dokunulan yerin kızarmasını ve su toplanmasını sağlayan nedir?

Duygu yoğunlukları, yoğun Hisler, zihinde veya gerçekte görülen Görüntüler tüm metabolizmayı etkileyebiliyor.
Bu mesaj için Yönetici adlı kullanıcıya teşekkür eden:
Uchiha Sasuke (14 Eyl, 13:18)
Değerlendirme: 1.85%

İlmin Kaynağı Allah'tır. O'na Uzak Olan Şeytana Yakın Olur. Allah'a Yakın Olan ise Tüm İlimlere Layıkıyla Vakıf Olur.

Kullanıcı avatarı
Budray
Yaşadığınız İl: 34 İstanbul
Burcunuz: Aslan Burcu: 23 Temmuz-22 Ağustos
Yaptı Beğeniler: 211 time
Aldığı Beğeniler: 305 time

Okunmamış mesaj gönderen Budray » 14 Eyl, 11:48

Eerk07 yazdı:
14 Eyl, 10:23
Diğer cevabını da bu mesajla alıntı yapayım. 21 gün kuralını açıkçası pek ısınmadım. Yani 21 gün boyunca yapmak da bir mesele neyse. Kısaca her gün kısa olsada tekrar edilmeli diyeyim ben. Şimdi hayal gücü, mantık kişiden kişiye değişir. Önemli olan hangisini kolay yaptığındır. Mesela sırf hayal gücü olan örnek dersem bir tane beyaz ışık var ve bu git gide göz rengini açıyor gibi. Mantık da artık pigment pigment nasıl gerekiyorsa, kişi o konu hakkında yani gözü iyi biliyorsa ordan da yola çıkabilir. Birde imajinasyon yaparken onun mantığını anlamak lazım yani ilk önce kolay imaje ettiğini bir şey de yeterince imajinasyon yapıp o durumu biyokineziye yansıtman lazım. Ben imajinasyonumu daha çok hissederek yapıyorum. Bu derin trans durumunda anlaşılabilir. Ben hani transa girdiğim de ama böyle baya derindi yani ne bilincim yerindeydi nede değildi kendiliğinden oluyordu herşey fakat farkındalık vardı. Astral seyahat için deniyordum vücudumun bi kısmı astrale çıktı ondada hep elimle ya ayağıma değmeye çalışıyor yada yatakta bir şey var sanıp onu ellemeye çalışıyordum. Araştırmak güzeldir fakat deneyerek öğrenmenin yeri ap ayrı güzeldir. Asıl öğrendiklerin denediğin sırada çıkan etkilerdir.
Bu mesaj için Budray adlı kullanıcıya teşekkür eden:
Eerk07 (14 Eyl, 14:07)

Her ne istiyorsan onun için yola koyul.

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke
Yaşadığınız İl: 69 Bayburt
Burcunuz: Terazi Burcu: 23 Eylül-22 Ekim
Yaptı Beğeniler: 1371 time
Aldığı Beğeniler: 522 time

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 14 Eyl, 13:36

Yönetici yazdı:
13 Eyl, 23:10
"Dehşet-ül Vahşet" tabirini kullandığım metinler geldi aklıma :D

Salgılama konusunu nette araştırabilirsin, o konuda uzmanlığım olmadığı için detaylara bilimsel sonuçlardan ulaşman daha doğru olur. Bedende ortaya çıkan her detay bunlarla ilgili. Düşün+Salgı+Sonuç Manadan Maddeye etkinin ortaya çıkma formülü. Sinirsel iletişimi de atlamamak gerek.

Hipnoz altındaki bir kişiye eline kızgın demir dokunduruyorum dediğinde ne olur? Sorunun cevabı biraz o sonuçla ilgili. Gerçekte sadece elinde dokunursun ama sonuç farklıdır.
Abi böyle bir yazıyı senin yazdığın düşünülürse, dehşetül vahşet dediğin şeylere, ben kullanacak tabir bulamam herhalde :)
Araştırayım da.. Zaten çalışmayan dolapta dolanarak ölenler falan vardı. Bu konuda da örnek çok. Herşey bilinçaltından kaynaklanıyor o zaman. Direk oraya yoğunlaşalım öyleyse..
Budray yazdı:
14 Eyl, 01:08
Enerjinin artırılması ( aura güçlendirmesi, ibadet, az yemek, sağlık...) + Konsantrasyon ( Engel olanlar: ego, stres, birden fazla şey düşünmek...) (İlginin tek noktaya aktarılması, kendini, işi sevmek, kendini bütünüyle o işe vermek) + soyutlanmak (stres, endişe gerekli: huzur) aklıma böyle geldi. Bilmem doğru mudur?
Çok şey saydın gibi. Beyin o saydıklarına sahip olmadan, sadece tek "bir" duyguyla bunu yapıyorken, saydığın fazlalıklarla uğraşmak gereksiz gibi geliyor.. Mekanizmayı çözmek önemli.
Bilinçaltına girip tek bir emirle bunu yapabiliriz. Ya da belki de bu duruma "emir" olarak baktığımız için olmuyordur, rica etmemiz gerekiyor olabilir.. (: Sonuçta beyin bunu yaparken kimseden emir almadı, tamamıyla kendi düşüncesi, hissi olduğu için yaptı.
Telkinde de ses tonuna dikkat etmek bence bu "emir" kavramını ortadan kaldırıp direk bilinçaltına etki etmek için kullanılıyor olabilir.
Tatlı söz yılanı deliğinden çıkarır.. (:

Bu arada mesajına cevap veremiyorum çok müsait değilim, bazı şeyleri araştırmam gerekiyor çünkü..

Kullanıcı avatarı
Eerk07

Okunmamış mesaj gönderen Eerk07 » 14 Eyl, 14:08

Budray yazdı:
14 Eyl, 11:48
Eerk07 yazdı:
Diğer cevabını da bu mesajla alıntı yapayım. 21 gün kuralını açıkçası pek ısınmadım. Yani 21 gün boyunca yapmak da bir mesele neyse. Kısaca her gün kısa olsada tekrar edilmeli diyeyim ben. Şimdi hayal gücü, mantık kişiden kişiye değişir. Önemli olan hangisini kolay yaptığındır. Mesela sırf hayal gücü olan örnek dersem bir tane beyaz ışık var ve bu git gide göz rengini açıyor gibi. Mantık da artık pigment pigment nasıl gerekiyorsa, kişi o konu hakkında yani gözü iyi biliyorsa ordan da yola çıkabilir. Birde imajinasyon yaparken onun mantığını anlamak lazım yani ilk önce kolay imaje ettiğini bir şey de yeterince imajinasyon yapıp o durumu biyokineziye yansıtman lazım. Ben imajinasyonumu daha çok hissederek yapıyorum. Bu derin trans durumunda anlaşılabilir. Ben hani transa girdiğim de ama böyle baya derindi yani ne bilincim yerindeydi nede değildi kendiliğinden oluyordu herşey fakat farkındalık vardı. Astral seyahat için deniyordum vücudumun bi kısmı astrale çıktı ondada hep elimle ya ayağıma değmeye çalışıyor yada yatakta bir şey var sanıp onu ellemeye çalışıyordum. Araştırmak güzeldir fakat deneyerek öğrenmenin yeri ap ayrı güzeldir. Asıl öğrendiklerin denediğin sırada çıkan etkilerdir.
Son cümle beni aldı götürdü :)
Haklı olabilirsin. Kendimi tanımak için imajinasyonun önemini şimdi daha iyi anlıyorum. Çok teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
Budray

Okunmamış mesaj gönderen Budray » 14 Eyl, 14:18

Uchiha Sasuke yazdı:
14 Eyl, 13:36
Yönetici yazdı:

Salgılama konusunu nette araştırabilirsin, o konuda uzmanlığım olmadığı için detaylara bilimsel sonuçlardan ulaşman daha doğru olur. Bedende ortaya çıkan her detay bunlarla ilgili. Düşün+Salgı+Sonuç Manadan Maddeye etkinin ortaya çıkma formülü. Sinirsel iletişimi de atlamamak gerek.

Hipnoz altındaki bir kişiye eline kızgın demir dokunduruyorum dediğinde ne olur? Sorunun cevabı biraz o sonuçla ilgili. Gerçekte sadece elinde dokunursun ama sonuç farklıdır.
Abi böyle bir yazıyı senin yazdığın düşünülürse, dehşetül vahşet dediğin şeylere, ben kullanacak tabir bulamam herhalde :)
Araştırayım da.. Zaten çalışmayan dolapta dolanarak ölenler falan vardı. Bu konuda da örnek çok. Herşey bilinçaltından kaynaklanıyor o zaman. Direk oraya yoğunlaşalım öyleyse..
Budray yazdı:
Enerjinin artırılması ( aura güçlendirmesi, ibadet, az yemek, sağlık...) + Konsantrasyon ( Engel olanlar: ego, stres, birden fazla şey düşünmek...) (İlginin tek noktaya aktarılması, kendini, işi sevmek, kendini bütünüyle o işe vermek) + soyutlanmak (stres, endişe gerekli: huzur) aklıma böyle geldi. Bilmem doğru mudur?
Çok şey saydın gibi. Beyin o saydıklarına sahip olmadan, sadece tek "bir" duyguyla bunu yapıyorken, saydığın fazlalıklarla uğraşmak gereksiz gibi geliyor.. Mekanizmayı çözmek önemli.
Bilinçaltına girip tek bir emirle bunu yapabiliriz. Ya da belki de bu duruma "emir" olarak baktığımız için olmuyordur, rica etmemiz gerekiyor olabilir.. (: Sonuçta beyin bunu yaparken kimseden emir almadı, tamamıyla kendi düşüncesi, hissi olduğu için yaptı.
Telkinde de ses tonuna dikkat etmek bence bu "emir" kavramını ortadan kaldırıp direk bilinçaltına etki etmek için kullanılıyor olabilir.

Bu arada mesajına cevap veremiyorum çok müsait değilim, bazı şeyleri araştırmam gerekiyor çünkü..
Evet kötü durumlarda enerji tavan oluyor. Ama şimdi düşünce geliyor kötü ve iyi beyin salgılıyor git gide daha kötü oluyor. Ailemizden biri mesela tam araba çarparken görüyoruz ve o zaman mana bedene geçiş oluyor. Ama nasıl işte tamam telkinle olur ama her zamanda telkin mi kullancağız? Sorun değil rakip :D

Kullanıcı avatarı
Budray

Okunmamış mesaj gönderen Budray » 14 Eyl, 14:20

Eerk07 yazdı:
14 Eyl, 14:08
Budray yazdı:
14 Eyl, 11:48
Eerk07 yazdı:
Son cümle beni aldı götürdü :)
Haklı olabilirsin. Kendimi tanımak için imajinasyonun önemini şimdi daha iyi anlıyorum. Çok teşekkür ederim.
Rica ederim :)
Bu işte her şey imajinasyon gerektiyor. Konsantrasyon olmazsa olmaz zaten, telkinde yardımcı öğe.

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke
Yaşadığınız İl: 69 Bayburt
Burcunuz: Terazi Burcu: 23 Eylül-22 Ekim
Yaptı Beğeniler: 1371 time
Aldığı Beğeniler: 522 time

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 14 Eyl, 17:40

Budray yazdı:
14 Eyl, 14:18
Uchiha Sasuke yazdı:
Yönetici yazdı:

Budray yazdı:

Evet kötü durumlarda enerji tavan oluyor. Ama şimdi düşünce geliyor kötü ve iyi beyin salgılıyor git gide daha kötü oluyor. Ailemizden biri mesela tam araba çarparken görüyoruz ve o zaman mana bedene geçiş oluyor. Ama nasıl işte tamam telkinle olur ama her zamanda telkin mi kullancağız? Sorun değil rakip :D
Bu nasıl bir alıntı şeklidir yav :lol:

Şöyle düşünebilirsin; oyuncular role girmek, duygular arası geçişler yapmak için o anı düşünürler. Üzülüp ağlamak için hayatta en çok korktuğu şeyi mesela anasının öldüğünü düşünür. Yani beyni tetikleyecek birşey lazım, onuda düşünerek, hissederek yapıyorlar..
Sende o araba çarparken gördüğün görüntüyü şu an oluyormuş gibi hatırlayıp/düşünüp, hissedip o duyguya girmeye çalışabilirsin. Tabii gerçek olmadığı için beyin aynı tepkiyi, gücü göstermese de zamanla çalıştıkça olur diye tahmin ediyorum..
Bu mesaj için Uchiha Sasuke adlı kullanıcıya teşekkür eden:
Budray (14 Eyl, 18:02)

Kullanıcı avatarı
Budray

Okunmamış mesaj gönderen Budray » 14 Eyl, 21:06

Uchiha Sasuke yazdı:
14 Eyl, 17:40
Budray yazdı:
14 Eyl, 14:18
Uchiha Sasuke yazdı:

Bu nasıl bir alıntı şeklidir yav :lol:

Şöyle düşünebilirsin; oyuncular role girmek, duygular arası geçişler yapmak için o anı düşünürler. Üzülüp ağlamak için hayatta en çok korktuğu şeyi mesela anasının öldüğünü düşünür. Yani beyni tetikleyecek birşey lazım, onuda düşünerek, hissederek yapıyorlar..
Sende o araba çarparken gördüğün görüntüyü şu an oluyormuş gibi hatırlayıp/düşünüp, hissedip o duyguya girmeye çalışabilirsin. Tabii gerçek olmadığı için beyin aynı tepkiyi, gücü göstermese de zamanla çalıştıkça olur diye tahmin ediyorum..
Alıntı işini çözemedim daha :lol:
Eerk mutlu olunca psi wheelinin daha çok döndüğünü söyledi. O zaman mana bedene geçiş de duygu ile alakalı olabilir. Örneklerin de duygu içeriyor :D
Biri düşünce diğeri duygu :D