Zikir ile Çakra Açma

Zikir ile çakra nasıl açılır

Kullanıcı avatarı
EgeK
Yaşadığınız İl: 26 Eskişehir
Burcunuz: Oğlak Burcu: 22 Aralık-21 Ocak
Cinsiyetiniz: Erkek
Yaptı Beğeniler: 2 time
Aldığı Beğeniler: 3 time
İletişim:

Zikir ile Çakra Açma

Okunmamış mesaj gönderen EgeK » 04 Haz, 01:59

Öncelikle Herkese Merhabalar abilerim ablalarım. Bir video gördüm "Zikir ile Çakra Açma Meditasyonu" diye. Ve bu çok anlamlı geldi bana çünkü Video şöyleydi. örneğin kök çakrasını açmak için 10 dakika "Ya Rabbi" diyin diyordu . Ve bunu haftanın günlerine yayabilirsiniz diyordu.Sizce bu işe yarar mı çünkü işe yarıyorsa bu işle çakra açıcam :?: :?:

Bu da O liste :

Kök Chakrası: Zikir: Hüvvemin Anlamı : Ya Rabbi

Hara Chakrası: Zikir: Üvvemin Anlamı: Ya Kadimu

Göbek Çhakrası: Zikir: Rahin Anlamı: Ya Haliku

Kalp Chakrası: Zikir: Budin neşrin Anlamı: Ya Kerim Ya Rahim

Boğaz Chakrası: Zikir:Bulliyin Anlamı: Ya muhassaras Semavati vel ardı

Alın Chakrası:Zikir: Kema Yürmin Anlamı: Ya Alimü

Tepe chakrası : Zikir: Henşarin Anlamı: Ya Muhyi
En son Yönetici tarafından 04 Haz, 02:46 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Sebep: Konu ile başlığın uyumlu olmasına dikkat edelim

Akıl bir paraşüt gibidir açıldığında iş görür

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
Yaşadığınız İl: 7 Antalya
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Yaptı Beğeniler: 280 time
Aldığı Beğeniler: 730 time

Re: Zikir ile Çakra Açma

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 04 Haz, 03:39

Merhaba Hoşgeldin,

Meditasyon, Nefes Egzersizleri veya Zikirle Çakra açılır yalnız Zikirle yapıldığında Letaifler üzerine çalışılmış olur. Letaifler ruhun ilahi makamlara açılan kanalları gibidir. Yapılacak yanlış uygulamalar sorunlara neden olabilir. Ehil bir şekilde yapıldığında zikirler kişiye özel verilir veya belirli bir düzene göre yapılır.

Yazdığın uygulamayı denemediğim için net bir şey söyleyemem ancak Çakra açma meselesi genelde yanlış anlaşılıyor. Çakralar normalde açıktır tersi olsa kişi rahatsızlanmış demektir. Çakra güçlendirmesi yapılacaksa veya üzerinde çalışılacaksa bu konuda iyi bir bilgi donanımına sahip olduktan sonra yapmak daha iyi olur. Uçağın kapılarının yerde açılması sorun teşkil etmez ancak yüksek irtifada açılması; evet gerçekten güzel olur ama sonucu malumdur. "Ben bu konuya yeterince hazırlandım, eksilerini ve artılarını çok iyi biliyorum, çalışmaya hazırım" diyorsan yola çıkmaya hazırsındır.

Sadece bir konu için örnek vereyim, Üçüncü göz diye tabir edilen Letaiflerde Nefse denk gelen noktanın güçlendirilmesi normalde görülmeyen görüntülerin görülmesine sebep olur. Eğer yeterince sabırlı isen ve o noktaya gelebilirsen göreceğin görüntüleri kaldırabileceğine emin misin? Birini duymuştum kazandığı özelliklerin ortadan kalkması için yapmadığı kalmamıştı. Eğer belirli bir hedefin, amacın ve bu alanda ideallerin var ve alt yapın iyi ise heyecan verebilir ancak sadece okunan bir yazı veya izlenen bir video ile yola çıkmak sıkıntılı sonuçların ortaya çıkmasına da sebep olabilir.

Gerçek manada kılınacak namaz emin olabilirsin hazır olduğunda istediklerini en ideal şekilde elde etmen için daha iyidir. Yemene içmene dikkat et, fabrikasyon çıkışlı yiyecek ve içeceklerden uzak dur. Doğal beslen ve sadece yapman gerekenleri yap; Hazır olduğunda fazlasını da yap ama hazır olmadan çokça düşün.

tasavvufi-dini-yol-ve-yontemler/letaifl ... t1859.html
tasavvufi-dini-yol-ve-yontemler/letaifl ... t1858.html
Bu mesaj için Yönetici adlı kullanıcıya teşekkür eden:
EgeK (04 Haz, 04:21)
Değerlendirme: 1.85%

İlmin Kaynağı Allah'tır. O'na Uzak Olan Şeytana Yakın Olur. Allah'a Yakın Olan ise Tüm İlimlere Layıkıyla Vakıf Olur.

Kullanıcı avatarı
EgeK
Yaşadığınız İl: 26 Eskişehir
Burcunuz: Oğlak Burcu: 22 Aralık-21 Ocak
Yaptı Beğeniler: 2 time
Aldığı Beğeniler: 3 time
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen EgeK » 04 Haz, 04:22

Yönetici yazdı:
04 Haz, 03:39
Merhaba Hoşgeldin,

Meditasyon, Nefes Egzersizleri veya Zikirle Çakra açılır yalnız Zikirle yapıldığında Letaifler üzerine çalışılmış olur. Letaifler ruhun ilahi makamlara açılan kanalları gibidir. Yapılacak yanlış uygulamalar sorunlara neden olabilir. Ehil bir şekilde yapıldığında zikirler kişiye özel verilir veya belirli bir düzene göre yapılır.

Yazdığın uygulamayı denemediğim için net bir şey söyleyemem ancak Çakra açma meselesi genelde yanlış anlaşılıyor. Çakralar normalde açıktır tersi olsa kişi rahatsızlanmış demektir. Çakra güçlendirmesi yapılacaksa veya üzerinde çalışılacaksa bu konuda iyi bir bilgi donanımına sahip olduktan sonra yapmak daha iyi olur. Uçağın kapılarının yerde açılması sorun teşkil etmez ancak yüksek irtifada açılması; evet gerçekten güzel olur ama sonucu malumdur. "Ben bu konuya yeterince hazırlandım, eksilerini ve artılarını çok iyi biliyorum, çalışmaya hazırım" diyorsan yola çıkmaya hazırsındır.

Sadece bir konu için örnek vereyim, Üçüncü göz diye tabir edilen Letaiflerde Nefse denk gelen noktanın güçlendirilmesi normalde görülmeyen görüntülerin görülmesine sebep olur. Eğer yeterince sabırlı isen ve o noktaya gelebilirsen göreceğin görüntüleri kaldırabileceğine emin misin? Birini duymuştum kazandığı özelliklerin ortadan kalkması için yapmadığı kalmamıştı. Eğer belirli bir hedefin, amacın ve bu alanda ideallerin var ve alt yapın iyi ise heyecan verebilir ancak sadece okunan bir yazı veya izlenen bir video ile yola çıkmak sıkıntılı sonuçların ortaya çıkmasına da sebep olabilir.

Gerçek manada kılınacak namaz emin olabilirsin hazır olduğunda istediklerini en ideal şekilde elde etmen için daha iyidir. Yemene içmene dikkat et, fabrikasyon çıkışlı yiyecek ve içeceklerden uzak dur. Doğal beslen ve sadece yapman gerekenleri yap; Hazır olduğunda fazlasını da yap ama hazır olmadan çokça düşün.

tasavvufi-dini-yol-ve-yontemler/letaifl ... t1859.html
tasavvufi-dini-yol-ve-yontemler/letaifl ... t1858.html
Yazdıklarını dikkate alacağım teşekkür ederim cevabın için
Akıl bir paraşüt gibidir açıldığında iş görür

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
Yaşadığınız İl: 7 Antalya
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Yaptı Beğeniler: 280 time
Aldığı Beğeniler: 730 time

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 04 Haz, 20:49

Rica ederim
İlmin Kaynağı Allah'tır. O'na Uzak Olan Şeytana Yakın Olur. Allah'a Yakın Olan ise Tüm İlimlere Layıkıyla Vakıf Olur.