Kendinize EMREDİN.

AlfaDemirkan
Yaşadığınız İl: 55 Samsun
Burcunuz: Kova Burcu: 22 Ocak-19 Şubat
Cinsiyetiniz: Erkek
Yaptı Beğeniler: 3 time
Aldığı Beğeniler: 3 time

Kendinize EMREDİN.

Okunmamış mesaj gönderen AlfaDemirkan » 25 Oca, 22:21

Merhabalar.Bu konudan bazı "müritler" rahatsız olabilir ancak ben cesur biriyim.İnsana verilen irade sadece onun yemek yemesi için falan değildir.Düşünmesi içindir de.(Ki özellikle düşünmesi içindir.) Bu "Düşünmek" sözcüğünü biraz açayım ki daha şimşek çakmayanlar anlasın.Yaradan boşuna bizlere bu aklı vermedi,Baba dede dinine uyup ölü adamlardan Ya bilmem ne ey bla bla diye seslenesiniz diyede vermedi.Doğruyu yanlışı ayırt edin diye verdi.

Kimse kalkıp demesin ki esma-ül hüsna bu işlerle çok ilgisi olmayan kardeşlerim için Allah'ın sıfatları (Ki bunlar 99 değil bu bir yalan.) zikir,vird artık ne derseniz bunlar için Diye.Tabii Yaradanın sıfatlarını gelipte,mantra tarzı isimlere dönüştüren İslamın getirdiğini ters düz eden ve "düşünmek" ten yoksun olan güzel arkadaşlarım beni banlayacak bunu kaldıracak ya da beni bi güzel tehdit edicekler ama neyse gören görür.

Milletin inancı umrumda değil tabii.Burdaki asıl mesele anlamını bile bilmedikleri duaları okuyup (Kuran tabiri ile ne dediğini bilmeden) Şeyh eli öpmeyi "FARZ " sünnet vacip kılan kıllı cüppeli şahıslar benim sadece Allah'a tapmama mani oldukları için ben bu kadar sinirliyim.

Allah'ın o sıfatları mantra yapılıp adam öldürmek için değil,Dua ederken 10-20 kelime ile söyleyemeyeceklerini 1-2 kelime ile söyle diye var.Hee illa bir şeyleri mantra mı yapıcaksınız ? Kendinize emredin.Bu emrettikleriniz telkine benzer ancak tam öyle olmayan fiiller olsun.mesela hala bir öğrenci olduğum için sürekli (Günde 1-2 saat yaparım bunu) kendime düşünmeyi emrediyorum.Ve Allah izin verirse çok yakın bir süreçte bilgisayar mühendisliği hayallerimide gerçekleştireceğim.

Peki bu düşünmeyi emretmek ne işe yarıyor ? Deneyinde görün.Günde 5 bin kez kendinize düşünmeyi emredin.Allah'ın o güzelim sıfatlarını mantra yapıp kullanmak yerine bu çok daha faydalı.En azından beyin gelişimi ve yaratıcı düşünmeyi arttırıyor.(İçinizden yapın bunu haa diliniz damağınıza yapışır :D)

Sadece bu da değil.Sporcumusunuz,Patlayıcı gücünüzün artması için güçlen gibi şeyler de söyleyebilirsiniz.Hee illa Ben yaratıcımın ismini mantra yapacağım diyorsanız karışmam istediğiniz kadar "Şeyh" edinede bilirsiniz.
Bu mesaj için AlfaDemirkan adlı kullanıcıya teşekkür eden:
MeseRuhu (03 Şub, 23:37)
Değerlendirme: 1.85%

Kullanıcı avatarı
MeseRuhu
Yaşadığınız İl: 81 Düzce
Burcunuz: Balık Burcu: 20 Şubat-20 Mart
Aldığı Beğeniler: 9 time

Re: Kendinize EMREDİN.

Okunmamış mesaj gönderen MeseRuhu » 26 Oca, 18:46

internete baktım mantra için burada hangi anlamda kullandın söyler misin anlıyamadım ??

kalıplaşmış beyne kakılması gereken bilgi anlamında mı kullandın ??

Kullanıcı avatarı
MedianZ
Yaşadığınız İl: 16 Bursa
Burcunuz: Oğlak Burcu: 22 Aralık-21 Ocak
Yaptı Beğeniler: 6 time
Aldığı Beğeniler: 4 time

Okunmamış mesaj gönderen MedianZ » 26 Oca, 18:55

Şeyh eli öpmeyi farz sananlar falan kimden bahsediyorsun sen? neyin kafası arkadaşım :D
İçimizde bir maden var fakat onu işlemedikçe değerli hale getiremeyiz...

Kullanıcı avatarı
MedianZ

Okunmamış mesaj gönderen MedianZ » 26 Oca, 18:56

Ha eğer bu düşüncelerin yüzünden Allah'tan uzaksan şüphesiz sen çok kötü bir iş yapmışsın.

AlfaDemirkan

Okunmamış mesaj gönderen AlfaDemirkan » 26 Oca, 21:52

https://www.youtube.com/watch?v=Cy-OFvedyis

Çok fazla konuşmayacağım ne söyledi isem yukarıda bahsettim.buyrun izleyin.Sadece buna kapıldığımı falan düşünmeyin düşünmek istiyorsanız buyrun düşünün gerçi

AlfaDemirkan

Okunmamış mesaj gönderen AlfaDemirkan » 26 Oca, 21:57

MeseRuhu yazdı:internete baktım mantra için burada hangi anlamda kullandın söyler misin anlıyamadım ??

kalıplaşmış beyne kakılması gereken bilgi anlamında mı kullandın ??
Bir nevi evet.En azından bir kaç kişide araştırma hırsı var...

Kullanıcı avatarı
MedianZ

Okunmamış mesaj gönderen MedianZ » 27 Oca, 01:23

Cahil ile cahil olunmaz

Kullanıcı avatarı
serons25
Yaşadığınız İl: 34 İstanbul
Burcunuz: Terazi Burcu: 23 Eylül-22 Ekim
Yaptı Beğeniler: 47 time
Aldığı Beğeniler: 19 time

Okunmamış mesaj gönderen serons25 » 27 Oca, 11:33

çok güzel konuşmuşsun hatta bir manada haklısın anlamını bilmediğin şeyleri söyleyerek o şeyin verdiğinin yarısından fazlasını kaybetmiş olursun telkin etmek de oluş için enerji vericidir fakat Allah izin verirse yapacağım demek Allahın çok değer verdiği insan için daha güzel olmaz mı sence de sonuçta olan biten Allahın izniyle oluyor hani yapacağım demek Allaha emretmek gibi olmuyormu sence de fakat hani ilham falan geldiyse karışamam Tebrizli Şems gibilerine de çok karışmışlardı ki o umursamamıştı ve o Aşk yolundaydı
Bilgi edinmeden, okumadan, araştırmadan, aşırı fazla gitmemek suretiyle düşünün ve kesin bir karara varmayın.
İlim sonsuzdur.

Kullanıcı avatarı
MeseRuhu
Yaşadığınız İl: 81 Düzce
Burcunuz: Balık Burcu: 20 Şubat-20 Mart
Aldığı Beğeniler: 9 time

Okunmamış mesaj gönderen MeseRuhu » 27 Oca, 14:51

bu tasavvufçulara bazen sinir oluyorum işi saçma sapan yerlere getiriyorlar birkaç tasavvufu çok severim diğerlerini hiç sevmem

AlfaDemirkan

Okunmamış mesaj gönderen AlfaDemirkan » 27 Oca, 16:39

serons25 yazdı:çok güzel konuşmuşsun hatta bir manada haklısın anlamını bilmediğin şeyleri söyleyerek o şeyin verdiğinin yarısından fazlasını kaybetmiş olursun telkin etmek de oluş için enerji vericidir fakat Allah izin verirse yapacağım demek Allahın çok değer verdiği insan için daha güzel olmaz mı sence de sonuçta olan biten Allahın izniyle oluyor hani yapacağım demek Allaha emretmek gibi olmuyormu sence de fakat hani ilham falan geldiyse karışamam Tebrizli Şems gibilerine de çok karışmışlardı ki o umursamamıştı ve o Aşk yolundaydı

Sağ ol.Ben sadece burda değil her yerde kalıplaşmış,şirk unsuru olmuş,Kuran unutulup tefsirlere bakılmış olduğundan insanları ciddi şekilde cem etmeye çalışıyorum.Anlamak isteyen olursa tabii.Ve hayır (gramer bilgisi ile konuşuyorum.) Allah'a emretmek olmaz çünkü orda bir koşula bağlıyorsun.Umarım anlatabildim...