Rabbani Yol ve Zulmani Yol Arasındaki Fark

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
Yaşadığınız İl: 7 Antalya
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek
Yaptı Beğeniler: 252 time
Aldığı Beğeniler: 687 time

Re: Rabbani Yol ve Zulmani Yol Arasındaki Fark

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 03 Ağu 2017, 20:02

meditasyon/meditasyon-yapmak-dinen-uygu ... t5639.html linkinde 5 yıl önce yazmıştım tekrar etmek istemiyorum, bakış açısı önemli.

Meditasyon yaptığım dönemde (Budistler gibi değil tabiki) elde ettiğim faydaları çoğu uygulamada elde edemedim. Derinleştiğimde Allah'ın varlığını tüm benliğimle hissediyordum. Aradaki fark, Yaptığıma Meditasyon diyordum. Uzun zamandır "Nefes egzersizleri veya transa geçiş" diyorum. Kelimeler ve kavramlar bu tür konularda yeni olanları çok etkiliyor.

Fayda sağlaması nasıl baktığına, ne kadar bilinçli olduğuna ve neyi nasıl yaptığına bağlı. Eğer manevi bağlar güçlü değilse ve madde ötesi ile ilgisi yoğunsa bir süre sonra yaşayacakları çok ta hoş şeyler olmayabilir. (Ki sadece telekinezi üzerine çalışıp enerjisine yoğunlaşanlarda bile farklılıklar yaşanıyor) Farklı konularda belirtmiştim açıkça cinleri görüp duyabilecek noktaya gelmiştim. Bu portre bana ilginç geliyordu ama kaç kişiye ilginç gelebilir. Korku kumda ilerleyen su gibidir. Ruha sızdığı anda hayatın rengi değişebiliyor.

Bir kişi Madde ötesi ile telekinezi dışında da ilgileniyorsa bir şekilde ruhsal bağlarını kuvvetlendirmesi gerekir. Bu bağlamda belli başlı yöntemler uygulaması gerekir. Bu noktada işte çok okuyup yeterince bilgi sahibi olması önemli.

Ruha giden yolda kişinin beraberinde götürdüğü düşünceler kesinlikle oraya vardığında nasıl bir dünya ile karşılaşacağını ve dış dünya ile nasıl haşir neşir olacağını belirliyor.
Bu mesaj için Yönetici adlı kullanıcıya teşekkür eden:
Uchiha Sasuke (03 Ağu 2017, 22:10)
Değerlendirme: 1.85%

İlmin Kaynağı Allah'tır. O'na Uzak Olan Şeytana Yakın Olur. Allah'a Yakın Olan ise Tüm İlimlere Layıkıyla Vakıf Olur.

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke
Yaşadığınız İl: 69 Bayburt
Burcunuz: Terazi Burcu: 23 Eylül-22 Ekim
Cinsiyetiniz: Erkek
Yaptı Beğeniler: 1312 time
Aldığı Beğeniler: 497 time

Re: Rabbani Yol ve Zulmani Yol Arasındaki Fark

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 03 Ağu 2017, 22:25

Yönetici yazdı:
03 Ağu 2017, 20:02
meditasyon/meditasyon-yapmak-dinen-uygu ... t5639.html linkinde 5 yıl önce yazmıştım tekrar etmek istemiyorum, bakış açısı önemli.

Meditasyon yaptığım dönemde (Budistler gibi değil tabiki) elde ettiğim faydaları çoğu uygulamada elde edemedim. Derinleştiğimde Allah'ın varlığını tüm benliğimle hissediyordum. Aradaki fark, Yaptığıma Meditasyon diyordum. Uzun zamandır "Nefes egzersizleri veya transa geçiş" diyorum. Kelimeler ve kavramlar bu tür konularda yeni olanları çok etkiliyor.

Fayda sağlaması nasıl baktığına, ne kadar bilinçli olduğuna ve neyi nasıl yaptığına bağlı. Eğer manevi bağlar güçlü değilse ve madde ötesi ile ilgisi yoğunsa bir süre sonra yaşayacakları çok ta hoş şeyler olmayabilir. (Ki sadece telekinezi üzerine çalışıp enerjisine yoğunlaşanlarda bile farklılıklar yaşanıyor) Farklı konularda belirtmiştim açıkça cinleri görüp duyabilecek noktaya gelmiştim. Bu portre bana ilginç geliyordu ama kaç kişiye ilginç gelebilir. Korku kumda ilerleyen su gibidir. Ruha sızdığı anda hayatın rengi değişebiliyor.

Bir kişi Madde ötesi ile telekinezi dışında da ilgileniyorsa bir şekilde ruhsal bağlarını kuvvetlendirmesi gerekir. Bu bağlamda belli başlı yöntemler uygulaması gerekir. Bu noktada işte çok okuyup yeterince bilgi sahibi olması önemli.

Ruha giden yolda kişinin beraberinde götürdüğü düşünceler kesinlikle oraya vardığında nasıl bir dünya ile karşılaşacağını ve dış dünya ile nasıl haşir neşir olacağını belirliyor.
Bunun bilincinde değiller. Ara ara burada konuştuğumuzda 3-5 kişi nasipleniyor ama kaale almayanlar ve site dışındaki binlerce kişiler.. İnsanlar bunun ayrımını yapamadan çok yanlış yollara gidiyorlar. Dediğin gibi cinlerle alaklı şeylerde ortaya çıkıyor. Ve çoğu bu konu hakkında bilgisi olmayan, savunmasız kişiler. Ama şimdi nasılsa ölecez diye düşünüp yaşamayı nasıl bırakmıyorsak meditasyonda da sonunda cinler var diye bırakmamak lazım. Herkes de olabilecek birşey değil, çok üzerinde durup yoğunlaşılırsa olacak birşey.. (benim gibi bağdaş kurup oturamayanlar, rahat edemeyenler, sıkılınlar da çok fazla. 5 dk bile dayanamıyorum mesela. Onlar için sıkıntı yok (: )

Hakkıyla yapılırsa tabii ki getireceği faydaları inkar etmiyorum. Bir çok budist meditasyon ve oruç sayesinde suyun/ateşin üzerinde yürüyor, uçabilenleri de var. Gerçi iman olmayınca bunların hiçbir önemi olmuyor. Balık su da gidiyor, kuş havasa uçuyor hesabı :)

O dediğin kısım (hangi kısım :D ) sıkıntı. İnsanlar DİNİ maalesef bilmiyor, öğrenmek de istemiyor. Çünkü kendilerini kısıtladığını düşünüyor. (Müslümanlar) Ama bir sıkıntıya düştüklerinde de tüm cevabı din de buluyor. Bu insanlar okuyup öğrenmez gibime geliyor. Zorla da öğreteniyoruz işte..

Mürşidi olmayanın mürşidi şeytandır.. ( bu söz normal dini yaşantısı olanlar için söylenmemiş diye duymuştum. Tasavvuf ve (benzeri ) dini tam manasıyla yaşamak isteyenlere söylenmiş. Ama bu nefes egzersizi(meditasyon) tasavvuf gibi olmasa da insanı belli bir konuma getiriyor. Ve o konumda nelerin olduğu, nasıl tepki gösterileceği bilinmediği için oluyor böyle şeyler..)

Sonuçta haklısın Abi (insanlara) söyleyecek söz yok :)
Bu mesaj için Uchiha Sasuke adlı kullanıcıya teşekkür eden:
Yönetici (03 Ağu 2017, 23:52)
Değerlendirme: 1.85%