Tasavvuf Parapsikolojisi

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke
Yaşadığınız İl: 69 Bayburt
Burcunuz: Terazi Burcu: 23 Eylül-22 Ekim
Cinsiyetiniz: Erkek
Yaptı Beğeniler: 1380 time
Aldığı Beğeniler: 524 time

Tasavvuf Parapsikolojisi

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 30 Ağu, 02:04

Esselamu Aleyküm

Tasavvuf Parapsikolojisi,tasavvuf yaşantısının parapsikoloji üzerindeki etkisidir.Şöyle ki ;

Tasavvuf, kalbi saf yapmak, kötü huylardan temizlemek ve iyi huylarla doldurmak demektir.
Bu tasavvufun kısa bir tanımı, aslında tasavvuf yaşam biçimidir.Burada bahsedilen kalbi saf yapmak,nefsin kötü huylarından arındırılması,güzel ahlak edep ile donatılmak, değil 3-4 yıl ,20-30 yılda yapılacak bir iş değildir.Bunlara sahip olmak kişinin kendi yapacağı bir işde değildir.Bu yolda bir rehbere ihtiyacı vardır..Siz hiç bir sanatı Sanatçıdan öğrenmeden yapan insan gördünüz mü ? Bu işin Sanatçısı Mürşid-i Kamildir.Eğer sizin amacınız,tasavvuf ehli olup Ellah(c.c) yaklaşmak,ulaşmak ise bu işin ustasına,Kamil Mürşid'e gideceksiniz.O manevi rahatsızlığınızı tespit edip ona göre size reçete yazacak.Sizde onun gösterdiği şekilde Mürşid'e tam teslimiyetle söylediklerini yapacaksınız...

Parapsikolojik olaylarda bu duruma benzetilebilir.Bu olaylara hakim bilgili bir insan sizin çalışma yaparken nasıl bir çalışma planı hazırlayacağınıza, amacınızın ne olduğuna ve hangi bölüm üzerine çalışacağınıza detaylı şekilde yardımcı olur.Kendiside önceden bu yollardan geçtiği için takıldığınız, aklınıza gelen sorulara cevap bulamadığınızda size yardımcı olur.Belki şuan ülkemizde Parapsikoloji tam olarak kabul edilmediğinden böyle bir meslek yok,meslek olmasada eskiden insanların kapı kapı dolaşıp Mürşid araması gibi Parapsikoloji ustası arayacaksınız. :) Fark burda onlar imanı kurtarmak için kapı kapı dolaşıp Mürşid ararlarmış,şimdi Mürşid'in yeri yurdu belli gidip intisab etmek gerek..Birde bilinmezki doğu kökenli büyülerin değil de Ellah(c.c) ulaşmaya çalışanların yaptıkları zikir,rabıta insanı daha çok ustalaştırır Parapsikolojik alanında.

Peki neden büyüler değilde zikir,rabıta daha etkili ?

Birincisi büyü yapmak şirktir.Yani Ellah'ın yasakladığı birşeydir.Ellah istemezse yaprak dahi kımıldamazken sen ona şirk koşarsan ilerlemen mümkün değil,daha da önemlisi ahiret gider MaazAllah.

İkincisi "Her şeyde Ellah’ın isimlerinin tecellisi vardır."
Oturup büyü yapacak insanlar Ellah'ı zikretselerdi.Esmaların tecellisi kendilerinde gözükür,cehennem ehli olmak yerine cennet ehli olurlardı ve makamlar Ellah'ın izniyle yüksek olurdu.Malum Ellah'ı zikretmek en büyü ibadettir.Nitekim namazda Ellah'ı anmak,zikretmektir.

Normal yaşantısıyla birlikte hayatını ibadet,zikir yasak edilenlerden kaçarak,helal haram dikkat ederek yaşarsa emin olsun ABD , Rusya, Eski Çekoslavakya istedikleri kadar medyumları cinleri olsun..Cinler medyumlarla oyun oynuyor.Meyumlar nerden biliyor cin'in onu kandırmayacağını ,sırtından vurmayacağını ?

Ama biz dinimizi gerektiği gibi yaşarsak,eğer ilerlemek isteyen Sufi olup zikir ile meşgul olursa cinnileri etkisi altına alır ona hizmet ederler..Tabi bu insanların etkisi dışında meydana gelir.Zikrettikleri Esmanın tecellisiyle cinler onun etkisi altına girer.Hizmet ettikleri kişiyede yalan söylemeleri düşünülemez bile.Yalan söylemelari halinde yanıp kahrolurlar.

Peki biz sadece dinimizi bu şekilde yaşayınca birsürü nimet,güç bize veriliyorsa neden hem ahiretini mahvedip baş düşmanın nefsinin ve şeytanın tuzağına düşüp şirk koşup normal ibadet ile elde edeceğin makamlardaki nimetleri,büyü vs. ile elde edemesin.Hiç duydunuz mu büyü yapan birisinin gaybı bildiğini haşa gaybı yalnız Ellah ve göstermek istediği kullarına bildirir.Ama medyumlar cinlerden gaybı öğrendiklerini sanırlar.Fal bakıp geleceği gördüklerini sanırlar.Bunlar sadece cinlerin elinde oyuncak olmuş aciz medyumların inandığı şeyler.Böyle birşey olamaz Sufi olursun belirli Esmalar var onları zikredersin günlük olarak tabii bunuda da Mürşid kontrolü altında yapılır.O zaman Ellah izin verirse istediği gösterilir.

Parapsikolojide eğer kötü huylardan temizlenirsek başkalarına zarar veremeyiz,saf arınmış bir kalp ise kibirden arınmış kötü sıfatlardan uzaklaşmış bir insanda bulunur.Böyle bir kalple yaparsak eğer çalışmalarımızı,biran önce gelişip insanlara gösterme çabasına girmeyiz.Zaten insanlara gösterme çabası da kibirlenmek içindir.İnsan bunun farkında değildir aslında, ama insanlar önünde yapınca haliyle nefsi kibirlenebiliyor ne kadar istemesede..O yüzden tasavvuf ile bağdaştırdık Parapsikoloji’ yi.Ne kadar temiz bir kalp,ne kadar terbiye olmuş bir nefs o kadar Parapsikoloji başarısı.Bizim tek eksikliğimiz bu..

Yani uzun lafın kısası diyeceğim o dur ki yeni bir devir başlıyor.Parapsikoloji yaşam tarzıdır.Bu yaşam tarzı benzeri olan tasavvufla bir olursa meyve veren bir ağaç,ya da hak dinden uzak olursa meyve vermeyen yanlız kendisine yeten bir ağaç olur.Şunuda hatırlatmak gerek ben hiç meyve veren bir ağacın kesildiğini görmedim.Ama kavakların polen üretip insanları rahatsız ettiğinden dolayı kesildiğini çok gördüm :)

Not:Allah yerine Ellah yazmamın nedeni Kuran-ı Kerimde A harfi yoktur.E harfi vardır.Elif ( ا ) ..Yazarken Ellah diye yazıyoruz.Okurken A ve E harfleri arasında bir ses çıkararak okuyoruz.

İsteyen alıp paylaşabilir,ama kaynak belirtin üzerime hakkınız geçmesin..

İlk yazım olduğu için kopukluk olabilir bazı kısımlarda..Veya çoğu kısımda :) Ama ilerde daha da açıklık getiricem aklınızda soru işareti kalmayacak.. (:

Kaynak:
http://www.dinimizislam.com/detay.asp?Aid=1695
http://www.sorularlarisale.com/makale/1 ... rudur.html
http://www.sorularlarisale.com/makale/1 ... ildir.html
En son Uchiha Sasuke tarafından 11 Eyl, 11:28 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Bu mesaj için Uchiha Sasuke adlı kullanıcıya teşekkür edenler: 4
krebk (30 Ağu, 07:09) • Yönetici (31 Ağu, 16:13) • delenamo (31 Ağu, 22:27) • YouNeverKnow (01 Eyl, 21:07)
Değerlendirme: 7.41%

teleman
Yaşadığınız İl: 78 Karabük
Burcunuz: Başak Burcu: 23 Ağustos-22 Eylül
Yaptı Beğeniler: 5 time
Aldığı Beğeniler: 40 time

Re: Tasavvuf Parapsikolojisi

Okunmamış mesaj gönderen teleman » 30 Ağu, 23:44

Şimdi herşey tamamda konularinda Ellah yaziyorsun ALLAH (c.c)nin adina kendine göre dzltmk ne kadar dogru bilemem en azindan yazilişi dgru yaz

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 01 Eyl, 00:46

teleman yazdı:Şimdi herşey tamamda konularinda Ellah yaziyorsun ALLAH (c.c)nin adina kendine göre dzltmk ne kadar dogru bilemem en azindan yazilişi dgru yaz
Allah yerine Ellah yazmamın nedeni Kuran-ı Kerimde A harfi yoktur.E harfi vardır.Elif ( ا ) ..Yazarken Ellah diye yazıyoruz.Okurken A ve E harfleri arasında bir ses çıkararak okuyoruz.

Yani kardeşim şöyle.Okurken A ve E harfleri arasında bir ses ile okuyorsun.Ama yazımı Ellah şeklindedir.Çünkü arapçada A harfi yoktur.Ben Ellah yazıyorum sen A ve E harfleri arasında bir sesle okuyacaksın.
Bu bilgiyi medresede eğitim görmüş Seyyid'mizden aldık.
Seyyid:Hz.Hüseyin Efendimizin soyundan gelenlere denir.Yani Peygamber Efendimizin soyundan gelen torunu.

teleman

Okunmamış mesaj gönderen teleman » 01 Eyl, 02:26

Anladim kardeş bende haşa küfr yada şirk olmasn diye dedim evt bende menzile gidip peygamber efendimizin (sav) torununu gormustum birde Ellah diyince bi garip oldum
Bu mesaj için teleman adlı kullanıcıya teşekkür eden:
Uchiha Sasuke (01 Eyl, 11:55)
Değerlendirme: 1.85%

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 02 Eyl, 06:42

teleman yazdı:Anladim kardeş bende haşa küfr yada şirk olmasn diye dedim evt bende menzile gidip peygamber efendimizin (sav) torununu gormustum birde Ellah diyince bi garip oldum
Estağfirullah bilmemek ayıp değil kardeşim bende bilmiyordum yeni öğrendim (:
Tövbe aldınız mı ?

teleman

Okunmamış mesaj gönderen teleman » 02 Eyl, 16:15

Annem anneannemgil filan aldi ama bize sira gelmemisti cok kisi vardi
Bu mesaj için teleman adlı kullanıcıya teşekkür eden:
Uchiha Sasuke (02 Eyl, 17:06)
Değerlendirme: 1.85%

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 02 Eyl, 17:06

teleman yazdı:Annem anneannemgil filan aldi ama bize sira gelmemisti cok kisi vardi
Anladım sende vakıftan alabilirsin.

geller
Yaşadığınız İl: 34 İstanbul
Burcunuz: Kova Burcu: 22 Ocak-19 Şubat
Yaptı Beğeniler: 134 time
Aldığı Beğeniler: 161 time

Okunmamış mesaj gönderen geller » 25 Ara, 19:09

mürşid olmadan Allaha sığınarak sufi olunmaz mı?yani şeytanın şerrinden Allaha sığınmak?
Başaranlar önce inandılar,sonra yaptılar,başaramayanlarsa önce yapıp sonra inanmayı denediler...

Doğru seçimi tecrübe
kazandırır,tecrübeyi yanlış
seçim..
AZERBAIJAN

geller
Yaşadığınız İl: 34 İstanbul
Burcunuz: Kova Burcu: 22 Ocak-19 Şubat
Yaptı Beğeniler: 134 time
Aldığı Beğeniler: 161 time

Okunmamış mesaj gönderen geller » 25 Ara, 19:12

sen ne zaman başladın?
Başaranlar önce inandılar,sonra yaptılar,başaramayanlarsa önce yapıp sonra inanmayı denediler...

Doğru seçimi tecrübe
kazandırır,tecrübeyi yanlış
seçim..
AZERBAIJAN

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 31 Ara, 17:50

geller yazdı:mürşid olmadan Allaha sığınarak sufi olunmaz mı?yani şeytanın şerrinden Allaha sığınmak?
Sufi tasavvufla uğraşanlara deniliyor.Tasavvuf ilede Mürşid olmadan uğraşamazsın.Haa belki üveysilik yolu ile olabilir.
Şeytanın şerrinden zaten Ellah'a sığınacaksın.Mürşid haşa ELlah değil.Ellah dostu olduğu için onun hatırı için birşey isteniyor.
Onun sayesinde Ellah dan gelen feyzi alıyorsun şöyle düşün sen direk termiksantralden elektiriği alıp evdeki lambaya getiremezsin ampul patlar kaldıramaz voltajı yüksek.Buda öyle birşey :)
geller yazdı:sen ne zaman başladın?
Neye ?