Tasavvuf-Reiki

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke
Yaşadığınız İl: 69 Bayburt
Burcunuz: Terazi Burcu: 23 Eylül-22 Ekim
Cinsiyetiniz: Erkek
Yaptı Beğeniler: 1380 time
Aldığı Beğeniler: 524 time

Tasavvuf-Reiki

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 02 May, 18:46

Esselamu Aleyküm

Bugün size Tasavvuf-Reiki den bahsedeceğim.Daha doğrusu yazılarımın başına tasavvuf yazdığım için öyle bir başlık attım.Normalde tasavvufla felan alakası yok kafanız karışmasın.
İlk önce reiki hakkında biraz bilgi vereyim.Malum bende biraz reiki ile haşir neşir oldum yoksa bilmediğim bir konu hakkında yazı yazamam değil mi ?

Reiki budist Mikao Usui'nin Kurama Dağı'nda 21 gün oruç tutması sonucu bu enerji ona BAHŞEDİLMİŞTİR. 1

Şimdi Efendim bu enerji 3 seviyeden oluşuyor.İlk seviye de sembol felan yok tabii.2. seviyede sembol kullanılıyor. 2

Bazı enerji türleri Gümüş Mor Alev(GMA) gibi meditasyon üstadları tarafından keşfediliyor.
GMA da ders notlarını okuyordum.Enerjiyi kullanma ile ilgili bir örnek var mantra denliliyordu sanırsam.''BEN GÜMÜŞ MOR ALEVDEN BİR VARLIĞIM.BEN tanrı'nın İSTEDİĞİ SAFLIĞIM. 3

Şimdi efendim bu iç huzuru bulma enerjisi sürekli ''BEN'' üzerinde durur hala çözemedim niye duruyorlar.İsmail Bülbül adında bir kişi reiki MASTER cığı tasavvuf ve reikiyi sentezlemiş.Ondan örnek verelim biraz sonraki açıklamalarımı daha iyi anlayacaksınız..;
''Reiki yi bana eksik anlatmışlardı.Reiki'nin sadece elle şifa yöntemi olduğunu anlatmışlardı ama Marga Bayer bana reikinin aynı zamanda mistik yönünün olduğundan,içsel bir dinginliğe erişeceğimden,ruhani bir huzura kavuşacağımdan bahsetmişti.Bu kavramlar bana yabancı gelmiyordu.Bunun üzerine,daha önceden vakıf olduğum Tasavvuf bilgilerimi kurcalamaya başladım.Reiki'yi aldıktan sonra da Tasavvufla benzerliklerini keşfetme sürecine girmem bu dönemlere rastlar.'' 4

Bazı enerjilerde de st.Germain,yükselmiş üstadları,yükselmiş melekleri çağırıyorum şunu uyumlarken vs. bize yardımcı olsunlar falan diye çalışma şekilleri var.5

Bu kadar bilgi yeter izahlarıma geçeyim izninizle..

1 Bu olay size mantıklı geliryor mu ve hiç aklınızdan şunu geçirdiniz mi.Biz her Ramazan-ı Şerifte 30 gün oruç tutuyoruz bize neden verilmiyor ? Ya biz oruç tutamıyoruz ya da bu adama ilahi olarak değilde şeytan(cin) vs tarafından öğretilmiş kanısına varıyoruz..

2 Bu semboller ona kim tarafından ve nasıl öğretilmiş ? Aklınızdan herhalde bu adam budist ve muhtemelen uydurdukları dinin uydurulmuş sembollerini kullanıyorlar diye düşünüyorsunuz.Aynen öyle yoksa başka mantıklı açıklaması yok.Herhalde gökten inmedi bunlar.

3 Bunların yaptığı meditasyon sizinki gibi gözleri kapatıp nefes alış-verişi kontrol etmekle sınırlı değil.Aslında meditasyon budistlerin oturarak,yorulmadan ibadet etmek için uydurdukları birşey.Biliyorsunuz aum,oum gibi putlarının baş harflerinide kullanıyorlar.Yoksa neden meditasyon gibi özel bir isim koysunlar ?

4 Bu insan tasavvufi bilgilere vakıf olmuş olsaydı tasavvuf içinde gerçekten bulunsaydı sanmıyorum ama böyle ruhani huzura kavuşmak için felan arayışlara girmezdi emin olun.Tasavvufun içindeyim ve sizinle sohbet ediyorum inanın eğer tasavvufun içine biraz girseydi biraz bilgi sahibi olsaydı fazla değil bir kere bile zikre,zikir halkasına girip zikir etseydi hayatında hiçbirşeyde bulamayacağı huzuru bulacaktı ve birdaha bırakmak istemeyecekti.Bu kadar da net konuşuyorum.Nefs-i emmare insanın ibadet,zikir yapmasına izin vermez.Hep kolay yollardan huzuru,dinginliği elde etmek ister.İşte insanlar hep bu yüzden böyle yollara giriyorlar ama bilseler güzelim dinimde hem huzuru elde edecek hem cenneti elde edecek ama nefs bırakmıyor işde.Bir de ''BEN'' konusuna dikkat çekmek istiyorum.Tasavvufta ''BEN'' diye birşey yoktur.Ama tasavvufu bildiğini söylemesine rağmen ben kelimesini kullanıyorlar.Tasavvufta ''BEN'' yerine ''HİÇ'' lik vardır.''BEN'' demek tasavvufta adapsızlıktır ve bunu söyleyen bir müridin ilerlemesi çok zor neredeyse imkansızdır.O yüzden ''HİÇLİK'' kullanılır.Sevdiğinde hiç olursun fena olursun.Ellah da ''HİÇ'' olmakta Fenafillah mertebesidir.

5 Bu insanlar nasıl gelecek acaba ? O kadar bu işle uğraşıyorlar ama hiç oturup düşündüler mi acaba bunlara kim izin veriyorda ruhaniyetleri gelip yardım edecek diye.

Bazı insanlar Himmet Abdülkadir-i Geylani(k.s) deyince şirk olduğunu söylüyorlar.

Ki birde kendileri diğer meditasyon üstadlarından yardım istediklerini ve gelmeyeceklerini bile bile söylüyorlar bunu.
Ellah(c.c) velilerine,mürşid-i kamillere görev veriyor vefat ettikten sonra bile bize yardım etmeleri için.Ellah(c.c) a karşı geldiği halde bile şeytanın bildiği ilimler var mesela göz açıp kapayıncaya kadar dünyayı kaç kez turluyorlar.Ellah düşmanına böyle ilim veriyorsa dostuna neler vermez ki ?
Hadi bunları geçtim.Büyüklerimizden çok duymuşsunuzdur Çanakkale Savaşında Yeşil Sarıklı meleklerin,evliyaullah ın gelip askerlere yardım edip savaştıklarını.Bunları ben kendi kafamdan uydurmuyorum öğrendiklerimi,bildiklerimi söylüyorum.Yazmamın amacı size bildiklerimi aktarmak ve bu yanlış yollara sapmanızı engellemek başka ne gibi bir sebeple yazıcam internet ortamı burası ne gibi bir artniyet taşıyabilirim ki.Yazıyı MESNEVİDEN BİR HİKAYEYLE BİTİRİCEM.Okuduysanız da okumadıysanızda Ellah(c.c) razı olsun.

Mesnevi'den Bir Hikaye

Biribirlerine kırılan iki arkadaştan biri, uzun bir aradan sonra diğerinin kapısını çalar.

-Kim o ? diye seslenir içerdeki.

-Benim, der kapıyı çalan.

-Burada ikimize birlikte yer yok, diye cevap verir öbürü.

Aradan uzunca bir zaman geçer... Yeni bir umutla tekrar çalar sevdiği arkadaşının kapısını.

-Kim o ? diye sorar yine içerdeki.

- Sen'im, der bu sefer. Ve kapı sonuna kadar aralanır.

Hz. Mevlânâ da;

"Birisinin kalbinde taht kurmak, sevgisini kazanmak istiyorsanız, öylesine sevmelisiniz ki, benliğinizi bırakıp âdeta o olmalısınız" diye anlatır hakiki muhabbeti.

Ellah(c.c) emanet olun..

geller
Yaşadığınız İl: 34 İstanbul
Burcunuz: Kova Burcu: 22 Ocak-19 Şubat
Yaptı Beğeniler: 134 time
Aldığı Beğeniler: 161 time

Re: Tasavvuf-Reiki

Okunmamış mesaj gönderen geller » 03 May, 11:56

bir az karışık oldu.ama yinede sağol
Başaranlar önce inandılar,sonra yaptılar,başaramayanlarsa önce yapıp sonra inanmayı denediler...

Doğru seçimi tecrübe
kazandırır,tecrübeyi yanlış
seçim..
AZERBAIJAN

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke
Yaşadığınız İl: 69 Bayburt
Burcunuz: Terazi Burcu: 23 Eylül-22 Ekim
Yaptı Beğeniler: 1380 time
Aldığı Beğeniler: 524 time

Re: Tasavvuf-Reiki

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 04 May, 18:27

geller yazdı:bir az karışık oldu.ama yinede sağol
Biraz karışıksa sorun yok o zaman eyvEllah :)