Tasavvuf'un Parapsikoloji'ye Etkisi

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke
Yaşadığınız İl: 69 Bayburt
Burcunuz: Terazi Burcu: 23 Eylül-22 Ekim
Cinsiyetiniz: Erkek
Yaptı Beğeniler: 1380 time
Aldığı Beğeniler: 524 time

Tasavvuf'un Parapsikoloji'ye Etkisi

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 11 Eyl, 12:10

Esselamu Aleykum ve Rahmetullahi ve Berekatuhu
Biliyorsunuz ki parapsikolojik olayları yapabilmek için ruhsal anlamda çok iyi durumda olmanız gerekiyor.Sitede konuşuluyor ruh haliniz iyi olursa parapsikolojik başarılarınız kat be kat artar diye.Bu ruh hali nasıl sağlanıyor peki ? Tasavvuf ile.Herşeyide tasavvuf ile bağdaştırıp duruyorsunuz demeyin (: ben dememişmiydim diğer konuda tasavvuf yaşam biçimidir diye ? (:
Konuyu burda bitirmek isterdim ama gönlüm el vermiyor, izniniz ile biraz daha uzatmak istiyorum (:
Parapsikolojik başarı için ruh halinizin iyi olması gerekir bu 1,2.si hiçbir şekilde egonuzu kabartacak bir davranış için yapmamanız gerekir.
Siz parapsikolojiyi kibirlenmek,kendinizi başkalarından üstün görmek,onları küçümsemek için yapmıyorsunuz.Kendinizi keşfetmek için yapmanız gerekir kanımca (:
Bunun için yine tasavvuf gerekir. (: Sizin tasavvufa girmeniz demek,nefsinize harp ilan etmişsiniz demektir.Harp ilan edince nefs ile savaşa girersiniz ve bu kötü nefsin kötü sıfatlarını iyileri ile değiştirirsiniz.Nefsin de birsürü kötü sıfatı vardır.Mesela kibir,cehalet,şehvet vs.
Siz tasavvuf ile;
1-Bu kötü sıfatları gideriyorsunuz.
2-Ellah(c.c) ulaşabilmeye hak kazanıyorsunuz.(Ellah(c.c) her kul ulaşamaz sadece O'nun istediği kişiler ulaşabilir.)
3-Ruh haliniz en üst dereceye çıkıyor.

Tasavvuf ile ruh haliniz iyi oluyor,kötü sıfatlardan arınıyorsunuz.Ve bunun sonucunda parapsikolojik başarınız azımsanamayacak derecede çoğalıyor.İçinizde ne kadar az nefsin kötü sıfatı varsa ne kadar ruh haliniz iyi ise parapsiklojik başarınız artıyor.Ve buda size tasavvufun küçük bir yararı (:
Selam ve Dua ile..

İsteyen alıp paylaşabilir,ama kaynak belirtin üzerime hakkınız geçmesin..
Bu mesaj için Uchiha Sasuke adlı kullanıcıya teşekkür eden:
levitasyon_ustası (11 Eyl, 21:08)
Değerlendirme: 1.85%