Tasavvuf ve Parapsikoloji

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke
Yaşadığınız İl: 69 Bayburt
Burcunuz: Terazi Burcu: 23 Eylül-22 Ekim
Cinsiyetiniz: Erkek
Yaptı Beğeniler: 1380 time
Aldığı Beğeniler: 524 time

Tasavvuf ve Parapsikoloji

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 30 Ağu, 20:15

Esselamu Aleykum ve Rahmetullahi ve Berekatuhu

Bu işe başlayanların çoğu günah kısmında, bir sürü mesaj geliyor günah mı değil mi diye.
Ben eminimki akıllarında böyle bir soru olmasa, acaip derecede ileri gelişmiş parapsikotlarımız olacak (:

Telepati:Gönül gözü diye birşey var.Basiret gözü,kalp gözü deniyor.Bu sadece görmek ile alakalı birşey değil.Sizin gönül gözünüz açık olursa ki bu tasavvufla alakalı birşey.Başkasının kalbine girebiliyorsunuz.Kalbin 7 mertebesi vardır ama sadece birazına girebiliyorsunuz..Ve kalpte olan şeyleri görebiliyorsunuz bir kısmını sadece, görebildiğiniz kadar.Gönül gözü açık insanlar başkalarının düşüncelerini duyabiliyor.Bu mümkün, tasavvufla alakalı olan birşey,maneviyatı ilerlemiş kişilerde olabilmekte.Ha dersiniz bunlar ne zaman olur :) bunlar daha tasavvufun başlangıç aşamaları diyebiliriz.Yani 2-3 yıldada açılabilir,10-25 yıldada.Ama tasavvuf a başlayıp gerektiği gibi söylenilenleri harfiyen yapıp zikri de gafletsiz çekebiliyorsa inşeAllah 2-3 yıla açılır.Tasavvufta iyice ilerlemeye başlarsa insanın aklının alamayacağı şeylere vakıf olmaya başlayacaktır.Bunlar birşey değil,ve zihin okuma tasavvufta ilerleyince olabiliyor.Normaldede olursa herhangi bir günahı yoktur..

Durugörü:Buna zaten günah diyebilen adama şaşarım ben (: Mesela Edirnede Selimiye Camii'ne gitmiştik.Orda gözlerimi kapadım gözlerimin önüne hacılar hocalar birsürü şeyler geldi geçti caminin yapım aşaması felan.Yani durugörü geçmişte olan olayları sizle bağlantılı olmasa bile görebilmenizi sağlar.Bunda herhangi bir din dışı birşey yoktur.Şöyle olabilir durugörü yaşamamıştır adam ama bu olaya durugörü demiştir.1 sene sonrayı görmüştür ona başka bir ad verilebilir,çünkü bu durugörü değildir.Ama geleceği görmesi hayal olabilir ,gerçek olmayabilir.Gerçek olabilme ihtimali de vardır.Nasıl olur ? Gaybı yalnız Ellah(c.c) bilir.Ama istediği kullarına da istediği gibi bir gaybı bildirebilir.Bu kulun elinde olan birşey değildir.Ama durugörü kontrol edilebilir istediği geçmişi görmeyi sağlıyabilir..

Telekinezi:İnsanın enerjisi vardır.Buna yaşam enerjisi derler.Ben buna ruh diyorum :) artık ne derseniz.İnsan, bana kalırsa telekineziyi enerjiyle yapmaz.Yaparda aklımdak ifarklı düşünce olduğu için kafanızın karışmasını istemiyorum.Tabii bu enerji dediğiniz sizin tanımınızdaki neyse artık (: Siz iman ediyorsunuz Ellah(c.c) bir olduğuna Hz.Muhammed Mustafa(s.a.v) onun nebisi olduğuna şahitlik edip inanıyorsunuz.ee bu inanç nasıl birşey? Ben inandım diyorsun e nasıl anlaşılacak bu inanç ölçülebilir birşey değil ki..Peki sizin telekineziyi başaramamanızın nedeni enerji diye tabir ettiğiniz madde mi ? Yoksa inançsızlıktan mı kaynaklanıyor acaba ? Yoksa düşünce enerji mi yayıyor,daha doğrusu düşünce bir enerji mi :) Siz Ellah(c.c) inanıyorsunuz.O iman kısmı bir de normal inanç var.Siz hiç gördünüz mü hayatında hiç yemek yemeden su içmeden yaşayan birisini ? Böyle birşey olur mu dersiniz.Olur, neden olmasın ? Olmayacak birşey mi, siz sadece inandırmışsınız kendinizi ona, değil mi :) ee peki siz din haricinde birşeye inandığınızda dinden çıktınız mı ? Çok saçma değil mi 2 türlü inanma, inanç vardır.Birisi dini boyut inanma, ona başka birşey katmıyorsunuz.Diğeri normal yaşantıda inandığınız şeyler.Telekinezide normal günlük hayatta inandığınızdır.Telekinezi yapıp buna inandığınızda dinden çıkmazsınız veya günaha girmezsiniz korkmayın :) Ama bütün bu parapsikolojik dalları yapmak için inanmanız gerekir.Ama bu sadece inandım,ben artık herşeyi yaparım demekle olmuyor tabii ki.İnancın yanında çabada sarfetmeniz gerekiyor.Bunu aynı şu ayeti kerimeye benzetebilirsiniz.Benzetme kısmı sizin beyin yapınızla alakalı birşey ona karışamıyorum ben herkes farklı şeyler anlayabilir yani. (:
İnsanlar, imtihandan geçirilmeden, sadece "İman ettik" demeleriyle bırakılıvereceklerini mi sandılar? (Ankebût / 2)

Duru işiti:Buda gönül gözü ile alakalı birşey Sufi gönül gözü açılınca eşyanın hakikatini öğrenir.Eşyanın zikrini duyar.Bu tasavvuf boyutu.Ama tasavvuf dışında yapılan böyle çalışmalar imana zarar vermez.Aksine imanı kuvvetlendirebilir.Tabii insanın yorumlamasına göre değişir.
Büyük Allah dostu Hz. Mevlana’ya şöyle bir sual yöneltilir:
– “Tamam, anladık; Allah’ı zikrediyorsun; lâkin neden dönerek, sema halinde yapıyorsun bunu?” derler.
Bunun üzerine Hz. Mevlana da, kendisine yöneltilen bu soruya, akıllara durgunluk verecek hikmet dolu şu cevap ile mukabele eder:

– “Bana dönerek Allah’ı zikretmeyen bir nesne gösterin ki, ben de dönerek zikretmeyeyim…”.
Psikometri:Bu aynı şey gibi köpeğe koklatırsın kaybolan birisinin eşyasını,oda kokuyu takip ederek kaybolan kişiyi bulur.Buda öyle birşey, insanda da böyle bir özellik var.Temas ettiği maddeye daha önceden kim dokunduysa onun hakkında bilgi sahibi olabilir.Bununda dinde bir sakıncası yoktur.Durugörünün Durudokunur'u gibi birşey (:

Levitasyon:Bu da telekinezide olduğu gibi uygulanır.Telekinezide asıl amaç maddeyi hareket ettirmektir.Burdaki temel amaç maddeyi veya kendinizi havadan daha yoğun bir birşeyle kaldırmanızdır.

Not:Herşey enerjidir.Düşüncede enerjidir.(Yapı bakımından enerjidir,diğer türlüsü değişik ben anlatamam sizde anlamazsınız.Malum herşeyi anlayabilme kabiliyetimiz yok.)

İsteyen alıp paylaşabilir,ama kaynak belirtin üzerime hakkınız geçmesin..

Kalp Mertebeleri: http://www.youtube.com/watch?v=n45sUOBGm2Y
En son Uchiha Sasuke tarafından 04 Ara, 10:17 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Bu mesaj için Uchiha Sasuke adlı kullanıcıya teşekkür edenler: 5
Yönetici (31 Ağu, 16:13) • TriGonoMetri (31 Ağu, 19:09) • YouNeverKnow (01 Eyl, 21:13) • ylmzlkr (29 Mar, 22:00) • Alihan (20 Ağu, 22:35)
Değerlendirme: 9.26%

Kullanıcı avatarı
Cavasta
Yaşadığınız İl: 27 Gaziantep
Burcunuz: İkizler Burcu: 22 Mayıs-22 Haziran
Yaptı Beğeniler: 25 time
Aldığı Beğeniler: 95 time

Re: Tasavvuf ve Parapsikoloji

Okunmamış mesaj gönderen Cavasta » 31 Ağu, 08:38

Bence bunları yapmak günah deildir bazılarına karşı söylüyorum
Çünkü
Ellah(c.c) Bizim ruhumuzu Kendinden bir parçadan yaratmamışmı
Eğer bu durumdaysa bizim telekinezi vb. yapmamız neden günah olsunki bu benim düşüncem tabiki :)

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 31 Ağu, 12:11

Cavasta yazdı:Bence bunları yapmak günah deildir bazılarına karşı söylüyorum
Çünkü
Ellah(c.c) Bizim ruhumuzu Kendinden bir parçadan yaratmamışmı
Eğer bu durumdaysa bizim telekinezi vb. yapmamız neden günah olsunki bu benim düşüncem tabiki :)
Yaratmışsa o zaman yaptığımız hiçbirşey günah değil çünkü Ellah(c.c) bir parçadan yaratıldık ? :)
Ama tabii ki Ellah(c.c) dan bir parçadan yaratılmadık.Ruhumuzdan üfürdük diyor ama o değişik bir mesele.
O çok derin konular Ellah(c.c) bizi kendi parçasından yaratsaydı bizde küçük bir Ellah mı oluyorduk töbe haşa.
Yani öyle bi sonuç çıkıyor,çok derin konular bunları düşüneceksiniz ama fazla abartmadan şuanki halimiz bunu anlayamayacağı için fazla düşünmek sadece delirtir adamı (:

Kullanıcı avatarı
Cavasta

Okunmamış mesaj gönderen Cavasta » 31 Ağu, 12:16

:D yanlış yerdeki bir cümlemi diyelim ozaman :D
Ama anlatmak istediğim o deildi tabiki :/

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 31 Ağu, 12:18

Cavasta yazdı::D yanlış yerdeki bir cümlemi diyelim ozaman :D
Ama anlatmak istediğim o deildi tabiki :/
Anlatmak istediğini gayet iyi anladım ben (:
Sadece ek bir bilgi diyelim :)

Kullanıcı avatarı
Cavasta

Okunmamış mesaj gönderen Cavasta » 31 Ağu, 12:20

Teşekkür ederim kardeşim bizi bilgilendirdiğin için :) :) :)

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 31 Ağu, 12:21

Cavasta yazdı:Teşekkür ederim kardeşim bizi bilgilendirdiğin için :) :) :)
Estağfirullah ne demek.Bilgi paylaştıkça çoğalır (:

Kullanıcı avatarı
TriGonoMetri
Medya-Tanıtım Yönetici
Medya-Tanıtım Yönetici
Yaşadığınız İl: 72 Batman
Burcunuz: Başak Burcu: 23 Ağustos-22 Eylül
Yaptı Beğeniler: 172 time
Aldığı Beğeniler: 249 time

Okunmamış mesaj gönderen TriGonoMetri » 31 Ağu, 19:10

Paylaşımın için teşekkürler eline sağlık.Göz kırpmadan okudum diyebilirim :)
Bu mesaj için TriGonoMetri adlı kullanıcıya teşekkür eden:
Uchiha Sasuke (01 Eyl, 00:48)
Değerlendirme: 1.85%

Ne zaman şah desem herşey mat olur!

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 01 Eyl, 00:48

TriGonoMetri yazdı:Paylaşımın için teşekkürler eline sağlık.Göz kırpmadan okudum diyebilirim :)
Rica ederim.Ne mutlu bana o zaman (:

Kullanıcı avatarı
Cavasta

Okunmamış mesaj gönderen Cavasta » 01 Eyl, 10:45

İnsanların görüş açısını değiştirmekte üstüne yok helal sana :D
Not:Bu iyi bişey oluyo :D