VEYSEL KARANİ ZİKRİ NEDİR ? -ÜVEYSLİK NASIL OLUNUR ? - MARİFET YOLU -

teleman
Yaşadığınız İl: 78 Karabük
Burcunuz: Başak Burcu: 23 Ağustos-22 Eylül
Cinsiyetiniz: Erkek
Yaptı Beğeniler: 5 time
Aldığı Beğeniler: 40 time

VEYSEL KARANİ ZİKRİ NEDİR ? -ÜVEYSLİK NASIL OLUNUR ? - MARİFET YOLU -

Okunmamış mesaj gönderen teleman » 26 Tem, 02:12

Eûzu billahi mineş-şeytânirracîm. Bismillahirrahmanirrahîm.

Sevgili kardeşlerim beni dinleyin lütfen bilmeden hemen inkar etmeyin. Tıpkı telekineziyi yaşadığımız halde inkar edenler bizleri suçlayanlar oldu. Burdada olacak biz yaşadık ve yaşamaya devam ediyoruz. Sizlerde yaşayın istedik.Nasıl telekineziye önce inandınız sonra gördünüz gerçekliğini burdada aynı inanç söz konusu.Gerisi size kalmış. Kaldıki AKREPKRAL Abimizde bu zikri biliyor diye bilmekteyim. Sizlere ilk kendimden bahsedeyim ben küçük yaşlardan beri ALLAHIMIZIN emirlerine uymak isteyen biri olmayı istedim çok şükür ve maneviyata çok değer verdim İlk önceleri iki üç yıl telekineziyle uğraştım çeşit çeşit dallarıyla uğraştım parapsikolojik birçok işle uğraştım çünkü ben maddi görüşlü olmayı sevmiyordum hayatın manevi yönüne kör olmak ölmek gibidir.İyiydi telekinezi vs filan ama bunlar dünyalık ilimdi bana ahirette ne faydası olacaktı ? bunlara ek ahiret için uğraşmalıydım ??? hep özendiğim örnek almak istediğim mübarekler gibi ahlaklı nasıl olabilirdim hep üzüldüm Büyük mübareklerin öğrencisi olamadım en başta Peygamberimizin (sav) 'in zamanında yaşayamadım diye sonra girdim araştırmalara telekineziyle yerdim günümün tüm zamanını artık dinimi öğrenmeliydim başladım dini sitelere girmeye dini kitaplar okumaya okudum okudum okudum bilgilendim çok şükür sonra bende Tasavvuf aşkı çoğaldı nasıl Tasavvufa girebilirdim Araştırdım Tarikatlar vardı ama çoğu sahteydi ve bu zamanda maddi ve manevi durumlardan dolayı gitmem zordu. Bende üzüldüm nasıl olabilirdi bu Sonra ALLAHIM çook uzun arayışlardan sonra ve pes ettiğim zamanda VEYSEL KARANİ ZİKRİNİ KARŞIMA ÇIKARDI.Birgün zikir nasıl yapılır derken birden VEYSELKARANE.COM Sitesi çıktı karşıma okudum sonra sayfayı kapattım sonra dönme isteği oldu içimde geri baktım herşeyi okudum videoları izledim yaşayanları okudum dedim bende bir başlayayım ertesi günler ALLAHIM NE BÜYÜK GÜZELLİK HEMDE EN KOLAY VE EN HIZLI İLERLETEN ZİKİR BUYMUŞ YAŞAYARAK ANLADIM İLK GÜNLERDEN LUTUFLAR BAŞLADI AMA NE LUTUF KOKULARMI DERSİN NURLARMI DERSİN DERTLERİN BİTMESİMİ DERSİN HUZURMU DERSİN ALLAHIM NELER NELER Bu zikir kişinin ilerlemesini en iyi sağlayacak zikirdir sebebi ise Büyük Evliyaların öğrencilerinin öğrencilerinden değil direk kendilerinden ders alıyoruz.Evliya Öğretmenlerim verildi.Mühürler verildi Elimde ALLAH (cc) lafzı çıktı.Daha neler neler Sizler VEYSELKARANE.COM 'A GİRİP Safranbolu sohbetinden başlayarak sohbetleri dinler ve yaşayanların yaşadıklarını anlattığı ziyaretçi defterini okursanız birçok bilgi edinirsiniz.Soruları olanlar bana mesaj atabilir girdiğim zaman cevap veririm.Bizde asla şeyhlik şıhlık yoktur.Bizler cemaat ve tarikatda değiliz. KISACASI YAŞAYIN VE GÖRÜN.... BU ZİKRE GİRMEM DİYENLER VEYAHUT KARALAYACAK OLANLAR BİLSİNKİ ASLINDA O DEĞİL ZİKRE GİRMEYENİ ZİKİRDE OLMASINI ALLAHIM İSTEMİYOR.

EY KARDEŞLERİM BEN BİLDİRME GÖREVİMİ YAPACAĞIM EĞER ALLAHIM SİZİN KADERİNİZE YAZDIYSA ÜVEYS OLACAKSINIZ YAZMADIYSA ASLA GİREMEYECEKSİNİZ BEN BİLDİREYİMDE SİZE NE NASİP OLDUYSA... BU ZİKİRDE BİLMEDİĞİNİZ HİÇBİR DUA YOKTUR.HEPSİ BİLDİKLERİNİZDİR.İSTEYEN ALLAHIMDAN BİR İŞARET İSTESİN BAKIN BAKALIM NASIL DOĞRULUĞU GÖSTERİLİYOR.ÇOK ŞÜKÜR.

ÜVEYSÎ OLMAK ÖYLE YÜKSEK BİR MERTEBEDİR Kİ, O DERECEYE ULAŞMAK PEK ENDER OLUR.
(SEYYİD ABDÜLHAKÎM ARVÂSÎ)

BÜYÜKLERDEN ÇOĞU ÜVEYSÎLİK YOLUYLA YÜKSELDİLER.
(ABDÜLHAK-I DEHLEVÎ)

ŞERİAT VE TARİKAT EHLİ MARİFET EHLİNİN YAŞADIKLARINI YAŞAYAMAZ
(AHMET YESEVİ HZ)

“Şunu bil ki, üveysiler denilen bir zümre vardır.
Bu makam o kadar ulu ve yücedir ki, kolay kolay kimseyi oraya ulaştırmazlar.
(Feridüddin Attar HZ)

NUR SURESİ 36 “(Bu kandil) birtakım evlerdedir ki, Allah (C.C) (o evlerin) yücelmesine ve içlerinde isminin anılmasına izin vermiştir. Orada sabah akşam O'nu (öyle kimseler) tesbih eder ki…”

KEFH SURESİ 28 "Rablarına sabah akşam dua eden ve O’na kavuşmak isteyenlerle birlikte Ey inananlar Allah’ı (C.C) çok zikredin."

RAD SURESİ 28 "Bilin ki kalpler Allah’ı (C.C) zikir ile yumuşar."

AL-İ İMRAN SURESİ 191 "Onlar ayakta, oturarak ve yanlarına yattıklarında Allah’ı (C.C) zikrederler."

---------------------------------------------------------------------------------------------
ÜVEYS VEYSEL KARANE ZİKRİ FAYDALARI NEDİR?

Üveysilik Nedir ?

***Üveysilik cismanî(beden) olarak görüşmeleri mümkün olmayan kişilerin rüya veya hal yoluyla manevi olarak görüşmeleridir. Yani Evliyanın ve Hızır’(as) ın nuraniyetinden veya Peygamber varisi olan Mürşid-i kâmillerin ruhaniyetinden faydalanarak manen yetişenlerin gittiği yolun adına “Üveysi denir.” Bu yolun piri Veysel Karani Hazretleridir. Bu yola da Üveysilik yolu denir.
Peygamber (S.A.V) Efendimizi gözleri ile görmediği halde müthiş bir aşkla bağlı olan Veysel Karani hazretleri bu aşk ve bağlılığıyla ulvi makamlara ulaşmıştır.
*****Öyle ki Efendimiz (SAV)’in “Üveysi karni ihsan ve iyilikte tabiinin hayırlısıdır” övgüsüne mahzar olmuştur.*****
Veysel Karani Hazretleri Peygamber Efendimizi görmeden, maddi değil, manevi feyzinden yararlanarak tekâmül etmiştir. Bu yolla pek çok evliyaullah yetişmiştir.
İşte bu güzel Allah ve peygamber dostu mübarek insanın zamanından beri Üveyslik yolu açıktır. Allah'a sevgili olmak,aşıklardan dervişlerden olmak için iki türlü yoldan geçilir.
***Bunlardan birinci yol tarikat yolu, tekkeler, dergahlar...
***İkinci yol ise herhangi bir tarikata bağlı olmadan Allah tarafından verilen öğretmenlerden ders alma yoludur, yani üveyslik yoludur
Mesela Veysel Karani'nin,Ladikli Ahmet Efendi'nin öğretmeni Hızır A.s'dır. Veysel Karani Hz.Peygamberimizi maddi alemde hiç görmemiş fakat mana aleminde onun sohbetine katılmış,efendimizden ders almıştır. Tarikatlarda mürşidi kamiller bu dünyada yaşayan Allah dostları iken, Üveyslik yolunda mürşidi kamiller daha önceden maddi alemde hocalık yapmış,öldü zannettiğimiz aslında görevlerine hala devam eden mübarek zatlardır. Elbette her canlı ölümü tadacaktır.
Allahu Teala Zümer suresi 42.ayette mealen, "Allah, ölenin ölüm zamanı gelince, ölmeyenin de uykusunda iken canlarını alır da ölümüne hükmettiği canı alır, ötekini muayyen bir vakte kadar bırakır. Şüphe yok ki, bunda iyi düşünecek bir kavim için ibretler vardır." buyuruyor.
***Yani Rabbimiz bazı kulların ruhlarını kıyamete kadar bırakıyor,bu nedenle Üveyslere Hızır A.s,Abdülkadir Geylani Hz,Mevlana,Yunus Emre,Eyüp Sultan, Aziz Mahmud Hüdai gibi çok büyük Allah dostları ders veriyor.
***Günümüzde tarikatların nasıl bozulduğunu,yalancı şeyhlerin nasıl hızla türediğini göz önüne aldığımızda en güzel ve doğruluğundan emin olunan yolun Üveyslik Yolu olduğu anlaşılmaktadır. Daha önceden üveyslerin kendini ve yaptıkları zikri bildirmeleri yasak iken ahir zamanda olduğumuz için Rabbimiz herkesin bilmesini istemekte ve bu güzel yola, marifet makamına insanları davet etmektedir. Bu zikirde Rabbimiz misk kokuları,salih rüyalar, çok güzel tecelliler gibi birçok lütuf vermekte, ayetler söylerek uykudan uyanma,namaza Rabbimiz tarafından kaldırılma,kalbimizdeki o muhteşem huzur,bütün işlerimizin kolaylaşması,türbe ziyaretlerinde duyulan muhteşem kokular gibi birçok hediyeyi çok kısa zamanda üveyslere yaşatmaktadır,daha fazlasını yaşayan da birçok kardeşimiz var.
***Hem cennetten hem dünyadan geçip yalnız Rabbimizin aşıklarından olmak,O'nun sevdiklerinden,razı olduklarından olmak, O güzeller güzelinin cemalini her daim seyredenlerden olmak isteriz. Üstte yazdıklarım Rabbimizin bize hediyesi,ister verir ister vermez,dilediğine bol verir,dilediğine kısar. Bu zikre başlayan kimi kardeşimize Rabbimiz 1-2 gün içinde kimine 3 ayda kimine 1 yılda vs. yaşatıyor bu güzellikleri,bunlar Rabbimizin takdiri. Ama şunu çok iyi bilin ki. Üveys zikrini sabah akşam düzenli bir şekilde yapıp da bu güzellikleri yaşamayan yok,zamanı geldiğinde Rabbim daha fazlasını da yaşatıyor dilediğine.
***Burda Tarikat yok,burda Cemaat yok,yalnızca Rabbimize kul olmaya çalışmak var,aracıya gerek olmadan,kuldan değil yalnız Rabbimizden yardım istemek var.
***Kişi diyorki benden ne han olur ne hamam bu yanlış bu kişinin düşüncesi ve nefsin empozesi ALLAH (cc) sizi seçmemiş ve Resul (Sav) sizi sevmemiş olsaydı hiçbiriniz hiçbir şekilde bu zikre giremezdiniz.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Neler YAŞANACAK ???
***HUZUR - Zikre Niyet edip Başladıktan sonra İçinize Tarifi imkaansız bir huzur gelecek doğru yolda olduğunuzun en baş kanıtı (.…Kalpler ancak Allâhʼı zikretmekle huzur bulur.” (er-Ra‘d, 28))
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
***SALİH – GERÇEK RÜYALAR BAŞLAR : Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim ayetlerle rüyaların varlığından ” kesinlikle ” bahsetmektedir. Bu yaşadıkların gerçek rüyalardır ve iblisin vesvesesi yoktur ve bu gördüklerin sana ilahi armağandır; daha başlangıçtır. Sizlerin bugüne kadar gördüğünüz rüyalarla amel edilmez. O rüyalarda iblisin etkisi vardır. Bizim belirttiğimizde iblisin hiçbir katkısı yoktur. Tamamen salih – gerçek rüyalardır ve meleklerin etkisi ile bizlere verilir. Zikre başladıktan sonra nasibinize göre rüya görmeye başlayacaksınız ve her rüyanın bir anlamı olacak bu anlamı siz anlayamazsınız ALLAHU tealanın üveys kullarından zikirde ilerleyen rüya ilmi verdiği kimselere sormanız gerekiyor.
***NEFSİN SEMBOLÜ : Bu arada ama rüyada, ama namazda, ama zikirde –Nefsinin sembolü olan bir hayvan– görürsün. Senin nefsin bu hayvanla sıfatlanmış demektir. Eğer ölmüş görürsen, sen nefsine Allah’ın yardımıyla galip geleceksin demektir. Yok, bağlı olarak görürsen nefsin sana zarar veremeyecek demektir. Yok, başıboş görürsen nefsinle mücadele edeceksin demektir. Üzülme Allah’tan sana mutlaka yardım gelir.

Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed (s.a.v ) ne buyurmuş: “Nefsini bilen Rabbini bilir.” Artık nefsinin ne olduğunu öğrenmişsin ve geriye kalan yıllarında ne ile mücadele etmen gerektiğini doğrudan öğrenmişsin demektir. Yani gördüğün, hayvanın kötü özellikleriyle mücadele ederek; sendeki kötü huy ve davranışlardan uzaklaşman gerekmektedir. İşte zikir ne ile mücadele etmen gerektiğini öğreten, temelini Kur’an ve Peygamberimizin (s.a.v) yaşamından alan ve O’nun öğretileri ile bilgilenmeni ve hayatını, bu iki temel dayanağının varlığına sımsıkı bağlı olman gerektiğini öğreten birinci elden öğretidir. Bu yolun yolcularına bilmedikleri öğretilir ve sevgili mutlaka korunur. Bu Allah’ın bir lütfudur. Artık hayatını baştan aşağıya (ister farkında ol; ister olma fark etmez) Kur’an ve Hadisler içinde yaşar gidersin.

Zikre başladığında; Üveys Veysel Karane Zikrine başladığında, mutlaka ama mutlaka nefsinin, hangi hayvanî sıfatla sıfatlandırıldığını birinci elden ve doğru olarak alırsın. Gösterilen hayvanla nefsin birebir aynıdır.

Yılan şeklinde görünürse: Yalancı, acıması az, sinsi, fırsatını bulunca insanlara acımadan saldıran, gıybet yapan ve bundan zevk alan vb. kötü ahlakı taşıyansın demektir.

Domuz olarak gösterilirse: Sen helali haramı ayırt etmeyensin. Bu kazanç yönünde olduğu gibi eşine sadık olmaya asla önem vermeyen birisisin. Her şey benim olmalı düşüncesini taşıyan bencilin, vurdumduymazın tekisin.

Ayı, kaplan, çakal, kurt vb. yırtıcı hayvanlardan birisi gösterilirse: Sen acıma – merhamet bilmeyensin. Hoşuna giden her şeyin senin olmasını isteyensin. İstemekle kalmayıp bunun için her yola başvurmaktan çekinmeyen birisisin demektir.

Köpek nefse sahipsen: Parayı – dünyayı çok sevensin, para için her şeyi yapansın demektir. Ama sevdiklerini de korumaya çalışansın. Bir yere kadar (menfaatine ters düştüklerinde) onları da yok sayabilecek kadar vurdumduymazsın demektir.

Bu arada şunu da belirtelim ki; gösterilen hayvanın boyunun, büyük veya küçük olması ile de nefisle eşdeğer olmuştur. Yani hayvan ne kadar büyükse nefsiniz o kadar büyük, hayvan ne kadar küçük ise nefsiniz de o kadar küçük demektir.

KOKULARIN DUYULMASI

Bismillâhirrahmânirrahîm.
Bu kokular da ilahi kokulardır. Sevgili Peygamberimizin (s.a.v) hadisinde bahsettiği “Bana dünyada 3 şey sevdirildi; güzel koku, kadın ve gözümün nuru namaz.” İşte bahsedilen kokuları koklamaya başlarsın. Bu kokular şimdiye kadar kokladığın kokulardan farklıdır. Önceleri azar azar koku gelir ve gider.
Önceleri farkına bile varmazsın. Daha sonraları kokular bazen çok şiddetli olur; camide namaz kıldığın mümin kardeşinden geliyor sanırsın. Hayır, bu sana verilmiş ilahi bir armağandır. Bu kokuyu senden başkası duymaz. Yalnız senin gibi Zikir Ehli, yani Allah yolunun yolcusu varsa o da kokuyu duyar-koklar. Başkaları bunu duyamaz. Kokuların en çok duyulduğu yer ve mekânlar camide ibadet ederken ve türbelerde Allah dostları Evliyaların yanında Salat-ı Şerifeleri söylerken olur. Türbedeki Allah dostunun sana verdiği “ Hoş geldin. “ kokusudur. Peygamberimizin kokusu Gül; Torunlarının reyhan; Hz. Ali’nin kırmızı karanfil; Horasan Evliyalarının (Ahmet Yesevi Hz.lerinin Anadolu’ya gönderdiği evliyalarının) ise dağ çiçekleri gibi değişik değişiktir. İşte, artık senin sevildiğinin bir başka gösteriş şeklini sana yaşatırlar. Daha sonraları “tesbihin” kokmaya başlar. Eğer kimseye söylemezsen, evinin bütün odaları bu ilahi armağanlarla dolar, taşar. Ta ki, birine söyleyinceye kadar veya fark edilinceye kadar kokar durur. Onlarca yıl namaz kılıp, bu kokudan mahrum olan nice kullar var. Allah sizi böyle olmaktan muaf kılsın. Amin.
Bu kokular cennetteki “Misk Dağından” getirilir. Evliyaların makamlarında, Yasin okumayınız. Bunun yerine Salat-ı Şerif söyleyiniz. Görün, bakın; nasıl kokularla karşılanacaksınız.

***EVLİYANIN SANA ÖĞRETMEN VERİLMESİ ***
* Burası çok önemli: Sana evliyalar öğretmen olarak verilir. Bizi diğer zikir ehillerinden ayıran en önemli özellik budur. Herkesin öğretmeni ayrı olabileceği gibi sana bu zikri öğretenin evliyası da olabilir. Bunlar senin bilmediklerini, ya da yanlış bildiklerinin doğrusunu sana öğretirler. Bu kalbine ilham olduğu gibi rüyada olur, perde kalkarak olur. Ne demek istediğimi yaşarken öğreneceksin. Daha fazla açamam, açsam da anlatamam. Sonuçta anlayamazsın. Çünkü aklın bu marifet dünyasında bilebilirliği yok. Ne öğretilirse onu kavrar, daha fazlasını değil. İşte o evliyanı sana sevdirirler ve seni de ona sevdirirler. O senin Yanına varır varmaz ilahi kokuları sana koklatırlar. “Yaşa ve gör“

VARLIKLARDAN KORUNMA
Bu zikire giren her kim olursa olsun CİN ŞEYTAN İNSAN HERTÜRLÜ varlıktan korunur ona zarar veren her kim olursa olsun uzaklaştırılır.Hatta cinler şeytanlar bu zikri yapana yaklaşamaz yaklaşırsa yanarlar Sonuçta Tevhid kalesindeyiz Bu tür musallatta olanlar girmeli İNŞALLAH Bu zikirden korkmayın size zarar verecek birşey olmaz.

HASTALIKLARIN ALINMASI
İNŞALLAH HER NE HASTALIĞINIZ VARSA KANSER BİLE OLSA BU ZİKİR VESİLESİYLE ALLAHIM İYİLEŞTİRİYOR MANEVİ AMELİYAT EDİYOR BİRÇOK KANSER KURTULDU BU ZİKİR İLE ÇOK ŞÜKÜR

ÜVEYS VEYSEL KARANE HZ ZİKRİ
FAYDALARI :
√ TARİFİ İMKANSIZ HUZUR VERİLİR.
√ MADDİ MANEVİ SORUNLAR KOLAYCACIK ÇÖZÜLÜR.
√ TÜM SIKINTILARINIZDAN KURTULURSUNUZ DEVAM EDEN SIKINTILARINIZDA DA MUTLU SON YAKINDIR.
√ SİZ VE SEVDİKLERİNİZ KORUMA ALTINA ALINMIŞ OLUR.
√ HİÇ BİR VARLIK SİZE ZARAR VEREMEZ YANINIZA BİLE YAKLAŞAMAZ TEVHİD KALESİNDESİNİZ ALLAHIN KALESİNE KİM ZARAR VEREBİLİRKİ HAŞA KİMSE ZARAR VEREMEZ.
√ ALLAHI VE RESULU GERÇEKTEN SEVMEYİ ÖĞRENİRSİNİZ.
√ İBADETLER KOLAY HALE GELMEYE BAŞLAR.
√ KÖTÜ ALIŞKANLIKLARINIZ VARSA ALINIR.
√ RAHMANİ KOKULAR VERİLİR.(CENNETTEKİ MİSK DAĞINDAN.)
√ TECELLİLER YAŞARSINIZ.
√ SALİH RÜYALAR BAŞLAR(GERÇEK).
√ TÜM KORKULARINIZ ALINIR. KORKUSUZ OLURSUNUZ.
√ NAMAZ KILMIYORSANIZ BİLE BU ZİKRE BAŞLAYINIZ, ALLAH NAMAZADA BAŞLATIR.
http://WWW.VEYSELKARANE.COM ===>ZİYARETÇİ DEFTERİNDE DİĞER ÜVEYSLERİN YAŞADIKLARINI OKUYUN.VİDEOLARI İZLEYİN.ZİKRE BAŞLADIĞINIZDA YAŞADIĞINIZ HALLERİ YORUMLATIN. İLETİŞİME GEÇİN.
√ AŞKI ÜVEYSİ KİTABINI İNTERNETTEN ÜCRETSİZ İNDİRİP KESİNLİKLE OKUYUNUZ.
√ GÜNDE İKİ KERE YAPILIR SAATİ FARK ETMEZ,SABAH-AKŞAM DAHA İYİDİR.

***VEYSEL KARANE ZİKİRİ NASIL YAPILIR ?***

Bismillâhirrahmânirrahîm.
HAZIRLIK :
* Sessiz olmalıdır. (Yüksek sesle değil, kendi duyacağın kadar sesle olmalı.)
* Yalnız olunmalı. (Müsaitseniz)
* Bu zikire başlayınca sayılı ayet esma gibi okumalar bırakılmalı yalnız bu zikir yapılmalıdır.
* Kimin huzurunda olduğunu unutmadan, edepli-terbiyeli olunmalı.
* Mutlaka abdestli olunmalı.
* Gündüzün aydınlığında ve akşamın karanlığında olmak üzere (sabah ve akşam) günde 2 kere yapılmalıdır.
Mutlaka şu saatte yapılacak diye zaman belirtilmez. Kişi kendini hazır hissettiği zamanda gerçekleştirilir. Ama yatarken ve sabah namazının öncesi ve sonraları en uygun zamanlardır. Herkesin uykuda olduğu zamanda Rabbimiz; ”Kulum herkes gaflette iken Beni ve Resulümü andı.” der ve zikir sahibini çok sever.

UYGULANMASI :
* EÛZU BİLLAHİ MİNEŞ-ŞEYTÂNİRRACîM. BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHîM.
* 100 DEFA TEVBE ESTAĞFURULLAH (Sünnet.)
* Başında Besmele Olmadan– EN AZ 132 DEFA SALAT-I ŞERİFE (Daha fazla sayıda söyleyebilirsiniz, sayı sınırı yok.)
* Başlarında Besmeleyle– 11 İHLAS SURESİ (Kul Hüvallahu) ve 1 FATİHA SURESİ ( Elham )
* Hediye : “Allah’ım okuduğum surelerin ve salavatların sevabını; Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa SAV Efendimizin mübarek ruhu tayyibelerine ve aalinin,ashabının,sahabelerinin ve ehlibeytinin ruhlarına,şehitlerin ve sıddıkların ruhlarına,Hz Musa (as) ve bizden önceki ümmetlere gönderilen tüm Peygamberlerin ruhlarına,Hızır (as) ve sevdiği tüm evliyaların ruhlarına,Pirimiz Veysel Karani Hazretleri ve Himmet eden sultanlarımızın ruhlarına,Hz. Asiye,Hz. Meryem,Hz. Hatice ve Hz.Fatma annelerimizin ve tüm cennetlik annelerimizin ruhlarına.Tüm üveys kardeşlerimizin ruhlarına,bu dünyadaki ve mana alemindeki tüm üveys öğretmenlerimizinde ruhlarına,ALLAHIM seni seven ve senin sevdiğin kullarında ruhlarına ...(Anne baba akraba vs eklenebilir) Hediye ettim,hediye ettim,hediye ettim.Sen kabul eyle Rabbim Amin.

* 1 Kere EÛZU BİLLAHİ MİNEŞ-ŞEYTÂNİRRACîM. BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHîM.
* EN AZ 100 DEFA “LA İLAHE İLLALLAH” (Daha fazla sayıda söyleyebilirsiniz, sayı sınırı yok. Gün içerisindede söyleyin ne kadar tevhid o kadar fayda)(Sünnet)
***Not: Zikri bitirdikten sonra tekrar 11 ihlas ve 1 Fatiha okunmayacaktır…***
Bu kadar mı? Evet bu kadar.
ÖNEMLİ: Zikre hemen başlayabilirsiniz, Allah’ı ve Şanlı Resulümüzü anmak için kimseden icazet almanıza gerek yoktur. Sitemizde VİDEOLAR kısmından SAFRANBOLU sohbetini mutlaka dinleyiniz.

En son Yönetici tarafından 26 Tem, 23:45 tarihinde düzenlendi, toplamda 4 kere düzenlendi.
Sebep: İçerik düzenlenmiştir. Lütfen biraz daha özenli davranalım.
Bu mesaj için teleman adlı kullanıcıya teşekkür edenler: 2
Uchiha Sasuke (26 Tem, 03:12) • hakan (05 Ağu, 14:40)
Değerlendirme: 3.7%

teleman

Re: VEYSEL KARANİ ZİKRİ NEDİR ? -ÜVEYSLİK NASIL OLUNUR ? - MARİFET YOLU -

Okunmamış mesaj gönderen teleman » 26 Tem, 02:30

*Örnek olarak : Ebul Hasan Harakani (ks) Hazretleri, on iki yıl Beyazid-ı Bestami (ks) Hazretlerinden manen feyz almıştır, seyri sülûkunu tamamlamıştır. Abdullah Tusteri Hazretleri de öyledir. Aynı şekilde Bahaüddin Nakşibendî Hazretleri, Abdulhalik Gucduvani Hazretlerinin ruhaniyetinden feyz almıştır. Lâdikli Ahmet Efendi Hazretleri, Hızır’dan (as) feyz almıştır.
Üveysi olanlar içinde hiç şüphesiz en dikkate değer olanlardan bir zatda büyük Selçuklular devrinin meşhur şeyhlerinden Ebu’l Kasım cürcanidir.Kübrevilik tarikatının kurucusu olan, Moğol istilası sırasında şehit düşen Harezmli şeyh Necmüddin-i Kübra Hazretleri de üveysilikle tanınmıştır. Moğol istilası sırasında vefat eden Feriduddini Attar hazretlerinin de kendisi bizzat üveysiydi.Bütün çağlar boyunca İslam tasavvufunun en meşhur siması olan Muhyiddin b.el-Arabî Hazretleri de üveysiydi. Birçok mübarek üveys ancak hepsini yazmadım araştırıp bulunabilir.
Bu mesaj için teleman adlı kullanıcıya teşekkür eden:
Uchiha Sasuke (26 Tem, 03:12)
Değerlendirme: 1.85%

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke
Yaşadığınız İl: 69 Bayburt
Burcunuz: Terazi Burcu: 23 Eylül-22 Ekim
Yaptı Beğeniler: 1380 time
Aldığı Beğeniler: 524 time

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 26 Tem, 03:26

Veysel Karani Hz. Peygamber Efendimiz(s.a.v)'i görmeden ondan nur ve feyz alıp yetişmiştir.O kadar büyük bir zattır ki Peygamber Efendimiz(s.a.v) övgüsüne mazhar olmuş ve Hz.Ömer(r.a) bizzat gidip duasını almıştır.Üveysilikte, bir büyükten onu görmeden(Rabıta ile ruhaniyetini görmeye başlarsınız ileride) nur ve feyz alıp yetişmek demektir.
Yaşayan,ziyaret edilebilen Mürşid varken, vefat etmiş büyüklerden yararlanmaya çalışmak zor olur.Yoksa haşa üveysiliği tavsiye etmediğimden değil, ben kimim ki.Sadece diriden alınan nur,feyz ölüden almaktan daha kolaydır.Ama diri de ölünün vereceği nur ve feyzi veremez.Çünkü vefat eden nefsinden kurtulmuştur yani kılıç kınından çıkmıştır.
Zorluğu açısından diyorum sadece.Tasavvufun yolunu yordamını öğrendikten sonra üveysilik uçurur adamı, Mürşid onu kabul ettikten sonra .. :)

Paylaşım için teşekkür ederiz .. :)
Bu mesaj için Uchiha Sasuke adlı kullanıcıya teşekkür eden:
teleman (26 Tem, 11:57)

teleman

Okunmamış mesaj gönderen teleman » 26 Tem, 11:57

Önemli değil kardeşim benim Ölü değiller kardeşim ALLAHIMIN yolunda can verenler asla ölü değildir.Gerçek bir mürşid bulan varsa gidebilir.Ama inanın üveyslik sanıldığı kadar zor değil en ama en kolay yoldur.Size ilerleyen zamanlarda Evliya öğretmenler verilecek Mevlana olsun Yunus Emre olsun bu mübareklerin öğretmenimiz olması ne büyük güzelliktir ve her gece ileridede gündüz ruhunuza ders verilecek sizin yapmanız gereken tek şey sabah akşam 2 kere 10 dakika sürmeyen (artırabilirse daha faydalı olur.) bir zikiri yapmak gerisi yaşanılıp görülecek birşey Seviyorum Sizleri...
Bu mesaj için teleman adlı kullanıcıya teşekkür eden:
Uchiha Sasuke (27 Tem, 18:35)

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
Yaşadığınız İl: 7 Antalya
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Yaptı Beğeniler: 280 time
Aldığı Beğeniler: 730 time

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 26 Tem, 23:50

Hoşgeldin Teleman. Teşekkürler verdiğin bilgiler için.
Bu mesaj için Yönetici adlı kullanıcıya teşekkür eden:
teleman (27 Tem, 00:04)

İlmin Kaynağı Allah'tır. O'na Uzak Olan Şeytana Yakın Olur. Allah'a Yakın Olan ise Tüm İlimlere Layıkıyla Vakıf Olur.

teleman

Okunmamış mesaj gönderen teleman » 27 Tem, 00:04

Hoşbuldum AkrepKral abicim Önemli değil ALLAHIM razı olsun sizlerden ve tüm can kardeşlerimden Seviyorum Hepinizi

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke
Yaşadığınız İl: 69 Bayburt
Burcunuz: Terazi Burcu: 23 Eylül-22 Ekim
Yaptı Beğeniler: 1380 time
Aldığı Beğeniler: 524 time

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 27 Tem, 18:37

Elhamdülillah Mürşidim var Âllah(c.c) herkese nasip eylesin.

Bizde seni seviyoruz :) Böyle güzel kardeşlerimizin olması bizi mutlu ediyor ..

teleman

Okunmamış mesaj gönderen teleman » 31 Tem, 01:01

Varmı buradan üveys olan kardeşlerim ???

hakan
Yeni Kullanıcı
Yeni Kullanıcı
Yaşadığınız İl: 33 Mersin
Burcunuz: Oğlak Burcu: 22 Aralık-21 Ocak
Yaptı Beğeniler: 1 time
Aldığı Beğeniler: 1 time

Okunmamış mesaj gönderen hakan » 05 Ağu, 14:40

Dün zikri yapmaya karar verdim ve rüyamda birden fazla hayvan gördüm kardeşim yardımcı olursan memnun olurum. aynı ortamda başı boş olarak Kuşun üzerinde uçan fil gördüm keçi gördüm ve kene gördüm kardeşim bu şeytani bir rüyamı yoksa benim nefsim mi ? zikire devam edeceğim ama merak ettim neden 4 hayvan gördüm ?
Bu mesaj için hakan adlı kullanıcıya teşekkür eden:
teleman (07 Ağu, 02:13)

teleman

Okunmamış mesaj gönderen teleman » 07 Ağu, 02:13

MAŞALLAH kardeşime ilk günden yol almaya başladı ALLAHIMIZIN yolunda gerekli bilgileri özeline gönderdim.Bu rüyalarınız zikirde olduğunuz için SALİH RÜYADIR HİÇ MERAK ETMEYİN.