Zikir ve Ruhsal Güçlerin Gelişimi

Kullanıcı avatarı
TriGonoMetri
Medya-Tanıtım Yönetici
Medya-Tanıtım Yönetici
Yaşadığınız İl: 72 Batman
Burcunuz: Başak Burcu: 23 Ağustos-22 Eylül
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 182 kez

Zikir ve Ruhsal Güçlerin Gelişimi

Okunmamış mesaj gönderen TriGonoMetri » 03 Tem, 04:40

Kabul edersiniz ki Parapsikolojik çalışmaların (Telekinezi,Telepati, Astral seyahat...) temelini motivasyon, odaklanma, enerjiyi açığa çıkarma, enerjiyi yönlendirme vb temel taşlar oluşturur. Kapak çalışması, nokta çalışması gibi uygulamalarla dikkat ve frekans üzerine birçok çalışma yaptık. Hepsinin faydasını zamanla gördük. Sizlere bambaşka bir çalışmadan bahsedeceğim. Ruhsal güçlerinizi geliştirmede hem etkili hem de kendimizi tanımamıza yardımcı olacak tasavvufi bir yöntem. Başlıkta gördüğünüz gibi zikirle ruhsal gelişimin nasıl olduğundan ve zikirle neler kazanabileceğimizden bahsedeceğim.'' Şimdi biz zikrederek ruhsal alanda gelişecek miyiz? Bir veya bir kaç kelime ile nasıl olur da ruhsal güçlerimiz gelişir? '' diye başlayan sorularınızı duyar gibi oldum. Sabırlı olun ve sonuna kadar okuyun.Bilimsel ve manevi yönüyle anlatacaklarım kafanızdaki soru işaretlerini söndürecek ve sizlere yeni ve vazgeçilmez bir kapı açacaktır.
Zikir; anmak, hatırlanmak, tefekkür gibi anlamları ifade etmektedir.Kalp ile, dil ile ve hem kalp hem dil ile yapılmaktadır. İnsanoğluna bahşedilmiş, yaşamadan anlatılamayacak olanların başında zikir gelir. Lezzeti ve etkisiyle insanlığa adanmış bir hediye. Sırlarla dolu bir çok ayet zikirden bahsetmektedir.

''Beni anın, ben de sizi anayım (Bakara Sûresi, 152)'' Allah'ın andığı bir kulu kim yıkabilir? Allah'ın andığı kuldan daha güçlü olan var mıdır?

''Allah’ı çokça zikredin ki, felaha eresiniz (Enfal Sûresi, 45)'' Kurtuluşa erene kim hüzün bağlayabilir? Kurtuluşa eren başka ne isteyebilir ?

''Bunlar, iman edenler ve gönülleri Allah’ın zikriyle sükûnete erenlerdir. Bilesiniz ki, kalpler ancak Allah’ı anmakla huzur bulur. ( Rad suresi, 28)'' Huzur bulana kim dert tasa verebilir? Huzuru sahibinden alana kim dokunabilir?

Ayetler sırlarla dolu, hem maddi hem de manevi anlamda müjdeleyicidir.

Allah'ı anarak nasıl gelişebiliriz? Ruhsal alanda nasıl güçlenebiliriz? Esas noktaya adım atıyoruz.
Zikrederken oluşan ses frekansları oluşturdukları enerjilerle gerek aura gerekse fizik beden için birçok fayda sağlar. Bunlar yaşam enerjimizin artması, bilgi ve idrak kabiliyeti, bolluk ve bereket akışı, ikili ve sosyal ilişkiler de başarı gibi her alanda fayda verir. Dış elbise, can yeleği olan auramız zikirle pozitif yönde ilerler ve artar. Zikirle beraber negatif enerjiler azalır ve pozitif enerji artar.
İnternet ortamında bir çok forumda Esmaül Hüsna'dan oluşan zikir örneklerini görmüşsünüzdür.Ben onlardan ziyade başka bir zikir önereceğim. başlangıcımız '' La İlahe iİllallah '' olacak. Tekliği kabul etmek, içimizdeki siyah yargıları kırmak için Tevhid ile başlamak esastır. Kelime-i tevhîdin fazîleti karşısında şu dünyanın tamamı bile bir kıymet ifâde etmez! Bizi varlığımızdan alıkoyan, varlığımızı ve gücümüzü unutturan nefsin ilk taşını kıran zikir Kelime-i tevhîdtir. Biz bunu söylerken kendi nefsimizin ve benliğimizin de Allah Teâlâ’ya nispetle yok olduğunu ikrar etmiş, lisan ve kalbimizle tasdik etmiş oluruz. Zikre devam edenlerde muhakkak nefsani arzular yıkılmaya başlar. Kendini tanımak için attığın bu adım olumlu yönde frekans değişimine sebep olur. Devam ettikçe oto kontrol artar, motivasyon, odaklanma ve net görüş oluşmaya başlıyor. Aura ve frekanstaki gelişimi tecrübe ederek görebilirsiniz. 40 gün boyunca devam eder ve bu süreçte kendinizi korumayı başarırsanız etkisini bizzat yaşarsınız. Bazı şeyler anlatılmaz yaşanır derler ya işte bu da tecrübe edilmiş ve herkeste olumlu sonuç doğurabilen bir manevi çalışmadır.
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti TriGonoMetri mesajı için (toplam 2):
Budray (03 Tem, 10:48) • Uchiha Sasuke (03 Tem, 16:36)
Değerlendirme: 3.7%

Ne zaman şah desem herşey mat olur!

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke
Youtuber
Youtuber
Yaşadığınız İl: 69 Bayburt
Burcunuz: Terazi Burcu: 23 Eylül-22 Ekim
Teşekkür etti: 1510 kez

Re: Zikir ve Ruhsal Güçlerin Gelişimi

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 03 Tem, 16:36

Youtube da "Ya Vedud" ile alakalı bir şey anlattım. Ve bir çok insan "sen mürşid misin, niye insanlara kafana göre zikir veriyorsun" diye değişik değişik konuşup moralimi bozdular. Allahu Teala "çokça zikredin" derken insanlar neden kafalarına göre yeni şeyler uyduruyorlar anlamıyorum. Bizde biliyoruz tarikattaki zikir farklı ama kişinin mürşidi yoksa da zikir çekmesi yasak diye bir şey yok Allah emretmiş sonuçta. Otururken, yatarken istediği gibi Allahı zikredebilir. Zikir için mürşid şart değil ki.. İnsanlar anlamıyorlar yani, yeri gelmişken söyleyeyim dedim.. (:

Konuya dönersek, teşekkürler Abi. Bu 40 gün neden bu kadar önemli hala anlayamadım. Niye 39 ya da 41 değilken 40 ? Acaba ne hikmeti var.
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Uchiha Sasuke mesajı için (toplam 2):
Budray (03 Tem, 23:02) • TriGonoMetri (04 Tem, 01:07)
Değerlendirme: 3.7%
Eğer birinin acısını paylaşmazsan, onu anlayamazsın. Ama sadece onları anladın diye, onlarla aynı fikirde de olamazsın.

-Pain

Kullanıcı avatarı
TriGonoMetri
Medya-Tanıtım Yönetici
Medya-Tanıtım Yönetici
Yaşadığınız İl: 72 Batman
Burcunuz: Başak Burcu: 23 Ağustos-22 Eylül
Teşekkür etti: 182 kez

Re: Zikir ve Ruhsal Güçlerin Gelişimi

Okunmamış mesaj gönderen TriGonoMetri » 04 Tem, 01:17

Uchiha Sasuke yazdı:
03 Tem, 16:36
Youtube da "Ya Vedud" ile alakalı bir şey anlattım. Ve bir çok insan "sen mürşid misin, niye insanlara kafana göre zikir veriyorsun" diye değişik değişik konuşup moralimi bozdular. Allahu Teala "çokça zikredin" derken insanlar neden kafalarına göre yeni şeyler uyduruyorlar anlamıyorum. Bizde biliyoruz tarikattaki zikir farklı ama kişinin mürşidi yoksa da zikir çekmesi yasak diye bir şey yok Allah emretmiş sonuçta. Otururken, yatarken istediği gibi Allahı zikredebilir. Zikir için mürşid şart değil ki.. İnsanlar anlamıyorlar yani, yeri gelmişken söyleyeyim dedim.. (:

Konuya dönersek, teşekkürler Abi. Bu 40 gün neden bu kadar önemli hala anlayamadım. Niye 39 ya da 41 değilken 40 ? Acaba ne hikmeti var.
Yorumun ve katkın için teşekkürler kardeşim. Mürşid nefsin mertebelerinde son safhaya ulaşmış kişidir. Şimdilerde o kadar sözde mürşid türedi ki herkes kendisine göre şapka takar ve taktırır oldu. Şeyh yani öğreten, bilgin, alim aynı zamanda Peygamberimizin varisi derecesine erecek kişi bu mertebeyi Allah tarafından alır. Şimdilerde olduğu gibi saltanat halinde ilerlemez. Dini konularda hassas olan milletimiz hal böyle olunca belirli yerlerde oluşan yapılanmaları dinler oldu. Gercek anlamda Allah yolunda olup insanlığa hizmet edenleri tenzih ederim. Milletimiz de bu durumda kime inanacağını şaşırdı. Kardeşim sen zikir çekmeye devam et. Allah'ın ayetlerde emrettiğini uygulamak için kuldan izin mi gerekir? Elbet bir yol gösteren oldu mu patikalar daha cabuk aşılır ama patikayı aşmak için ille de bir yol gösteren olmasına gerek yok. Kendini arayan İbrahim-i hatırla. Rabbimiz her daim yardımcımızdır. Sen yeter ki niyetini hayr tut akıbette hayrdır.
40 gün dememdeki sebebe gelince onu da şöyle izah edeyim. Damlaya damlaya göl olur misali frekansların verimini görmek, enerjinin birikimini tam tatbik etmek için ortalama gereken süredir. Herhangi birşeyin alışkanlık haline gelmesi için 21 gün yeterli bir süredir. Yapılan çalışmanın devamlılığının olması ve etkisini tam göstermesi için ortalama 40 gün yeterli olacaktır.
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti TriGonoMetri mesajı için:
Uchiha Sasuke (04 Tem, 17:45)
Değerlendirme: 1.85%
Ne zaman şah desem herşey mat olur!