ARKADAŞLAR LÜTFEN HERKES OKUSUN

Telekinezi nasıl yapılır? Telekinezi teknikleri, kaşık nasıl bükülür? Kinezinin maddeye tesiri ve Telekinezi hakkında bilmek istedikleriniz Telekinezi Nedir?
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Mhysa
Mesajlar: 6
Yaş: 23
Kayıt: 27 Kas, 14:06
Yaşadığınız İl: 34 İstanbul
Burcunuz: Oğlak Burcu: 22 Aralık-21 Ocak
Cinsiyetiniz: Kadın
Teşekkür etti: 4 kez
Teşekkür edildi: 0

ARKADAŞLAR LÜTFEN HERKES OKUSUN

Okunmamış mesaj gönderen Mhysa » 03 Ara, 22:46

Herkese iyi akşamlar. Büyük bir hevesle başladığım ve yeni olmama rağmen başarılı bir şekilde ilerlettiğim telekineziye bir hafta ara vermiştim. Sebebi dinimize uygun olup olmadığına kesin bir cevap alamamış olmam. Evet biliyorum burda birçok yere çoğunuz yazmışsınız 'Allah'ın verdiği beyni kullanmak günah değil' diye. Lakin insanoğlu Allah'ın verdiği elle, gözle, dille de isterse günaha girebilir isterse sevaba girebilir. Dolayısıyla cevabı sizden almayı kabul etmedim ve sorabileceğim en doğru adres Diyanet İşleri Başkanlığı oldu. Bir hafta önce sordum ve az önce verdikleri yanıtı okudum. Aynen soruyu ve cevabı yazıyorum.

Sorum: Telekinezi günah mıdır? İslamda yeri var mıdır? Bir kişi hem Müslüman olup, hem de telekinezi ile ilgilenebilir mi? Dinimizde psişik güçlerin yeri ve açıklaması nedir?

Cevap: Telekinezi terimi Yunanca "uzak" anlamındaki "tele" sözcüğü ile "hareket" anlamındaki "kinesis" sözcüklerinden türetilmiş olup, metapsişikçilerce "fiziksel medyumluk yeteneğine sahip bir insan tarafından eşyaların el veya bilinen diğer araçların yardımı olmaksızın uzaktan hareket ettirilebilmesi paranormal olayı"nı adlandırmak üzere kullanılmaktadır. Parapsikologlar bu olayı psikokinezi kapsamında ele alırlar. Bir başka deyişle, telekinezi terimi daha çok metapsişikçiler tarafından kullanılmaktadır; parapsikologlar ise psikokinezi terimini tercih ederler.
 Yukarıdaki tariflerden bahsedilen alanların medyumluk ve kahinlikle alakası olduğu görülmektedir.
 Dinimiz; kehanet, medyumluk ve falcılık gibi her türlü gaipten ve gelecekten haber verme iddialarını reddeder ve böyle iddialarda bulunan kimselerin sözlerine itibar edilmemesini ister. İslam dininin bu konuyla ilgili temel yaklaşımı budur.
 Dinimizde gaybten haber verdiğini söyleyen kahinlere, müneccimlere, gizli işleri ortaya çıkaracağını iddia edenlere, kahve fincanı, yüzük, kum, çakıl, arpa ve benzeri şeylerle falcılık yapanlara gitmek ve söylediklerine inanmak yasaklanmıştır.
 Sorunuzun daha geniş cevabı için; sitemizde yüklü bulunan İlmihal'in> İLMİHAL II İSLAM VE TOPLUM > Ondördüncü Bölüm Haramlar ve Helaller> VIII. GÜNLÜK HAYAT> B) Gayb Bilgisi bölümüne bakabilirsiniz.Arkadaşlar ben cevabı yeterli buldum ve kendimi bu işlerden çekmeye karar verdim. Sizi iyi ya da kötü etkilemek istemiyorum fakat bunu paylaşmadan da gidemezdim. Bu işlere devam edecek arkadaşlar dinimizce uygun görülmediğinin bilincinde olarak devam etsinler.
Herkese iyi çalışmalar iyi geceler Allah'a emanet olun arkadaşlar..


Öfkeyle hareket ediyorum, öfkeyle hareket ettiriyorum..


Kullanıcı avatarı
TTmF##
Genel Yetkili
Genel Yetkili
Mesajlar: 532
Yaş: 26
Kayıt: 20 Eki, 20:28
Yaşadığınız İl: 33 Mersin
Burcunuz: Balık Burcu: 20 Şubat-20 Mart
Cinsiyetiniz: Erkek
Konum: Camelot
Teşekkür etti: 7 kez
Teşekkür edildi: 86 kez

Re: ARKADAŞLAR LÜTFEN HERKES OKUSUN

Okunmamış mesaj gönderen TTmF## » 03 Ara, 22:50

telekinezi ile yazdığının bi bağlantısı yoktur. telekinezi maddeye hükmetmektir ki senin dediğin olaylar çok ayrı şeyler. eğer istersen ilgilenmezsin o ayır. evren enerjiden ibarettir ve bu enerjiyi kullanabildiğin sürece dini kalıplara uymana gerek yoktur. bu evrenin temenni şifresidir.kendini istediğin alanda geliştirebilmen senin elinde. olaya falcılık kehanetten gireceksen çok ayrı şeyler onlar. araştırmalarını daha ince eleyip sık dokuyarak yapmanı öneriyorum. yanlış bilgiler edinme.
Aradağın çok uzakta değil aslında, gözlerini kapat ve dinle ...

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
Mesajlar: 1451
Yaş: 41
Kayıt: 31 Eki, 15:25
Yaşadığınız İl: 7 Antalya
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 331 kez
Teşekkür edildi: 799 kez

Re: ARKADAŞLAR LÜTFEN HERKES OKUSUN

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 03 Ara, 23:50

Telekinezi Günah mı? site içeriği : http://www.google.com.tr/cse?cx=partner ... %20m%C4%B1

Kişinin hangi niyetle yaptığı ile de ilgili. Elde ettiklerini insanlara zarar vermek için kullanırsa bu sadece telekinezi için değil zarar verici herşey için geçerli bir günah oluşturur.
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Yönetici mesajı için:
Sai (04 Ara, 03:28)
Değerlendirme: 1.85%
İlmin Kaynağı Allah'tır. O'na Uzak Olan Şeytana Yakın Olur. Allah'a Yakın Olan ise Tüm İlimlere Layıkıyla Vakıf Olur.

Kullanıcı avatarı
Clairvoyant
Mesajlar: 660
Yaş: 21
Kayıt: 08 Eyl, 05:48
Yaşadığınız İl: 38 Kayseri
Burcunuz: Yay Burcu: 22 Kasım-21 Aralık
Cinsiyetiniz: Erkek
Konum: Kayseri
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 116 kez

Re: ARKADAŞLAR LÜTFEN HERKES OKUSUN

Okunmamış mesaj gönderen Clairvoyant » 04 Ara, 23:26

Telekineziyi kahinlikle nasıl bağdaşlaştırabilmişler hayret ettim işin açığı. Ve seninde buna inanıp böyle bi karar vermene. Dini bilmesek inanacaz şunlara. Milleti kandırmaya alışmışlar 'nasıl olsa her dediğimize inanıyorlar' mantığı ile böyle bi yorumda bulunmuşlar. Arkadaşlar dinimiz kitabımız kainata gelen en harika şey. Aynı zamanda akıl ve mantık dini. Lütfen biraz bize verilen en büyük nimetlerden birini yani aklımızı kullanalım. Ve dostum senin bu yazıyı, gelen yorumun ilk cümlesini okur okumaz silmen gerekirdi.

Allah aşkına medyumluğun 'telekinezi' ile ne alakası var??? Sinir oluyorum şu diyanetin ve fetva hattının ezbere yaptığı yorumlara. Akılları başlara alalım biraz lütfen.
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Clairvoyant mesajı için:
serons25 (05 Ara, 01:03)
Değerlendirme: 1.85%

Kullanıcı avatarı
levitasyon
Mesajlar: 37
Yaş: 29
Kayıt: 04 Kas, 22:06
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 1 kez

Re: ARKADAŞLAR LÜTFEN HERKES OKUSUN

Okunmamış mesaj gönderen levitasyon » 05 Ara, 00:28

otomatik cevap programı kullanıyorlar herhalde telekineziden girip kahve falından çıkmanın başka mantıklı bir açıklaması yok
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti levitasyon mesajı için:
caryes (05 Ara, 20:24)
Değerlendirme: 1.85%
Zihninizde canlandırabildiğinizi, ellerinizde de tutabilirsiniz.


Kullanıcı avatarı
serons25
Mesajlar: 219
Yaş: 18
Kayıt: 10 Eyl, 16:41
Yaşadığınız İl: 34 İstanbul
Burcunuz: Terazi Burcu: 23 Eylül-22 Ekim
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 47 kez
Teşekkür edildi: 19 kez

Re: ARKADAŞLAR LÜTFEN HERKES OKUSUN

Okunmamış mesaj gönderen serons25 » 05 Ara, 01:02

mantık istiyorsan kullanmaya çalışayım doğru yanlış

sen nasıl hareket ediyorsun onu çözebildinmi kısa cevap şu sen istiyosun vücuduna emri veriyosun sonra hareket oluşuyor aslında sen beden değilsin ki beden maddeden ibaret sen ruhsun bedeni bir tür enerjiyle yönetiyorsun iyi kullandığın sürece sevap kötü kullandığın sürece günah alıyorsun e sen telekineziyi de bir tür enerjiyle maddeyi yönetmek olarak tanımlarsan bunun dinen bir sakıncası yok ama sen bunu kötüye kullanırsan sorun var işte diyanet de telekineziyle alakalı değil geleceği gördüğünü söyleyenlerle alakalı konuşmuş peki sen telekinezi yaparak geleceği gördüğünü söyleyen hiç insan gördünmü Allah aşkına
Bilgi edinmeden, okumadan, araştırmadan, aşırı fazla gitmemek suretiyle düşünün ve kesin bir karara varmayın.
İlim sonsuzdur.

Alihan
Mesajlar: 74
Yaş: 18
Kayıt: 01 Tem, 20:49
Yaşadığınız İl: 6 Ankara
Burcunuz: Kova Burcu: 22 Ocak-19 Şubat
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 24 kez
Teşekkür edildi: 12 kez

Re: ARKADAŞLAR LÜTFEN HERKES OKUSUN

Okunmamış mesaj gönderen Alihan » 05 Ara, 17:51

Geleceği bir tek Allah bilebilir. Medyumculuk ve falcılık yapan kişiler ise günah işlerler çünkü bunlar dinimizce yasaklanmıştır.

Telekinezi ise cisimlere etki etmektir. Gelecekle ne alakası var?! Allah aşkına şu açıklamayı iyice oku. Sana orda falcılığın yasak olduğu söyleniyor. Diyanet telekineziyi nerden bilsin :D Vikipediden bakmış tanımına sallıyo bişeyler :D

Bu arada telekineziyi kötü işler için kullanmadığın sürece ya da "Her şeyi yapabilirim. " diye kibirlenmediğin sürece günah değil ;)

(İnsanları yanlış bilgilendirmek yapabileceğin en kötü şeylerden biri çünkü insanlar başkalarına da söyliycek ve yanlış bilgi yayılcak :/ Bu yüzden tam olarak düşünmeden şu şeyleri paylaşmayın.)
Yazık ki insanlar doğayı yok ederken birşeyi hep unutuyorlar : İnsan da doğanın bir parçası !!!

abc1wqx1
Mesajlar: 37
Yaş: 19
Kayıt: 28 Kas, 21:31
Yaşadığınız İl: 34 İstanbul
Burcunuz: Başak Burcu: 23 Ağustos-22 Eylül
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 18 kez
Teşekkür edildi: 2 kez

Re: ARKADAŞLAR LÜTFEN HERKES OKUSUN

Okunmamış mesaj gönderen abc1wqx1 » 17 Ara, 03:15

diyanete helal olsun vallahi böyle konu değiştirme yeteneği kimsede yok
Harry Potter

Kullanıcı avatarı
ozzzyyy
Telekinezi.com Yöneticisi
Telekinezi.com Yöneticisi
Mesajlar: 696
Yaş: 24
Kayıt: 08 Şub, 16:30
Yaşadığınız İl: 34 İstanbul
Burcunuz: Boğa Burcu: 21 Nisan-21 Mayıs
Cinsiyetiniz: Erkek
Konum: Yönetici
Teşekkür etti: 99 kez
Teşekkür edildi: 280 kez

Re: ARKADAŞLAR LÜTFEN HERKES OKUSUN

Okunmamış mesaj gönderen ozzzyyy » 17 Ara, 04:43

Kur'an-ı kerim yerine kaynak olarak ilmihali gösterdiği an bütün sistemleri çöküyor aslında. Bir müslümanın dini rehber olarak kabul etmesi gereken tek kitap Kur'an-ı kerim'dir. Cisimleri zihin gücüyle hareket ettirebilenleri bırakın, adamlar olayı o kadar aşmışki artık... telekinezi yaparken aynı zamanda gaipten haber veriyorlar, kahve falı bakıyorlar falan hani öyle zihinli adamlar. Siz bilmiyorsunuz tabi bunlar hep diyanetin gizli arşivlerinde saklı. Amerikada nasa neyse, bizde diyanet o. İnanmayan varsa diyanetin ilmihalini açıp abuk sabuklar bölümünü okusun.
İşin espri boyutu bir yana din ile alakası olan olmayan her konuyu din ile açıklama çabasını anlayamıyorum. Ha ebonit çubunu yüklendirip kağıtları hareket ettirmişsin, ha elini uzatıp bir kağıda aynı etkiyi yapmışsın. Arada bir fark yokki. İki durumdada enerji söz konusu Bunun gaiple, falla, fulla ne işi var...
Allah cahillerden korusun.
Sadece Çok Önemli Olduğunu Düşündüğünüz Soruları Özel Mesaj ile Sorun.

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke
Youtuber
Youtuber
Mesajlar: 2538
Yaş: 20
Kayıt: 30 Ara, 13:18
Yaşadığınız İl: 69 Bayburt
Burcunuz: Terazi Burcu: 23 Eylül-22 Ekim
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 1469 kez
Teşekkür edildi: 564 kez

Re: ARKADAŞLAR LÜTFEN HERKES OKUSUN

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 17 Ara, 14:11

Molla değiliz kimse burda günah veya değil diye hüküm veremez.Gidersiniz bir Mollaya durumu anlatıp sorarsınız.
Telekinezi ile diğerlerini karıştırıyorsunuz telekinezi cisimlere etki etmek.
Parapsikolojinin içinde geleceği görme gibi bir alt dalı varsa o günahtır..
Eğer birinin acısını paylaşmazsan, onu anlayamazsın. Ama sadece onları anladın diye, onlarla aynı fikirde de olamazsın.

-Pain


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Telekinezi Nedir?” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir