illüzyon ve telekinezi

Telekinezi nasıl yapılır? Telekinezi teknikleri, kaşık nasıl bükülür? Kinezinin maddeye tesiri ve Telekinezi hakkında bilmek istedikleriniz Telekinezi Nedir?
e1341...

illüzyon ve telekinezi

Okunmamış mesaj gönderen e1341... » 27 Şub, 23:01

criss angel david copperfield türkiye de aref bu adamların yaptıkları illüzyon mu telekinezi mi bilen cevaplasın lütfen

oskay

Re: illüzyon ve telekinezi

Okunmamış mesaj gönderen oskay » 28 Şub, 00:59

Bak Cris angel tamamen Hile David Copperfield ' de öyle hepsi hile oldugun saten kabul ediyo arefe gelince onunkide tabiki hile Tek şüphe ettigim kaşık bükme teknigi Onuda Yüzügünde mıktanıs oldugun düşünüyorum telekinezi ile uçarsın tabikide o adamlar psişik degil
İsteyipde yapamıycagın Yok.

Kullanıcı avatarı
psychoz
Yaşadığınız İl: 1 Adana
Yaptı Beğeniler: 2 time
Aldığı Beğeniler: 4 time

Okunmamış mesaj gönderen psychoz » 28 Şub, 21:54

Bence ilizyonistlerin yaptığı herşey hile değil özellikle dünyaca ünlü ilizyonistler belki bu kişiler bilerek insanların kendilerini ilizyonist olarak görmesini istedi belki yaptıkları bazı şeyleride insanlar ilizyon hile gibi görmelerini istiyorlar. Yaptıkları bazı şeylerinde normal ilizyon gibi bunda hile vardır zaten adı üstünde adam ilizyonist tabi yaptığı herşey hileli gibi şeyler düşünülmesini istiyor olabilirler tabi bunu kendilerinden başkası bilemez sadece benim düşüncem. :)

Kullanıcı avatarı
huseyin_33

Okunmamış mesaj gönderen huseyin_33 » 28 Şub, 22:43

peki şöyle bir sorum olacak!
evet çoğunlukla illüzyon yapıyorlar.ama bence yaptıklarının hepsi illüzyon değil çünkü ben chris angel ve aref ghafouri nin videolarını çok izledim.chris angelin bardakları kırmaları ve arefin kaşıgı kırması gerçekten parapsikolojik olay.yani bunlar illüzyonst oldukları kadar psişiklerde. arefin yaptıgı numarayı nette çok araştırdım mentalizm ile ilgili bir gösteri.
Sizce söylediklerim mantıklı değilmi?
Gelecek Hakkında Neye İnandığımıza Çok Dikkat Etmeliyiz Bir İnanç Sistemine Ne Kadar Çok Bağlanılırsa , O kadar daha fzlası olur.Eğer Realite Holografikse Siz Onun Gelişimine Yardım Ediyorsunuz

Kullanıcı avatarı
psychoz
Yaşadığınız İl: 1 Adana
Yaptı Beğeniler: 2 time

Okunmamış mesaj gönderen psychoz » 28 Şub, 23:04

criss angel'e birşey diyememde arefin yaptığı şeyler çok basit şeyler arefin beni etkileyebilmesi için dünyada hiç bir ilizyonistin yapmadığı tamamen kendine ait birşey yapması gerekir :) arefin kaşık bükmesine gelelim arefin kaşık bükmesinin parapsikoloji ile telekinezi ile alakası yoktur hile ile bükmüştür ve beni üzen olay bunu düşünce gücüyle yapacağını söylemesi ve beyin gücü düşünce gücüyle yapıyor gibi yapması. ilk izlediğimde meraklandırdı beni telekinezi ile yapacağını söyledi çünkü sonra görünce öyle olmadığını üzüldüm çünkü bunun gibi yapan söyleyen kişiler sayesinde gerçekten telekinezi ile yapanlarıda hile ile yapıyor sanıyor insanlar.

gelelim nasıl hile ile yaptığına ilk önce 2 kaşığı eline alıyor birini seçmelerini istiyor tabi bu kaşıklardan biri sert kaşık diğeri yumuşak özel kaşık yumuşak kaşığı seçiyorlar ne diyor aref bunu ben kırayım diğerini siz alın inceleyin :) zaten sert kaşığı seçselerdi tamam alın inceleyin diyecekti. Kaşık yumuşak kaşık kolayca bükülebiliyor önce odaklanıyor herkezin kaşığı hamur gibi düşünmesini istiyor sonra tek parmağı ile kaşığı yukarı aşağı büküyor bunu yaparken dediği şey çok komik kaşığı tek parmağı ile büküyor ama kaşık halen sert diyor kaşıkyumuşak işte tek parmağın ile büküyorsun :) büküyor, büküyor iyice yumuşatıyor kırılma noktasına gelince bırakıyor. Sonra elini titretiyor daha fazla daha fazla derken kaşık pat kırılıyor :)

2. kaşık sert olan kaşığıda dikkatli izlerseniz kaşık sert dimi derken 2 eliyle kaşığı biraz büküyor sonra eline koyuyor saatin arasına geliyor baş kısmı birkaç bilek hareketi ile zaten bükülmüş olan kaşığı bükülüyor gibi göteriyor :)

Kullanıcı avatarı
huseyin_33

Okunmamış mesaj gönderen huseyin_33 » 28 Şub, 23:15

bak dediğiniz dogru olabilir ama nette arefin şovlarını izlerseniz. telekinezi ve levitasyon ile ilgili birçok gösterisi var.senden aklından bir kelime tutmanı istiyor ve 10 saniye eline bakarak kelimeyi düşünmesini istiyor ve adamın aklından tuttugu kelimeyi biliyor bu sefer kagıda felan yazmıyor direk mikrofona söylüyor.ben burda bi hile oldugunu düşünmüyorum.
Gelecek Hakkında Neye İnandığımıza Çok Dikkat Etmeliyiz Bir İnanç Sistemine Ne Kadar Çok Bağlanılırsa , O kadar daha fzlası olur.Eğer Realite Holografikse Siz Onun Gelişimine Yardım Ediyorsunuz

e1341...

Okunmamış mesaj gönderen e1341... » 02 Mar, 00:44

ya beyler çok fazla bir bilgim yok ama mesela criss angel binanın tepesine çıkıp uçmaya başlıyor şimdi soru şu halk arasında illüzyon göz yanılgısı veya el çabukluğu diye geçer bu herif levitasyon tekniği ile uçmuyorsa nasıl uçuyor illüzyon ise aslında uçmuyor olması gerekiyor ama herif hiç bir etki olmadan uçuyor ne düşünüyorsunuz

Kullanıcı avatarı
huseyin_33

Okunmamış mesaj gönderen huseyin_33 » 02 Mar, 00:48

insanlar levitasyonla ucabiliyorlar hatta chris angelda ucabiliyor ama o bina üstündeki gösterisi tamamen illüzyon üzerinde yani kıyafetinde hava kabarcıkları tasıyor bu hava kabarcıkları sayesinde ucuyor ama yaptıgı sovun hepsi illüzyon degil telekinezi ilede yönünü belirleyip ilerleyebiliyor.

e1341...

Okunmamış mesaj gönderen e1341... » 02 Mar, 01:02

insanın kafası karışıyor :D
ve bence illüzyoncular telekinezi yi de insanların gözünde sahte konumuna sokuyor bu çok sinir bozucu

Kullanıcı avatarı
ikea
Yaşadığınız İl: 15 Burdur
Yaptı Beğeniler: 4 time

Okunmamış mesaj gönderen ikea » 02 Mar, 01:50

adamlar ortaya karışık :) arefin arkadaşları gözlerinin önünde soda şişesini büktüğünü ve alev çıkardığını söylüyor criss angelda muhtemelen öyledir yani adamlar illüzyon ile tk birleştirmiş ama david cooperfield sadece illüzyonist yani ben böyle düşünüyorum bana göre doğru tabii herkes istediğine inanabilir :))
Nothing Else ...