#### Astral Seyahat 2 ####

Telekinezi Nasıl Yapılır? Telekinezi Teknikleri, Telekinezi için Yapılması Gerekenler...
Cevapla
Kullanıcı avatarı
KralBenim
Mesajlar: 152
Yaş: 23
Kayıt: 29 Mar, 18:08
Yaşadığınız İl: 5 Amasya
Teşekkür etti: 3 kez
Teşekkür edildi: 2 kez

#### Astral Seyahat 2 ####

Okunmamış mesaj gönderen KralBenim » 13 Eyl, 21:56

FİZİK BEDEN TERKEDİLEBİLİR
Kendimizi o kadar çok fiziki bedenimizle bir görmeye alışmışızdır ki, onu geçici bir süre de olsa terk etmek fikri bile bazılarımıza garip duygular verebilir... İnsanı sadece fizik be­denden ibaret görenler ya da ısrarla böyle görmek isteyenler için bu yeteneğin olması büyük bir talihsizliktir!... Çünkü bu yeteneğimiz bizim sadece fiziksel bir yapıya sahip ol­madığımızın en büyük kanıtlarından biridir.
Çok eski çağlardan günümüze kadar hemen tüm toplum­larda Astral Seyahat yapabilen kişiler çıkmıştır.
Günümüzde yapılan laboratuvar deneyleri ise, bizlere son derece ilginç ve adeta elle tutulur bazı sonuçlar vermiştir. Öl­mekte olan hastalar tartılmış, terlemenin getirdiği kayıplar göz önüne alınmış ve kaydedilmiştir. Ölüme doğru, saatte 28 gram­lık toplam hafifleme izlenmiştir. Ölüm gerçekleştiğinde ise, bir anda beden 21 gram hafiflemiştir. Ayrıca birçok ölüm anı fo­toğraflarında, bedenlerin üzerinde bulutumsu görüntüler belir­miş hatta bunların bir kısmı fotoğraflarla da belgelenmiştir... Demek ki, vücuttan dışarı çıkan bir şey vardır. O şey gerek ölüm, gerek normal uyku, gerekse astral ayrılma anlarında fi­zik bedeni terketmektedir.
Benliğin ve bedenin birbirinden ayrılması; bazen uykuda, bir baygınlık ya da ağır bir hastalık anında da ortaya çıkabil­mektedir. Böyle bir olayla karşılaşan birçok kişi bedenini yukarıdan seyredebilmektedir. Bazıları kendilerini bir bulut olarak tarif etmişlerdir. Bu da bedenden dışarı çıkan birşeylerin olduğunun en büyük kanıtlardından biridir. Bir kısmı da be­denlerine göbekbağına benzer ışıltılı bir bağla bağlı olduklarını anlatmışlardır. Ayrılma olayını yaşayan kişi genellikle çok mutludur ve hafiflemiştir. Duvar, kapı gibi bütün katı engeller­den rahatça geçebilir. Bazı olaylarda astral seyahat yapanların, ölmüş yakınlarıyla karşılaştıkları da görülmüştür. Fiziki hiçbir eşyaya veya yakında bulunan bir başka kişiye temas edileme­mektedir.
Olayın başında ve sonunda hissedilen temel duygular, bir boşluğa doğru düşüş ve felç olma hissidir. Bu iki duyguyu her­kes yaşamıştır, özellikle uykuya geçiş anlarında bir boşluğa düşüş duygusu ve arkasından gelen müthiş bir korku hepimiz için tanıdıktır. Hatta bazen hareket etmek isteriz ama bir türlü edemeyiz, sanki elimiz ayağımız bağlanmıştır.... Bir güç bizi engellemektedir... Yani bedenimiz benliğimizi dinlememekte­dir. Bunun sebebi astral bedenimizin fizik bedenimizle olan ir-iıbatmın o anda zayıflamış olmasıdır.
Halk arasında genellikle bu tür hareketsiz kalma durum­larına kara basan geldi insanı etkisiz bıraktı gibi yorumlar yapılmaktaysa da, bu olayların kara basanlarla falan hiç bir il­gisi ve alakası yoktur.
İSLAM DÜŞÜNÜRLERİ'NİN KONUYA YAKLAŞIMLARI
İslam düşünürleri deyince aklınıza Fettullah Gülen, Necmettin Erbakan falan gelmiyor değil mi? Aman ha!... Tabi onlar da bir şeyler düşünüyor kuşkusuz ama...
Neyse fazla şımarıklık yapmayalım... Biz gerçek İslam düşünürlerinden söz ediyoruz...
Mevlana Celalettin Rumi, ruhun uykuda bedenden ayrıldı­ğını söyler ve Mesnevi'sinde bu düşüncesini şöyle belirtir: "Can; atlarınızı eğersiz koyar, bu sır ölümün kardeşidir, sırrı­dır. Ama gündüzün geri gelmesi için ayaklarını uzun bir bağla bağlar. Can; boşlukla astar gibi gizlidir, bedense yorgan altın­da döner durur. Sen bedensiz bir bedene sahipsin."
İbni Sina, insanın ruhla bedenden oluştuğunu belirtir. Ve şöyle der: "Beden nefsin çalışmasına uygun bir hale gelince, ruh bedene gönderilir. İstenirse bedenden ayrılır. Tamamen ay­rılınca bir daha yok olmaz."
Tasavvufi çalışmalarda ruh ve beden ilişkisinin üzerinde özellikle durulur. Mesnevi'nin birçok yerinde, Ahmed Efla-ki'nin "Ariflerin Menkibeleri" adlı eserinde ve sayısız evliya, ermiş ve veli öykülerinde; ruhun gerek istenildiği zaman, ge­rekse istemeden bedenden ayrılabildiği anlatılmıştır. Genellik­le bu olay keramet ve mucize olarak nitelendirilir. Şeyh Bed­rettin, "Varidat" adlı eserinde bunu açıkça anlatır:
"Bazen kendimi latifleşmiş hissederim, fizik bedenim o varlığın bir kopyasıdır. Bu latif varlık, beden şeklinde görülür. Tıpkı buharın yoğunlaşmadan evvel göriilememesi gibi, buhar
yoğunlaşınca bulut olur, görülür."
Örnekleri çoğaltmak mümkün... Ancak konuyu çok uzat­mamak için birkaç örnekle yetiniyoruz...
DİĞER DİNLERİN ASTRAL ÇIKIŞ HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİ
Hint Öğretileri'nde insanın üç bedenden oluştuğundan sözedilir. Bunlar fiziki, esiri ve ruhsal bedenlerdir. Taoist dü­şüncede insan vücudunda, evrenin mutlak enerjisinin bir zerre­sinin depolandığı ve bu enerjinin ruhsal bir varlık olduğu ifade edilir. Bu ruhsal enerji, eğitim ve öğrenim sonucu fizik beden dışına çıkarılabilir. Doğu inançlarının ve öğretilerinin dışında, batıda da aynı yaklaşımlar görülür. Hz. İsa'nın havarisi St. Pa­ul, insanda ruhsal ve doğasal iki beden olduğunu söylemiştir.
İsa Peygamber, İncil'de şöyle demektedir:
"Öyle bir adam bilirim ki, bedenin dışında mı? Bilin­mez..." (İncil, 2/12:3)
1195'te İtalya'da yaşayan ünlü Aziz St.Antuan'ın mucize­leri arasında, bedenini bir kilisede bırakıp, başka bir kiliseye gittiği ve orada göründüğü olayı yer almaktadır.
En son KralBenim tarafından 13 Eyl, 22:17 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
DoGuKAN
Mesajlar: 393
Yaş: 22
Kayıt: 29 Ağu, 00:30
Yaşadığınız İl: 33 Mersin
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 3 kez

Re: #### Astral Seyahat 2 ####

Okunmamış mesaj gönderen DoGuKAN » 13 Eyl, 22:05

Keşke Hepsini Aynı Yere Yazsaydın Ama Teşekkürler..
İf You Can Dream İt, You Can Do İt..

Kullanıcı avatarı
KralBenim
Mesajlar: 152
Yaş: 23
Kayıt: 29 Mar, 18:08
Yaşadığınız İl: 5 Amasya
Teşekkür etti: 3 kez
Teşekkür edildi: 2 kez

Re: #### Astral Seyahat 2 ####

Okunmamış mesaj gönderen KralBenim » 13 Eyl, 22:14

Çok uzun olduğu için bu yolu tercih ettim.


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Telekinezi Teknikleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir