Çakra Nedir ? Çakra Nasıl Açılır ?

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke
Yaşadığınız İl: 69 Bayburt
Burcunuz: Terazi Burcu: 23 Eylül-22 Ekim
Cinsiyetiniz: Erkek
Yaptı Beğeniler: 1380 time
Aldığı Beğeniler: 524 time

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 18 Kas, 17:38

Çakra Nedir ?

Çakra sanskritçe de tekerlek, ateş çarkı anlamına geliyor. Vücudun, enerji bedenin yaşam merkezi, enerji noktalarıdır. Omurulik boyunca dizilmiş 7 tane ana çakra(chakra) bulunuyor. Bunun haricinde vücudun birçok yerinde bu 7 tanesinin aksine daha küçükleri bulunuyor. Avuç içindekiler buna örnek verilebilir. Bana daha çok eklem bölgelerinde varmış gibi geliyor ama emin değilim tam olarak.
Tabii ki çakralar bu kadardan ibaret değil. Size uzun gereksiz bilgi verip kafanızı çok karıştırmak istemiyorum.Bilmeniz gereken diğer nokta çakraların bazı organlardan, duygulardan falan sorumlu olduğudur. Hala tam olarak nasıl bir işlevleri olduğu bilinmesede kısaca böyle. Birde girdap şeklinde oldukları ve döndükleri diğer bir bilgidir size muhterem kardeşlerim.. (:

Çakra Nasıl Açılır ?

Çakralar öz itibariyle zaten açıklardır. Çalışıyorlardır. Çünkü dedik ya bazı duygulardan falan sorumlular. Kapalı olsalar duygusuz bir insan olurdunuz o zaman ? Mantık yürütüyorum tabii ki..
Çakraların kapalı olması yanlış bir tabir aslında. Çakralar kapalı olmaz, düzgün çalışmıyorlardır. Evet doğru tabir çakraların düzgün çalışmamasıdır. Peki çakralar neden düzgün çalışmaz ? Bunun bir çok sebebi var. Yediğiniz/içtiğiniz şeyler, duygusal durumunuz, varsa bir hastalığınız(Gerçi çakranın düzgün çalışmamasıda hasta olmanıza neden olabilir ama bu daire gibi. Her ikiside birbirini etkileyebilir..), çevrenizde bulunan kişiler vs.

Peki bu Çakralar Nasıl Açılır ?

Çakraları açmanın bir çok yöntemi olsada en sağlıklısı kendi kendine düzene girmesidir. Spor yapın, sağlıklı doğal beslenin, çevrenizle bir sıkıntınız olmasın. Zaten kendiliğinden düzelecektir.

Ama hiç tavsiye etmediğim yapay beyin dalgaları ve telkinlerle açmaya çalışanlar var. Gerçi bunlarla nasıl açıyorlar hala anlamıyorum.

Nefes Egzersizi( Meditasyon) ile de düzene sokulabilir.

Tabii bu insanların uğraşısı sonucu böyle bir hal aldı. Yoksa bu çakralar adeta manevi aleme açılan kapı işlevi görüyor. Bu kapıyı yanlış bir yöntemle, yanlış zamanda falan açmaya kalkarsanız pek tabii birçok sıkıntı meydana gelebilir. Cinlerden, başka varlıklardan korkuyorsunuz ya sürekli. Hah işte bu girdaplar(çakralar) sizi onlara çok yaklaştırabilir. Alacağınız bir önlemde bulunmaz. Çarçur edersiniz kendinizi (:

İslami yolla açmaya çalışanlar var. Buna ayrıntılı letaif ve çakrayı anlatırken değinirim. Ama bazı zikirlerle falan bunu deniyorsunuz. Ben Allahın isimlerini zikretmeyin diyemem ama yapacağınız yanlış birşey cinlerin saldırısına maruz bırakır sizi. Gerçi İslama yönelen herkese zaten cinler saldırıyor doğru yoldan gitmekten vazgeçsin diye. Şu an zaten herkesin yanında en az bir tane şeytan bulunuyor. Şeytanda cin taifesindendir. Sürekli korktuklarınız zaten yanı başınızda ama filmlerde gördükleriniz gibi fiziksel zarar vermiyor size. Sizi doğru yoldan saptırmaya çalışıyor. Ve insanı Allaha cc ibadetten vaçgeçirince de insan kendini meditasyon, budizm gibi şeylerin içinde buluyor. Kendini onlarla tatmin etmeye çalışıyor. Bana sorarsanız tüm bunların içinde en mantıklısı zikir ile açmaktır. Ama aklımda çözemediğim hala bir kaç sıkıntı olduğundan dolayı geri kalanını başka zaman anlatmayı düşünüyorum. Sizin içinde uygundur sanırım ?

Konu bu kadar. Şimdi diğer mevzuuya geçeyim.. (:

Yanlış bir şey söylerim, burası sorumluluk almasın diye video paylaşmayacaktım ama siz canlanmıyorsunuz. Bu sorumluluğu benim almam gerekiyor eskisi gibi.. (:
Reiki ile alakalı da video var ama burası için sakıncalı. Bu videonun sonunda görürsünüz. O da 27 dk ama çok eğleneceğinizi söyleyebilirim.. (:

Bu yazı güzel oldu aslında video var diye buraya açtım ama makalelere mi taşısaydık ? (:

Kullanıcı avatarı
Budray
Yaşadığınız İl: 34 İstanbul
Burcunuz: Aslan Burcu: 23 Temmuz-22 Ağustos
Yaptı Beğeniler: 217 time
Aldığı Beğeniler: 313 time

Re: Çakra Nedir ? Çakra Nasıl Açılır ?

Okunmamış mesaj gönderen Budray » 18 Kas, 19:34

Bu günleride mi görecektim uchiha :D
Beğendim ama :)
Bırak akıp gitsin.

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 18 Kas, 22:14

Budray yazdı:
18 Kas, 19:34
Ne oldu ? Ne yaptım ki ben :lol:

Çakra yok meselesini diyorsan eğer, ben hala aynıyım (: İnsanlara kısaca bilgi vereyim dedim. Letaifi anlatırken gör birde beni :lol:

Kullanıcı avatarı
Budray

Okunmamış mesaj gönderen Budray » 19 Kas, 06:19

Uchiha Sasuke yazdı:
18 Kas, 22:14
Budray yazdı:
18 Kas, 19:34
Ne oldu ? Ne yaptım ki ben :lol:

Çakra yok meselesini diyorsan eğer, ben hala aynıyım (: İnsanlara kısaca bilgi vereyim dedim. Letaifi anlatırken gör birde beni :lol:
İnanmadığın bir şeyi neden anlatıyorsun ki? :roll:
Bırak akıp gitsin.

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 19 Kas, 19:34

Budray yazdı:
19 Kas, 06:19
Herkes inanıyor ne yapayım. Kendimi fikrimi söyleyeceğim zaten sonra..

Kullanıcı avatarı
Budray

Okunmamış mesaj gönderen Budray » 19 Kas, 20:03

Uchiha Sasuke yazdı:
19 Kas, 19:34
Budray yazdı:
19 Kas, 06:19
Herkes inanıyor ne yapayım. Kendimi fikrimi söyleyeceğim zaten sonra..
İnsanların araştırıp buldukları, veya genel bilindik bilgiler vermekten çok kendi deneyimlerini, düşüncelerini anlatırsan videonun içeriği daha kaliteli olur. Hele ki çakra konusunda çünkü telekineziyi bilmeyen bir kişi çakrayı bilme ihtimali yüksek tv dan öğrenmiş olabilir. Hani çokça geçiyor. Bu yüzden sadece telekineziyle uğraşanlar değil veya bilenlee değil diğer meditasyonla,yogada var mı bilmiyorum onlarda bakabilir.
Bırak akıp gitsin.

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 20 Kas, 00:42

Budray yazdı:
19 Kas, 20:03
İnsanların araştırıp buldukları, veya genel bilindik bilgiler vermekten çok kendi deneyimlerini, düşüncelerini anlatırsan videonun içeriği daha kaliteli olur. Hele ki çakra konusunda çünkü telekineziyi bilmeyen bir kişi çakrayı bilme ihtimali yüksek tv dan öğrenmiş olabilir. Hani çokça geçiyor. Bu yüzden sadece telekineziyle uğraşanlar değil veya bilenlee değil diğer meditasyonla,yogada var mı bilmiyorum onlarda bakabilir.
Haklısın ama sıfırdan anlatacağım demiştim. Hala bilmeyen birçok insan var ve belkide araştırmamış olanlar araştırırken videoyu izleyip fikir sahibi olabilir. Ayrıca ben insanların anlatılan şeylere körü körüne inanmalarını istemiyorum sürekli dert yandığım birşey bu. Ben direk çakrayı anlatmayıp çakralar hakkındaki fikrimi söylemiş olsaydım insanların elinden bu imkanı almış olacaktım belkide. İstemediğim birşeyi insanlara kendim yapmak istemem. En iyi yol önce ne olduğunu anlatıp sonra kendi düşüncelerimi anlatmam bence. Böylece kendileri aradaki farkı anlayıp kendi beyinlerinde bunu düşünebilir.. Bilmeyenler için tabii..

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
Yaşadığınız İl: 7 Antalya
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Yaptı Beğeniler: 280 time
Aldığı Beğeniler: 730 time

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 22 Kas, 23:18

Videoyu henüz izlemedim ama yazı güzel olmuş. Yazdıkça daha da iyi olacağına eminim.

İnsanı hem araştırmaya sevketmesi hem hafızayı aktif hale getirmesi hem de zamanı iyi değerlendirme konusunda iyi bir uğraş yazmak.

Belki araştırırken denk gelmişsindir gözünden kaçmışsa "Sanskritçe" kelimesini de araştırırsan yeni bir alan daha açılacaktır önünde.
İlmin Kaynağı Allah'tır. O'na Uzak Olan Şeytana Yakın Olur. Allah'a Yakın Olan ise Tüm İlimlere Layıkıyla Vakıf Olur.

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 23 Kas, 17:58

Yönetici yazdı:
22 Kas, 23:18
Videoyu henüz izlemedim ama yazı güzel olmuş. Yazdıkça daha da iyi olacağına eminim.

İnsanı hem araştırmaya sevketmesi hem hafızayı aktif hale getirmesi hem de zamanı iyi değerlendirme konusunda iyi bir uğraş yazmak.

Belki araştırırken denk gelmişsindir gözünden kaçmışsa "Sanskritçe" kelimesini de araştırırsan yeni bir alan daha açılacaktır önünde.
Abi buradan öğrendiklerimi harmanlayıp yine burada paylaşıyorum biraz değişik oluyor. (:
Aşk mektubu yazarak başladım yazı yazmaya ama zamanla düzelir sanırım (:

Abi bir ara turab bir mantra paylaşmıştı “kika” olması lazım. Araştırdığımda yine sanskritçeye çıkmıştı yol. Bu sanırım hintlilerin dili ama yogada falan kullanılıyor. Seslerle alakalı kadim bir dil herhalde ama her zaman ki gibi şüphelerim var. (: İnternette zaten bu konuyla alakalı pek bir şey bulamadım ama “aum” gibi seslerin titreşiminden falan bahsetmiş sanırım. Ama şöyle birşey var. Kuranı Kerim geldikten sonra yani İslamiyetten sonra diğer dinlerin hükmü kalktı. Ayrıca bir tasavvuf erbabı abi şöyle anlatıyordu; eskiden meditasyon falan çakların, letaiflerin çalışmasında kullanılıyordu. Hatta söyledikleri bazı mantralar da bu işe yarıyordu demişti. Ama sonra şöyle ekledi nasıl İslamiyet geldikten sonra diğer dinlerin hükümleri kalktı aynı şekilde onların söylediği şeyler, kelimeler, isimler falanda anlamını yitirdi ve yürürlükten kalktı demişti.
Bu durumda acaba sonuç ne olur ki. Belki de ben sanskritçeyi çok yanlış anlamış olabilirim. (:

Ben dümdüz bodoslama gidiyorum ama yanlış düşündüğüm şeyler olabilir.. (:

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
Yaşadığınız İl: 7 Antalya
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Yaptı Beğeniler: 280 time
Aldığı Beğeniler: 730 time

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 23 Kas, 22:27

Zamanını, konusunu ve yazdığım siteyi şu an hatırlamıyorum belki burada yazmış ta olabilirim biraz ayrıntılı bir araştırma yapmıştım ilginç bilgilere ulaşmıştım. Senin de araştırman için tekrar yazmak istemiyorum. Her sesin bir titreşimi ve titreşimin de etkisi farklı oluyor. Belli harfler ve kelimeler birlikte kullanıldığında ortaya çıkan titreşimlerin etkileri de farklı oluyor. Bu günümüzde sanki yeni bir bilgiymiş gibi yapay beyin dalgaları üzerinden yapılıyor ama o kadar da yeni bir bilgi değil.

Bazı sesler sadece kişiyi değil ruhsal boyutları da etkiliyor. Sanskritçe bu alanda kullanılan en eski diller arasında yer alıyor.

Buda'nın peygamber olma ihtimali ile ilgili anlatılanları duymuşsundur belki. O açıdan bakıldığında ruhsal yoğunlaşmada ilk dönemlerde nasıl kullanılıyordu bilmiyorum ancak zamanla bozulan tüm dinler gibi farklı bir atmosferde değerlendirildiği açık. Hallac-ı Mansur gibi bazı büyük zatların Hindistan yolculukları var, bilinenler dışında bu seyahatlerin farklı amaçları var mıydı araştırmak lazım.
İlmin Kaynağı Allah'tır. O'na Uzak Olan Şeytana Yakın Olur. Allah'a Yakın Olan ise Tüm İlimlere Layıkıyla Vakıf Olur.