Lucid Ruya'nın Gerçek Yüzü

Astral Seyahat hakkında bilmek istediğiniz herşey bu bölümde. Astral Seyahat nedir? Astral Seyahat Nasıl Yapılır? Astral Seyahat Teknikleri Nelerdir?
samet
Mesajlar: 50
Yaş: 23
Kayıt: 05 Şub, 19:54
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0
İletişim:

Re: Lucid Ruya'nın Gerçek Yüzü

Okunmamış mesaj gönderen samet » 25 Haz, 14:55

Ayrıca uyandıktan sonra da uykunu alamamış hissediyorsun zaten alamamış oluyorsun. Ayrıca pitbullcu dünyayı yemek ve tuvalet için kullanırlar şeklinde yazdığım cümleme bu kadar da abartı değil demişsin. İyi de bu yazım senin lucid ruyanı anlatmak için yazılmış bir yazı değildir. Ben lucid ruya yapan birçok insan ile görüştüm onların bir nevi ortalaması. Herkes kendisine alınmasın. Her lucid ruya yapan bu sorunları yaşıyor demek değildir.
Kullanıcı avatarı
msafacetin
Mesajlar: 49
Yaş: 22
Kayıt: 03 Haz, 21:02
Konum: istanbul/kadıköy/bostancı
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Re: Lucid Ruya'nın Gerçek Yüzü

Okunmamış mesaj gönderen msafacetin » 26 Haz, 06:47

arkadaş çok doğru söylemiş bazen rüyada kötü bişi gördüğünde yatakta onu fiziksel olarak yapabilirsin istemeden.
rüyada işler istediğin gibi gitmesse kalbinin durma ihtimali gerçekten var.

pitbullcu
Mesajlar: 24
Yaş: 26
Kayıt: 28 Şub, 17:32
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 1 kez

Re: Lucid Ruya'nın Gerçek Yüzü

Okunmamış mesaj gönderen pitbullcu » 27 Haz, 00:53

samet yazdı:Ayrıca uyandıktan sonra da uykunu alamamış hissediyorsun zaten alamamış oluyorsun. Ayrıca pitbullcu dünyayı yemek ve tuvalet için kullanırlar şeklinde yazdığım cümleme bu kadar da abartı değil demişsin. İyi de bu yazım senin lucid ruyanı anlatmak için yazılmış bir yazı değildir. Ben lucid ruya yapan birçok insan ile görüştüm onların bir nevi ortalaması. Herkes kendisine alınmasın. Her lucid ruya yapan bu sorunları yaşıyor demek değildir.
herşeyin fazlası zarar lucid rüyanın gerçek yüzü demen yanlış bunu yapan lucid rüya deil insanlar kendi kendilerine yapıyolar sorumlusuda insanlardır.ona bakarsak yaptıklarımızın 100de 90 ı bu şekilde örneyin yemek yemek iş yapmak bunların hepsinin fazlası zarar...lucid rüya istenildiyi zaman süper bi insana huzur veren bişey olabilir örn isanı canıu sıkıldığında yapacak bişey bulamadığında lucid rüyaya başvurur direk istediyini yapar :D

samet
Mesajlar: 50
Yaş: 23
Kayıt: 05 Şub, 19:54
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0
İletişim:

Re: Lucid Ruya'nın Gerçek Yüzü

Okunmamış mesaj gönderen samet » 02 Tem, 10:27

Hayır. Yanlış düşünüyorsun. Lucid ruya insanı çıldırtacak güçte bir sürü gizemli şeye sahip. Sadece istediklerini yapmak değil. Lucid ruya insanların boş zamanlarını değerlendirecek bir şey değildir. Sen öyle kullanıyorsan onu bilemem. Ama her yazdığıma da cevap verme sorumluluğu duymak zorunda mısın onu da anlamadım. Bu iletime de cevap vermeni bekliyorum. Buna ne cevap vereceksin merak ettim. Ayrıca konuyu istediğim başlıkla açmak zorundayım. Başlıkta dikkat çekme yöntemleri vardır. Bu yöntemleri sana anlatacak değilim şimdi. Biraz oku ve öğren de gel derim. Büyümen lazım. Daha yeterli değilsin.

Kullanıcı avatarı
Merlin
Mesajlar: 87
Yaş: 26
Kayıt: 12 May, 19:17
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Re: Lucid Ruya'nın Gerçek Yüzü

Okunmamış mesaj gönderen Merlin » 02 Tem, 14:36

samet yazdı:Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar. Forumun geneline baktığımızda lucid ruya çok güzel bir şeymiş gibi hevesli hevesli anlatılıyor. Tabii gerçek yüzünü bilmemiz gerekiyor. Bunun için en az 50 siteye baktım(kitap araştırmalarım cabası :D) Ayrıca bu işe kendini kaptırmış olan bir çok kişiyle de bizzat görüştüm. Ben de diğer yüzünü göstericem size. Lucid Ruya bildiğimiz gibi bilincin ruyada açık olması anlamına geliyor ve ruyadayken istediğimizi bu şekilde yapabiliyoruz. Fakat bu sigaraya başlamak kadar zevkli ama sigarayı bırakmak kadar zordur... Zararlarına gelince nedir bu zararlar diyorsanız :


-Uyku düzeniniz Bozulur.

-Dünyadan kendinizi soyutlarsınız.

-Eğer Mutsuzsanız Gerçek dünya yerine sanal dünya daha cazip gelir.

-Beyniniz sürekli meşgul olduğu için Çok fazla yorulursunuz.

-İşlerinizdeki veriminiz düşer.

-Oradaki yaşantınızı dünyaya yansıtma hissi sizi agresif ve saldırgan yapar.

-Eğer rüyada olaylar istediğiniz gibi gitmezse psikolojik sorunlara neden olabilir.

-Aşırı uyumak isteği oluşturur.

-Şişmanlığa yol açar sadece gerçek dünyayı yemek yemek ve tuvalet için kullanırsınız.

-Günde 1-2 saat uyanık kalabilirsiniz.

-Ciddi hastalıklara veya ölüme yol açabilir.
(Metabolizmanız bozulup hasta olabilirsiniz, bağışıklık sistem iniz zayıflayabilir veya gerçek deneyimler çok sık olursa nefessiz kalarak veya rüyadaki düşme sonucu heyecanla kalbiniz durabilir bunlar ölüme yol açabilir. Şimdiye kadar rüya görürken kalp krizi geçiren kişi sayısı oldukça fazla lucid yüzünden ölen kişi sayısı 600 kişi. Psikolojik tedavi görenlerin sayısı lucid gören kayıtlı insan sayısının %26 sı)
Evet üstte verilenler gerçekten olayın ciddiyetini anlatmaya yetiyor. Fakat bir de ben eklemek istiyorum. Gerçek ve hayali bir süre sonra ayırt edemezsiniz. Bu da şizofreni hastalığına yol açmaktadır.
Ayrıca bunu alışkanlık haline getirmemeniz gerekiyor. Yani her gün yaparsanız sizin için kötü demektir. Uzmanlar ayda bir yapılmasını öneriyor...
Görüştüğüm insanlar(yani bundan kurtulmak isteyenler) dünyadan kendilerini soyutladıklarını söylüyorlar ve artık gerçek ile hayalin bir karmaşa haline geldiğini hatta benle konuşmanın bile onlar için bir belki de lucid ruya olduklarını söylüyorlar. Onun için yapmadan önce bir düşünün derim. Ayrıca saatler süren lucid ruyalarınız da olabilir. Yapacaksanız iyi kontrol etmelisiniz. Yıllar süren lucid ruyaların olduğu söyleniyor fakat ben bunları bilmiyorum ama saatler süren lucid ruyalar olduğunu bizzat kendim biliyorum. Onun için yapmadan önce tekrar tekrar düşünün bence. Bir alışkanlık haline gelmesin.
Tek sorum var..Daha önce hiç lucid yaptın mı?


criminal_1994
Mesajlar: 1049
Yaş: 24
Kayıt: 22 May, 23:33
Konum: Eskişehir
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 7 kez

Re: Lucid Ruya'nın Gerçek Yüzü

Okunmamış mesaj gönderen criminal_1994 » 04 Tem, 05:01

Bence konu çok yerinde olmuş tartışmalar gereksiz konu genel olarak ele alınmış üyelerin üstüne alınması biraz anormal.Herkez için yukarıda ki maddelerin değeri yoktur.O yüzden gereksiz tartışmalardan kaçınalım...
"Cennette yaşamak üzere yaratılmıştık ve cennet bize hizmet etmek için düzenlenmişti. Sonra bir şeyler oldu ve yazgımız değiştirildi; cennetin yazgısında da bir değişiklik oldu mu, bu hiçbir yerde belirtilmiyor.." Franz Kafka

samet
Mesajlar: 50
Yaş: 23
Kayıt: 05 Şub, 19:54
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0
İletişim:

Re: Lucid Ruya'nın Gerçek Yüzü

Okunmamış mesaj gönderen samet » 08 Tem, 14:52

criminal teşekkür ederim. Evet arkadaşlar neden herkes her maddeyi kendine alınıyor. Ayrıca Merlin ben yapanlarla görüştüm. Onların görüşlerini aldım. Bu kafadan uydurulan bir yazı değil. Ayrıca kendim de lucid yaptığım zamanlar oluyor. Konuyu genel olarak özetledim. Çünkü anlatımlarda yani çoğu anlatımlarda hiçbir zararı yoktur ayrıca istediğinizi yapabilirsiniz bu sizi mutlu eder gibi birçok ifade gördüğümden bu yazıyı yazma gereği duydum. Herkese iyi çalışmalar...

Kullanıcı avatarı
Merlin
Mesajlar: 87
Yaş: 26
Kayıt: 12 May, 19:17
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Re: Lucid Ruya'nın Gerçek Yüzü

Okunmamış mesaj gönderen Merlin » 08 Tem, 15:24

samet yazdı:criminal teşekkür ederim. Evet arkadaşlar neden herkes her maddeyi kendine alınıyor. Ayrıca Merlin ben yapanlarla görüştüm. Onların görüşlerini aldım. Bu kafadan uydurulan bir yazı değil. Ayrıca kendim de lucid yaptığım zamanlar oluyor. Konuyu genel olarak özetledim. Çünkü anlatımlarda yani çoğu anlatımlarda hiçbir zararı yoktur ayrıca istediğinizi yapabilirsiniz bu sizi mutlu eder gibi birçok ifade gördüğümden bu yazıyı yazma gereği duydum. Herkese iyi çalışmalar...
Söylediklerine katılmıyorum ama tartışmak istemiyorum..Görüşüne saygılıyım..

samet
Mesajlar: 50
Yaş: 23
Kayıt: 05 Şub, 19:54
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0
İletişim:

Re: Lucid Ruya'nın Gerçek Yüzü

Okunmamış mesaj gönderen samet » 12 Tem, 11:24

Görüşüme katılmıyorsan o senin düşüncen. Tartışmak istemiyorum diyorsun fakat bu tartışmayı da çıkaran kişilerden biri de sensin. Görüşüne saygılıyım demişsin ayrıca belirttiğim gibi bu öznel değil nesnel bir şey. Benim görüşüm falan da değil. Arkadaşların bilmesini isterim.

Kullanıcı avatarı
Merlin
Mesajlar: 87
Yaş: 26
Kayıt: 12 May, 19:17
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Re: Lucid Ruya'nın Gerçek Yüzü

Okunmamış mesaj gönderen Merlin » 12 Tem, 12:48

samet yazdı:Görüşüme katılmıyorsan o senin düşüncen. Tartışmak istemiyorum diyorsun fakat bu tartışmayı da çıkaran kişilerden biri de sensin. Görüşüne saygılıyım demişsin ayrıca belirttiğim gibi bu öznel değil nesnel bir şey. Benim görüşüm falan da değil. Arkadaşların bilmesini isterim.
Bak kardeşim tartışmak istemiyorum dedim..Tartışma çıkarmaya çalışıyorsun..Görüşe karşı çıkmak tartışma çıkarmak anlamına mı geliyor? Nesnel bir şey olur mu?Nesnel bir şey olsa senin söylediğinin kesinlikle doğru olması lazım..Ki değil..Bu konular hakkında kitap yazacak kadar bilgi sahibi olmuş kişilerin söylediklerine dayanarak konuşuyorum ayrıca kendi tecrübelerime..Daha 15 yaşındasın seninle tartışmak istemiyorum..Olgunlaştığın zaman belki :)


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Astral Seyahat” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir