Bilokasyon (Doppelganger veya Eş Beden)

Cevapla
Kullanıcı avatarı
MadameBourjois
Mesajlar: 11
Yaş: 26
Kayıt: 06 Oca, 16:57
Yaşadığınız İl: 34 İstanbul
Burcunuz: Oğlak Burcu: 22 Aralık-21 Ocak
Cinsiyetiniz: Kadın
Teşekkür etti: 1 kez
Teşekkür edildi: 5 kez

Bilokasyon (Doppelganger veya Eş Beden)

Okunmamış mesaj gönderen MadameBourjois » 08 Oca, 18:06

Bir kişinin aynı anda iki farklı yerde görünmesidir. Genel kanı; kişinin eş bedeninin izdüşümü olduğudur. Kişi eş bedeninin istemli veya istemsiz uzak bir lokasyona gönderebilir. Gönderilen eş beden fiziksel formda da olabilir, hayali formda da. Bazen gerçeğinden ayırt edilemeyecek kadar gerçek kişi gibi hareket edebilir. Genelde garip ve mekanik hareketler içindedir, konuşulanlara cevap vermez, tepki göstermez.

Eş beden (doppelganger), gezgin çift olarak da bilinir. Her kişide mevcuttur ve kişiye eşlik eden gölge beden olarak düşünülür. Bunun hakkında pek çok geleneksel bilgiler, daha doğrusu söylentiler vardır. En yaygın olanı; eş bedenin sadece sahibi tarafından görülebileceği ve ölümün habercisi olduğudur. Ancak arada sırada kişinin sadece yakınları tarafından da görüldüğü olmuştur. Eş beden genelde kişinin hemen arkasında durur ve aynada yansıması olmaz. Bir başka inanışa göre sahibinden farklı olarak iyi huylu veya kötü huylu da olabilir. Eş bedeni net olarak hayvanların görebildiği söylenir.

Bilokasyon çok eski çağlardan günümüze kadar gelen bir fenomendir. 1774'te Aziz Alphonsus Mariade'Ligour ölmekte olan 14. Papa Clement'in yatağının ucunda görüldüğünde aslında o anda 4 günlük uzaklıktati hücresinde kilitli olduğu anlaşılmıştır.

Bilokasyona örnek olarak şu ana kadarki en şaşırtıcı rapor; Baron von Güldenstubbe'nin ikinci kızı Julie von Güldenstubbe tarafından, Amerikalı yazar Robert Dale Owen'a anlatılan Emilie Sagee olayıdır.

Julie von Güldenstubbe 1845 senesinde 13 yaşındayken ailesi tarafından Litvanya'daki Wolmar yakınlarında Pensionat von Neuwelcke adlı özel bir kız okuluna gönderilir. Bu okulda Emilie Sagee adında 32 yaşında Fransız bir öğretmen vardır ve oldukça sevilen bir kadındır. Fakat daha sonra hakkında doppelganger'ı olduğu söylentisi çıkar ve bunu fark edenler kendi öğrencileridir.

Bir gün ders esnasında, Sagee tahtaya yazılar yazarken kadının eş bedeni hemen yanında belirir. Eş, öğretmenin her hareketini taklit etmektedir, tek fark elinde tebeşir yoktur. Benzer bir hadise, akşam yemeği sırasında yine öğretmenin hemen arkasında belirerek meydana gelmiştir. Elinde çatal bıçak olmadan hareketlerinin aynısını yaparken.

Ancak kadının eş bedeni her zaman hareketlerini taklit etmemektedir. !846 yılında dikiş ve işleme dersindeki öğrenciler ve dersin öğretmeni bahçede Emilie öğretmeni çiçeklerle ilgilenirken görürler. Dikiş dersi bitiminde dikiş öğretmeni sınıftan çıktıktan sonra az önce oturduğu öğretmen masasında Emilie'nin oturduğunu fark eder. Konuşmaya çalışsa da Emilie ona-u hiç duymaz, cevap vermez. O sırada öğrenciler ve dikiş öğretmeni pencereden Emilie'yi hala bahçede çiçeklerle görmür ve çıkan söylentilerin doğru olduğu anlaşılır. Emilie'nin eş bedenini yakından gören bazı öğrenciler çevresinde garip bir hava akımının olduğundan hemfikir. Eş bedene dokunulduğunda ise kıpırtısız hala orda durduğunu fark ederler.

Emilie Sagee hakkında çıkan söylentilere hiçbir zaman inanmamıştır çünkü eş bedenini hiç görmediğini söyler. Ancak eş bedeninin başkaları tarafından görüldüğü iddia edildiği zamanlarda kendini bütün gücü çekilmiş gibi kuvvetsiz ve yorgun hissettiğini söyler. Hatta böyle zamanlarda kadının renginin bile değiştiği başkaları tarafından fark edilir.


To where the lonely ones roam
Roam with me
Come down to where all of the others fell
Get lost in the dark to find yourself.


Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
Mesajlar: 1518
Yaş: 43
Kayıt: 31 Eki, 15:25
Yaşadığınız İl: 7 Antalya
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 383 kez
Teşekkür edildi: 882 kez

Re: Bilokasyon (Doppelganger veya Eş Beden)

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 09 Oca, 01:08

Konuyu teknik yönden kuantum fiziği ile araştırmak isteyenler https://www.parapsikoloji.net/kuantum-fi ... e-bulunma/ linkine bakabilirler. Aynı zamanda konuyla ilgisi olan "Elektronlar söz dinler mi" sorusunun da konuyla birlikte cevabı da bulunacaktır. Prof.Dr. Osman ÇAKMAK'ın 2010 yılında yayınlanmış yazısından alıntıdır.
İlmin Kaynağı Allah'tır. O'na Uzak Olan Şeytana Yakın Olur. Allah'a Yakın Olan ise Tüm İlimlere Layıkıyla Vakıf Olur.

Kullanıcı avatarı
MedianZ
Mesajlar: 63
Yaş: 22
Kayıt: 19 Oca, 04:28
Yaşadığınız İl: 16 Bursa
Burcunuz: Oğlak Burcu: 22 Aralık-21 Ocak
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 6 kez
Teşekkür edildi: 4 kez

Re: Bilokasyon (Doppelganger veya Eş Beden)

Okunmamış mesaj gönderen MedianZ » 20 Oca, 00:38

Çok bilgilendirici bi yazı oldu teşekkürler :)
İçimizde bir maden var fakat onu işlemedikçe değerli hale getiremeyiz...


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Beden-Ruh-Kinezi” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir