İyileştirme

Cevapla
Kullanıcı avatarı
gabrielgray
Mesajlar: 477
Yaş: 26
Kayıt: 10 Mar, 23:34
Konum: Bursa
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 10 kez

İyileştirme

Okunmamış mesaj gönderen gabrielgray » 14 Eyl, 16:16

İyileştirmenin Gücü
İyileştirme, hepimizin sahip olduğu doğal bir yetenektir. Tıp da yavaş yavaş akıl, beden ve zihin
arasındaki kompleks ilişkiyle ve hastalıkla savaşmada bağışıklık sisteminin gücüyle ilgili daha çok şey öğrenmektedir. Ruhsal iyileştirmenin, kutsal bir kaynaktan gelen iyileştirici ışınları yönlendiriyor veya beden ve aklın, ölümcül olarak teşhis edilen hastalıktan kendini kurtarma gücü olması, çok şaşırtıcı iyileşme olaylarının gerçekleşiyor olduğu gerçeğinden daha önemli değildir. Hem fiziksel hem de ruhsal olaylar üzerine kapsamlı araaştırmalar yapan pratisyen doktor Dr. James Le Fanu “bedenin, gizli ve gizemli kendini iyileştirme yolları” üzerine bir kritik yapmıştır.

Pek az şifacı masraflardan fazlasını talep etse de, eğer profesyonel şifacı olmak istiyorsanız, yetkili bir şifacının direktiflerine başvurmalısınız.

Ama iyileştirme çalışmalarının çoğunu bireyler kendileri, yakın aileleri veya arkadaşları için düzenlerler ve aile üyelerinin, sıkıntı içindeki, kayıp akraba veya eşlere sevgi ve bazen de şifa enerjileri göndermelerine yardım eden, derin şefkat bağlarından kaynaklanmaktadır. Örneğin, Pat bana, kayıp kocası için adam 40 km. ötede ciddi bir araba kazası geçirdiği sırada, birdenbire dua etme isteği duyduğunu söyledi.

Tüm iyileştirme metotlarının içinde kristal iyileştirme, kendi kendini ve eşi dostu iyileştirmek için en doğrudan ve kolay öğrenilen metottur. Ne var ki, ne kristalle ne de başka bir yöntemle iyileştirmede başarı garantisi vardır. Birdenbire iyileşen her insana karşılık, acısı belki biraz hafifleyen 10,000 insan vardır. Ciddi bir hastalığı olan biri tedaviden sonra kendisini daha rahat ve huzurlu hissedip sonra ölmeye devam edebilir. Bu, başarısızlık olarak görülmemelidir. Birçok ruhsal şifacı “Tanrı isterse diye de eklerler. Bu bir işin-içinden-çıkma cümlesi değil, bazen iyi ve soylu insanların da öldüğünü ve küçük çocukların bile her zaman korunamayacaklarını kabullenmedir. Becerikli bir şifacı olan Margaret’in öyküsü de buna bir örnektir: Margaret, başka çocukları iyileştirir görünürken, beynindeki bir tümör yüzünden ölen oğlu Robbie’ye şifa verememişti. Ama Robbie, neredeyse son ana kadar, futbol oynayarak faaliyetlerine devam etti ve annesi ellerini onun başına koyduğunda harika bir sıcaklık hissetti.

Kristal Sarkaç Şifası
En eski zamanlardan beri, (ya ezilip toz haline getirilen ve merhem olarak sürülen, hatta yutulan ya da sihirli panzehirler olarak uygulanan) değerli taşlar ve kristaller, insanoğlunun hastalıklarına karşı kullanılmıştır. Kristallerin yaşayan enerjileri, iyileştirici enerjileri topraktan toplar ve sizin içsel iyileştirici güçlerinizi arttırır.

Gül kuvarsı, ametist ve berrak kristal kuvars iyileştirme çalışmaları için uygun görünmektedir. Konu 10’da, kişisel kristallerinize bir de şifa taşı ekleyebileceğinizi belirtrmıiştim. Şifayla ilgili diğer taşlar arasında, akik, kehribar, kan taşı, yeşim, lacivert taş (lapis lazuli) ve sodalit yer almaktadır. Fal kristallerinizi de kullanabilirsiniz, ama düzenli olarak enerji depolayıp temizlediğiniz bir iki şifa kristali edinmeyi de yeğleyebilirsiniz.

Bir çift birbirine uyan, pürüzsüz, yuvarlak gül kuvars kristali, dokunarak iyileştirmede, dumanlı kuvars negatif enerjileri uzaklaştırmada ve aynı şekil ve boyutta bir berrak kristal kuvars bu kötü enerjilerin yerine iyilerini koymada kullanılabilirler.

Şifa Kristallerinin Yüklenmesi ve Temizlenmesi
En basit ve etkili metot bir berrak kristal sarkacı, enerji yüklenecek taş veya taşların üzerinde tutup saat yönünde küçük daireler çizerek dokuz kez dolaştırmaktır. Her geçişte, sarkaçtan yayılan enerji dalgalarını izleyin.

Kristallerinizi arıtmak için sarkacı yavaşça saat yönünün aksi istikamette, kristal veya kristallerin üzerinde dokuz kez döndürürı ve koyu sisli olumsuz güçlerin yukarı yükselip sarkaç tarafından emildiğini görün.

Sarkacınızı sürekli yüklü ve olumlu tutabilmek için onu akan, berrak ve temiz suyun altında tutup sonra da içine gül yaprakları konmuş suda bekletin ve üzerinde, çam gibi arındırıcı ve güçlendirici bir tütsü gezdirin ve beyaz bir mumun alevini geçirin.

Kristal İyileştirmeye Başlama
Kristal iyileştirme oldukça içgüdüseldir. Bazı kitapların belli durumlar için belli kristal çeşitleri önerdiğini görebilirsiniz, ama seçilen sizin için doğru olmayabilir. Değişik kristallerle denemeler yapın ve en çok hangisinin işe yaradıgını bulun. Bir berrak kristal enerji yükler, berrak taşlar ve koyu renkli bir kristal de acıyı alır ve ahenk sağlar.

İyileştirmede Kristallerin Tutulması
Sağ el beynin sol tarafınca kontrol edildiği ve kontroller enerji sağladığı için iyileştirme için kullandığınız enerji kristallerinizi sağ elinizde tutmanız gerektiği söylenmektedir. İyileştirici güçlerin girişini sağlamak için kristal veya kristal sarkacınızı saat yönünde hareketlerle kullanın.
Acıyı yok etme veya sakinleştirme amacıyla kristal veya sarkaç kullanıyorsanız, sol el, beynin sağ, yani “duygu” tarafınca kontrol edilir bu nedenle acıyı uzaklaştırmak için sol elinizi saat yönünün aksi istikamette kullanmalısınız.

Kristal Chakra Şifası
Konu 1 ‘de Chakra Büyüsü düşüncesine giriş yapmıştım . Psişik ve fiziksel işlevler kadar chakralar da, bedenimizin değişik bölümlerinin sağlığıyla bağlantılıdır. Bir chakranın engellendiği yerde, fiziksel belirtiler, acı veya gerginlik bir hastalığın işareti olabilir.

Birçok insan, fiziksel ve psişik bedendeki belli bazı eksiklik ve engelleri dengelemek amacıyla, özel kristal veya renkler ile sembolik enerji merkezleri arasında bağlantı kurmayı faydalı bulmaktadir.
Chakralar, spiral enerji hatlarıyla birbirlerine ve bedene bağlıdırlar. Üç ana enerji kanalı şunlardır:
Omurganın alt kısmından başlayıp beynin altındaki bir bölgeye kadar yükselen merkezi kanal sushumna; yine omurganın altından başlayıp alına kadar uzanan ve sağ ve sol burun deliklerinde son bulan ida ve pingala. Bunlar, tıpkı bir caduceus (Merkür’ün asasını saran çift yılan) gibi birbirini kesen doğrular halinde spiral biçimde sushumna’nın etrafına dolanırlar.
Resim

Bu kanallar psişik düzlemde iş gördükleri için belli yollar izlemezler. Bu nedenden ötürü, bir grafik vermedim, çünkü her insanınki kendine özgüdür. Mevcut baskın enerjiye bağlı olarak, her chakraya ulaşmak için farklı zamanlarda farklı yönler izleyebilirsiniz.

Enerji Hatlarının İzlenmesi
Chakralar dengeli ve sağlıklı oldukları zaman, renkleri de berrak ve parlak olur ve düzenli bir şekilde dönerler. Ama tıkandıkları zaman, bulanıklaşır veya cansızlaşır, bedenimizde ters bir şey olduğunu veya fonksiyonlanmızın yavaşlayıp güçleştiğini hissederiz. Enerji hatlarınızı içgüdüsel olarak izlemek için chakraları zihninizde canlandırabilir veya bir kristal sarkaç ya da berrak kristal kuvars kullanabilirsiniz.

Eğer chakralara yabancıysanız, omurganızın altından başlayıp başınıza kadar bedeniniz boyunca giden bir enerji yolunu izleyin. Bunu, bedeninizin ön tarafının üzerinden bir berrak kristal kuvars geçirerek veya bu size zor geliyorsa, sarkacı bir arkadaşınıza kullandırarak, yapabilirsiniz. Eğer zaten chakra geleneklerini izliyorsanız, yine kristalinizin size rehberlik etmesine izin verin ve belli chakra enerjileri üzerinde yoğunlaşmak yerine, daha biçimsel metotları zenginleştirebilecek kendi içgüdüsel bilginize uyum sağlayabilecek bu daha genel metotla denemeler yapın.
Kristal veya sarkaç, sanki küçük bir girdapla karşılaşmış gibi bedeniniz boyunca bazı noktalarda spiraller çizebilir. Aşağıda sıralanan chakralar sadece bir yorumdur; başka sistemler daha fazlasını veya azını içerebilir, bu nedenle enerjileriniz tamı tamına uymayabilir. Fakat en güçlü dönüş muhtemelen ana organların bulunduğu bölgelerde yer alacaktır.

Sarkaç veya kristal ağırlaşır veya titremeye başlarsa, bu bir blokaj noktası olabilir.

Genel Chakra Kristal İyileştirme
Blokaj noktalarından birinde ağrınız varsa, bu blokajı gidermek için sarkacınızı veya koyu renk bir kristali saat yönünün tersine çevirin. Ağrı veya rahatsızlığın koyu renkli bir sis veya gri bir tahta parçası halinde yükseldiğini, tamamen serbest kalana kadar çekildiğini görün. Zihninizde onu, bir yıldız oluşturmak üzere kozmosa fırlatın ve iyileşin.
Acının yerine iyileştirici enerjiler veya kristal hareketi koymak için sarkacınızı veya bir berrak kristal kuvarsı tutup saat yönünde döndürün ve saf beyaz gökyüzü enerjilerinin kristalden süzülerek bedene aktığını görün.

Belli Bazı Chakra Kristalleriyle Chakra Şifası
Sarkacınız veya kristal kuvarsınızla, belli bir chakra bölgesinde bir blokaj bulduğunuz zaman, üzerine uygun renkte bir kristal tutabilirsiniz. Eğer sadece genel sağlığı sağlamak istiyorsanız, her renkten kristali kendi chakrasının üzerine tutun veya uzanın ve belirtilen tüm chakra noktalarına kristallerinizi koyun.

Temel Chakra

Kundalini’nin meskeni veya temel enerji kaynağı olan omurganın alt kısmında yer alır. Bacaklar, ayaklar, iskelet ve kalın bağırsakla bağlantılıdır. Bu organlardaki herhangi bir bozukluk için kırmızı yeşim, kırmızı kaplan gözü, şeritli kırmızı/kahverengi akiklerden biri, kahverengi kaplan gözü, siyah ohsidyan (Apaçi Gözyaşı) veya her hangi bir kızıl-kahve, siyah arası taşı kullanabilirsiniz.
Seçtiğiniz temel chakra kristalini omuriliğinizin altından başlayarak bütün iskeletinizin üzerinde gezdirin. Enerji hatlarını ve hepimizin parçası olduğumuz toprağın çekimini hissedin. Kristal çalışması hastalıkları ortaya çıkardığı gibi sağlıklı oluşu da vurgulayabilir.
Ama belki de kemikleriniz ağrıyor? Veya bağırsaklarınız kötü durumda ya da bacak ve ayaklarınız ağrıyor? Bu bir ağrıysa, belki söz konusu olan bir blokajdır ve ağrıyı almak için ihtiyaç duyduğunuz şey bir parça nazik enerjidir. Bu enerji, stresli hissettiginizde tuvalete taşınmaya eğilimliyseniz de yardımcı olabilir. (Mücadele etme/kaçma mekanizmalarınızı yanlış nedene bağlamaktan kaynaklanan) panik atak için de, temel chakrayı temizlemek işe yarayabilir. Nazik toprağın ve derin volkanik ateşin acılarınızı ısıtıp yatıştırdığını hayal edin.

Kutsal Chakra
Genital organlara yakındır ve fiziksel zevki, cinselliği ve kanı idare ettiği söylenir. Rahim, üreme organları, böbrekler, dolaşım ve mesane bu chakranın alanındadır. Carnelian veya kehribar, yeşim, damarlı portakal rengi akik veya bedava edinebileceğifliZ portakal rengi kumtaşı çakıl gibi portakal rengi kristaller kullanın.

Kristalinizi üreme organlarınızın üzerinden geçirin ve artık üreme kabiliyetine sahip olmasanız bile, yaşam gücünü hissedin. Damarlarınızı izleyip içinizde akan kanı duyumsayın. Kutsal chakra ay tarafından yönetilir, bu nedenle temel chakranın yalnızlığını değil, esnekliğinizi ve yaşam gücünü hissedin.

PMT, aybaşı, hamilelik ve çocuk doğurmayla ilgili sorunlar, erkeklerdeki iktidarsızlık, prostat, erken boşalma ve diğer psikoseksüel hastalıklar, kutsal kristallerle iyileştirilebilirler. Dolaşım sorunları, kesikler, anemi ve kanla ilgili hastalıklar da öyle. Genellikle, yaratıcı kristaller, kan, bereket ve yaratıcı cinsellik için kullanıldığında çok etkilidirler ve saat yönünde hareketleri özgürce kullanabilirsiniz. Günümüz toplumunda fiziksel doğamız için çok endişeliyiz ve her türlü blokaj bize başkaları tarafından yüklenebilir. Ebette tıbbi yardım almalıyız, ama birçok alanda, psiko-fiziksel ve psiko-psişik baskı, doğal işlevlere engel olur. Bir kesiğiniz varsa veya ağır geçen adet dönemlerinden şikayetçiyseniz, kan akışını yavaşlatmak için portakal rengi kristalinizi etkilenen chakra alanının üzerinde birkaç dakika bırakın.

Göbek Çukuru (Solar Flexus) Chakrası
Göbeğin hemen üzerinde yer alır. Karaciğer, dalak, mide ve ince bağırsak bu bölgededir. Yaşam gücünü meyve, sebze ve hububat gibi diri yiyeceklerden aldığı söylenir.

Citrin, altın rengi kehribar, sarı yeşim, açık sarı ay taşı ve sarı kalsiyum taşı, solar plexus kristalleri arasında yer alır. (Yaşamda iyi bir rehber olan cesaretin geldiği yer olan) karnınızın üzerinde bir solar plexus kristali gezdirin ve sadece gıdaları değil, aynı zamanda altıncı histen dahil bütün duyu organlarından ve insanlardan gelen izlenimleri de emip süzen varlık merkezinizi düşünün.

Bu bölgede işler yolunda gitmediği zaman, ülser, sindirim bozukluğu, sarı bir beniz ve bulantı hissi başgösterir. Yemek yeme dengesi bozulduğu ve (güçlenmek ve gelişmek için gerekli olan) gıda duygusal bir tetikleyiciye bağlı olduğu zaman, bu bölgeden anoreksia ve bulumia gibi yemek yeme bozuklukları da kaynaklanabilir.

Yaşam tarafından sarsalandığımızı hissettiğimizde bu chakrayı yatıştırmak amacıyla sarı kristaller kullanılabilir. Hiçbir chakra başka şeylerden bağımsız hareket etmez ve stresin karnımızı altüst ettiğini ve acıdan kıvrandıran gergin düğümlere neden olduğunu hepimiz biliriz.

Kalp Chakrası
Bu chakra göğsün ortasında yer alır ve kalp, akciğer, göğüsler ve sevdiklerimize sarılıp dokunmak için kullandığımız kol ve ellerimize yayılır. Kalp chakrası kristalleri, parlak yeşil malakit taşı veya koyu yeşil aventurinden, daha yumuşak yeşim, amazonite ve yosun rengi akik taşına kadar, her çeşit pembe ve yeşil taşı içerir. Bu chakranın pembe taşları arasında, parlak rhodonite veya rhodochrosite, iyileştirici gül kuvarsı (benim en sevdiğim taş) ve pembe kunzit yer alır. Pembe taşlar aynı zamanda tenle bağlantılıdırlar ve pembe bir taş, özellikle de gül kuvarsı, egzama ve cilt bozukluklarına iyi gelir.

Kalbinizin, göğüs kafesinizin, göğüslerinizin ve kollarınızın üzerinden bir kalp chakrası kristali geçirin ve suç ve suçlamalardan bağımsız, içinizde akan koşulsuz sevgi gücünü hissedin.

Bronşit veya astımın göstergesi olabilen, görünür hiçbir organik nedene sahip olmaksızın devam eden, göğüsten gelen öksürükler ve düzensiz kalp hareketleri ile hypervantilation burada başgösteren rahatsızlıklar arasında yer alır. Eğer duyguların veya alerjik bir formda ortaya çıkan fiziksel bir aşırı tepkinin neden olduğu bir sorunsa, üstesinden gelmek için yeşil veya pembe kristalinizi saat yönünün tersine çevirebilirsiniz.

Kanın bütün bedeninizde dolaşımını sağlamak ve yanaklarınıza pembelik getirmek için kalp chakrasının üzerine (yine saat yönünde hareket ettirilen) kırmızı veya portakal rengi kutsal kristal eklemek de yardımcı olabilir. Sürekli, hatta yazın bile elleri üşüyen insanlar bunun işe yaradığını söylemektedir.

Boğaz Chahrası
Bu chakra, kalpteki doğrunun söylenmesine yardım eden araç olarak tanımlanmıştı. Boğaz ve konuşmaya yarayan organlar gibi boğaz chakrası da gırtlağı ve kulağa giden geçitleri kontrol eder. Boğaz chakrası kristalleri arasında, lacivert taş, turkuaz, akuamarin taşı ve mavi şeritli akik taşı yer alır ve baş ile beden arasındaki geçit olarak, enerjilerin daha yüksek ruhsal işlevlerle bağlantı kurabilmesine yarayan özgür iletişim için bu çok önemli bir chakradır.

Boğaz, boyun ve omuz çevrenizde bir boyun chakrası gezdirin ve gergin bölgeleri hemen bulabilirsiniz. İyileştirici mavinin (ki geleneksel olarak en şifalı renklerden biridir) yatıştırıp temizlediğini hissedin ve söylemeniz gereken sözleri işitebilirsiniz.
Bu bölgede işler yolunda değilse, boğaz ağrısı, grip, beze ve tiroid baş gösterebilir. Önemli bir yayından önce her zaman grip olurum ya da sesim kısılır, bu nedenle bu alanda stresin çok önemli bir faktör olduğunu biliyorum. Boğaz şişlerini ve ağrılı bezeleri yumuşatmak veya soğuk algınlığının etkilerini azaltmak için mavi damarlı akik veya yumuşak bir akuamarin gibi bir mavi boğaz chakrası kristali kullanın. Eğer enerjileriniz bu şekilde çalışıyorsa, taşı ağrıyan gergin omuzların veya boyun kaslarının üzerinde saat yönünün tersine uygulayabilir ve düğümlerin eridiğini hissedersiniz.

Alın Chakrası
Burun kemerinin hemen üzerinde yer alır ve gözleri, kulakları, beynin iki yarısını ve aynı zamanda Üçüncü Göz’e atfedilen psişik işlevleri yönetir. Lacivertten açık mora kadar değişen bir çivit mavisidir. En iyi kristaller, açık renk ametist, sodalit, tavus kuşu gözüdür (bornit).

Kristalinizi gözlerin izin arasında tutun. Yumuşak gökkuşağı renkleri görebilir veya hafif sesler, hatta müzik sesi işitebilirsiniz, ama bunların hepsi zaten ruhunuzda olan sesler ve görüntülerdir ve ancak dünyanızı aydınlatabilirler.

Bu chakra işlevini düzgün bir şekilde yerine getirmediği zaman, organik bir neden olmaksızın, birçok başağrısı, kabuslar, kulağınızda sesler veya görüntüde bulanıklık ortaya çıkabilir. Eğer uyuyamıyorsanız ve korku içindeyseniz, endişelerinizi yatıştırmak için soluk ametist veya mor fluorite gibi bir alın chakrası kristali kullanın. Veya eğer baş ağrısından şikayetçiyseniz, soğuk suya daldırılmış ametistinizi, saat yönünde, şakaklarınıza ve gözlerinizin arasına sürüp ağrıyı çıkarın.

Alın kristalini saat yönünde sürerek ve duyguların gelmesine izin vererek, sezgilerinizi de keskinleştirebilirsiniz.

Baş Chakrası
Başın üstünde yer alır ve görevi, farklı ve büyük bir şey yaratmak için bütün enerjileri biraraya toplamaktır. Yani bütün beyni, bedeni ve ruhu; fiziksel, zihinsel ve ruhsal gelişimimizi ve sağlığımızı idare eder.

Bu chakrayla bağlantı kurmak için kullanılabilecek en uygun kristal berrak kuvars, parlak mor bir sugilite veya bol mor ve beyaz damarlı ametist olabilir.

Bu chakra tıkandığı zaman, bütün bedeniniz keyifsiz olur. Yorgun hisseder, ama bir türlü rahatlamayı beceremez, endişeli olur, ama hareketlerinizi yoğunlaştıramazsınız. Bir dizi önemsiz kaza atlatmış veya uzun süreli bir soğuk algınlığı geçiriyor olabilirsiniz. Arkadaşlarınıza ve ailenize yabancılaşmış hissedebilir, ama tek başınıza da mutlu olmayabilirsiniz.

Chakra Kristalleriniz
Zamanla, her chakra için bir tane olmak üzere özel bir chakra kristalleri seti oluşturabilirsiniz. Her gece yatağınızın kenarında yedi chakranızı bir formasyon içinde düzenleyebilir, bir yandan da renkli enerjilerin içinize döküldüğünü, tıkanıklıkları açtığını, zihin, beden ve ruh arasındaki dengeyi yenilediğini ve size yeni günle başa çıkma gücü verdiğini hayal edebilirsiniz.

Eğer chakralardan biri özellikle önemli görünüyor veya fiziksel sağlığınızın bir bölümünün ilgiye ihtiyacı varsa, ilgili chakranın renginde bir mum yakıp uygun kristali, ateş elementi için alevden geçirin. Daha sonra, sağlık ve yenilenmiş güç için limon, çam veya sedir ağacı tütsüsü yakıp, Havayı sembolize etmek için kristali dumandan geçirin. İçinde 24 saat boyunca bir berrak kristal kuvars tutulmuş saf su serpin ve toprak elementi için tuz ekin ve kristalinizi siz uyurken odanızdaki yeşillikli veya çiçekli bir vazonun yanına koyun.
Sabah, aynı töreni dışarıda da yapın ve kristali uygun chakranın üzerinden geçirin ve tıkanıklığın açıldığını ve içeriye enerji dolduğunu hissedin. Kristali yanınıza alın ve ayda ve şafakta chakranın üzerinde tutun.

Küçük Kristallerle İyileştirme
Geçenlerde çok yetenekli, İrlandalı bir şifacı olan Mary Maddison’u ziyaret ettim. Bana, kristal iyileştirmeyle ilgili kendi araştırmama uydurmak için değiştirdiğim küçük kristallerle iyileştirme tekniğini göstermişti. Kristal iyileştirmeyle ilgili olarak, bir düzine kitaptan öğrenebileceğimden daha fazlasını bana bir akşam üstünde öğrettiği için ona minnettarım.
Bu metodu kullanmak için:
• Ayaklarınızı koyup rahatça hareket ettirebileceğiniz kadar derin ve geniş bir porselen kase alın. Kaseyi küçük cilalı kristallerle doldurun.
• Birkaç yüz tane kristale ihtiyacınız olacak, ama teker teker alınmayacak kadar küçük oldukları için bu küçük parçaları karışık sayıda oldukça ucuza satın alabilirsiniz. Yakınlardaki bir maden dükkanına veya bir New Age mağazasına bir toplu alım indirimi yapıp yapamayacaklarını sorun.
• Kristal sarkacı kasenin üzerinde dokuz kez saat yönünde döndürerek kristalleri şarj edin.
• Çıplak ayaklarınızı kristallerin içine sokun ve gözlerinizi kapayın.
• Kristaller sıcak veya soğuk olabilir ve enerjilerin bedeniniz boyunca aktığını ya da karıncalanma duygusu yarattığını hissedebilirsiniz. Ayaklarınızı kımıldatıp kristallerin “bacaklarınıza tırmanmalarına” izin verin. Böylelikle, çeşitli kristallerin enerjileri akacak ve sizi yenileyecektir.
• Yaklaşık 15 dakika sonra, ayaklarınızı kaseden çıkarın ve tabanlarınızda kaç tane kristal kaldığına bakın.
• Ayaklarınızda ne kadar az kristal kalırsa, fiziksel ve zihinsel ahenginiz de o derece az demektir. Her iki ayakta onar taneden fazla kristalin kalmış, özellikle de kristallerin bütün tabana eşit oranda
dağılmış olması, enerjilerinizin özgürce aktığının göstergesidir. Eğer ayaklardan biri kristallerle kapli, diğeri değilse, yaşamınızda denge eksikliği vardır ve bir şey başka bir şeyden baskın çıkmaktadır. Sol ayak, beynin sezgi ve yaratıcılığı içeren bölümü tarafından yönetilmektedir. Bu tarafta daha fazla kristal olması, sağlığınız ve refahınızla ilgili pratik unsurları göz ardı ettiğinizi ve yediklerinizi kontrol edip çok egzersiz yapmanız gerektiğini gösterir.
• Sağ ayak, beynin mantık, iddia ve ezberle ilgili olan sol kısmı tarafından yönetilir. Sağ ayaktaki kristal yoğunluğunun daha fazla olması, zihinsel refahınızı yükseltmek için daha çok zaman harcamanız gerektiğini gösterir.
• Ayağınızdaki kristalleri büyük bir kağıdın üzerine silkeleyin.
• Bütün renklerden eşit miktarda seçtiğinizi varsayarak, ilk önce renklere bakın.
• Bütün renkler eşitse, dengeli ve nispeten stresten uzaksınız ve fiziksel sağlığınız yerinde.
• Eksik olan renkler, ilgiye ihtiyaç duyan bir bölgeyi işaret edebilir. Eğer sadece bir iki renk varsa, sağlığınızla genel olarak ilgilenmeli ve bol bol dinlenmelisiniz. Listelenen kristal renklerini kontrol edin.

Eksikliklerin Giderilmesi
Eksik olan renkte büyükçe bir kristal alın ve birkaç gece uyurken yatagınızın yanına koyun. Bu rengi, özellikle de eksik renklerdeki şeyleri yeyip içerek, yaşamınıza ekleyin.
Kullandıktan sonra, sarkacınızı kasenin üzerinden saat yönünün tersine dokuz kere veya ağırlaştığını hissedene kadar döndürerek kristal kasenizi arındırın.
Önemli bir toplantı veya görüşme öncesi de ellerinizi kristallerin içine daldırabilirsiniz. Düşünceleriniz daha berrak ve düzenli hale gelir ve belirsizlik ortadan kalkar.

...................................................................Konu 27
Kaynak: "10 Adımda Psişik Gücünüz"
En son gabrielgray tarafından 15 Eyl, 13:46 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
tes1907
Mesajlar: 238
Yaş: 25
Kayıt: 29 Mar, 11:00
Yaşadığınız İl: 32 Isparta
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 1 kez

Re: İyileştirme

Okunmamış mesaj gönderen tes1907 » 15 Eyl, 08:46

Güzel beğendim ... Reikiyle ne kadar bağdaştırılabilir???

Kaynak yazman çok güzel paylaşımlarını beğeniyorum dostum U_U
"Asla vazgeçme ve hayallerini takip et " Bu bir avuç cesareti kalbine yerleştir. unutma yarına onunla varacaksın..!
Ruhmu saran alevle yükselmeliyim ancak. Dik başlı siyah köpek, beni bekliyor olacak..!

By T€$
Timuçin mre $en

Kullanıcı avatarı
gabrielgray
Mesajlar: 477
Yaş: 26
Kayıt: 10 Mar, 23:34
Konum: Bursa
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 10 kez

Re: İyileştirme

Okunmamış mesaj gönderen gabrielgray » 15 Eyl, 10:32

Teşekkür ederim dostum :) Reiki bildiğim kadarıyla kendi enerjilerinle iyileştirme, burada daha çok kristallerle iyileştirmeye değinilmiş :) Farklı iyileştirme teknikleri bulursam paylaşırım :)

Kullanıcı avatarı
caryes
Yönetici
Yönetici
Mesajlar: 983
Yaş: 25
Kayıt: 25 Ağu, 14:16
Yaşadığınız İl: 34 İstanbul
Burcunuz: Kova Burcu: 22 Ocak-19 Şubat
Cinsiyetiniz: Kadın
Konum: yönetici
Yaş: 25
Teşekkür etti: 57 kez
Teşekkür edildi: 42 kez
İletişim:

Re: İyileştirme

Okunmamış mesaj gönderen caryes » 15 Eyl, 11:10

paylaşımlarını çok beğeniyorum gabrielgray =)
teşekkürler :)
*istanbul*

Kullanıcı avatarı
gabrielgray
Mesajlar: 477
Yaş: 26
Kayıt: 10 Mar, 23:34
Konum: Bursa
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 10 kez

Re: İyileştirme

Okunmamış mesaj gönderen gabrielgray » 15 Eyl, 11:30

Rica ederim :)


mtbl0w
Mesajlar: 30
Yaş: 22
Kayıt: 23 Tem, 11:17
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Re: İyileştirme

Okunmamış mesaj gönderen mtbl0w » 20 Eki, 14:18

güzelmiş şifacılar bu tekniği kaçırmasın derim :)
http://www.mindistortion.net/pocketemo/?data=8-1-7-3-0-0-0-0-0&name=mtbl0w

brfn06
Yeni Kullanıcı
Yeni Kullanıcı
Mesajlar: 2
Yaş: 30
Kayıt: 20 Eki, 14:24
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Re: İyileştirme

Okunmamış mesaj gönderen brfn06 » 20 Eki, 14:38

aslında iyileştirme saf kozmik enerjiyi vücuda göndermektir. ben yeni başlayanlara bitkilerle çalışmayı öneriyorum. bu arada mtbl0bw ye çok teşekkür ederim bu siteyi bana önerdi harikaymış

WareWolfAlfa
Yeni Kullanıcı
Yeni Kullanıcı
Mesajlar: 7
Yaş: 104
Kayıt: 24 Mar, 15:27
Yaşadığınız İl: 27 Gaziantep
Burcunuz: Başak Burcu: 23 Ağustos-22 Eylül
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Re: İyileştirme

Okunmamış mesaj gönderen WareWolfAlfa » 24 Mar, 15:50

İşte bu demekki yaptıım bir çok şeylerden sadece birisi buymuş geçen bi camla uğraşırken elim kesildi tabi aklıma şöyle bir şey geldi uyusam uyurken de elimin iyileştiğini düşünsem diye düşündüm ve denedim kalktığımda elim kan içindeydi ama acımıyordu elimi yıkadığımda kesik yok olmuştu


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Beden-Ruh-Kinezi” sayfasına dön