Meditasyon nedir nasıl yapılır Çeviri By Amaterasu !

Telekinezi ve ilgili konular hakkında Yayınlanan Çeviriler...
Cevapla
Amaterasu
Mesajlar: 245
Yaş: 26
Kayıt: 26 Mar, 22:40
Yaşadığınız İl: 35 İzmir
Burcunuz: Kova Burcu: 22 Ocak-19 Şubat
Cinsiyetiniz: Erkek
Konum: İzmir
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 9 kez

Meditasyon nedir nasıl yapılır Çeviri By Amaterasu !

Okunmamış mesaj gönderen Amaterasu » 16 May, 21:27

How to meditate and what it does for you.

Meditation is a basic practice for self-realization. Basically, you sit straight and concentrate on a particular point in your body (usually the belly). When you notice that your have drifted away from this point of concentration, you gently return to it.,

What it does for you

This practice in a gradual way helps in lots of aspects of your life. It makes you more aware of the current moment, the here and now, giving you a sense of having more time to deal with situations. It develops concentration and awareness of the self and body. It balances energy and the chakras. It makes you calmer and more relaxed. It also helps reduce mental chatter, and grounds you in your body. This all helps making you more open to yourself and the world, to be your natural self.

How to meditate - the details

Most people meditate for 15 - 30 minutes at a time, once or twice per day. It is a good idea to meditate at least 20 minutes a day, for instance after you have woken up in the morning. You could use a clock or watch to keep time, but you'd need to check it every so often, which distracts from the practice. It's better to use an alarm of sorts, that you can set to a predetermined time.
It is best to focus on a point in the belly. There are also meditation traditions where focus is on the tip of the nose, sensing the subtle sensations of breath through the nose. However, focussing on the belly makes it easier to silence mental chatter and develop more body awareness than focussing on a point on the head does, where the chatter is happening.
You can focus on the upper part of the belly, on the movements of the breath. This is the point usually used in Zen meditation. Alternatively you can focus on the point called the Dan Tian or Kath, that is located thumb widths under the navel, 2 to 3 thumb widths inside of the body. The term Dan Tian originates in Chinese Martial Arts and Qigong. It is an important energy center, being located in the center of the body. The term Kath is used in the Diamond Approach, and originates in Sufism.
There is no need to focus on your meditation point to the exclusion of everything else. It is okay to also sense your body and feelings, as long as your meditation point is part of what you are sensing.
It is important to sit straight and relaxed, with a solid sense of stability. You can sit on a straight chair, but usually people meditate sitting in lotus position, with crossed legs on a meditation cushion, or with the legs folded and on their heels. The latter position can be aided by using a wooden bench that allows for this.
Depending on your sitting position, you can have your hands in your lap, or on your knees. You can hold your hands in a particular position (a mudra). If you hold them in your lap, keep your palms up, and on top of each other. Put your left hand underneath, its palm touching the back of the fingers of the right hand. This is like the mudra for the Sacral chakra. If you want to put your hands on your knees, let the backs of your hands touch your knees. Let either the tips of the middle finger and the thumb or the index finger and the thumb touch.
You can either keep your eyes closed, or look at the floor 1.5 meter (5 feet) in front of you. If you keep your eyes open, make sure that the space in front of you is not too distracting. Meditate in a quiet place.

Meditasyon nedir nasıl yapılır faydaları Çeviri By Amaterasu

Meditasyon kendinizi göstermek için temel bir egzersizdir.Temel olarak oturursunuz ve vücudunuzun belli bir bölgesine konsantre olursunuz ( genellikle göbek kısmına).Konsantrasyonun bu kısmından koptuğunuzu fark ederseniz yavaşca geri dönüp tekrar deneyin.

Faydaları-

Kademeli şekilde bu egzersiz hayatınıza pek çok bakımdan yardımcı olur.Bulunduğunuz anın daha fazla farkında olmanıza ve olaylar ile başaçıkabilmeniz için size daha fazla zaman kazandırır.Vücudunuza ve kendinize olan konsantrasyonunuzu artırır.Enerjiyi ve çakralara dengeler.Sizi daha sakin ve rahat yapar.Ayrıca beyninizden gecen boş düşünceleri azaltır.Bunların hepsi sizin kendinize ve dünyaya açık olmanızı ve kendi doğanızda olmanızı sağlar.

Nasıl Yapılır ?

Çoğu insan 15-30 dakika meditasyon yaparlar , günde 1 yada 2 kere.Günde en az 20 dk meditasyon yapmak iyi bir fikirdir,örneğin Sabah kalkdığınızda yapmak.Süreyi tutmak için bir saate ihtiyacınız olacaktır ,ancak sıkça süreyi kontrol etmeniz gerekir buda egzersizinizi bozabilir, bu yüzden alarm kullanmak daha iyidir.Göbekteki bir noktaya odaklanmak en iyisidir.Ayrıca bazı meditasyon gelenekleri vardır,burun ucuna odaklanıp burundan akan hava akışını hissetmeye çalışmak gibi.Fakat,Göbekteki noktaya odaklanmak beyinde geçen boş muhabbetleri susturmayı kolaylaştırır.Göbeğinizin üst kısmınada odaklanabilirsiniz, nefes alıp verdiğiniz bölgeye(diafram yani kısacası  ) .Bu nokta genelde Zen meditasyonunda kullanılır.
Alternatif olarak Dan tian yada Kath denen karnınızın 2 3 parmak yukarısında ve 2 3 parmak içerisinde bulunan bölgeye de odaklanabilirsiniz.Dan tian terimi Çin’de savaş sanatları ve Qigong(biyoenerjik egzersiz) yapanlar tarafından bulunmuştur.Vücudun merkezinde yerleşik olan önemli bir enerji kaynağıdır.Kath terimi Sufizm’de bulunmuştur.

Sadece bir meditasyon noktasına odaklanmaya ihtiyaç yoktur , tüm vücüdunuza ve hislerinizede odaklanabilirsiniz.Sıkı bir kararlılıkla dik ve rahat oturmak önemlidir.Düz bir sandalyedede oturabilirsiniz ancak insanlar genelde lotus pozisyonunda meditasyon yaparlar.
Oturuş şeklinize bağlı olarak ellerinizi kucağınıza veya dizinize koyabilirsiniz.Gözlerinize kapalı tutabilir yada 1.5 metre ilerideki zemine bakabilirsiniz(benim tavsiyem kapalı olsun.) Ve sessiz bir ortam meditasyon yapınız.

Bende bir şeyler ekleyeyım arkadaşlar , Bunun Budistlerin yaptıgıyla pek alakası yok bu tarz bir meditasyonu nefes egzersizleri ile birlikte yaparsanız cok faydalı olur ayrıca benden tavsiye boş boş oturacağınıza içinizden Allah Allah diye zikir edebilirsiniz hem biraz öbür tarafa çalışmış olursunuz hem manevi olarak ruhunuz gelişir hemde onlar OM diyerek yogunlasıyor sizde bu kelime Yerine Allah diyerek hem yogunlasmıs hem sevap almıs hem ruhsal olarak gelişmiş olursunuz.Islamda meditasyon hakkında Daha fazlası için http://telekinezis.org/post42492.html#p42492 Saygılar Amaterasu…(kaynak http://learn-telekinesis-training.com/)
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Amaterasu mesajı için:
delenamo (23 Haz, 20:14)
Değerlendirme: 1.85%


And when I breathed, my breath was lightning


Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
Mesajlar: 1508
Yaş: 41
Kayıt: 31 Eki, 15:25
Yaşadığınız İl: 7 Antalya
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 369 kez
Teşekkür edildi: 858 kez

Re: Meditasyon nedir nasıl yapılır Çeviri By Amaterasu !

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 16 May, 22:07

Teşekkürler bu değerli çalışma için Amaterasu
İlmin Kaynağı Allah'tır. O'na Uzak Olan Şeytana Yakın Olur. Allah'a Yakın Olan ise Tüm İlimlere Layıkıyla Vakıf Olur.

Amaterasu
Mesajlar: 245
Yaş: 26
Kayıt: 26 Mar, 22:40
Yaşadığınız İl: 35 İzmir
Burcunuz: Kova Burcu: 22 Ocak-19 Şubat
Cinsiyetiniz: Erkek
Konum: İzmir
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 9 kez

Re: Meditasyon nedir nasıl yapılır Çeviri By Amaterasu !

Okunmamış mesaj gönderen Amaterasu » 17 May, 19:03

Rica ederim forumdaşlarımıza yardımcı olduysak ne mutlu bize devamı gelicek.
And when I breathed, my breath was lightning


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Çeviri Makaleler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir