Beyin Dalgaları ve Özellikleri

beyin dalgaları, beyin dalgalarının özellikleri, beyin dalgası, gama beyin dalgası, beta beyin dalgası, alfa beyin dalgası, teta beyin dalgası, delta beyin dalgası, beyin dalgası, beyin dalgaları nasıl ölçülür, beyin dalgaları tedavide kullanılır mı

Moderatör: Yönetici

Forum kuralları
Yalnızca Telekinezi.com tarafından yapılan ve yayınlanan Telkin MP3'lerine yer verilecektir. Telkinlerin konuları Telekinezi, Astral Seyahat, Telepati ve Hipnoz dışında kalan MP3'ler yayınlanmayacaktır. Başka Sitelerden Alıntı MP3 eklemek kesinlikle yasaktır.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
Mesajlar: 1518
Yaş: 43
Kayıt: 31 Eki, 15:25
Yaşadığınız İl: 7 Antalya
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 384 kez
Teşekkür edildi: 882 kez

Beyin Dalgaları ve Özellikleri

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 27 Kas, 22:45

Resim

Beyin Dalgaları ve Özellikleri

Beyin dalgaları Gama dalgaları, Beta dalgaları, Alfa dalgaları, Teta dalgaları ve Delta dalgaları olmak üzere 5 farklı Hz değerinde sınıflandırılırlar. Bu beyin dalgaları ayrıca kendi aralarında da etkilerine göre ayrı ayrı sınıflandırılmışlardır. Sınıflandırmalar beyin dalgalarının etkisine göre belirlenir. Mesele beta beyin dalgası 13 - 32 hz arasındaki dalgaları ifade eder. Ancak 13 Hz etkinliği en düşük 32 Hz etkinliği en yüksek seviyeyi belirtir. Tüm beyin dalgaları bu şekilde alt, orta ve yüksek olarak sınıflandırılır.

Beta beyin dalgasında 16 Hz ile 32 Hz aralığı aynı zamanda Beta'dan Gama dalgalarına geçişi de kapsamaktadır. Beyin dalgalarının her kaynakta farklı değerlerde verilmesinin nedeni bu alt, orta ve yüksek değerlerdir.

Beyni dalgaları: Bedenimizde meydana gelen fizyolojik ve ruhsal değişimler sonucu ortaya çıkan dalgalardır.

Beyin dalgaları, beynimizin nasıl işlediğini ve o anki ruhsal durumumuzu gösteren dalgalardır. Beyin işlevlerimiz ruhsal durumumuzu, ruhsal durumumuzsa beyin aktivitelerini büyük oranda etkilemektedir. Yaptığımız tüm faaliyetlerin beyin dalgaları ile bir karşılığı vardır. Üzgün veya mutlu olduğumuzda, heyecanlandığımızda, korktuğumuzda, konuşurken, uyurken, rüya gördüğümüzde ve ruhsal deneyimler yaşadığımızda beyin dalgalarında da değişimler olmaktadır.

Beyin Dalgaları ve İşlevleri

Beynimizin aktivitesine göre yayınlanan dalgaları en yüksek hızdan en düşük hıza şu şekilde sıralayabiliriz.

Resim

Gama Dalgaları 25 - 140 Hz

Gama Dalgaları: Şu ana kadar bilinen ve belirlenebilen en yüksek hıza sahip beyin dalgalarıdır. 25 - 140 hz aralığında hıza sahiptirler. Yüksek enerji aktivitesini temsil ederler. Ruhsal görüş, üçüncü gözün aktif olması, nazar değmesi ve telekinezi gibi ruhsal faaliyetlerde görülür. Normal sınırların aşıldığı nokta diyebiliriz. Yaşantımızın madde seviyesindeki olağanüstü deneyimleri ile ilgili dalgalardır.

Beta Dalgaları 13 - 32 hz

Beta Dalgaları: Günlük yaşamımızın büyük kısmına beta dalgaları eşlik eder. 13 - 32 hz aralığında bulunurlar. Yüksek dikkat gerektiren durumlarda, heyecanlandığımızda, uyanık olduğumuz anlarda alt seviye beta dalgaları; korku, panik, gerilim ve endişe anında ise gama dalgalarına yakın üst seviye beta beta dalgaları yayınlanır.

Alfa Dalgaları 8 - 13 Hz

Alfa Dalgaları: Uykuya geçiş anı, uyku ile uyanıklık anları, madde alem ile madde ötesi aleme geçiş aşamasıda yayınlanan dalgalardır. 8 - 13 hz aralığında gama ve beta dalgalarına göre daha düşük hızlarda gözlemlenir. Sonuçları ve faaliyetlerini göz önünde bulunduracak olursak beyinsel faaliyetlerin orta bölümünde yer alır.

Beyin dalgalarını Gama - Beta -- Alfa -- Teta - Delta şeklinde sıraladığımızda en yükse hıza sahip gama ve beta dalgaları ile en düşük hıza sahip teta ve delta arasında geçiş görevi görür.  Alfa dalgaları iki boyut arasında köprü görevi görür. Bu işlevi ile ruhsal faaliyetlerde bulunanlar için bilinçli olarak mutlaka deneyimlenebilmesi gereken beyin dalgasıdır.

Teta Dalgaları 4 - 8 Hz

Teta Dalgaları: Alfa dalgaları ile madde boyut aşıldıktan sonraki ruhsal boyut aktivitelerini temsil eden beyin dalgasıdır. Bu seviyede bedensel değil ruhsal faaliyetler söz konusudur. 4 - 8 Hz aralığında yer alır. Astral seyahatin ilk evreleri, bilinçli rüyalar, ruhsal bilinç yükselmeleri, ağır uyku ve rüyaları temsil eder. Derin trans halinde iken beynimiz teta dalgaları yaymaya başlar. Bu aşamada bilinçli telkinlerle çok sayıda bilgi kısa sürede öğrenilebilir. Beyinsel programlamalar, güçlü hafıza faaliyetleri, bilinçaltı çalışmaları, telkinle ruhsal yönlendirmeler bu dalga boyunda gerçekleştirilebilir.

Delta Dalgaları 0,5 - 4 Hz

Delta Dalgaları: Delta dalgaları şu an bilinen en derin halimizi ifade eder. 0.5 - 4 Hz aralığında hıza sahip olan beyin dalgalarıdır. Madde boyutu ile irtibatın tümüyle kesildiği noktadır. Bu evre rüyasız ağır uyku evresi olarak bilinir. Ruhsal faaliyetlerin zirveleştiği, ilahi katlarla bağlantıların kurulduğu dalga boyutudur. Bu dalga boyuna bilinç dahil edilebilirse (alfa ve beta) Telepati ve astral seyahatin ileri seviyeleri bilinçli bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Ruh ve beden mekanizması bütün halde hareket ederek mevcut maddesel ve ruhsal kanunlar ters yönde işletilebilir. İtme çekme kanunu, yer çekimi, maddenin mevcudiyeti, materyalizasyon ve demateryalizasyon ile birlikte su üzerinde yürüme, bedensel olarak uçma, aynı anda birden fazla yerde bulunabilme, varolan tüm varlıklarla ruhsal iletişme geçme, mevcut tüm bilgilerden yararlanma gibi..

- Beyin dalgalarının işlevi nedir?
- Beyin Dalgalarında Sebep Sonuç ilişkisi ve Kullanımları
- Beyin Dalgaları ile Kontrol Sağlanabilir mi?
- Beyin Dalgaları ile Tedavi Mümkün mü?
- Beyin Dalgaları ile Zihin Kontrolü Mümkün mü?
- Beyin Dalgaları ve İletişimde Kullanımı
- Beyin Dalgaları Nasıl Ölçülür?
- Beyin Dalgalarının Kopyalanması, Kopya Beyin Dalgaları ve Kullanımı
- Beyin Dalgaları ve Psikotronik Bilim

Konunun devamı:
https://www.parapsikoloji.net/beyin-dal ... lanimlari/
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Yönetici mesajı için (toplam 3):
Uchiha Sasuke (28 Kas, 07:07) • mysticforce (30 Kas, 22:13) • Budray (29 Haz, 21:58)
Değerlendirme: 5.56%


İlmin Kaynağı Allah'tır. O'na Uzak Olan Şeytana Yakın Olur. Allah'a Yakın Olan ise Tüm İlimlere Layıkıyla Vakıf Olur.


Kullanıcı avatarı
Budray
Mesajlar: 795
Yaş: 19
Kayıt: 05 Ağu, 21:50
Yaşadığınız İl: 34 İstanbul
Burcunuz: Aslan Burcu: 23 Temmuz-22 Ağustos
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 345 kez
Teşekkür edildi: 463 kez

Re: Beyin Dalgaları ve Özellikleri

Okunmamış mesaj gönderen Budray » 29 Haz, 22:06

Kedileri de bu konudan merak ediyorum. Hırlarken dalga yayıyorlar mı diye. 3 tane destekleyen düşüncem var, yaymasına yönelik.
1. si çok uyumaları günün 16 saati uyuyorlar.
2. si Hırlarken kafamı üstüne koyunca uykum geliyor o an uyumasam bile kafamı kaldırdığımda verimli uyumuş gibi ve uykudan kalkmış gibi hissediyorum.
3. olarak da parapsikoloji de hayvanlar yönünden en yakın kedileri görmem.

Cevapla

“Dosyalar - Telkin MP3” sayfasına dön