Alpha Alfa Beyin Dalgaları Ses Örneği 12 Hz (1) - Telkin MP3

Alfa Beyin Dalgaları, alfa dalgası mp3, alfa ses dalgaları örneği, Alfa frekansı ses örneği, alfa dalgası, alfa dalgaları

Moderatör: Yönetici

Forum kuralları
Yalnızca Telekinezi.com tarafından yapılan ve yayınlanan Telkin MP3'lerine yer verilecektir. Telkinlerin konuları Telekinezi, Astral Seyahat, Telepati ve Hipnoz dışında kalan MP3'ler yayınlanmayacaktır. Başka Sitelerden Alıntı MP3 eklemek kesinlikle yasaktır.
Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
Mesajlar: 1518
Yaş: 43
Kayıt: 31 Eki, 15:25
Yaşadığınız İl: 7 Antalya
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 384 kez
Teşekkür edildi: 882 kez

Alpha Alfa Beyin Dalgaları Ses Örneği 12 Hz (1) - Telkin MP3

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 15 Ara, 00:08

Arkadaşlar bu bölümde mümkün olduğunca özellikle ileriki dönemlerde içeriğinde Telkinlerde bulunan Telekinezinin değişik bölümlerinde kullanıma uygun; Telekinezi Öncesi, Telekinezi Esnasında ve Sonrasında;
Ayrıca Beynin Şarj-Deşarj ve Bilinçaltını etkileyerek Telekinezide ileri safhalara geçişi sağlayacak özel tekniklerinde kullanıldığı Telkin İçerikli Mp3 ve Beynin 4 önemli dalgasını istediğimiz zaman ve ihtiyacımız oranın da kullanımını sağlayacak MP3'ler yayınlamayı düşünüyoruz.

İlk konumuz Alfa Dalgaları

Önce Beyin dalgaları nedir ne işe yarar oradan başlayalım.

Beyin bir radyo gibidir. Elektrik dalgalarını alır ve yayar. Frekanslar, elektrik faaliyetlerinin ölçüldüğü ve grafiğinin çıkarıldığı aralıklardır. Bu dalgalar beyniniz tarafından solunum ile oluşturulan biyoelektrik ile oluşur. Bedeniniz hareket ettiğinde bu hareketler etrafa iletilir. Bedeniniz 6.8 ila 9.5 Hz arasında titreşir. İskeletiniz ve iç organlarınız birbiriyle uyumlu hareketleri yaklaşık 8 ila 9 cps hızındadır. Bedeniniz iyonosver ile eşzamanlı olarak hareket eder. Gezegenle birlikte yankılanır ve enerji alışverişinde bulunursunuz. Enerjinizi yeryüzünün elektromanyetik alanına yaklaşık 40000 km ya da gezegenin yaklaşık tüm çevre uzunluğu kadar yayabilirsiniz. Başka bir deyişle, zihninizden ve bedeninizden gelen sinyaller iyonosfer kovuğu sayesinde tüm gezegene saniyenin 1/70'i kadar bir zamanda yayılır.

EEG ile beyinde değişik frekanstaki beyin dalgalarını ölçebiliriz. Elektrotlar beyindeki elektriksel aktiviteyi ölçmek ve kaydetmek için derideki belli yerlere yerleştirilir. Amaç bir saniye içinde beyinden yayınlanan bir dalganın kaç defa tekrar ettiğini ölçmektir. Bu ölçümü radyonuzda istasyon değiştirdiğiniz andaki frekans belirleme ile kıyaslayabilirsiniz. Bu frekanslar yetersiz, fazla ya da bulunması zor olduğu zaman zihinsel performansımız sıkıntı çekebilir.

Beynin meydana getirdiği elektriksel aktivitenin gücüne amplitud denir. Beyin dalgası aktivitesinin volumü ya da şiddeti mikrovoltla ölçülür. EEG frekans bantlarıyla tanımlanır.

DELTA (0-4 Hz), THETA (4-8 Hz), ALPHA (8-12 Hz), BETA (13-30 Hz), GAMMA 30Hz-? Hz

Örneğin: Beynimiz etkin zeka için 13 Hz dalga yüksekliğinde yüksek alpha ve düşük beta seviyelerini kullanır. Sıklıkla, öğrenme güçlüğü ve dikkat problemleri gösteren bireylerde beynin belli bölgelerinde, birbirini izleyen işleri ve matematik hesaplarını yapmaktaki beceriyi sağlayan 13 Hz dalga boyutundan daha düşük frekanslar gözlenir.


Alfa Dalgaları (8-12 Hz)

Alfa dalgaları 7.5 ve 13 Hz arasındadır. Alpha dalgalarının can alıcı noktası 10 Hz civarındadır. Rahatlayınca ve heyecan yatıştığında devreye girer. Alfa dalgalarının beta dalgalarına kıyasla genliği daha yüksek, frekansı daha düşüktür.. Beta dalgaları saniyede 15 ila 40 Hz yaparken, alfa dalgaları saniyede 9 ila 14 Hz arasında devir yapar. Elinizdeki iş bitince, bir toplantıdan dışarıya çıkıp hava aldığınızda alfa dalgaları yine faaliyete geçer.

Sağlıklı alpha üretimi, zihinsel beceriyi arttırır, zihinsel ahenge yardımcı olur, rahatlama duygusunu arttırır. Bu durumda elinizdeki herhangi bir işi başarmak için hızlı ve etkili hareket edebilirsiniz. Alpha hakim olduğu zaman kişiler kendilerini rahat ve sakin hissederler. Alpha bilinç ile bilinçaltı arasında köprü gibidir. Gevşemiş, rahatlamış normal insanlarda görülen başlıca ritimdir. Hayatımızın büyük bir kısmında, özellikle 13 yaştan sonra daha aktiftir.

Alfa ritimlerinin, beynin beyaz maddesinden çıktığı söylenir. Beyaz madde, beyinde bütün parçalarını birbirine bağlayan bir kısım olarak görülür.
Alfa kişi uyanık olduğu zaman ortaya çıkar. Occipital bölgede (kafanın arka tarafı) ve frontal kortekste yoğunluktadır. Alpha dışadönüklük (içe dönüklerde daha az), orjinalite ( orjinalitesi yüksek kişilerde dinlerken ve bir problemin sonucuna ulaşırken alpha gözlemlenir) ve zihinsel aktivite sağlar.

Eğer alpha dalganız normal limitlerinde ise iyi bir ruh halinde olursunuz, dünyaya daha doğru bakarsınız ve sakin hissedersiniz. Alpha, sınıfta veya işte öğretilen bilgiyi öğrenme ve kullanma anlamında beynin en önemli frekanslarından biridir. Gözlerinizi kapatarak veya derin nefes alarak alpha seviyesini arttırabilirsiniz; Hızlı nefesler alıp vererek düşürebilirsiniz.

Araba benzetmemizdeki yeri Alpha dalga seviyesi vitesin boşta olması anlamına gelmektedir. Alpha, bir işten başka bir işe kolayca geçmemizi sağlar.


Beyinde dağılımı genellikle bütün lobu içerir, göz kapalıyken occipital lobda bulunur.
Subjektif duygu durumları: Relax (rahat), sıkıntılı değil, uykulu değil, sakin, bilinçli
İlişkili iş ve davranışlar: Meditatif ve eylemsizdir.
Fizyolojik ilişki: Dengelenmiş ve iyileşmiştir.
Eğitim sonucu: Rahatlama sağlatır.


Düşük alpha : 8-10 : iç farkındalık, zihin/beden etkileşimi, denge
Yüksek alpha : 10-12 : merkezleme, iyileşme, zihin/beden bağlantısıŞimdide 12Hz aralığında Alpha dalgaları yayan bir Mp3'le bu dalgaları deneyelim. Uyku öncesi, kendinize telkin vermeden önce, bilinçaltınızı etkilemenizi gerektirecek bir durumda, sakinleşmenizi gerektirecek bir durumda, Telekinezi çalışmalarında önce veya sonra, heyecanınızı yenmeniz gereken bir durumda, bir sınava çalışmadan önce, dersten hemen önce dinleyerek deneyebilirsiniz.

Sterio Mp3 ve kulaklık işinizi görecektir. Ses seviyesini kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

 Not
Dikkatinizi toplamanız gereken durumlarda, araç kullanırken, yüksek konsantrasyon ve açık bilinç gerektirecek işlerde ve durumlarda dinlemeyiniz
 


Dosya Boyutu: 18.777 kb
Ses Kayıt Kbps: 256
Süre: 10:16 Dk.
Dosya Rar Şifresi: www.telekinezi.com

MediaFire Linki:
İndirme Linki: http://www.mediafire.com/?o9trmks9by8pit1

 Not
Konunun Hazırlanmasında Çeşitli kaynaklardan ve İnternetten Yararlanılmıştır
 


Epilepsi Hastaları veya Psikolojik Rahatsızlığı olanlar içerisinde Sun'i frekans barındıran sözlü yada sözsüz Müzikleri dinlemeden önce Doktorunun önerisini almalıdır. Mümkünse kendileri için özel hazırlanmış mp3'leri dinlemelidirler. Telkin MP3'leri tedavi amaçlı değil sadece destek amaçlı kullanılmalıdır.

Konuyla ilgili ayrıntılar, güncellenmiş bilgiler ve örnek ses dosyaları için https://www.parapsikoloji.net/alfa-dalg ... -alanlari/ linkine bakabilirsiniz.
En son Yönetici tarafından 02 Ara, 00:47 tarihinde düzenlendi, toplamda 8 kere düzenlendi.


İlmin Kaynağı Allah'tır. O'na Uzak Olan Şeytana Yakın Olur. Allah'a Yakın Olan ise Tüm İlimlere Layıkıyla Vakıf Olur.


misafir3
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Re: Telkin MP3 - Alpha Dalgaları 12 Hz (1)

Okunmamış mesaj gönderen misafir3 » 15 Ara, 15:27

teşekkürler paylaşım çok güzel

Kullanıcı avatarı
byfreestylerap
Mesajlar: 678
Yaş: 26
Kayıt: 11 Kas, 22:30
Konum: C:\WINDOWS\system32
Teşekkür etti: 17 kez
Teşekkür edildi: 7 kez
İletişim:

Re: Telkin MP3 - Alpha Dalgaları 12 Hz (1)

Okunmamış mesaj gönderen byfreestylerap » 15 Ara, 18:07

ben indiremedim rapidshareden genede verdiğin bilgiler için tşklr

Kullanıcı avatarı
thaso26
Mesajlar: 7
Yaş: 27
Kayıt: 24 May, 19:47
Yaşadığınız İl: 25 Erzurum
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Re: Telkin MP3 - Alpha Dalgaları 12 Hz (1)

Okunmamış mesaj gönderen thaso26 » 15 Ara, 18:53

woow :] süper bilgi hiç bilmiyodum böyle bişeyin oldugunu :D
eline sağlık çok güzel olmuş x)
bu arada rapidshare için yardım ediyim site açıldıgında free userdan gir bazen direk açmıyosa bi kaç kere yenile(refresh) yap belirli saniyeyi bekledikten sonra downloada tıkla sonra yüklersin yardımcı olabildiysem sevindim :]

magnetik1453
Mesajlar: 1
Kayıt: 02 Kas, 05:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Re: Telkin MP3 - Alpha Dalgaları 12 Hz (1)

Okunmamış mesaj gönderen magnetik1453 » 16 Ara, 01:13

boşuna dememişler müzik ruhun gıdasıdır


Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
Mesajlar: 1518
Yaş: 43
Kayıt: 31 Eki, 15:25
Yaşadığınız İl: 7 Antalya
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 384 kez
Teşekkür edildi: 882 kez

Re: Telkin MP3 - Alpha Dalgaları 12 Hz (1)

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 16 Ara, 01:59

Rica ederim.
Yalnız hemen belirteyim bu test mp3'tür deneme amaçlı eklendi. Küçük bir lisans sorunu var halledildiğinde sürekli dinleyebileceğiniz MP3'ü ve diğer dalga boylarındaki mp3'leri indirip dinleyebilirsiniz.
İlmin Kaynağı Allah'tır. O'na Uzak Olan Şeytana Yakın Olur. Allah'a Yakın Olan ise Tüm İlimlere Layıkıyla Vakıf Olur.

Kullanıcı avatarı
Sai
Yönetici
Yönetici
Mesajlar: 1901
Yaş: 27
Kayıt: 09 Şub, 21:42
Yaşadığınız İl: 54 Sakarya
Burcunuz: Aslan Burcu: 23 Temmuz-22 Ağustos
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 65 kez
Teşekkür edildi: 87 kez

Re: Telkin MP3 - Alpha Dalgaları 12 Hz (1)

Okunmamış mesaj gönderen Sai » 17 Ara, 20:28

saolun güzel bilgi kaç Hz olduklarını öğrendiğim iyi oldu

Kullanıcı avatarı
Diablo11
Mesajlar: 262
Yaş: 24
Kayıt: 09 Haz, 14:09
Yaşadığınız İl: 34 İstanbul
Burcunuz: Balık Burcu: 20 Şubat-20 Mart
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 2 kez

Re: Telkin MP3 - Alpha Dalgaları 12 Hz (1)

Okunmamış mesaj gönderen Diablo11 » 17 Ara, 21:10

Çok TşkkrLer. Çok yaraLı oLcak Gibi Görünüyor.
Minilogue

ByTeZaD
Mesajlar: 6
Kayıt: 19 Tem, 18:47
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Re: Telkin MP3 - Alpha Dalgaları 12 Hz (1)

Okunmamış mesaj gönderen ByTeZaD » 19 Ara, 12:56

Paylaşımınız ve Verdiğiniz Aydılatıcı Bilgiler İçin Teşekkürler... Ayrıntılı Bilgi Edinmek İsteye Arkadaşlar İçin Hazırlanmış Kitaplar Kitapçılarda Bulunmakta. Veya Daha Etkili Bir Araştırmayı İnternetten de Yapabilirler. Benim Tavsiyem Kitapları Okumanız.Herkese İyi Çalışmalar...

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
Mesajlar: 1518
Yaş: 43
Kayıt: 31 Eki, 15:25
Yaşadığınız İl: 7 Antalya
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 384 kez
Teşekkür edildi: 882 kez

Re: Telkin MP3 - Alpha Dalgaları 12 Hz (1)

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 19 Ara, 20:25

Rica ederim.

Link yenilenmiştir. Orjinal ses dosyası halinde ekledim. Salt Alpha ritimlerinin rahatsızlık vermemesi amacıyla kulak algı seviyesini bir miktar düşürerek arka fonda uygun ilavelerek yaptım.
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Yönetici mesajı için:
kenankaya42 (07 Haz, 21:36)
Değerlendirme: 1.85%
İlmin Kaynağı Allah'tır. O'na Uzak Olan Şeytana Yakın Olur. Allah'a Yakın Olan ise Tüm İlimlere Layıkıyla Vakıf Olur.


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Dosyalar - Telkin MP3” sayfasına dön