Muhyiddin-i Arabi ve Marstaki izler - Selam yazısı, koordinatları ve Tayy-ı Mekan

Muhyiddin-i Arabi ve Marstaki izler, Selam yazısı, koordinatları ve Tayy-ı Mekan

Telekinezi ve parapsikoloji alanında derlenmiş, yazılmış makaleler.
Forum kuralları
Kaynak belirtilmeden eklenen tüm yazılardan ekleyen sorumludur.
Alıntı Yapılmadan Eklenen Tüm Yazılar Silinecektir.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
Mesajlar: 1508
Yaş: 41
Kayıt: 31 Eki, 15:25
Yaşadığınız İl: 7 Antalya
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 369 kez
Teşekkür edildi: 858 kez

Muhyiddin-i Arabi ve Marstaki izler - Selam yazısı, koordinatları ve Tayy-ı Mekan

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 20 Şub, 23:23

Muhyiddin-i Arabi ve Marstaki izler - Selam yazısı, koordinatları ve Tayy-ı Mekan
Resim

Muhyiddin-i Arabi ve Marstaki Yazılar. Muhyiddin-i İbn Arabi, Miladi 1165'te Endülüs'te yani günümüzdeki İspanya'da dünyaya geldi ve 1245 (1239) yılında da Şam'da vefat etti. Şeyhül Ekber yani "En Büyük Şeyh" ünvanı ile anıldı. Ledün ilmine vakıf, tayy-i mekan¹ yapabilen büyük evliyalardandır. Çok sayıda eser bırakmış bir çoğu batı dillerine de çevrilmiş, Tasavvuf ehli büyüklerindendir.

Yazımızın asıl konusu ise Mars Gezegeni'nin resimleri ulaşılabilir hale geldikçe ortaya çıkan ilginç bir detay. Muhyiddin-i Arabi eserlerinde, yaptığı tayy-i mekan gezilerinden de bahseder ve bu bahislerde Merih Gezegenine (Mars Gezegeni, eserlerinde eski tabirle Merih ifadesi geçer) yaptığı gezi sırasında ileride insanların bulacağı bazı izler bıraktığından bahsetmiştir. İlginç olan Mars Gezegeninde yazıların bulunması değil, bilimsel olarak ispatlanması mümkün olamayacağı için bu tür izlerin varlığından bundan yüzlerce yıl öncesinde bahsediliyor olması.

Mars Gezegeninde "Selam" Yazısı

Ekleyeceğimiz resimlerde de görüleceği gibi izler Arapça "Selam" yazısına çok benziyor. Bir gezegende buna benzer bir şeklin oluşma ihtimali yüzde kaçtır bilim insanlarına bırakalım. Biz benzerlikleri ortaya çıkmak için Word üzerinde Arapça ile Selam yazalım ve karşılaştırmayı sizlere bırakalım. Dilin uzmanı değilim hatam olursa lütfen düzeltilsin. Selam yazarken sin, lam ve mim harfleri kullanıldı. Word ile bu harfleri kullanarak yazdığımızda aşağıdaki görüntü çıkıyor. Süslemelerde Esselam şeklinde yazılarak mim ayrı tutulabiliyor ancak matbu olarak yazıldığında tüm harfler birleşiyor. Bu daha çok ifade edilmek istenilen anlama göre değişiklik gösterebilir.
Resim

Şimdide Mars üzerinde bulunan yazıya bakalım.

Resim

Futuhat-ı Mekkiye ve Tayy-i Mekan İzlenimleri

Muhyiddin-i Arabi Futuhat-ı Mekkiye adlı eserinde yaptığı geziler sonrası edindiklerini aktarmış. İlgili kitap elimde bulunmadığı için internette yapılan alıntıları derleyerek aktarmak istiyorum. Kitabın ilgili bölümü elime geçtiğinde konuyu tekrar güncellemek istiyorum çünkü internette yapılan alıntılardaki ifadeler doğrudan Muhyiddin-i Arabi'nin değil başka birinin ifadesine benziyor veya Muhyiddin-i Arabi başkası için o ifadeleri kullanmış gibi duruyor. Nette yapılan alıntılar birbirinin kopyası olduğu için kitabın kendisi geldiğinde konuyu tekrar ele almak istiyorum.

--Allah’ın (c.c) izniyle kainatta izin verilen yerlere kadar tayy-ı mekânla gezen kutuplardan biridir. Gezip gördüğü yerlerde geleceğin insanlarına Mars’ta olduğu gibi Selam ve benzeri izler bırakmıştır. Hatta gezdiği yerlerin tamamını “Hakikat Arzı” olarak nitelendirmiştir. Futuhat-ı Mekkiye adlı eserinin 1.cilt 8.bölümünde bu gezilerinden bahsetmiştir.

“-Orada bembeyaz kafûrdan bir yere girdim içinde çeşitli mekânlar vardı. Birisi ateşten daha sıcaktı. İnsan onun içine girer ve o ateş insanı yakmaz. Orada bazı mekanlar ılık bazı mekanlar soğuktu…


Devamı: https://www.parapsikoloji.net/muhyiddin- ... i-yazilar/
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Yönetici mesajı için:
caryes (06 Mar, 09:46)
Değerlendirme: 1.85%


İlmin Kaynağı Allah'tır. O'na Uzak Olan Şeytana Yakın Olur. Allah'a Yakın Olan ise Tüm İlimlere Layıkıyla Vakıf Olur.


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Genel Derleme Yazılar ve Makaleler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir