Paranormal Kişilikler ve Sosyal Normlara Uymayan Yaşamlar

paranormal kişilikler, paranormal yetenekler, sosyal anksiyeteler, parapsikoloji eğitimi ve önemi

Telekinezi ve parapsikoloji alanında derlenmiş, yazılmış makaleler.
Forum kuralları
Kaynak belirtilmeden eklenen tüm yazılardan ekleyen sorumludur.
Alıntı Yapılmadan Eklenen Tüm Yazılar Silinecektir.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Bukra Tarık Dora
Mesajlar: 8
Yaş: 36
Kayıt: 29 Oca, 22:51
Yaşadığınız İl: 35 İzmir
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 9 kez
İletişim:

Paranormal Kişilikler ve Sosyal Normlara Uymayan Yaşamlar

Okunmamış mesaj gönderen Bukra Tarık Dora » 08 Eyl, 20:52

Paranormal Kişilikler ve Sosyal Normlara Uymayan Yaşamlar
Resim

Eğer parapsikolojiye ilginiz varsa normal bir yaşantınızın olmasını beklemek büyük bir hata olur. Acaba normal bir yaşantınız olmadığı için mi parapsikolojiye ilgi duyuyorsunuz, veya parapsikolojiye ilgi duyduğunuz için mi normal bir yaşantınız olmuyor. Belli başlı konularda çalışmalar (Veya hiçbir şey yapmadan bekleyenler) yapanlar bir süre sonra bir şeylerin normal olmadığını farkettiğinde bu soruyu mutlaka kendilerine sormuşlardır. Bu sorunun cevabını bulmak gerçekten güç. Net bir cevap verebilmek için uzun süreli istatistiki bir çalışma yapmak gerekebilir.

Yalnız kalmayı seversiniz, geceleri daha çok tercih edersiniz, sessizliği seversiniz, gizemli konular ilginizi çeker, başkalarının korku duyduğu konular size heyecan verir, içinizde bir şeyler vardır ancak tam olarak ne olduğunu ve ne yapmanız gerektiğini bilemezsiniz.

Sosyal yaşam sizin için tam bir felakettir, hayatta birçok şey size anlamsız gelir. Başkalarının havalara uçtuğu olaylara siz hiç tepki vermeyebilirsiniz. Uykularınız ve rüyalarınız çok ilginçtir. Anormal bir yaşamınız olduğunu düşünürken aslında kendinizin bu anormalliğin en büyük parçası olduğunu keşfedersiniz. Çok şey yapmak istersiniz ancak yapılacak hiçbir şey yoktur. Hayatı çok sıradan görürsünüz. Etrafınızda yaşadığınız, hissettiğiniz çoğu şeyi paylaşacak birilerini bulmakta zorlanırsınız. Paylaştıklarınızın da sizi ne kadar anladığına şüphe ile bakıp onlardan da vazgeçebilirsiniz.

Psikoloğa gitmeniz gerektiğine karar verirsiniz veya birileri sizi bu zahmetten kurtarıp sizin yerinize bu kararı alır. Teşhisler, terapiler, ilaçlar… Geçici güzel mutluluklar…

Sorun sizde mi? Ya da acaba sorun, herkesi aynı kefeye koyup ona göre değerlendirmeye çalışan ve sosyal yaşamı tüketimin birinci basamağı haline getirip bu basamaktan tırmanmayanlara uygun bir alan sağlamayanlar da olabilir mi? Eğer şanslı iseniz iyi bir ortamda yetişmiş ve sizi anlayacak sizin frekansınıza uyum sağlayabilecek birileri ile yaşamınızı sürdürürsünüz. Karşılaştığınız sıkıntıların büyük kısmına gülüp geçebilirsiniz.

Buraya kadar yazdıklarım genelde çevresinde kendi düzleminde hareket eden birilerini bulamayanlar için geçerli. Yaşamı yönlendirme ve çevrenizi etkileme kabiliyetiniz varsa çok fazla olumsuzluk yaşamadan sahip olduklarınızı bir şov malzemesi haline de getirip eğlenmeyi tercih edebilirsiniz.

Konu bir şekilde parapsikoloji eğitimine önem verilmemesine gelecek biliyorum ancak bu konu günümüzde mazeret olmaktan çıkmak üzere. İnternete girme imkânı olan herkes bir şekilde aradığına ulaşma imkanına sahip. Bilgiler düzensiz, dağınık, aynı metinler defalarca değiştirilerek kullanılmış hatta birçok bilgi orjinalliğinden uzaklaşmış olsa da aradığınızda istediğiniz tüm bilgilere artık ulaşma imkanına sahipsiniz.

Eğer parapsikoloji eğitiminin olmamasını (dünyada artık doğrudan parapsikoloji eğitimi adı altında bir eğitim sistemi de yok bunun yerine bölümlere ayrılmış klinik psikoloji veya alt dallar almaya başlıyor.) çizgi dışı yaşamınıza bir mazeret olarak görüyorsanız buna dayanmaktan vazgeçin. Siz acaba kendinizi geliştirmek adına neler yapıyorsunuz. Kendinizi yeterince tanıyor musunuz? Kendinizi tanımak ve geliştirmek adına neler yaptınız?

Sahip olduklarınız sizin içinizde kullanılmayı bekleyen üzerleri örtülü hazır cevherler gibidir. Onların üzerini açmadığınız sürece varolduklarını bilecek fakat varolanın ne olduğunu hiçbir zaman bilemeyeceksiniz. Sizi sıradanlıktan alıkoyanların neler olduğunu bilmediğiniz için de bir süre sonra, sönenler ve zoraki sıradanlaşanlardan olacaksınız.
Unutmayın bu hayatı sadece bir kez yaşayacaksınız. Kendinizi keşfetmek adına bir şeyler yapın. Kendinizi keşfettikçe daha mutlu olacağınızı ve kendinizi daha çok seveceğinizi göreceksiniz.

Neler yapabilirsiniz?

• Yüzeysel olarak astroloji öğrenin, doğum haritanızı çıkarın ve aldığınız etkileri kontrol edin. Cevapsız kalan soruların bir kısmına orada cevap bulacaksınız. (Eğer astroloji = fal, ne ilgisi var diyor ve tek pencereden bakıyorsanız çekilebilirsiniz. Astroloji insanın gen haritası gibidir. Kendinizi orada bulabilirsiniz.)
• Parapsikolojinin alt dallarını inceleyin. Hangileri size daha yakın onları not alın.

Devamı: https://www.parapsikoloji.net/paranormal ... -yasamlar/
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Bukra Tarık Dora mesajı için (toplam 2):
Yönetici (08 Eyl, 21:17) • sebep (09 Eyl, 15:48)
Değerlendirme: 3.7%


Sus! Ruhun Konuşsun. Konuşan Ruhunsa Bırak Konuşsun.


Kullanıcı avatarı
sebep
Mesajlar: 30
Yaş: 27
Kayıt: 19 Haz, 14:46
Yaşadığınız İl: 18 Çankırı
Burcunuz: İkizler Burcu: 22 Mayıs-22 Haziran
Cinsiyetiniz: Kadın
Yaş: 27
Teşekkür etti: 22 kez
Teşekkür edildi: 4 kez

Re: Paranormal Kişilikler ve Sosyal Normlara Uymayan Yaşamlar

Okunmamış mesaj gönderen sebep » 09 Eyl, 15:54

konu ülkemizde bu konudaki sıkıntıları dile getirmesi yönüyle önemli. pek umutlu olamadığım bir konu.

Zeldasama
Mesajlar: 3
Yaş: 17
Kayıt: 19 Ağu, 15:26
Yaşadığınız İl: 34 İstanbul
Burcunuz: Kova Burcu: 22 Ocak-19 Şubat
Cinsiyetiniz: Kadın
Yaş: 17
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 1 kez

Re: Paranormal Kişilikler ve Sosyal Normlara Uymayan Yaşamlar

Okunmamış mesaj gönderen Zeldasama » 10 Eyl, 13:47

Belki insanlar cok normal belki ben cok farkliyim bilmiyorum ama onlarla aramda hep uzak bi mesafe var ve bu yuzden kendimi ozel hissediyorum galiba . Bu yuzden bu konulara ilgim var :) ihtiyacim olan tum bilgiyi bulabiliyorum burda ama ben deep web teki bilgileri merak ediyorum . Bu arada evet elektrokineziyi denedim gecen kendim basarili olamadim ama kendiliginden isiklar pir pir etmeye basladi bazilari bide cildirdigim bi anda elektrikler gidip gelmisti .d
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Zeldasama mesajı için:
Yönetici (11 Eyl, 00:19)
Değerlendirme: 1.85%


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Genel Derleme Yazılar ve Makaleler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir