Parapsikolojik Hassasiyetler ve Yaşanan Sorunlar

paranormal hassasiyetler, parapsikolojik sorunlar, paranormal yetenekler ve yaşanan sorunlar

Telekinezi ve parapsikoloji alanında derlenmiş, yazılmış makaleler.
Forum kuralları
Kaynak belirtilmeden eklenen tüm yazılardan ekleyen sorumludur.
Alıntı Yapılmadan Eklenen Tüm Yazılar Silinecektir.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Bukra Tarık Dora
Mesajlar: 8
Yaş: 36
Kayıt: 29 Oca, 22:51
Yaşadığınız İl: 35 İzmir
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 9 kez
İletişim:

Parapsikolojik Hassasiyetler ve Yaşanan Sorunlar

Okunmamış mesaj gönderen Bukra Tarık Dora » 08 Eyl, 21:06

Parapsikolojik Hassasiyetler ve Yaşanan Sorunlar
Resim

Parapsikolojik Hassasiyetler ve Yaşanan Sorunlar - Hangi konulara eğilimimiz olacağını doğduğumuzda biz belirleyemiyoruz. Bunu bazen dünya üzerinde biten rengarenk çiçeklere benzetiyorum. Farklı renklerde, farklı kokularda, dünyanın farklı coğrafyalarında açan milyarlarca çiçek… Bizi diğer tüm canlılardan ayıran özelliklerse aslında bizim üstün olmamızı da sağlayan güzellikler. Bilinçli bir şekilde, egolarımızı bir kenara bırakarak, Kendimizi tanımak, keşfetmek, kabiliyetlerimizi ortaya çıkarıp kullanmak ve ortak bir potada tüm kabiliyetleri değerlendirerek gelişmek.

Konuyla ilgili bir önceki yazımızı bazı anahtar kelimelerle bitirmiştik. Eğer ilk gruptaki kelimeler size daha aşina ve çekici geliyorsa büyük ihtimalle doğuştan parapsikoloji ile ilgili konulara yatkınlığınız var demektir. Paranormal Kişilikler ve Sosyal Normlara Uymayan Yaşamlar

Her insanın farklı bir alanda parapsikolojik eğilime sahip olması gerçekten güzel; her insan sahip olduğu özelliklerle bir eksiği tamamlıyor. Tıpkı büyük bir pazılın küçük parçaları gibi. Ancak ne yazık ki insanın gelişimi ile ilgili şu an yeryüzündeki en büyük sıkıntılardan biri, az veya çok parapsikolojik yeteneklerle dünyaya gelen fakat bu yeteneklerini kullanabilmesi için uygun bir eğitim alınamamasından kaynaklanan nedenlerle ortaya çıkan, bastırılması ve tedavi edilmesi gerekliymiş gibi sunulan yeteneklerle bağlantılı sorunlardır.

İnsanın sahip olduğu her özellikle birlikte yanında mutlaka aşılması gereken bazı sorunlarda karşımıza çıkabiliyor. Bizim sorun olarak belirttiğimiz konular belki de şu an aile içinde veya eğitim sisteminde parapsikolojik hassasiyetlerin yer bulamaması ile de ilgili olabilir.

Parapsikolojik Hassasiyetler ve Yaşanan Sorunlar - Yaşanması Muhtemel Bazı Sorunlar

* Altıncı hissi doğuştan güçlü olan insanlar algılama düzeyleri yüksek olduğu ve bununla nasıl başa çıkabileceklerini, nasıl kontrol edeceklerini bilmedikleri için yüzeysel yaşayamazlar. Attıkları her adıma normalden daha fazla dikkat etmek zorunda kalabilirler.

* Telepatik yeteneği olanlar karşılaştıkları her insanın düşüncelerini belli düzeyde algıladıkları için insanlardan uzaklaşmak zorunda kalabilirler.

* Sahip olduğu yüksek hassasiyet nedeni ile madde ötesi varlıkları görenlerin yaşamları kabusa dönebilir ve Paranoya teşhislerine kadar gidebilecek bir süreci yaşayabilirler.

* Eşyalar üzerinde istemsiz bir etkiye sahip olanlar nazar olarak ta bilinen enerji ile çevrelerindeki eşyalara ve canlılara zarar verebilecek düzeyde güce sahip olabilirler. Nasıl kontrol edeceklerini bilemedikleri için de çevrelerinde kaçınılması gereken zararlı etkiye sahip bir insan olarak tanınabilirler.

* Prekognisyon ve Premonisyon Prekognisyon Gelecekte Olacak Olayları Görme özelliği olanlar sahip oldukları özellikle sürekli tedirgin bir yaşam sürebilir ve çevrelerinde felaket tellalları olarak anılabilirler.

* Rüyalarını net bir şekilde hatırlayanlar, istem dışı astral seyahat (beden dışı yolculuk) yapanlar kendilerini yaşamın içerisinde kaybolmuş, gerçeklik duygularını yitirmiş gibi hissedebilirler.

** Asıl korkutucu olan ise sahip olunan özelliklerin farkında olunmadan ortaya çıkan etkileri ile iç mekanizmaları savunma psikolojisi olarak devreye sokması, sürekli bir bastırma psikolojisi ile kişinin kendisini diğer insanlardan farklı ve anormal görmeye başlamasıdır. Bu süreçte kendisinden uzaklaşarak çevresinde gördüğü diğer insanlar gibi olma düşüncesi ise insanın asıl kopuş noktası olarak karşımıza çıkabilmektedir. Bu sürecin ve etkilerin insanda tanımı yapılan hangi psikolojik rahatsızlıkları tetikleyerek ortaya çıkardığı yapılması gereken ciddi bir araştırma konusudur.

Parapsikolojik Hassasiyetler ve Yaşanan Sorunlar ile ilgili Neler Yapılabilir?

* Önceki yazıda da kısaca değindiğimiz gibi her şeyden önce bilgi sahibi olmak, araştırmak ve bilinçli davranmak çok önemlidir. Sahip olduğunuz yeteneklerin farkına vardığınız anda mümkün olduğunca çok araştırma yapıp bilgi edinmeye çalışın.

* Eğer üstesinden gelemeyeceğiniz bir aşamaya gelmişseniz en azından parapsikoloji hakkında bilgi sahibi olan parapsikoloji ve psikoloji arasında bağlantı kurabilen psikologlardan yardım talep edin. Bu konuda asla çekingen davranmayın. Sizi anlayacak birini buluncaya kadar gerekirse doktor doktor dolaşın. Alacağınız profesyonel yardımların işinizi kolaylaştıracağınızı unutmayın. Eğer maddi olanaklarınız iyi durumda ise bir parapsikologla görüşmeniz daha yararlı olacaktır.

* Eğer size yardımcı olabilecek etkili birini bulamazsanız, Kendinizi keşfetmeye ve tanımaya çalışın. Sahip olduğunuz özelliklerin sebep ve sonuçlarını iç analizle ortaya çıkarmaya çaba gösterin. İç mekanizmaların öğrenilmesi ve çözümlenmeye çalışılması sebep sonuç ilişkilerinin ortaya çıkarılması cevapsız kalan çok sayıda sorunun karşılık bulmasını sayılayabilir.

* Sahip olduğunuz özelliklerin neler olduğunu anlamaya çalışın.

Bilgi en büyük güçtür!

* Araştırın ve öğrenmeye çalışın. Bu konuda internette çok sayıda kaynak bulabilirsiniz. Eğer sahip olduğunuz yetenekler sizde kontrolsüz bir şekilde ortaya çıkıyorsa denetim altına almak için neler yapmanız gerektiğine odaklanın.

Devamı: https://www.parapsikoloji.net/parapsikol ... -sorunlar/
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Bukra Tarık Dora mesajı için (toplam 2):
Yönetici (08 Eyl, 21:23) • sebep (09 Eyl, 15:48)
Değerlendirme: 3.7%


Sus! Ruhun Konuşsun. Konuşan Ruhunsa Bırak Konuşsun.


Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
Mesajlar: 1494
Yaş: 42
Kayıt: 31 Eki, 15:25
Yaşadığınız İl: 7 Antalya
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 382 kez
Teşekkür edildi: 876 kez

Re: Parapsikolojik Hassasiyetler ve Yaşanan Sorunlar

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 08 Eyl, 21:23

Bu konu ne zaman açılsa telepati yeteneğinden dolayı "deli" olarak anılan bir arkadaş aklıma geliyor. Yaşadıklarımız ve yaptıklarımızdan dolayı delilikte bizi yarıştırırlardı. Dikkat edilmesi ve kaçınılması gereken insanlar olarak damgalanmak; biraz anormal görülmek! eğlence ile karışık, gülüşmeler ve herkesin kafasındaki soru işareti baloncuklarını toplu iğne ile patlatmak gibi geliyor insana.
İlmin Kaynağı Allah'tır. O'na Uzak Olan Şeytana Yakın Olur. Allah'a Yakın Olan ise Tüm İlimlere Layıkıyla Vakıf Olur.

Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Genel Derleme Yazılar ve Makaleler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir